Úplněk 2022

Úplněk 2022 podrobně! Jaké úplňky nás čekají a co nám věští?

Úplněk ovlivňuje naše životy mnohem více, než jsme schopni si sami připustit. Má vliv na nespavost, zvýšenou nervovou citlivost a také na naše duševní rozpoložení. Všeobecně je doporučováno, abychom se už tři dny před úplňkem a tři dny po úplňku nepouštěli do žádných náročnějších akcí. A především pak v den úplňku je dobré ideálně jen relaxovat a odpočívat.

Jestli vás zajímají úplňky, přečtěte si také lunární kalendář 2022 nebo se také podívejte na to, jaké vlastně máme druhy úplňků. A pokud chcete vědět, co vás čeká a nemine, začtěte se také do horoskopu na rok 2022 nebo do čínského horoskopu na rok 2022


Úplněk Leden 2022 – Úplněk v Raku

17. LEDEN 2022 00:48

První úplněk 2022 v novém roce je ve znamení Raka. A tedy i ve znamení pohody a stability. Dařit se bude všem, kteří mají stereotypní práci. Podnikatelům přinese zisk. Řešíte-li v pracovním nebo osobním životě nějaké nárožné záležitosti, pak by vám tento úplněk měl pomoci vše dokončit. V žádném případě není vhodný čas na půjčování peněz. Nepůjčujte si vy sami, měli byste problém částku splácet. A ani vy nepůjčujte peníze nikomu jinému. V tomto případě byste zase čekali velmi dlouhou dobu na návrat svých prostředků. Úplněk 2022 v Raku zvýší také emocionální citlivost každého jedince. Buďte k druhým laskaví a milí. Zaměřit byste se nyní měli i sami na sebe. Vhodné jsou mediace nebo techniky pro rozvoj emočních dovedností. Opatrně v den úplňku zacházejte s kovovými předměty a s ohněm. Lednový úplněk je označován také jako Vlčí úplněk.

Čtěte také:

Lunární kalendář: Jak pečovat o vlasy podle fází Měsíce?

Úplněk a jeho moc

Lunární kalendář: Masáže a cvičení podle postavení Měsíce!

Úplněk Únor 2022 – Úplněk ve Lvu

16. ÚNOR 2022 17:56 

Úplněk 2022 ve znamení Lva je energický a rázný. Je čas žít naplno. Vše, co nyní odstartuje, bude mít dobré výsledky a budete se tomu dařit. Je tedy ideální den pro nástup do nové práce nebo například i pro začátek podnikání. Chtete-li si vsadit, pak únorový úplněk 2022 vám bude přát štěstí ve hře, možná je tedy nějaká výhra. Lev miluje dobrodružství, adrenalin a riziko. Přesto však buďte opatrní, abyste nešlápli příliš stranou. Není vhodná doba pro machinace s nemovitostmi. Nákup ani prodej domu či bytu se v tento čas nedoporučuje. Neuzavírejte ani nepodepisujte žádné smlouvy. A pozor na ego. V tento den je v plné síle. Indiáni měli únorový úplně pojmenovaný jako hladový nebo také sněžný. Mrkněte se i na lunární magie a kouzla

Úplněk Březen 2022 – Úplněk v Panně

18. BŘEZEN 2022 08:17

Úplněk 2022 ve znamení Panny je příznivým časem pro veškerou práci, která vyžaduje pečlivost. Pečlivě je ale nyní nutné přistupovat ke všemu, co děláme. Velmi se to týká finanční oblasti, kde bychom měli být v tyto dny značně opatrní a ostražití. Dařit se však bude oblasti realit. Pokud uvažujete o nákupu nějaké nemovitosti, pak je nyní ten správný čas. Stejně tak můžete řešit i případnou hypotéku. Tyto věci půjdou doslova samy od sebe. Březnový úplněk 2022 přeje i vzdělávání. Učte se, zajděte si na nějaký kurz nebo seminář a sebezdokonalujte se. Podle starých indiánských komunit byl úplněk v březnu nazýván červí nebo také vraní.

Úplněk Duben 2022 – Úplněk ve Vahách

16. DUBEN 2022 20:54

Úplněk 2022 ve znamení Vah je dobrým časem na odpočinek po náročné práci. Není dobré v tento den začínat s ničím novým. Naopak byste měli raději dokončit všechny činnosti, které máte rozdělané. Případně se pustit do plánů, které již dlouho odkládáte. Dubnový úplněk ve Vahách je skvělým časem pustit se do nové spolupráce nebo změnit práci. Nebojte se se ani nových vztahů. Těm, které vzniknou okolo dubnového úplňku, se bude dařit, je jim přáno. Bohužel negativním aspektem tohoto úplňku je nerozhodnost. Pokud jste v situaci, kdy se musíte rozhodovat, bude vám velmi dlouho trvat, než dáte dohromady všechny klady a zápory nebo výhody či nevýhody. Musíte se ale rozhodovat zodpovědně, rozhodně nedělejte nic unáhleně, nevyšlo by to. Případně raději, pokud můžete, své rozhodnutí odložte na lepší dobu. Dubnový úplněk je odpradávna označován jako rybí anebo se mu říká také růžový měsíc.

Úplněk Květen 2022 – Úplněk ve Štíru: Úplné zatmění

16. KVĚTEN 2022 06:13

Úplněk 2022 ve znamení Štíra je ideální čas na rychlá rozhodování, soustředění se na práci si studium a hojně se budou rozebírat i nepříjemná témata a vleklé problémy. Připravte se na to. Naštěstí je v tento čas rozvinutá intelektuální aktivita a zvýšená schopnost soustředit se na podstatu problému. Stejně tak i vysoká úroveň sebekritiky. Budete schopni oddělit nedůležité od důležitého. Snadno se budou vymýšlet a tvořit plány do dalších dnů, týdnů a měsíců. Velký posun může nastat v pracovní oblasti. A máte-li nějaké nesplněné závazky, pak se je konečně podaří nějak začít řešit. Úplněk v květnu se nazývá rovněž květný nebo květový. Přečtěte si o vlivu úplňku víc!

Úplněk 2022

Úplněk Červen 2022 – Úplněk ve Střelci

14. ČERVEN 2022 13:51

Úplněk 2022 ve znamení Střelce bude poměrně náročný. Špatně se budete soustředit. Nebudeme schopni řešit logické úkoly a budeme mít problém i s abstraktním myšlením. I přesto je však vhodný čas otevřít otázky související se zákonem nebo právními záležitostmi. Jestliže v této oblasti máte něco nedořešeného, pak se toto téma v tento čas otevře. Ať chcete nebo ne. Čekají vás návštěvy na úřadech, zdlouhavé papírování a i řešení něčeho, co vám nedělá příliš dobře na duši. Ale nebojte se, s tím, jak začne Měsíc ubývat, začnou mizet i všechny nepříjemnosti. Několik dní ale budete muset vydržet. Úspěšné budou v tento čas služební cesty. Čekat vás na nich nebude nic špatného. Naopak, pojedete-li uzavřít nějaký obchod, budete úspěšní. Pozor si ale dávejte na svůj zdravotní stav! Úplněk v červnu se nazývá také jahodový či medový.

Úplněk Červenec 2022 – Úplněk v Kozorohu

13. ČERVENEC 2022 20:37

Úplněk 2022 ve znamení Kozoroha je nejvhodnější čas pro komunikaci s nadřízenými nebo s veřejnými orgány. Chcete zvýšit plat? Zajděte za šéfem a řekněte mu o tom. Potřebujete změnit něco nevyhovujícího ve vaší obci? Jděte za starostou nebo za zastupiteli a proberte to s nimi. Je dobrý čas na vyjednávání a na řešení problémů. Nebojte se, všichni se s vámi budou bavit a budou se snažit situaci nějak vyřešit k vaší spokojenosti. V pracovní oblasti byste ale měli trochu odpočívat. Rozhodně vám neuškodí být v den úplňku doma a udělat si třeba krátký výlet do přírody. Prospěje vám to a nabije vás do obrovskou energií. Úplněk v červenci byl indiány nazýván úplněk bouřkový.

Úplněk Srpen 2022 – Úplněk ve Vodnáři

12. SRPNA 2022 03:35 

Úplněk 2022 ve znamení Vodnáře je ideální pro jakékoliv intelektuální a kreativní činnosti. Můžete se začít vzdělávat nebo se pustit do jakékoliv tvůrčí práce. V tomto se vám bude dařit. Úplněk přeje setkáním, ať už pracovním nebo jen přátelským. Opatrní byste však měli být v oblasti milostných vztahů, kde mohou hrozit hádky. Stejně tak mohou nastat konflikty s úředníky. Snažte se v tento den příliš nic neřešit a raději nechte věci plynout. Vše důležité řešte nejdříve až tři dny po úplňku. Srpnový úplněk 2022 předpovídá změny, především pak v osobním životě. A opatrní buďte i na své zdraví. Trpět mohou především kotníky, achilovky či lýtka. Jestliže jste vášnivými běžci, dnes byste si rozhodně měli dát pauzu a být v klidu. Staří indiáni srpnový úplněk označovali jako jeseteří nebo také červený.

Úplněk 2022

Úplněk Září 2022 – Úplněk v Rybách

10. ZÁŘÍ 2022 11:58

Úplněk 2022 ve znamení Ryb je charakteristický přecitlivělostí, emočním vypětím, ale také intuitivním vnímáním. V dnešní den bude oslabena vaše schopnost mentální koncentrace, úplněk vás posune do světa iluzí a představ. Úplněk 2022 v září vám může pomoci otevřít “třetí oko”. Budete mít chuť uniknout pryč od reality. Nejlepší bude, pokud budete dnešní zářijový úplněk 2022 trávit volným časem. Jeďte na výlet nebo se věnujte tvůrčím činnostem. Bez komplikací budou veškeré úřední a právnické záležitosti. Po zdravotní stránce je vhodný den na to, abyste se zaměřili svoji pozornost na očistu lymfatického systému. Velmi prospěje například lymfatická masáž. Tento úplněk označovali indiáni jako kukuřičný.

Úplněk Říjen 2022 – Úplněk v Beranu

9. ŘÍJNA 2022 22:54

Úplněk 2022 ve znamení Berana se vyznačuje zvýšeným napětím, impulzivním chováním a spěchem hraničícím až s lehkomyslností. Pokud nějaké úkoly vyžadují přesnost a preciznost, pak je raději odložte až po úplňku. Dnes by se vám práce nepovedla podle vašich představ. Stejně tak je rozumné v tento den odložit důležitá jednání nebo podpisy smluv. Říjnový úplněk 2022 hrozí hádkami a nedorozuměním. A to i kvůli nesmyslům. Živlem Berana je oheň, což značí i vzrůst energie vůle, která je spojena s životní silou a odvahou. Jestliže se chcete nebo potřebujete pustit do nějakého “boje”, pak je při úplňku ten správný den. Říjnovému úplňku se odpradávna říká také krvavý úplněk.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Lunární kalendář na rok 2022 podrobně!

Úplněk Listopad 2022 – Úplněk v Býku: Úplné zatmění

8. LISTOPAD 2022 12:01

Úplněk 2022 ve znamení Býka je příznivý pro různé finanční operace a transakce zaměřené na finanční stabilitu. Je dobré investovat. Ale můžete si třeba jen koupit los, mohl by vám přinést štěstí a zisk. V práci vám to půjde samo od sebe. Listopadový úplněk 2022 totiž posílí kognitivní funkce. Jediné, co budete muset udělat, je překonání lenosti. Touhu po pohodlí, potěšení a relaxaci ukojte ideálně návštěvou divadla nebo kina. A předtím si zajděte na dobrou večeři, ať nemusíte vařit. Klíčové slovo tohoto úplňku je “stabilita”. Tedy není třeba očekávat žádné otřesy, nic se nebude měnit. Opatrní buďte ale na svůj krk a mandle, mohlo by hrozit nějaké prochlazení. A zajděte si na masáž, prospěje zvýšená péče o krční páteř, týl a ramena. Úplněk v listopadu je, dle starých indiánských kmenů, nazýván také jako mrazivý nebo bobří. Přečtěte si o úplňku více!

Úplněk Prosinec 2022 – Úplněk v Blížencích

8. PROSINEC 2022 05:07

Úplněk 2022 ve znamení Blíženců je rychlý a energický. Hrozí zvýšená impulzivnost či výskyt problémů. Budete mít pocit, že nic nestíháte a čas plyne tak nějak rychleji. Pozitivem prosincového úplňku v Blížencích je však zvýšená intelektuální aktivita. Je vhodný čas na učení, zkoušky nebo vymýšlení nových aktivit v práci či podnikání. Avšak rozjeté či dlouhodobé projekty, které vyžadují více než jeden den práce, odložte raději do šuplíku na příznivější období. Prosincový úplněk 2022 je i ve znamení potřeby komunikace. Platí to ve všech oblastech, tedy rozhodně i v oblasti milostných vztahů. Podle indiánů je prosincový úplněk nazývaný úplňkem dlouhých nocí, případně jej označují jako studený měsíc.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

Horoskop 2022
Čínský horoskop na rok 2022 – Rok Tygra
Čínský horoskop na rok 2022: Partnerský horoskop na rok Tygra
Egyptský horoskop na rok 2022
Indický horoskop na rok 2022
Mayský horoskop na rok 2022
Africký horoskop na rok 2022
Finanční horoskop na rok 2022
Cikánský horoskop na rok 2022
Alchymistický horoskop na rok 2022
Andělský horoskop na rok 2022
Cyklický horoskop na rok 2022
Arabský horoskop na rok 2022
Bylinkový horoskop na rok 2022
Partnerský horoskop na rok 2022
Cestovní horoskop na rok 2022
Ptačí horoskop na rok 2022
Pracovní horoskop na rok 2022
Zdravotní horoskop na rok 2022
Keltský horoskop na rok 2022
Květinový horoskop 2022

Autor článku: Monika Poledníková

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Lunární kalendář

ČTVRTEK 28. 10. 2021
rak
Měsíc ubývá a putuje znamením Raka. Nevětrejte peřiny venku, zůstala by vám v nich vlhkost. Jezte jen lehkou stravu, žaludek je citlivý. Věnujte se…
více o tomto dni
PÁTEK 29. 10. 2021
lev
Měsíc putuje znamením Lva a je v ubývající fázi. Běžte na procházku, ale nepřetěžujte se, srdce je dnes namáháno více, než v jiné dny. Snažte se…
více o tomto dni
SOBOTA 30. 10. 2021
lev
Měsíc putuje znamením Lva a je v ubývající fázi. Běžte na procházku, ale nepřetěžujte se, srdce je dnes namáháno více, než v jiné dny. Snažte se…
více o tomto dni
NEDĚLE 31. 10. 2021
panna
Měsíc putuje znamením Panny, je v ubývající fázi. Panna má vliv na trávící orgány, proto doporučujeme lehkou stravu. Je vhodný den pro pečení.…
více o tomto dni
PONDĚLÍ 01. 11. 2021
panna
Měsíc putuje znamením Panny, je v ubývající fázi. Panna má vliv na trávící orgány, proto doporučujeme lehkou stravu. Je vhodný den pro pečení.…
více o tomto dni
ÚTERÝ 02. 11. 2021
panna
Měsíc putuje znamením Panny, je v ubývající fázi. Panna má vliv na trávící orgány, proto doporučujeme lehkou stravu. Je vhodný den pro pečení.…
více o tomto dni
STŘEDA 03. 11. 2021
váhy
Měsíc prochází znamením Vah a je v ubývající fázi. Váhy mají vliv na kyčle, játra, krev, ledviny a močový měchýř. Pokud nemusíte, tak nedělejte žádná…
více o tomto dni

Sonický kartáček vám usnadní péči o dutinu ústní

Technologie mohou usnadnit všechny aspekty života, včetně péče o ústní dutinu. I zubní lékaři používají k preventivní péči a čištění různé přístroje, jako jsou rentgeny a rotační kartáčky. Moderní pomocníci se ...

Manželská krize se může dostavit kdykoliv. Jak ji společně zvládnout?

Manželská krize přichází z čista jasna a ohrožuje soužití dvou lidí. Může ji způsobit náhlý a aktuální problém anebo i ten, který se táhne po několik let. Podle odborníků nelze očekávat, že bude manželství vždy...

Sonický kartáček vám usnadní péči o dutinu ústní

Technologie mohou usnadnit všechny aspekty života, včetně péče o ústní dutinu. I zubní lékaři používají k preventivní péči a čištění různé přístroje, jako jsou rentgeny a rotační kartáčky. Moderní pomocníci se ...

Odpočinek a znamení zvěrokruhu: Jak relaxujete podle hvězd?

Odpočinek je nedílnou součástí života. Díky němu lidé nabírají novou energii a síly, které jsou nezbytné pro jakoukoliv mentální i fyzickou činnost. Relaxujete často anebo se v tomto ohledu zanedbáváte? Více mo...

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

Domácí hydratační koupel dodá vaší pokožce opět zdravý vzhled

Domácí hydratační koupel se v podzimních a zimních měsících stává čím dál více aktuální. Pokožka má totiž v chladném počasí tendence k značnému vysušování. Avšak i přesto, že použijete do celotělové lázně vyživ...

Je cvičení během menstruace prospěšné nebo byste měla zůstat spíše v klidu?

Známe to všechny velmi dobře. Jakmile přijde menstruace, do ničeho se nám nechce, jsme unavené a často i bez energie. I když to bude znít zvláště, tak správný a vhodný pohyb během menstruace napomůže vyplavován...

Velikonoční mini mazance

Upečte si voňavé velikonoční mini mazanečky podle našeho jednoduchého receptu s tvarohem a ořechy.

Psí plemena, která jsou ideální k malým dětem

Ne všechna psí plemena jsou vhodná do rodiny s malými dětmi. Někteří psi totiž mohou mít sklony k větší nervozitě, která se nezřídka kdy projeví agresivním chováním. Dobrou zprávou ale je, že klidných a přátels...

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Nepečený koláč v pěti skvostných variacích. Zamlsejte si!

Nepečený koláč budete mít připravený během několika málo minut. Pohostíte jím přímo královsky nejen vzácnou návštěvu, ale také svou milovanou rodinu. Pustit se do jeho výroby může i cukrář amatér. Není na tom n...

Když se zastavíš...

Zamejšleli jste se někdy nad tim, proč tu na světě vlastně jste? Dumali jste nad tim, co tu chcete dokázat, kam chcete směřovat? Je to o zastavení se a uvědomění si těchto věcí... V dnešní uspěchaný době tohle málokdo umí. Jede se v jednom módu řadu let a najednou je mu jasný, že čas už nevrátí. Vrásky přibydou, tělo zchřadne a vy začnete bilancovat.