img

Čínský horoskop na rok 2018 – rok zemského Psa

Rok zemského Psa začíná podle čínského kalendáře dne 16. února roku 2018 a končí 4. února 2019. Těšit se můžeme na dvanáct měsíců, jejichž symbolem…

Čínský horoskop 2018 (2)

Minulý rok ohnivého Kohouta byl ve znamení klidu, spravedlnosti a hlavně kreativity. Užili jsme si úspěchů, kterým ale předcházela tvrdá práce a píle. Čínský horoskop na rok 2018 bude ve znamení zemského Psa. Jaké budou následující měsíce, co nám nabídnou a komu se bude nejvíce dařit?

2018 = Rok zemského Psa podle čínského horoskopu

Rok zemského Psa začíná podle čínského kalendáře dne 16. února roku 2018 a končí 4. února 2019. Těšit se můžeme na dvanáct měsíců, jejichž symbolem bude spravedlnost a vědění. A to jak osobní, tak společenské. Dařit se totiž bude nejenom jedincům, ale také celé lidské společnosti.

Čínský horoskop na rok 2018 bude ve znamení všeobecného zájmu, dobra a odvahy. Podle čínské astrologie a znamení zemského Psa se naučíme říkat ne a začneme rozlišovat falešné přátele od těch skutečných. Bezpráví, lidská hloupost a bezohlednost nám přestanou být lhostejné a začneme se více zajímat o osudy druhých. Rok zemského Psa také slibuje zlepšení sociálních, ekonomických i kulturních poměrů

Hlavním tématem se v roce 2018 stane etické zacházení a štědrost. Lidé by podle čínské astrologie měli dojít uvědomění a dřívější zlé tendence nahrazovat dobrými skutky, statečnými činy a šlechetným jednáním. 

Předpovědi pro rok zemského Psa 2018

V roce 2018 se bude dařit všem lidem, kteří si rozumí se znamením Psa. Nejvíce kompatibilním a harmonickým znamením, které náleží ke Psovi, je Kůň, Zajíc, Tygr a samozřejmě jiný Pes. Ani jiná znamení ale nepřijdou zkrátka, jen to bude chtít v některých případech více kompromisu, přemýšlení, uvážlivost a smíření.

Řeč je hlavně o znamení Drak a Kohout, které bývá se Psem podle čínské astrologie často ve sváru. Čínský horoskop na rok 2018 říká, že se během roku budou učit hledat společnou cestu a řeč, až nakonec dojdou kýženého smíření. 

Charakteristika zemského Psa podle čínského horoskopu

Podle čínského horoskopu jsou zrozenci ve znamení Psa (čínsky Gou) věrní, loajální a oddaní lidé. Platí to hlavně o lásce. Pes má často problém najít spřízněnou duši. Jakmile se s ní shledá, dělá ale vše proto, aby s ním jeho protějšek byl šťastným a zůstal s ním co nejdéle. Velmi oddaný je Pes i jako přítel. Umí naslouchat, rád podá pomocnou ruku a jeho přátelé ho často vnímají jako vrbu. Zkrátka jako člověka, kterému se chtějí svěřovat. 

Na jednu stranu mají tedy zrozenci ve znamení Psa ve vínku dar naslouchat. Horší je to ale s vyprávěním a jejich vlastní komunikací. V běžném životě se tito lidé příliš neprojevují, často se drží stranou a své názory si mnohdy nechávají pro sebe, přestože stojí za zveřejnění. 

Čínské znamení Psa je také velmi citlivé, někdy až přecitlivělé či plaché. V běžném životě za sebe Pes nechává rozhodovat city. Na druhou stranu by někdy zvýšená racionalita neškodila. Mezi negativní vlastnosti Psů patří tvrdohlavost, domýšlivost a přílišná vznětlivost.

V práci bývají Psi oblíbení, neboť pokud je zaměstnání naplňuje, dávají mu 100 % své energie. Každodenní elán, nadšení a zápal pro práci pro ně nejsou jen prázdná slova, ale denní realita. Pro svou horlivost se ale někdy stávají trnem v oku kolegů, kteří jejich dokonalost nelibě nesou.  

V životě si Pes nejvíce rozumí s Koněm, Tygrem, Zajícem nebo s jiným Psem. Vyhýbat by se naopak měl Drakům a Kohoutům, se kterými se málokdy snese. A právě pro tato znamení neslibuje čínský horoskop na rok 2018 úplně jednoduché počínání. 

Znamení čínského horoskopu a rok zemského Psa

Čínská astrologie popisuje zemského Psa jako disciplinovaného, systematického a racionálního člověka, jehož elementem je Země. Zrozenci ve znamení zemského Psa jsou rození diplomaté, pro něž není žádný konflikt překážkou. V životě si umí poradit, jsou rozhodní, bystří, inteligentní a sebejistí. Na mnoho lidí ale mohou působit arogantně, nafoukaně nebo chladně. 

Motta pro rok zemského Psa 2018

 • Všude dobře, doma nejlíp. Nezůstávej ale pořád doma, neboť za humny nečíhají draci. 
 • Nečiň jinému, co nechceš, aby on činil tobě. Brzy se ti to vymstí.

Roky Psa:

1910, 1922, 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006, 2018 (rok zemského Psa), 2030, 2042, 2054

Rady pro rok zemského Psa – Feng Shui

Čínská astrologie v sobě snoubí mnohá znamení a symboly. Začleněním Feng Shui do života můžete zvýšit vaši prosperitu, bohatství, štěstí i úspěch v nadcházejícím roce zemského Psa. 

 • Čínské jméno: Gou
 • Šťastná čísla: 7, 10 a 11
 • Nejlepší roční období: podzim, hlavně pak rané měsíce 
 • Barva: všechny odstíny modré barvy
 • Element: kov
 • Drahokam: diamanty
 • Nejvíce vhodné znamení: Pes, Kůň, Tygr, Zajíc
 • Nejméně vhodné znamení: Drak, Kohout

Slavní Psi

Madonna, Sharon Stone, Michael Jackson, Winston Churchill, Matka Tereza, Susan Sarandon, Christopher Lee, Sally Field, Uma Thurman, Alec Baldwin...

Pozitiva Psů

 • věrnost, spolehlivost, poctivost, loajálnost, oddanost, empatie, velkorysost, síla, obětavost, otevřenost

Negativa Psů

 • uzavřenost, nejistota, občasné sklony k agresivitě a aroganci, náladovost

Čínský horoskop na rok 2018 pro jednotlivá znamení

Čínský horoskop 2018 (1)

Krysa - čínský horoskop na rok 2018

V roce 2018 bude mít Krysa štěstí v oblasti práce, přátelství, vztahů a osobního rozvoje. V ostatních oblastech se zrozencům v tomto znamení povede spíše průměrně. Krysa je velmi charismatické a cílevědomé znamení a rok 2018 bude ideálním časem k upevňování pozice v práci a ke stoupání po kariérním žebříčku. Nic ale nepůjde zadarmo a všechny vaše budoucí úspěchy budou vykoupené velkým množstvím energie a píle.  Rok zemského Psa bude v mnoha ohledech obtížný, a tak oceníte některé vaše vlastnosti jako je důvtip, šarmantnost a ambicióznost

V těžkých chvílích budou vaše kroky v roce 2018 mířit k přátelům a nejbližším kamarádům. Ač Krysa patří mezi znamení, které má s navazováním nových pevných přátelských svazků problém, v následujících měsících se jí bude dařit. Bude se ale muset naučit naslouchat, chápat a zapomínat. Jen tak se Kryse v životě objeví noví přátelé, kteří ji posunou dále. 

Čínský horoskop na rok 2018 říká, že Krysa bude často pod nátlakem pracovního vytížení a povinností zapomínat odpočívat. Zpět na nohy Krysu postaví svižná procházka, jóga nebo oblíbená kniha. 

Buvol - čínský horoskop na rok 2018

Buvol je tvrdohlavé znamení se sklony k neústupnosti a nedůtklivosti. V roce 2018 by se však měl snažit ze své komplikované povahy ubrat. Jen tak se mu podaří zvládnout všechny překážky a nástrahy s hlavou vztyčenou. A právě nástrah a potíží budou některé měsíce v nadcházejícím roce plné. Díky své tvrdošíjné a pevné povaze je ale Buvol vyřeší bez následků.

Podle čínského horoskopu byste si v následujícím roce měli dávat pozor na to, jak hospodaříte s penězi. Mohou se totiž objevit nečekané výdaje, které by vás mohly nepříjemně překvapit. 

Rok zemského Psa navíc slibuje nové vztahy pro nezadané Buvoly. Mezi nejvíce kompatibilní znamení patří Krysa, Kohout nebo Drak. 

Tygr - čínský horoskop na rok 2018

Zrozenci ve znamení Tygra se mohou radovat, neboť jim čínský horoskop na rok 2018 (na rozdíl od předchozích let) přinese mnoho dobrého. Budou to právě Tygři společně se Psy, kteří se stanou vedoucími bojovníky za zlepšení dobra a etiky ve společnosti v roce 2018. Jejich píle a tvrdohlavost budou důvodem k celkovým změnám a zlepšením v následujícím roce. 

Tygrům se v roce 2018 bude dařit téměř ve všech odvětvích. V práci se mohou těšit na lepší podmínky, Tygrům se také konečně vyplní některé dlouholeté sny, na kterých tvrdě pracovali. Rok zemského Psa bude úspěšný také pro lásku. Tygr se může těšit na nová přátelství i kontakty, které se mu budou hodit.

Pozor by si měli ale Tygři dávat na nesplněné sliby a závazky. Zvýšenou ostražitost by pak měli věnovat smluvním závazkům, které v roce 2018 poskytnou nebo podepíšou. 

Králík - čínský horoskop na rok 2018

Zatímco předchozí rok nebyl pro Králíky příliš úspěšný, čínský horoskop na rok 2018 slibuje velké zlepšení. A to hlavně proto, že Králík je společně s dalšími několika málo znameními velmi oblíbený u vládnoucích Psů. V následujícím roce tak nad nimi bude držet ochrannou ruku. Králíci proto mohou směle vykročit vstříc všem novým příležitostem a dobrodružstvím. 

Emocionální Králík nenese dobře, pokud kolem sebe nemá svoje lidi. O blízké přátele a rodinu se obvykle pečlivě stará a křehké přátelské svazky si opečovává s pořádnou dávkou empatie a lásky. A právě v následujícím roce 2018 se Králíkům tyto snahy vyplatí. Jeho přátelé se za něj postaví ve chvílích, kdy to bude potřeba a budou mu nápomocní celých 12 měsíců. Rok zemského Psa také předurčuje, že nezadaní Králíci se pak mohou těšit na nová milostná dobrodružství, ze kterých se s trochou odhodlání může vyklubat něco více. 

Ostražití by měli být Králíci jen v pracovním prostředí, kde se jejich úspěch neobejde bez závisti, pomluv a křivdy. 

Drak - čínský horoskop na rok 2018

V následujícím roce 2018 by si zrozenci ve znamení Draka měli dávat dobrý pozor, jak budou vycházet s vládnoucím Psem. S tím se totiž obvykle nacházejí ve sváru a právě negativní emoce a činy by jim následující rok zemského Psa mohly zkomplikovat. 

Rok 2018 se neobejde bez velkého množství soustavné práce a píle. V následujících měsících se budou Draci potýkat s nelehkými překážkami, na jejichž konci ale budou čekat vytoužené cíle, sny a očekávání. Oproti roku 2017 si ale Draci budou muset svá drobná vítězství ještě více zasloužit. 

Čínský horoskop na rok 2018 také říká, že následující měsíce se stanou symbolem změn a to jak těch velmi pozitivních, tak těch negativních. Mějte proto oči otevřené, pozor na přílišnou důvěřivost, neuvážené investování a unáhlená rozhodnutí. 

Had - čínský horoskop na rok 2018

Minulý rok 2017 byl k Hadům velmi laskavý a šlechetný, neboť Hadi jsou ideálním kompatibilním partnerem Kohoutů. Oproti tomu ke Psům, kteří jsou ve vedoucím postavením tento rok, jsou Hadi v neutrálním vztahu. Přesto pro ně bude následující rok zemského Psa poměrně vydařený. 

Hadi se velmi rychle přizpůsobí povaze následujícího roku, který se ponese ve znamení vědění, tolerance a celkového zlepšení společnosti. Stanou se tedy spolu s Tygry a Psi vůdčími představiteli zlepšení a nových krásných okamžiků. 

Hadi se také mohou těšit na nové pracovní příležitosti, nová obohacující setkání a výzvy, do kterých se s vervou zapojí. 

Kůň - čínský horoskop na rok 2018

Po poněkud problematickém roku 2017, následující rok zemského Psa slibuje Koním nové příležitosti. Čtyřčíslí 2018 se ponese ve znamení dobra, štěstí a úspěchu, neboť Kůň je jedním z několika málo znamení, které má velmi dobrý vztah s vládnoucím Psem

Kůň patří mezi nejsilnější a nestálejší znamení a v roce 2018 se mu podaří upevnit jak svazky partnerské, pracovní, osobní, tak i rodinné. Čínský horoskop na rok 2018 také varuje, že by si Koně měli dávat pozor na zdravotní záležitosti, které dlouho opomíjeli. V následujících měsících se mohou ozvat a nevyplatí se je ignorovat. 

V roce 2018 Koně také konečně najdou klid a pevné místo sami v sobě a začnou si vážit prostých maličkostí všedních dní. 

Koza - čínský horoskop na rok 2018

Následující rok si Koza užije jak vzestupy, tak pády. Dařit se Kozám bude v oblasti podnikání a kreativity, kde najdou své uplatnění i obdiv. V podnikání si ale budou muset dávat dobrý pozor na klamavé a lstivé chování, což bude pro tiché a leckdy bezbranné Kozy pěkný oříšek. 

V následujícím roce by také Kozy měly vsadit samy na sebe a více se ponořit do svých myšlenek a niterných přání. Právě jejich podvědomí je dovede ke kýženým cílům a rok zemského Psa se pro ně stane v mnoha ohledech úspěšným. 

Přestože se Kozám v roce 2018 bude v lásce dařit, měly by být obezřetné na pomlouvačné a nerovné zacházení ze strany nových známostí. 

Opice - čínský horoskop na rok 2018

Po divokém roce, jakým pro Opice byl rok 2017, se zrozenci v tomto znamení mohou těšit na mnoho pozitivních změn, které rok zemského Psa přinese. Jednou z nich bude nepochybně oblast podnikání, ve které získají jistotu rozletu. S trochou píle a odhodlání se jim podaří vydělat spoustu peněz. Nebude to ale zadarmo, a práci budou muset obětovat hodně času. 

V roce 2018 se Opicím také vyplatí zariskovat a jít do nových podniků a aktivit, které dlouho odkládaly. Čínský horoskop na rok 2018 ale varuje, že pod návalem nových aktivit Opice mohou snadno ztratit důvěryhodnost, neboť pro nové výzvy začnou zapomínat na staré pořádky.

Kohout - čínský horoskop na rok 2018

Uplynulý rok 2017 se nesl ve znamení Kohoutů a zrozenci v tomto znamení si tak užívali dobré karmy, nových začátků a neutuchající vlny energie. V roce 2018 se ale do vlády dostává Pes, se kterým Kohout ne vždy vychází dobře. Zatímco Psi jsou spolehliví, oddaní, věrní a poctiví se sklonem k rutině a stereotypu, Kohouti jsou úplně jiní. Čínský horoskop na rok 2018 říká, že budou Kohouti poněkud bojovat s novými nastolenými pořádky a mnohdy budou muset sklopit uši a přijmout situaci tak, jak přijde. 

Skvělé okamžiky ale následující rok zemského Psa pro Kohouty slibuje v oblasti lásky, přátelství a kariéry. Špatné dny a křivdy budou vyváženy neutuchající energií a láskou přátel i nejbližších osob. Nezadaným Kohoutům se dostane nečekané dávky romantiky. A i pracovní situace bude Kohoutům nakloněna a bude čas na nové produktivní změny.

Pes - čínský horoskop na rok 2018

Vedoucí znamení si rok zemského Psa bude užívat plnými doušky. Po předchozím roce 2017, který pro Psy znamenal množství překážek a starostí, se tomuto znamení v roce 2018 dostane pozornosti a krásných nových příležitostí. 

Proto bude následující rok ideálním časem na plnění snů a dlouho odkládaných tužeb. Hvězdy budou Psům přát a budou je provázet napříč všemi odvětvími, kterými se vydají. Rok zemského Psa přinese vše dobré v lásce, kariéře i osobním rozvoji. Psi by proto měli využívat každé příležitosti, kterou jim rok 2018 přinese, a žádnou by neměli lehkovážně promarnit. 

Obezřetnosti dbejte v oblasti zdraví, kde se nebude vyplácet lehkovážnost. 

Vepř - čínský horoskop na rok 2018

A konečně Vepři. Zatímco rok 2017 znamenal pro tato znamení více či méně špatnou karmu, rok zemského Psa jim bude poměrně hrát do karet. Ne však ve všech oblastech. V mnoha činnostech budou drobné úspěchy Vepřů vykoupeny tvrdou dřinou, pílí nebo drobnou obětí. Stoprocentní zlepšení nastane až v roce 2019, který bude rokem Vepřů. 

Do té doby se budou muset Vepři potýkat především s vládnoucím Psem, který bude uznávat hodnoty jako myšlení, vědění, tolerance, upřímnost a inteligence. A právě to bude pro bohémské, uvolněné a pohodové Vepře mnohdy problém. Čínský horoskop na rok 2018 varuje, že se zrozenci v tomto znamení budou muset naučit přijímat zodpovědnost a podřídit se vládnoucím Psům. 

Dařit se Vepřům bude v oblasti práce, kde se mohou těšit na nové příležitosti, finance a možnosti. A pozitivní rok Vepře čeká i co se týče lásky. Vepřům se dostane mnoho komplimentů a pro nezadané Vepře se rok zemského Psa stane úspěšným. 

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Zdraví a krása

Vyrazte na sběr kořenů: Léčivé kořeny jsou na podzim k mání

Kořeny rostlin je možné sbírat výhradně jen na podzim, až je rostlina uložená k spánku. Nebo poté až brzy na jaře, kdy se naopak ještě nestihla probudit. Je to z toho důvodu, že právě v tento čas mají kořeny ro...

Bydlení, zahrada

Myši v domě napáchají mnoho škod. Jak se jich zbavit jednou pro vždy?

Myši v domě mohou být velkým problémem. Tato malá stvoření dokážou napáchat v obydlí člověka mnoho škod, a to od prokousaných bytových textilií, peřin, až po znehodnocení některých trvanlivých potravin v kuchyn...

Těhotenství, děti

Dotýká se vás distanční výuka? Tipy, jak může být online výuka příjemnější

Distanční výuka se dětem a studentům nevyhnula ani v novém školním roce. Oproti jarnímu období je nyní online výuka pro děti povinná. I když se ministři a dokonce i učitelé snažili vymýšlet nejrůznější řešení, ...

Životní styl

Práce na směny? Pozor na své zdraví

Život člověka je v mnoha ohledech určován jistým rytmem. Zjednodušeně řečeno, za světla jsme aktivní, v noci nastupuje odpočinek. Co se však stane, pokud nám do života vstoupí práce na směny? Najednou jsou naše...

Psychologie

Pandemie koronaviru: 7 rad, jak přežít lockdown

I když ještě není úplný lockdown, už nyní čelíme poměrně velkému omezení. Na vině je pandemie koronaviru, která nám absolutně převrací životy. A to na nás nepůsobí dobře. Především po psychické stránce spousta ...

Zajímavá videa

Konzumní děti aneb Komercionalizace dětství

Film vrhá světlo na multimiliardové tržní odvětví, které se rozhodlo bombardovat reklamou děti již od toho nejranějšího věku. Podstrkuje jim i jejich…

Academy

Mor

Slovo mor je v širším významu známé již po staletí. Historicky bylo lidmi používáno pro popis jakéhokoliv nakažlivého závažného onemocnění, které mělo vliv na širokou společnost. V dnešní době výraz mor označuj...

Wellness

Reflexní terapie rukou jako první pomoc při obtížích

Tento druh terapie – reflexologie má využití především u lidí, kteří mají problém s nohama, například bolestivé zranění, nebo mají nohy ohrožené…

Řemesla

Vyrobte si: Medová svíčka snadno, rychle a za pár korun

Medové svíčky jsou velmi oblíbené. Ale jejich pořizovací cena je pochopitelně vyšší. Pro naše zdraví jsou mnohem lepší než parafínové svíčky, za kterými se v pozadí nese odér ropy. Medové svíčky však v obchodě ...

Fitness

Stop výmluvám! Zařaďte ranní protažení

Venku se ochlazuje a k tomu se přidává ranní šedá obloha. Řada z nás má nejen psychický, ale i fyzický problém dostat se z teplé postele a vyrazit do dne alespoň s trochou té energie. Vězte, že posouvání budíku...

Rozvoj osobnosti

Síla slova – jak říci, co opravdu chcete?

Slovo je komunikační prostředek, jež propojuje myšlenkové světy jedinců. Slovo je nástroj, který umožnil mohutný rozvoj naší civilizace. Slovo může být nejen pohlazením, ale i ránou pěstí přímo na solar. Slovo ...

Mazlíčci

Kosti pro psa: Jsou nebezpečné? Jaké kosti může pes dostávat?

Když dítě maluje psa, většinou mu namaluje i kost. Moderní pes však překvapivě příliš kostí nedostává. Život psa se zkrátka změnil úplně stejně jako ten lidský. Moderní doba a jiný způsob žití i stravy se odraz...

První pomoc

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…