Indický horoskop - charakteristika znamení

indická astrologieIndický horoskop - charakteristika.  

Indický horoskop už existuje více než 5000 let. Indická astrologie uznává 12 odlišných znamení. Jaké je to vaše? A co vás charakterizuje? Prozradíme v našem článku.

Zajímá vás indická astrologie? Pak se podívejte také na aktuální indický horoskop 2020. nebo na starší článek indický horoskop 2019, který jsme pro vás připravil dříve. 

Indický horoskop - Mesha / Méš

21. března – 20. dubna

Indický symbol: kozel / beran

Toto znamení charakterizuje pevná vůle, síla, vůdcovství, autorita, moudrost a touha po dobrodružství. Lidé narození ve znamení Méše jsou rozhodní a jdou si vždy pevně za svým. Pokud se pro něco nadchnou, jen tak se toho nepustí.

Chtějí všechno, nebo nic. S ostatními jednají na rovinu, proto budí důvěru. Jsou také odvážní a rádi objevují nové věci. Vášeň u zrozenců tohoto znamení rozhodně nechybí, když po někom zatouží, musí ho mít za každou cenu.

Indický horoskop - Vrishabha / Vršabha

21. dubna – 21. května

Indický symbol: býk

Trpělivost, vyrovnanost, vnitřní moudrost, přirozené vůdcovství, to vystihuje zrozence znamení Vršabha. Tito lidé jsou velmi vytrvalí a rádi se vzdělávají. Mají ovšem rádi i jistotu a stálost, jakékoliv změny jim nedělají dobře.

Ostatní k nim vzhlížejí, protože si umí každého dostat na svoji stranu. Jako partneři jsou věrní a oddaní, ale to stejné vyžadují na oplátku.

Indický horoskop - Mithuna

22. května – 21. června

Indický symbol: dvojice, intimní spojení  

Lidé narození ve znamení Mithuna jsou zvídaví, společenští, všestranní a dokáží se otevřít lásce. Láska je totiž jejich symbol, tito lidé ji často vyhledávají a spolu s ní vášeň a erotiku. V lásce jsou však nestálí, i když se chtějí vážně zamilovat.

Zrozenci Mithuny se totiž bojí samoty, a proto tíhnou k ostatním. To vede až k slepé zamilovanosti a snadno se tak mohou stát oběťmi citového vydíraní. K životu potřebují vztahy, důvěru, blízkost partnera a rodiny. Můžete od nich také očekávat slušné chování a laskavost.

Indický horoskop - Karkata

22. června – 22. července

Indický symbol: krab

Karkata se ráda zkoumá, vyžívá se v duchovnu a meditaci, charakterizují ji silné emoce a citlivost. Lidé narození ve znamení Karkaty jsou silní a rádi mají ve věcech jasno. Proto se bojí budoucnosti, protože to pro ně znamená nejistotu.

Často trpí malým sebevědomím a rádi hledají své vnitřní já. Ve svém životě tak potřebují někoho, kdo jim sebevědomí zvýší a pomůže mu najít své vnitřní já. Zrozenci toho znamení mají pestrou fantazii a často sní. 

Indický horoskop - Sinha

23. července – 22. srpna

Indický symbol: lev  

Zrozenec Sinhy miluje volnost, svobodu a rád žije nespoutaně. K životu potřebuje radost a dobrodružství. Jeho svobodná duše nesnese jakékoliv autority a často se nechce přizpůsobovat. Občas si tím komplikuje život. Sinha také znamená sebevědomí, vítězství a slávu.

Zrozenec Sinhy si je vědom svých kvalit a dovedností a dokáže na plno využít. Řídí se také vlastním úsudkem. Nechybí mu ani tvořivost a kreativita a je hodně vášnivý. Rád ale také ovládá své okolí.

Indický horoskop - Kanya / Kanjá

23. srpna – 22. září

Indický symbol: mladá dívka, panna  

Lidé narození ve znamení Kanjá bývají často nepochopení, a proto se drží stranou a dopadá na ně samota. Tito lidé touží po jistotě, po jistotě zabezpečení, nejlépe jim je v kruhu dobře známých lidí.

V životě preferují dlouhodobé vztahy a touží po pevném a trvalém soužití. Zrozenci Kanjy mají přirozenou inteligenci a smysl pro humor. Ve svých věcech mají rádi pořádek a umí spořit.

Indický horoskop - Tulá

23. září – 23. říjen

Indický symbol: rovnováha / váhy   

Vyrovnanost a spokojenost, tyto charakteristiky vystihují znamení Tulá. Tito lidé mají v sobě pořádek a vnitřní klid, nic je nerozhodí a vše vyřeší s chladnou hlavou. Také ale nad vším neustále přemýšlí. Mezi další charakteristiky tohoto znamení patří vytrvalost a soustředěnost. Na svůj úkol se zrozenci Tuly umí perfektně soustředit a dotáhnout ho dokonce.

Pokud ale propukne v něčem zmatek, vše není, tak jak má být, znamená to pro tyto lidi vyvedení z rovnováhy a velké rozrušení může přejít až v paniku.

Indický horoskop - Vrischika / Vrščika

24. říjen – 22. listopad

Indický symbol: štír

Zrozenci Vrischiky se umí poprat za spravedlnost, někdy však zajdou příliš daleko. Pokud si myslí, že jsou nějaká pravidla špatná, dokáží je porušit. Lidé v tomto znamení se totiž neřídí obecnými principy a zákony, ale svým vlastním instinktem.

Mají rádi změnu a nuda a stereotyp je ubíjí. Proto se snaží být neustále v pohybu a něco dělat, aby se ani na okamžik nenudili. Stále se snaží vymýšlet nové plány, a to může být pro jejich nejbližší okolí dost náročné.

Indický horoskop - Dhanus

23. listopad – 21. prosinec

Indický symbol: luk   

Tomuto znamení nechybí odvaha a rádo se žene za dobrodružstvím. Dhanus charakterizuje tvořivost, pozitivní přístup ke změnám a touha po nových zkušenostech a poznatcích. U zrozence tohoto znamení nikdy nevíte, co si myslí a co v hlavě plánuje.

I když se to nemusí zdát, bývá uzavřený a nerad se dělí o své pocity. Nikdy se s ním ovšem nebudete nudit, protože je akční povahy a má v zásobě plno nápadů.

Indický horoskop - Makara

22. prosinec – 20. leden

Indický symbol: krokodýl / žralok     

Lidé narození ve znamení Makary jsou moudří, ale pyšní. Mají rádi svobodu a bojí se, že o ní někdy přijdou. Tito lidé jsou také tvořiví a trpěliví. Pokud si něco umanou, většinou to dotáhnou do konce. Mají skvělou vůli a dokáží být na sebe přísní a kritičtí.

Zrozenci tohoto znamení se také rádi spoléhají na svůj rozum a nedávají moc na city. Také jsou orientovaní na peníze a práci.

Indický horoskop - Kumbha

21. leden – 20. únor

Indický symbol: hrnec / džbán    

Kumbha je celoživotní hledač. Hledá si cestu k sobě, jako by nevěděl, kdo přesně je. Také tráví hodně času přemýšlením. Lidem zrozeným v tomto znamení nechybí inteligence, rádi se baví hlavně s intelektuálně založenými jedinci.

Nenechají se ničím a nikým ovlivňovat, ale zase se nebrání inspiracím. Tito lidé se rádi zastávají slabších, mají v sobě dobro a jsou to milovníci přírody. Odpočinek pro ně znamená být o samotě.

Indický horoskop - Mína

21. únor – 20. březen

Indický symbol: ryby

Lidé ve znamení Míny mají velkou a bujarou fantazii, častěji sní, než aby žili skutečný život. Mína je citlivé, intuitivní znamení, jeho život ovládají hlavně emoce. Ač se s nimi tito lidé snaží bojovat, ať špatné či dobré, emoce je vždy skolí.

Kromě citlivosti toto znamení charakterizuje také něha, srdečnost a intuice. Zrozenci Míny mají umělecké sklony a rádi pořád něco tvoří.

Charakteristiky znamení zvěrokruhu - seriál

Přečtěte si také další charakteristiky znamení horoskopů 

Egyptský horoskop - charakteristika znamení

Arabský horoskop - charakteristika znamení

Čínský horoskop - charakteristika znamení

Indický horoskop - charakteristika znamení

Ptačí horoskop - charakteristika

Cyklický horoskop - charakteristika

Andělský horoskop - charakteristika


Stáhnout v PDF

Přečteno: 4656x

Chcete se zeptat na cokoliv k tématu? Obraťte se na naše poradce.

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Čaj BERAN 30g, Dr.Popov

Čaj pro narozené ve znamení Berana (21.3. – 20.4.). Bylinný porcovaný čaj,…

Cena: 50 Kč

Tandoori masala 50g DNM

Směs koření vhodná především ke grilování Tandoori masla je vyhlášená…

Cena: 52 Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte