Čínský horoskop na rok 2018 – rok zemského Psa

Čínský horoskop na rok 2018 – rok zemského Psa

Minulý rok ohnivého Kohouta byl ve znamení klidu, spravedlnosti a hlavně kreativity. Užili jsme si úspěchů, kterým ale předcházela tvrdá práce a píle. Čínský horoskop na rok 2018 bude ve znamení zemského Psa. Jaké budou následující měsíce, co nám nabídnou a komu se bude nejvíce dařit?

2018 = Rok zemského Psa podle čínského horoskopu

Rok zemského Psa začíná podle čínského kalendáře dne 16. února roku 2018 a končí 4. února 2019. Těšit se můžeme na dvanáct měsíců, jejichž symbolem bude spravedlnost a vědění. A to jak osobní, tak společenské. Dařit se totiž bude nejenom jedincům, ale také celé lidské společnosti.

Čínský horoskop na rok 2018 bude ve znamení všeobecného zájmu, dobra a odvahy. Podle čínské astrologie a znamení zemského Psa se naučíme říkat ne a začneme rozlišovat falešné přátele od těch skutečných. Bezpráví, lidská hloupost a bezohlednost nám přestanou být lhostejné a začneme se více zajímat o osudy druhých. Rok zemského Psa také slibuje zlepšení sociálních, ekonomických i kulturních poměrů

Hlavním tématem se v roce 2018 stane etické zacházení a štědrost. Lidé by podle čínské astrologie měli dojít uvědomění a dřívější zlé tendence nahrazovat dobrými skutky, statečnými činy a šlechetným jednáním. 

Předpovědi pro rok zemského Psa 2018

V roce 2018 se bude dařit všem lidem, kteří si rozumí se znamením Psa. Nejvíce kompatibilním a harmonickým znamením, které náleží ke Psovi, je Kůň, Zajíc, Tygr a samozřejmě jiný Pes. Ani jiná znamení ale nepřijdou zkrátka, jen to bude chtít v některých případech více kompromisu, přemýšlení, uvážlivost a smíření.

Řeč je hlavně o znamení Drak a Kohout, které bývá se Psem podle čínské astrologie často ve sváru. Čínský horoskop na rok 2018 říká, že se během roku budou učit hledat společnou cestu a řeč, až nakonec dojdou kýženého smíření. 

Charakteristika zemského Psa podle čínského horoskopu

Podle čínského horoskopu jsou zrozenci ve znamení Psa (čínsky Gou) věrní, loajální a oddaní lidé. Platí to hlavně o lásce. Pes má často problém najít spřízněnou duši. Jakmile se s ní shledá, dělá ale vše proto, aby s ním jeho protějšek byl šťastným a zůstal s ním co nejdéle. Velmi oddaný je Pes i jako přítel. Umí naslouchat, rád podá pomocnou ruku a jeho přátelé ho často vnímají jako vrbu. Zkrátka jako člověka, kterému se chtějí svěřovat. 

Na jednu stranu mají tedy zrozenci ve znamení Psa ve vínku dar naslouchat. Horší je to ale s vyprávěním a jejich vlastní komunikací. V běžném životě se tito lidé příliš neprojevují, často se drží stranou a své názory si mnohdy nechávají pro sebe, přestože stojí za zveřejnění. 

Čínské znamení Psa je také velmi citlivé, někdy až přecitlivělé či plaché. V běžném životě za sebe Pes nechává rozhodovat city. Na druhou stranu by někdy zvýšená racionalita neškodila. Mezi negativní vlastnosti Psů patří tvrdohlavost, domýšlivost a přílišná vznětlivost.

V práci bývají Psi oblíbení, neboť pokud je zaměstnání naplňuje, dávají mu 100 % své energie. Každodenní elán, nadšení a zápal pro práci pro ně nejsou jen prázdná slova, ale denní realita. Pro svou horlivost se ale někdy stávají trnem v oku kolegů, kteří jejich dokonalost nelibě nesou.  

V životě si Pes nejvíce rozumí s Koněm, Tygrem, Zajícem nebo s jiným Psem. Vyhýbat by se naopak měl Drakům a Kohoutům, se kterými se málokdy snese. A právě pro tato znamení neslibuje čínský horoskop na rok 2018 úplně jednoduché počínání. 

Znamení čínského horoskopu a rok zemského Psa

Čínská astrologie popisuje zemského Psa jako disciplinovaného, systematického a racionálního člověka, jehož elementem je Země. Zrozenci ve znamení zemského Psa jsou rození diplomaté, pro něž není žádný konflikt překážkou. V životě si umí poradit, jsou rozhodní, bystří, inteligentní a sebejistí. Na mnoho lidí ale mohou působit arogantně, nafoukaně nebo chladně. 

Motta pro rok zemského Psa 2018

 • Všude dobře, doma nejlíp. Nezůstávej ale pořád doma, neboť za humny nečíhají draci. 
 • Nečiň jinému, co nechceš, aby on činil tobě. Brzy se ti to vymstí.

Roky Psa:

1910, 1922, 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006, 2018 (rok zemského Psa), 2030, 2042, 2054

Rady pro rok zemského Psa – Feng Shui

Čínská astrologie v sobě snoubí mnohá znamení a symboly. Začleněním Feng Shui do života můžete zvýšit vaši prosperitu, bohatství, štěstí i úspěch v nadcházejícím roce zemského Psa. 

 • Čínské jméno: Gou
 • Šťastná čísla: 7, 10 a 11
 • Nejlepší roční období: podzim, hlavně pak rané měsíce 
 • Barva: všechny odstíny modré barvy
 • Element: kov
 • Drahokam: diamanty
 • Nejvíce vhodné znamení: Pes, Kůň, Tygr, Zajíc
 • Nejméně vhodné znamení: Drak, Kohout

Slavní Psi

Madonna, Sharon Stone, Michael Jackson, Winston Churchill, Matka Tereza, Susan Sarandon, Christopher Lee, Sally Field, Uma Thurman, Alec Baldwin...

Pozitiva Psů

 • věrnost, spolehlivost, poctivost, loajálnost, oddanost, empatie, velkorysost, síla, obětavost, otevřenost

Negativa Psů

 • uzavřenost, nejistota, občasné sklony k agresivitě a aroganci, náladovost

Čínský horoskop na rok 2018 pro jednotlivá znamení

Čínský horoskop 2018 (1)

Krysa - čínský horoskop na rok 2018

V roce 2018 bude mít Krysa štěstí v oblasti práce, přátelství, vztahů a osobního rozvoje. V ostatních oblastech se zrozencům v tomto znamení povede spíše průměrně. Krysa je velmi charismatické a cílevědomé znamení a rok 2018 bude ideálním časem k upevňování pozice v práci a ke stoupání po kariérním žebříčku. Nic ale nepůjde zadarmo a všechny vaše budoucí úspěchy budou vykoupené velkým množstvím energie a píle.  Rok zemského Psa bude v mnoha ohledech obtížný, a tak oceníte některé vaše vlastnosti jako je důvtip, šarmantnost a ambicióznost

V těžkých chvílích budou vaše kroky v roce 2018 mířit k přátelům a nejbližším kamarádům. Ač Krysa patří mezi znamení, které má s navazováním nových pevných přátelských svazků problém, v následujících měsících se jí bude dařit. Bude se ale muset naučit naslouchat, chápat a zapomínat. Jen tak se Kryse v životě objeví noví přátelé, kteří ji posunou dále. 

Čínský horoskop na rok 2018 říká, že Krysa bude často pod nátlakem pracovního vytížení a povinností zapomínat odpočívat. Zpět na nohy Krysu postaví svižná procházka, jóga nebo oblíbená kniha. 

Buvol - čínský horoskop na rok 2018

Buvol je tvrdohlavé znamení se sklony k neústupnosti a nedůtklivosti. V roce 2018 by se však měl snažit ze své komplikované povahy ubrat. Jen tak se mu podaří zvládnout všechny překážky a nástrahy s hlavou vztyčenou. A právě nástrah a potíží budou některé měsíce v nadcházejícím roce plné. Díky své tvrdošíjné a pevné povaze je ale Buvol vyřeší bez následků.

Podle čínského horoskopu byste si v následujícím roce měli dávat pozor na to, jak hospodaříte s penězi. Mohou se totiž objevit nečekané výdaje, které by vás mohly nepříjemně překvapit. 

Rok zemského Psa navíc slibuje nové vztahy pro nezadané Buvoly. Mezi nejvíce kompatibilní znamení patří Krysa, Kohout nebo Drak. 

Tygr - čínský horoskop na rok 2018

Zrozenci ve znamení Tygra se mohou radovat, neboť jim čínský horoskop na rok 2018 (na rozdíl od předchozích let) přinese mnoho dobrého. Budou to právě Tygři společně se Psy, kteří se stanou vedoucími bojovníky za zlepšení dobra a etiky ve společnosti v roce 2018. Jejich píle a tvrdohlavost budou důvodem k celkovým změnám a zlepšením v následujícím roce. 

Tygrům se v roce 2018 bude dařit téměř ve všech odvětvích. V práci se mohou těšit na lepší podmínky, Tygrům se také konečně vyplní některé dlouholeté sny, na kterých tvrdě pracovali. Rok zemského Psa bude úspěšný také pro lásku. Tygr se může těšit na nová přátelství i kontakty, které se mu budou hodit.

Pozor by si měli ale Tygři dávat na nesplněné sliby a závazky. Zvýšenou ostražitost by pak měli věnovat smluvním závazkům, které v roce 2018 poskytnou nebo podepíšou. 

Králík - čínský horoskop na rok 2018

Zatímco předchozí rok nebyl pro Králíky příliš úspěšný, čínský horoskop na rok 2018 slibuje velké zlepšení. A to hlavně proto, že Králík je společně s dalšími několika málo znameními velmi oblíbený u vládnoucích Psů. V následujícím roce tak nad nimi bude držet ochrannou ruku. Králíci proto mohou směle vykročit vstříc všem novým příležitostem a dobrodružstvím. 

Emocionální Králík nenese dobře, pokud kolem sebe nemá svoje lidi. O blízké přátele a rodinu se obvykle pečlivě stará a křehké přátelské svazky si opečovává s pořádnou dávkou empatie a lásky. A právě v následujícím roce 2018 se Králíkům tyto snahy vyplatí. Jeho přátelé se za něj postaví ve chvílích, kdy to bude potřeba a budou mu nápomocní celých 12 měsíců. Rok zemského Psa také předurčuje, že nezadaní Králíci se pak mohou těšit na nová milostná dobrodružství, ze kterých se s trochou odhodlání může vyklubat něco více. 

Ostražití by měli být Králíci jen v pracovním prostředí, kde se jejich úspěch neobejde bez závisti, pomluv a křivdy. 

Drak - čínský horoskop na rok 2018

V následujícím roce 2018 by si zrozenci ve znamení Draka měli dávat dobrý pozor, jak budou vycházet s vládnoucím Psem. S tím se totiž obvykle nacházejí ve sváru a právě negativní emoce a činy by jim následující rok zemského Psa mohly zkomplikovat. 

Rok 2018 se neobejde bez velkého množství soustavné práce a píle. V následujících měsících se budou Draci potýkat s nelehkými překážkami, na jejichž konci ale budou čekat vytoužené cíle, sny a očekávání. Oproti roku 2017 si ale Draci budou muset svá drobná vítězství ještě více zasloužit. 

Čínský horoskop na rok 2018 také říká, že následující měsíce se stanou symbolem změn a to jak těch velmi pozitivních, tak těch negativních. Mějte proto oči otevřené, pozor na přílišnou důvěřivost, neuvážené investování a unáhlená rozhodnutí. 

Had - čínský horoskop na rok 2018

Minulý rok 2017 byl k Hadům velmi laskavý a šlechetný, neboť Hadi jsou ideálním kompatibilním partnerem Kohoutů. Oproti tomu ke Psům, kteří jsou ve vedoucím postavením tento rok, jsou Hadi v neutrálním vztahu. Přesto pro ně bude následující rok zemského Psa poměrně vydařený. 

Hadi se velmi rychle přizpůsobí povaze následujícího roku, který se ponese ve znamení vědění, tolerance a celkového zlepšení společnosti. Stanou se tedy spolu s Tygry a Psi vůdčími představiteli zlepšení a nových krásných okamžiků. 

Hadi se také mohou těšit na nové pracovní příležitosti, nová obohacující setkání a výzvy, do kterých se s vervou zapojí. 

Kůň - čínský horoskop na rok 2018

Po poněkud problematickém roku 2017, následující rok zemského Psa slibuje Koním nové příležitosti. Čtyřčíslí 2018 se ponese ve znamení dobra, štěstí a úspěchu, neboť Kůň je jedním z několika málo znamení, které má velmi dobrý vztah s vládnoucím Psem

Kůň patří mezi nejsilnější a nestálejší znamení a v roce 2018 se mu podaří upevnit jak svazky partnerské, pracovní, osobní, tak i rodinné. Čínský horoskop na rok 2018 také varuje, že by si Koně měli dávat pozor na zdravotní záležitosti, které dlouho opomíjeli. V následujících měsících se mohou ozvat a nevyplatí se je ignorovat. 

V roce 2018 Koně také konečně najdou klid a pevné místo sami v sobě a začnou si vážit prostých maličkostí všedních dní. 

Koza - čínský horoskop na rok 2018

Následující rok si Koza užije jak vzestupy, tak pády. Dařit se Kozám bude v oblasti podnikání a kreativity, kde najdou své uplatnění i obdiv. V podnikání si ale budou muset dávat dobrý pozor na klamavé a lstivé chování, což bude pro tiché a leckdy bezbranné Kozy pěkný oříšek. 

V následujícím roce by také Kozy měly vsadit samy na sebe a více se ponořit do svých myšlenek a niterných přání. Právě jejich podvědomí je dovede ke kýženým cílům a rok zemského Psa se pro ně stane v mnoha ohledech úspěšným. 

Přestože se Kozám v roce 2018 bude v lásce dařit, měly by být obezřetné na pomlouvačné a nerovné zacházení ze strany nových známostí. 

Opice - čínský horoskop na rok 2018

Po divokém roce, jakým pro Opice byl rok 2017, se zrozenci v tomto znamení mohou těšit na mnoho pozitivních změn, které rok zemského Psa přinese. Jednou z nich bude nepochybně oblast podnikání, ve které získají jistotu rozletu. S trochou píle a odhodlání se jim podaří vydělat spoustu peněz. Nebude to ale zadarmo, a práci budou muset obětovat hodně času. 

V roce 2018 se Opicím také vyplatí zariskovat a jít do nových podniků a aktivit, které dlouho odkládaly. Čínský horoskop na rok 2018 ale varuje, že pod návalem nových aktivit Opice mohou snadno ztratit důvěryhodnost, neboť pro nové výzvy začnou zapomínat na staré pořádky.

Kohout - čínský horoskop na rok 2018

Uplynulý rok 2017 se nesl ve znamení Kohoutů a zrozenci v tomto znamení si tak užívali dobré karmy, nových začátků a neutuchající vlny energie. V roce 2018 se ale do vlády dostává Pes, se kterým Kohout ne vždy vychází dobře. Zatímco Psi jsou spolehliví, oddaní, věrní a poctiví se sklonem k rutině a stereotypu, Kohouti jsou úplně jiní. Čínský horoskop na rok 2018 říká, že budou Kohouti poněkud bojovat s novými nastolenými pořádky a mnohdy budou muset sklopit uši a přijmout situaci tak, jak přijde. 

Skvělé okamžiky ale následující rok zemského Psa pro Kohouty slibuje v oblasti lásky, přátelství a kariéry. Špatné dny a křivdy budou vyváženy neutuchající energií a láskou přátel i nejbližších osob. Nezadaným Kohoutům se dostane nečekané dávky romantiky. A i pracovní situace bude Kohoutům nakloněna a bude čas na nové produktivní změny.

Pes - čínský horoskop na rok 2018

Vedoucí znamení si rok zemského Psa bude užívat plnými doušky. Po předchozím roce 2017, který pro Psy znamenal množství překážek a starostí, se tomuto znamení v roce 2018 dostane pozornosti a krásných nových příležitostí. 

Proto bude následující rok ideálním časem na plnění snů a dlouho odkládaných tužeb. Hvězdy budou Psům přát a budou je provázet napříč všemi odvětvími, kterými se vydají. Rok zemského Psa přinese vše dobré v lásce, kariéře i osobním rozvoji. Psi by proto měli využívat každé příležitosti, kterou jim rok 2018 přinese, a žádnou by neměli lehkovážně promarnit. 

Obezřetnosti dbejte v oblasti zdraví, kde se nebude vyplácet lehkovážnost. 

Vepř - čínský horoskop na rok 2018

A konečně Vepři. Zatímco rok 2017 znamenal pro tato znamení více či méně špatnou karmu, rok zemského Psa jim bude poměrně hrát do karet. Ne však ve všech oblastech. V mnoha činnostech budou drobné úspěchy Vepřů vykoupeny tvrdou dřinou, pílí nebo drobnou obětí. Stoprocentní zlepšení nastane až v roce 2019, který bude rokem Vepřů. 

Do té doby se budou muset Vepři potýkat především s vládnoucím Psem, který bude uznávat hodnoty jako myšlení, vědění, tolerance, upřímnost a inteligence. A právě to bude pro bohémské, uvolněné a pohodové Vepře mnohdy problém. Čínský horoskop na rok 2018 varuje, že se zrozenci v tomto znamení budou muset naučit přijímat zodpovědnost a podřídit se vládnoucím Psům. 

Dařit se Vepřům bude v oblasti práce, kde se mohou těšit na nové příležitosti, finance a možnosti. A pozitivní rok Vepře čeká i co se týče lásky. Vepřům se dostane mnoho komplimentů a pro nezadané Vepře se rok zemského Psa stane úspěšným. 

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Lunární kalendář

ÚTERÝ 26. 10. 2021
rak
Měsíc ubývá a putuje znamením Raka. Nevětrejte peřiny venku, zůstala by vám v nich vlhkost. Jezte jen lehkou stravu, žaludek je citlivý. Věnujte se…
více o tomto dni
STŘEDA 27. 10. 2021
rak
Měsíc ubývá a putuje znamením Raka. Nevětrejte peřiny venku, zůstala by vám v nich vlhkost. Jezte jen lehkou stravu, žaludek je citlivý. Věnujte se…
více o tomto dni
ČTVRTEK 28. 10. 2021
rak
Měsíc ubývá a putuje znamením Raka. Nevětrejte peřiny venku, zůstala by vám v nich vlhkost. Jezte jen lehkou stravu, žaludek je citlivý. Věnujte se…
více o tomto dni
PÁTEK 29. 10. 2021
lev
Měsíc putuje znamením Lva a je v ubývající fázi. Běžte na procházku, ale nepřetěžujte se, srdce je dnes namáháno více, než v jiné dny. Snažte se…
více o tomto dni
SOBOTA 30. 10. 2021
lev
Měsíc putuje znamením Lva a je v ubývající fázi. Běžte na procházku, ale nepřetěžujte se, srdce je dnes namáháno více, než v jiné dny. Snažte se…
více o tomto dni
NEDĚLE 31. 10. 2021
panna
Měsíc putuje znamením Panny, je v ubývající fázi. Panna má vliv na trávící orgány, proto doporučujeme lehkou stravu. Je vhodný den pro pečení.…
více o tomto dni
PONDĚLÍ 01. 11. 2021
panna
Měsíc putuje znamením Panny, je v ubývající fázi. Panna má vliv na trávící orgány, proto doporučujeme lehkou stravu. Je vhodný den pro pečení.…
více o tomto dni

Manželská krize se může dostavit kdykoliv. Jak ji společně zvládnout?

Manželská krize přichází z čista jasna a ohrožuje soužití dvou lidí. Může ji způsobit náhlý a aktuální problém anebo i ten, který se táhne po několik let. Podle odborníků nelze očekávat, že bude manželství vždy...

Má smysl užívat doplňky stravy? 6 suplementů, které byste neměli ignorovat

Doplňky stravy na nás dnes číhají doslova na každém kroku. Jenže, jak se v tom má laik vyznat, když této oblasti vůbec nerozumí? Než se pustíte do užívání čehokoliv, měli byste se vždy poradit s odborníkem, kte...

Odpočinek a znamení zvěrokruhu: Jak relaxujete podle hvězd?

Odpočinek je nedílnou součástí života. Díky němu lidé nabírají novou energii a síly, které jsou nezbytné pro jakoukoliv mentální i fyzickou činnost. Relaxujete často anebo se v tomto ohledu zanedbáváte? Více mo...

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

Je cvičení během menstruace prospěšné nebo byste měla zůstat spíše v klidu?

Známe to všechny velmi dobře. Jakmile přijde menstruace, do ničeho se nám nechce, jsme unavené a často i bez energie. I když to bude znít zvláště, tak správný a vhodný pohyb během menstruace napomůže vyplavován...

Velikonoční mini mazance

Upečte si voňavé velikonoční mini mazanečky podle našeho jednoduchého receptu s tvarohem a ořechy.

Psí plemena, která jsou ideální k malým dětem

Ne všechna psí plemena jsou vhodná do rodiny s malými dětmi. Někteří psi totiž mohou mít sklony k větší nervozitě, která se nezřídka kdy projeví agresivním chováním. Dobrou zprávou ale je, že klidných a přátels...

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Nepečený koláč v pěti skvostných variacích. Zamlsejte si!

Nepečený koláč budete mít připravený během několika málo minut. Pohostíte jím přímo královsky nejen vzácnou návštěvu, ale také svou milovanou rodinu. Pustit se do jeho výroby může i cukrář amatér. Není na tom n...

Když se zastavíš...

Zamejšleli jste se někdy nad tim, proč tu na světě vlastně jste? Dumali jste nad tim, co tu chcete dokázat, kam chcete směřovat? Je to o zastavení se a uvědomění si těchto věcí... V dnešní uspěchaný době tohle málokdo umí. Jede se v jednom módu řadu let a najednou je mu jasný, že čas už nevrátí. Vrásky přibydou, tělo zchřadne a vy začnete bilancovat.