Úplněk 2022

Úplněk 2022 podrobně! Jaké úplňky nás čekají a co nám věští?

Úplněk ovlivňuje naše životy mnohem více, než jsme schopni si sami připustit. Má vliv na nespavost, zvýšenou nervovou citlivost a také na naše duševní rozpoložení. Všeobecně je doporučováno, abychom se už tři dny před úplňkem a tři dny po úplňku nepouštěli do žádných náročnějších akcí. A především pak v den úplňku je dobré ideálně jen relaxovat a odpočívat.

Jestli vás zajímají úplňky, přečtěte si také lunární kalendář 2022 nebo se také podívejte na to, jaké vlastně máme druhy úplňků. A pokud chcete vědět, co vás čeká a nemine, začtěte se také do horoskopu na rok 2022 nebo do čínského horoskopu na rok 2022. Mrkněte i na Úplněk 2023 podrobně! Co nám předpovídají jednotlivé úplňky na aktuální měsíce v roce?


Úplněk Leden 2022 – Úplněk v Raku

17. LEDEN 2022 00:48

První úplněk 2022 v novém roce je ve znamení Raka. A tedy i ve znamení pohody a stability. Dařit se bude všem, kteří mají stereotypní práci. Podnikatelům přinese zisk. Řešíte-li v pracovním nebo osobním životě nějaké nárožné záležitosti, pak by vám tento úplněk měl pomoci vše dokončit. V žádném případě není vhodný čas na půjčování peněz. Nepůjčujte si vy sami, měli byste problém částku splácet. A ani vy nepůjčujte peníze nikomu jinému. V tomto případě byste zase čekali velmi dlouhou dobu na návrat svých prostředků. Úplněk 2022 v Raku zvýší také emocionální citlivost každého jedince. Buďte k druhým laskaví a milí. Zaměřit byste se nyní měli i sami na sebe. Vhodné jsou mediace nebo techniky pro rozvoj emočních dovedností. Opatrně v den úplňku zacházejte s kovovými předměty a s ohněm. Lednový úplněk je označován také jako Vlčí úplněk.

Čtěte také:

Lunární kalendář: Jak pečovat o vlasy podle fází Měsíce?

Úplněk a jeho moc

Lunární kalendář: Masáže a cvičení podle postavení Měsíce!

Úplněk Únor 2022 – Úplněk ve Lvu

16. ÚNOR 2022 17:56 

Úplněk 2022 ve znamení Lva je energický a rázný. Je čas žít naplno. Vše, co nyní odstartuje, bude mít dobré výsledky a budete se tomu dařit. Je tedy ideální den pro nástup do nové práce nebo například i pro začátek podnikání. Chtete-li si vsadit, pak únorový úplněk 2022 vám bude přát štěstí ve hře, možná je tedy nějaká výhra. Lev miluje dobrodružství, adrenalin a riziko. Přesto však buďte opatrní, abyste nešlápli příliš stranou. Není vhodná doba pro machinace s nemovitostmi. Nákup ani prodej domu či bytu se v tento čas nedoporučuje. Neuzavírejte ani nepodepisujte žádné smlouvy. A pozor na ego. V tento den je v plné síle. Indiáni měli únorový úplně pojmenovaný jako hladový nebo také sněžný. Mrkněte se i na lunární magie a kouzla

Úplněk Březen 2022 – Úplněk v Panně

18. BŘEZEN 2022 08:17

Úplněk 2022 ve znamení Panny je příznivým časem pro veškerou práci, která vyžaduje pečlivost. Pečlivě je ale nyní nutné přistupovat ke všemu, co děláme. Velmi se to týká finanční oblasti, kde bychom měli být v tyto dny značně opatrní a ostražití. Dařit se však bude oblasti realit. Pokud uvažujete o nákupu nějaké nemovitosti, pak je nyní ten správný čas. Stejně tak můžete řešit i případnou hypotéku. Tyto věci půjdou doslova samy od sebe. Březnový úplněk 2022 přeje i vzdělávání. Učte se, zajděte si na nějaký kurz nebo seminář a sebezdokonalujte se. Podle starých indiánských komunit byl úplněk v březnu nazýván červí nebo také vraní.

Úplněk Duben 2022 – Úplněk ve Vahách

16. DUBEN 2022 20:54

Úplněk 2022 ve znamení Vah je dobrým časem na odpočinek po náročné práci. Není dobré v tento den začínat s ničím novým. Naopak byste měli raději dokončit všechny činnosti, které máte rozdělané. Případně se pustit do plánů, které již dlouho odkládáte. Dubnový úplněk ve Vahách je skvělým časem pustit se do nové spolupráce nebo změnit práci. Nebojte se se ani nových vztahů. Těm, které vzniknou okolo dubnového úplňku, se bude dařit, je jim přáno. Bohužel negativním aspektem tohoto úplňku je nerozhodnost. Pokud jste v situaci, kdy se musíte rozhodovat, bude vám velmi dlouho trvat, než dáte dohromady všechny klady a zápory nebo výhody či nevýhody. Musíte se ale rozhodovat zodpovědně, rozhodně nedělejte nic unáhleně, nevyšlo by to. Případně raději, pokud můžete, své rozhodnutí odložte na lepší dobu. Dubnový úplněk je odpradávna označován jako rybí anebo se mu říká také růžový měsíc.

Úplněk Květen 2022 – Úplněk ve Štíru: Úplné zatmění

16. KVĚTEN 2022 06:13

Úplněk 2022 ve znamení Štíra je ideální čas na rychlá rozhodování, soustředění se na práci si studium a hojně se budou rozebírat i nepříjemná témata a vleklé problémy. Připravte se na to. Naštěstí je v tento čas rozvinutá intelektuální aktivita a zvýšená schopnost soustředit se na podstatu problému. Stejně tak i vysoká úroveň sebekritiky. Budete schopni oddělit nedůležité od důležitého. Snadno se budou vymýšlet a tvořit plány do dalších dnů, týdnů a měsíců. Velký posun může nastat v pracovní oblasti. A máte-li nějaké nesplněné závazky, pak se je konečně podaří nějak začít řešit. Úplněk v květnu se nazývá rovněž květný nebo květový. Přečtěte si o vlivu úplňku víc!

Úplněk 2022

Úplněk Červen 2022 – Úplněk ve Střelci

14. ČERVEN 2022 13:51

Úplněk 2022 ve znamení Střelce bude poměrně náročný. Špatně se budete soustředit. Nebudeme schopni řešit logické úkoly a budeme mít problém i s abstraktním myšlením. I přesto je však vhodný čas otevřít otázky související se zákonem nebo právními záležitostmi. Jestliže v této oblasti máte něco nedořešeného, pak se toto téma v tento čas otevře. Ať chcete nebo ne. Čekají vás návštěvy na úřadech, zdlouhavé papírování a i řešení něčeho, co vám nedělá příliš dobře na duši. Ale nebojte se, s tím, jak začne Měsíc ubývat, začnou mizet i všechny nepříjemnosti. Několik dní ale budete muset vydržet. Úspěšné budou v tento čas služební cesty. Čekat vás na nich nebude nic špatného. Naopak, pojedete-li uzavřít nějaký obchod, budete úspěšní. Pozor si ale dávejte na svůj zdravotní stav! Úplněk v červnu se nazývá také jahodový či medový.

Úplněk Červenec 2022 – Úplněk v Kozorohu

13. ČERVENEC 2022 20:37

Úplněk 2022 ve znamení Kozoroha je nejvhodnější čas pro komunikaci s nadřízenými nebo s veřejnými orgány. Chcete zvýšit plat? Zajděte za šéfem a řekněte mu o tom. Potřebujete změnit něco nevyhovujícího ve vaší obci? Jděte za starostou nebo za zastupiteli a proberte to s nimi. Je dobrý čas na vyjednávání a na řešení problémů. Nebojte se, všichni se s vámi budou bavit a budou se snažit situaci nějak vyřešit k vaší spokojenosti. V pracovní oblasti byste ale měli trochu odpočívat. Rozhodně vám neuškodí být v den úplňku doma a udělat si třeba krátký výlet do přírody. Prospěje vám to a nabije vás do obrovskou energií. Úplněk v červenci byl indiány nazýván úplněk bouřkový.

Úplněk Srpen 2022 – Úplněk ve Vodnáři

12. SRPNA 2022 03:35 

Úplněk 2022 ve znamení Vodnáře je ideální pro jakékoliv intelektuální a kreativní činnosti. Můžete se začít vzdělávat nebo se pustit do jakékoliv tvůrčí práce. V tomto se vám bude dařit. Úplněk přeje setkáním, ať už pracovním nebo jen přátelským. Opatrní byste však měli být v oblasti milostných vztahů, kde mohou hrozit hádky. Stejně tak mohou nastat konflikty s úředníky. Snažte se v tento den příliš nic neřešit a raději nechte věci plynout. Vše důležité řešte nejdříve až tři dny po úplňku. Srpnový úplněk 2022 předpovídá změny, především pak v osobním životě. A opatrní buďte i na své zdraví. Trpět mohou především kotníky, achilovky či lýtka. Jestliže jste vášnivými běžci, dnes byste si rozhodně měli dát pauzu a být v klidu. Staří indiáni srpnový úplněk označovali jako jeseteří nebo také červený.

Úplněk 2022

Úplněk Září 2022 – Úplněk v Rybách

10. ZÁŘÍ 2022 11:58

Úplněk 2022 ve znamení Ryb je charakteristický přecitlivělostí, emočním vypětím, ale také intuitivním vnímáním. V dnešní den bude oslabena vaše schopnost mentální koncentrace, úplněk vás posune do světa iluzí a představ. Úplněk 2022 v září vám může pomoci otevřít “třetí oko”. Budete mít chuť uniknout pryč od reality. Nejlepší bude, pokud budete dnešní zářijový úplněk 2022 trávit volným časem. Jeďte na výlet nebo se věnujte tvůrčím činnostem. Bez komplikací budou veškeré úřední a právnické záležitosti. Po zdravotní stránce je vhodný den na to, abyste se zaměřili svoji pozornost na očistu lymfatického systému. Velmi prospěje například lymfatická masáž. Tento úplněk označovali indiáni jako kukuřičný.

Úplněk Říjen 2022 – Úplněk v Beranu

9. ŘÍJNA 2022 22:54

Úplněk 2022 ve znamení Berana se vyznačuje zvýšeným napětím, impulzivním chováním a spěchem hraničícím až s lehkomyslností. Pokud nějaké úkoly vyžadují přesnost a preciznost, pak je raději odložte až po úplňku. Dnes by se vám práce nepovedla podle vašich představ. Stejně tak je rozumné v tento den odložit důležitá jednání nebo podpisy smluv. Říjnový úplněk 2022 hrozí hádkami a nedorozuměním. A to i kvůli nesmyslům. Živlem Berana je oheň, což značí i vzrůst energie vůle, která je spojena s životní silou a odvahou. Jestliže se chcete nebo potřebujete pustit do nějakého “boje”, pak je při úplňku ten správný den. Říjnovému úplňku se odpradávna říká také krvavý úplněk.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Lunární kalendář na rok 2022 podrobně!

Úplněk Listopad 2022 – Úplněk v Býku: Úplné zatmění

8. LISTOPAD 2022 12:01

Úplněk 2022 ve znamení Býka je příznivý pro různé finanční operace a transakce zaměřené na finanční stabilitu. Je dobré investovat. Ale můžete si třeba jen koupit los, mohl by vám přinést štěstí a zisk. V práci vám to půjde samo od sebe. Listopadový úplněk 2022 totiž posílí kognitivní funkce. Jediné, co budete muset udělat, je překonání lenosti. Touhu po pohodlí, potěšení a relaxaci ukojte ideálně návštěvou divadla nebo kina. A předtím si zajděte na dobrou večeři, ať nemusíte vařit. Klíčové slovo tohoto úplňku je “stabilita”. Tedy není třeba očekávat žádné otřesy, nic se nebude měnit. Opatrní buďte ale na svůj krk a mandle, mohlo by hrozit nějaké prochlazení. A zajděte si na masáž, prospěje zvýšená péče o krční páteř, týl a ramena. Úplněk v listopadu je, dle starých indiánských kmenů, nazýván také jako mrazivý nebo bobří. Přečtěte si o úplňku více!

Úplněk Prosinec 2022 – Úplněk v Blížencích

8. PROSINEC 2022 05:07

Úplněk 2022 ve znamení Blíženců je rychlý a energický. Hrozí zvýšená impulzivnost či výskyt problémů. Budete mít pocit, že nic nestíháte a čas plyne tak nějak rychleji. Pozitivem prosincového úplňku v Blížencích je však zvýšená intelektuální aktivita. Je vhodný čas na učení, zkoušky nebo vymýšlení nových aktivit v práci či podnikání. Avšak rozjeté či dlouhodobé projekty, které vyžadují více než jeden den práce, odložte raději do šuplíku na příznivější období. Prosincový úplněk 2022 je i ve znamení potřeby komunikace. Platí to ve všech oblastech, tedy rozhodně i v oblasti milostných vztahů. Podle indiánů je prosincový úplněk nazývaný úplňkem dlouhých nocí, případně jej označují jako studený měsíc.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

Úplněk 2023 podrobně! Co nám předpovídají jednotlivé úplňky na aktuální měsíce v roce?
Čínský horoskop na rok 2023 – Rok Zajíce
Čínský horoskop na rok 2023: Partnerský horoskop na rok Zajíce
Horoskop 2022
Čínský horoskop na rok 2022 – Rok Tygra
Čínský horoskop na rok 2022: Partnerský horoskop na rok Tygra
Egyptský horoskop na rok 2022
Indický horoskop na rok 2022
Mayský horoskop na rok 2022
Africký horoskop na rok 2022
Finanční horoskop na rok 2022
Cikánský horoskop na rok 2022
Alchymistický horoskop na rok 2022
Andělský horoskop na rok 2022
Cyklický horoskop na rok 2022
Arabský horoskop na rok 2022
Bylinkový horoskop na rok 2022
Partnerský horoskop na rok 2022
Cestovní horoskop na rok 2022
Ptačí horoskop na rok 2022
Pracovní horoskop na rok 2022
Zdravotní horoskop na rok 2022
Keltský horoskop na rok 2022
Květinový horoskop 2022

Autor článku: Monika PoledníkováDiskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Lunární kalendář

ÚTERÝ 29. 11. 2022
vodnář
Měsíc putuje ve znamení Vodnáře a je v přibývající fázi. Vodnář působí na lýtka, kotníky a žíly. Nezatěžujte nohy dlouhým chozením a stáním. …
více o tomto dni
STŘEDA 30. 11. 2022
vodnář
Měsíc putuje ve znamení Vodnáře a je v přibývající fázi. Vodnář působí na lýtka, kotníky a žíly. Nezatěžujte nohy dlouhým chozením a stáním. …
více o tomto dni
ČTVRTEK 01. 12. 2022
ryby
Měsíc putuje znamením Ryb, je v přibývající fázi. Ryby mají vliv na chodidla a prsty u nohou. Udělejte si čas na jejich koupel a masáž. Věnujte se…
více o tomto dni
PÁTEK 02. 12. 2022
ryby
Měsíc putuje znamením Ryb, je v přibývající fázi. Ryby mají vliv na chodidla a prsty u nohou. Udělejte si čas na jejich koupel a masáž. Věnujte se…
více o tomto dni
SOBOTA 03. 12. 2022
beran
Měsíc přibývá a putuje ve znamení Berana. Beran ovlivňuje hlavu, obličej, mozek, oči, nos a životní sílu. Trpíte-li na migrény, pijte hodně čisté…
více o tomto dni
NEDĚLE 04. 12. 2022
beran
Měsíc přibývá a putuje ve znamení Berana. Beran ovlivňuje hlavu, obličej, mozek, oči, nos a životní sílu. Trpíte-li na migrény, pijte hodně čisté…
více o tomto dni
PONDĚLÍ 05. 12. 2022
býk
Měsíc přibývá a putuje ve znamení Býka, který má vliv na oblast krku a ovlivňuje také čich a chuť. Chraňte dnes svůj krk šálou, kloktejte bylinné…
více o tomto dni

Dobrý kontakt k tématu

Dýně Hokaido – recepty: 12 skvělých receptů z dýně Hokaido, které z vás udělají mistry kuchaře!

Bábovka je super. Jen jsem do ní nedala kakao, ale rozinky a na kousky nakrájené vlašské ořechy.

Body shaming nelze podceňovat. Jak se bránit kritice týkající se tělesných proporcí?

Sladěte dámský kabát se stylovými botami a kozačkami a vytvořte dokonalý elegantní vzhled. Pokud však chcete v...

Práce u počítače vestoje? Odhalte benefity standing office!

jasně. A u toho ještě tančit a efektivita práce je nulová. Tohle ráda nemám. Mám novou profi židli, ortopedick...

likvidace hlubokokořenících vytrvalých plevelů

Dobrý den, kdy je prosím vás nejvhodnější období pro mechanickou likvidaci šťovíku n...

Domácí péče o lámavé nehty

Potřebovala bych poradit. O nehty se poslední dobou snažím dobře pečovat. Umělé nehty m...

okna

Když jsou špinavá.
Zobrazit všechna témata

Jste s partnerem spřízněné duše? Tyto indicie vám napoví

Spřízněné duše jsou dle mnoha definic lidé, kteří hluboce souzní a vzájemně si poskytují bezpečí, bezděčnou lásku i pochopení. Pokud na ně věříte, bude vás tento článek zajímat! Podle jakých charakteristik pozn...

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

Nastává adventní čas. Jak ho využít ve vlastní prospěch?

Adventní čas započne v roce 2022 poslední listopadovou nedělí, tj. 27. 11. Mnozí věřící lidé v něm vidí hluboký význam příchodu Ježíše Krista na tento svět. Vánoce jsou vlastně oslavou narození Ježíška, který l...

Hrníčkové vánoční perníčky

V menším hrnci si zahřejte mírně Heru a rozmíchejte v ní i med a moučkový cukr. Poté do tekutější a zchladlé směsi vsypte prosátou hladkou mouku, kypřící prášek, mletou skořici, perníkové koření a doplňte vajíč...

Výchova psa není snadnou "disciplínou". K jakým nejčastějším chybám dochází?

Výchova psa se stává čím dál častějším tématem, neboť koronavirová krize způsobila hromadné pořizování domácích mazlíčků do rodin. Pokud jste zodpovědným a milujícím majitelem psa, jistě se budete chtít v tomto...

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Ovocná bublanina našich babiček: Inspirujte se osmi recepty!

Ovocná bublanina má své stále místo v mnoha českých rodinách. Tradici jejího mlsání zpravidla zahájily šikovné prababičky a babičky, které se vskutku uměly u plotny ohánět! Inspirujte se tedy jejich recepty a u...

Děláte skutečně to, co vás baví?

Práce, job, zaměstnání... každej tomu řiká jinak. Všichni ale za tim vidíme jediný - prachy, úspěch, svobodu. Říká se, že bez práce nejsou koláče. Asi to tak bude. Když nemáte kačku v ruce, nenajíte se. Prostě budete mít hlad. Tak je nastavenej svět. Materialismus, kapitalismus, bo nevim jak to pojmenovat. Peníze jsou dobrej sluha, ale zlej pán, no né? A položili jste si někdy otázku, jestli vám stojí za to, co teďka děláte? Jako myslim tim to, v čem pracujete???