Zelená lékárna Bruntál využívá léčivou sílu přírody

PR článek

Fotolia_54032202_XSLéčivou sílu přírody využívá Zelená lékárna Bruntál

Prodej a výdej léků a zdravotnických přípravků na předpis od lékaře i volně dostupných medikamentů a vitamínů zajišťuje Zelená lékárna Mgr. Petra Byrtuse v Bruntále. Je dokonce nejstarší lékárnou ve městě. Nabízí také dětskou výživu, zdravotnické potřeby a obvazový materiál, dále kosmetické přípravky, kloubní výživu, přípravky na dentální hygienu a rozšířený sortiment zdravotnické obuvi.

Zelená lékárna – bylinné čaje a homeopatika

Lékárna ale nemusí být jen místem, kde si můžete koupit nebo vyzvednout léky a zdravotnické potřeby. Zelená lékárna kromě toho nabízí také bohatý sortiment potravinových doplňků a bylinných čajů, její odborný a zkušený personál navíc poskytuje homeopatické poradenství a prodej homeopatik. Ne všechny neduhy totiž potřebují léčit pomocí farmak. Na některé potíže si bohatě vystačí sama příroda.

Nepotlačujte příznaky, léčete příčinu

Homeopatie je obor alternativní medicíny. Na rozdíl od běžných léků neobsahují homeopatika žádné chemické látky, pouze látky přírodního rostlinného a minerálního původu. Pomáhají při různých obtížích a onemocněních, zejména při alergiích, poruchách imunity nebo dokonce při depresích. Jejich účinnost tkví v tom, že pouze nepotlačují nepříjemné projevy nemoci, ale odstraňují příčinu.

Homeopatika jsou vhodná pro každého

Další velkou výhodou homeopatik je fakt, že nijak nezatěžují organismus a nemají žádné vedlejší nežádoucí účinky. Proto se jimi mohou bez obav léčit malé děti včetně novorozenců nebo naopak senioři. Homeopatika mohou používat také těhotné a kojící ženy. Stejně tak lze homeopatiky léčit všechny, kteří standardní léky špatně snáší nebo je kvůli nějaké zdravotní komplikaci nesmí užívat, ať už se jedná o pacienty s onemocněním jater a ledvin či alergiky. 

Bylinné čaje na každý neduh

Nejrůznější homeopatika nabízí právě Zelená lékárna Bruntál. Zkušený personál vám navíc odborně poradí a pomůže zvolit nejvhodnější homeopatikum, které si poradí s vaším problémem. Na některé potíže se skvěle hodí také bylinné čaje, jejichž široký výběr v Zelené lékárně rovněž mají. Vybrat si můžete z mnoha druhů bylin, které vám uleví od kašle, nachlazení, rýmy i mnohých dalších zdravotních obtíží. Bylinné čaje působí také preventivně. 

Zázvorový a šípkový čaj proti nachlazení

Trápí vás nachlazení? Pak by vám mohl ulevit zázvorový čaj. Právě zázvor totiž podporuje obranyschopnost a dokáže pomoci tělu poradit si s lehkým nachlazením. Při zánětech horních cest dýchacích a suchém kašli zkoušejte popíjet také slézový čaj, na nachlazení skvěle zabírá i šípkový čaj. Je vhodný při léčbě zánětu průdušek, celkově podporuje imunitu a zvyšuje odolnost proti infekcím, má hojivé účinky, a navíc pomáhá zlepšit stav pokožky. Obranyschopnost podporuje ještě třeba šalvějový čaj, který rovněž uleví při nachlazení. 

Bylinné čaje na dobré trávení

Šalvějový a šípkový čaj dále využijete při potížích s trávením. Vyzkoušet můžete také heřmánkový čaj, který mírní žaludeční křeče a nadýmání. Problémy s trávením, žaludkem a střevy pomáhá uklidnit mátový čaj, který zároveň ulevuje při zánětech horních cest dýchacích. 

Dalším vhodným bylinným lékem je fenyklový čaj. Doporučuje se užívat při lehkých zažívacích obtížích, nadýmání a plynatosti. Fenyklový čaj je také skvělým pomocníkem proti nachlazení, podporuje a usnadňuje totiž vykašlávání. S nadýmáním a bolestmi břicha zatočí i meduňkový čaj, který je navíc účinným tišícím prostředkem při psychickém vypětí a neklidu nebo při poruchách spánku. 

Brusinkový čaj vyléčí močové cesty

A co když vás trápí záněty močového měchýře a močových cest? Opět vám pomůže příroda. Vyzkoušejte brusinkový čaj, který je přímo zázrakem. Brusinky pomáhají vyčistit sliznice močového měchýře a močových cest od bakterií, navíc obsahují antioxidanty a zvyšují tak odolnost organismu. Brusinkový čaj užívejte i preventivně a předcházejte tak riziku opakovaných zánětů močových cest. Tyto záněty se u žen často pojí také s gynekologickými obtížemi. S nimi si poradí kontryhelový čaj, který uleví i ženám trpícím bolestivou menstruací. 

Využijte sílu přírody, pomůže vám Zelená lékárna

Chcete při léčbě svých neduhů a nemocí sáhnout místo léků po přírodní síle homeopatik a bylinných čajů? Přijďte si vybrat a poradit se do Zelené lékárny v Bruntále. Otevřeno má každý všední den od 7:30 do 17:30 a v sobotu od 8:00 do 12:00 hodin. 

Zelená lékárna sídlí na adrese Dr. E. Beneše 103/28 v Bruntále. Kromě ní Mgr. Petr Byrtus provozuje také lékárnu na ulici Nádražní 1097 v Bruntále, dále lékárnu v Horním Benešově a ve Městě Albrechticích


Stáhnout v PDF

Přečteno: 1145x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Taková by měla být každá lékárna, oni totiž naslouchají a až pak prodají.. Nejlepší bruntalská lékárna!


Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte