Čínský horoskop na rok 2023 – Rok Zajíce

Čínský horoskop na rok 2023 – Rok Zajíce

Čínský horoskop na rok 2023 je rokem vodního Zajíce. A jaký bude? Podle čínského horoskopu 2023 nás po hektickém a energickém roce čeká klidnější čas ke zhodnocení našich životních cílů. Příchod roku vodního Zajíce je předzvěstí jemnosti a vyrovnanosti. Je to střízlivý a tak trochu líný rok, kdy si můžeme konečně odpočinout, o všem v klidu přemýšlet a přijímat bez obav výzvy, které život přinese.

Čínský Nový rok začíná 22. ledna 2023 a skončí 9. února 2024. Zajíc, který v tento čas bude vládnout, patří mezi vodní živly. Podle Zajíce bude pro všechna zvířata, podle čínského horoskopu, časem, kdy můžeme zpět nabýt vnitřní rovnováhu a dělat si nové plány do budoucna. Budou se hojit rány. Otevřou a vyčistí se i velmi stará zranění. V tomto roce je důležitá tolerance a opatrnost na slova, která vypouštíme z úst. Budeme se muset tváří tvář postavit a podívat “do očí” svým vlastním touhám. A realizovat vše, co jen bude možné. Čínský horoskop na rok 2023 pomůže posunout se výše na společenském žebříčku. Naučíme se lépe ovládat rétoriku i psychologii. Celkově je pak rok Zajíce zaměřen na sebepozorování, sebezdokonalování a osobní rozvoj. Pokud na sobě budeme více pracovat, objeví se odpovědi na otázky a ukáže se nejlepší možná cesta, po které bychom mohli jít.

Čínský horoskop na rok 2023

Roky Zajíce v čínském horoskopu jsou 1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011, 2023, dále pak 2035, 2047, 2059, 2071, 2083, 2095. Vodní Zajíc bude vládnout až do 9. února 2023. Následně pak převezme vládu Drak. Co nám však na rok 2023 připravil Zajíc?

Čtěte také:

Seriál čínský nový rok 2. díl - domácí přípravy a jídlo

Čínský nový rok můžete oslavit i ve vaší kuchyni! Připravte si pekingskou kachnu nebo knedlíčky dim sum

Čínský horoskop - charakteristika znamení

Ve vodním živlu pokračujeme i nadále. Rok 2022 byl rokem, kdy vládl vodní Tygr. Vodní živel u žezla zůstává, jen Tygr předává své žezlo Zajíci. A jaký tento rok, pod vládou Zajíce, tedy bude? Čínský horoskop na rok 2023 každému znamení příznivý čas na plnění přání, nalezení odpovědí a také na to, aby si mohl v životě dopřát to, po čem touží. Dá se i říci, že je to rok evoluce a pozitivního vývoje. Vše, co (i dlouhodobě) řešíme, bude mít posun k lepšímu a zdárnějšímu konci. Věci, které vypadaly neřešitelně, se konečně pohnou a začne se něco dít. Nutno dodat, že většina toho, co se bude dít, bude v náš prospěch. Nesnažte se ale tlačit příliš na pilu, do Zajíc nemá rád. V tom případě by všechno mohl pozastavit až do doby než se více uvolníte a zklidníte. Nechte věci volně plynout a dopřejte jim volný průběh. To bude to nejlepší, co můžete udělat, radí čínský horoskop na rok 2023, na rok vodního Zajíce. 

Ač všechno vypadá až příliš růžově, nebude to zase takové jednoduché. Čínský horoskop na rok 2023 uvádí, že mohou opět vyplavat špatné návyky i potlačené problémy. Dobrou zprávou však je, že pochopíme, že i přes potlačenou bolest, je můžeme vyřešit. A to jednou provždy. Je proto rozhodně vhodné mít se na pozoru před přílišným fantazírováním, sněním a nenechat se “zatáhnout” do melancholických nálad. Také byste neměli být příliš o samotě. Rok vodního Zajíce je rokem společenským, měli byste být mezi přáteli a mezi lidmi, se kterými vám je dobře. Pozor si v tomto roce dávejte také na informace, které se k vám budou dostávat. Nemusí být všechno tak, jak to na první pohled vypadá. A jestliže byste se zapletli do nějakých intrik nebo zbytečných sporů, jen by vám to vzalo čas a zkazilo náladu.

Znáte své čínské znamení horoskopu? Zjistěte si, kam patříte.

Čínský horoskop 2023: Rok Zajíce – co nás čeká?

Čínský horoskop na rok 2023, rok vodního Zajíce, přináší téměř vše dobré a pozitivní. Ve srovnání s uplynulým rokem 2022 je rok vodního Zajíce mnohem optimističtějším. Z čínského zvěrokruhu budou v tomto roce nejspokojenější Buvoli, Tygři a Hadi. V závěsu za nimi budou vcelku spokojení i Koně, Kozy a Vepři. Více se budou muset snažit Králíci a Krysy. A Kohouti i Opice jsou bohužel nepřátelé Zajíce, takže budou muset velmi tvrdě pracovat, aby nějakého pokroku ku štěstí dosáhli. Pozor by si měli dávat i na nehody a nemoci.

Charakteristickými rysy Zajíce jsou kreativita, přizpůsobivost, proměnlivost, přátelství, oblíbenost, silná emoční inteligence a harmonie. Králík je klidný, milý a hodný. Odpouští a dává milosti. V čínské kultuře je Zajíc považován za nejšťastnější z dvanácti zvířat zvěrokruhu. Ti, kdo se narodili v roce Zajíce, jsou příjemní a harmoničtí. Mají tendenci se za každou cenu vyhýbat hádkám a rvačkám. Spory nemají rádi. Zajíci jsou ale kreativní a mají dobrý vkus.

Rok 2023 bude, jak uvádí čínský horoskop na rok 2023, velmi poklidným rokem. Po náročném roce vodního Tygra jej všichni vítají s otevřenou náručí. Potřebujeme se konečně zklidnit a stáhnout nějaké tiché a klidné místo, abychom zahojily rány a dali se dohromady po tom všem, co jsme si v předchozím roce museli vytrpět. Rok vodního Zajíce je časem, kdy bychom se měli držet “toho svého”, přemýšlet o budoucnosti a plnit si své sny. Třeba i ty, které jsme ještě nedávno považovali za nereálné. Letos se totiž budou plnit! Je ale třeba dávat si pozor na to, že Zajíc má tendenci ovlivňovat lidi, kteří mají rádi pohodlí. Tudíž zapomínají na odpovědnost. Lenosti nesmíte v žádném případě propadnout. I přesto, že se nám někdy do různých věcí nebude chtít, bude potřeba se překonat. Čínský horoskop na rok 2023 také uvádí, že bez většího úsilí bude možné vydělat si více peněz

ČÍNSKÝ HOROSKOP – KARIÉRA V ROCE 2023

Čínský horoskop na rok 2023, rok vodního Zajíce, je úzce spjatý s vyjednáváním, obezřetností, krásou, kreativitou i finanční zodpovědností. V roce vodního Zajíce můžete v oblasti kariéry dosáhnout skutečně velkých úspěchů. Vzhledem k tomu, že je čínský horoskop charakterizuje Zajíce jako klidného a charismatického, je v tomto roce nanejvýš důležité být v kontaktu s tím, co člověk potřebuje vědět, aby se mu v pracovní oblasti dařilo a dělal správná rozhodnutí. Zajíc je známý jako bezproblémový řečník. Tudíž veškeré pracovní obory, které vyžadují dobrou komunikaci (psaní, terapie, výuka, přednášení…) na tom budou v tomto roce nejlépe a lidé, kteří zde pracují se mohou v roce 2023 velmi rychle rozvíjet a posouvat kupředu

Čínský horoskop na rok 2023 však také upozorňuje na to, že Zajíc je znamením, které excelentně vyniká rovněž v oblasti literatury, umění, architektury, v hudbě a vůbec ve všech uměleckých odvětvích. Rovněž je Zajíc ideálním znamením pro všechna povolání, která vyžadují intenzivní pozornost a soustředění. Jakmile si Zajíc stanoví nějaký cíl, bude za každou cenu pokračovat vpřed, dokud neprotrhne cílovou pásku. Díky tomu je vždy na dobré cestě ke kariéře svých snů. Navíc rád sleduje nové trendy a orientuje se v nich. V zaměstnání umí tedy do své práce přinést vždy něco nového. Zajíc se v žádném případě nehodí pro práci, která je příliš náročná a ve které je velká konkurence. Na soutěživost v tomto roce tedy zapomeňte, uvádí čínský horoskop na rok 2023.

ČÍNSKÝ HOROSKOP – PENÍZE V ROCE 2023

Zajíc je známý tím, že se skvěle stará o peníze, umí je vydělat a přináší do života bohatství a prosperitu. Díky tomu, jak uvádí čínský horoskop na rok 2023, můžete v tomto roce poměrně snadno vydělat hodně peněz, aniž by vás to stálo nějaké větší úsilí. Bude však třeba soustředění a odhodlání, že si peníze opravdu vydělat chcete. Do cesty vám pak přijdou možnosti, jak toho docílit. Spojení Zajíce s vodním živlem navíc slibuje, že tento rok můžete dělat vše, co jen chcete nebo k čemu se odvážíte. Pokud se do toho pustíte, bude se vám dařit. I tak je však dobré dát energii a šanci projektům, které budou spíše dlouhodobého charakteru. 

ČÍNSKÝ HOROSKOP –  SPOLEČNOST A POLITIKA V ROCE 2023

Čínský horoskop na rok 2023 uvádí, že rok vodního Zajíce je rokem diplomacie, udobřování a ukončování bojů i nepokojů. Rok Zajíce bude rokem posunů v legislativě a velkých legislativních změn. A to směrem ke spravedlnosti. Vláda i úřady se mohou dostat zpět do rovnováhy. Vymění se zde však mnoho úředníků i státních představitelů. Je však třeba dávat si pozor na podvodníky a šarlatány. Jakákoliv nepravost by však měla být poměrně rychle v roce Zajíce tvrdě potrestána a stíhána. 

Dá se říci, že rok Zajíce je karmickým rokem. Všechny kroky, které budou podniknuty, budou mít nějaký výsledek. A to přesně takový, jaký záměr jsme tomu celému dali. Bude-li záměr dobrý, pak se není čeho obávat. Je tedy třeba soustředit se na dosažení určitých milníků, urovnání soudních sporů i vyrovnání nesplněných závazků.

V roce 2023 by měla být na prvním místě touha dát věci do pořádku. Ve všech oblastech nebude důležitá kvantita, ale kvalita. Vyřeší se rozjeté aféry a prosperovat budou veškeré obchodní aktivity. Všem zemím se začne zase dařit a budou stoupat, krůček po krůčku, vzhůru. Čínský horoskop slibuje, že rok 2023 přinese transformaci. Měla by být rozhodně k lepšímu.

ČTĚTE TAKÉ: Podrobný lunární kalendář na celý rok 2023

ČÍNSKÝ HOROSKOP – LÁSKA A VZTAHY V ROCE 2023

Rok vodního Zajíce podporuje dlouhodobé vztahy, ve kterých nejsou žádné emocionální překážky. Je to však skvělý rok pro všechny, kdo potřebují posílit nebo obnovit svůj vztah s partnerem. Největších úspěchů v lásce dosáhnou v roce 2023 Psi, Vepři a Kozy. Čeká je obrovská nálož romantiky. Nejhůře na tom v této oblasti budou Kohouti a Draci, kteří si příliš krásy ve vztazích neužijí.

Čínský horoskop na rok 2023 říká, že v milostné oblasti je nyní ten nejlepší čas růst, posouvat se a rozvíjet. Sledujte své sny, vášně a splňte si svá přání. V oblasti lásky a vztahů budou nejlepšími měsíci červenec, srpen a dále pak prosinec a leden. Bude to ideální čas pro zásnuby, svatbu nebo pro plánování potomka. Ostatně celý rok vodního Zajíce je ideální pro plánování, zplození nebo narození potomka. Čínský horoskop na rok 2023 uvádí, že nejvyšší šance na početí chlapce jsou během července a nejvyšší šance na “stvoření” dívky jsou během dubna. Ti, kdož se v roce Zajíce narodili, jsou často fyzicky aktivní lidé, velice společenští a mají rádi tradice. Zajíci jsou přátelé, kterým se dá důvěřovat.

Díky tomu, že Zajíc má u sebe vodní živel, bude celý rok i v oblasti vztahů, emocionálnější, něžnější a romantičtější než obvykle. Těšte se i na milostná vyznání, romantická překvapení a netradiční žádosti o ruku.

Které znamení čínského horoskopu je to vaše?

ČÍNSKÝ HOROSKOP – ZDRAVÍ V ROCE 2023

Zdravotní čínský horoskop na rok 2023 nám předpovídá odpočinek. Konečně se zbavíte únavy a budete si moci pořádně oddychnout. Zklidníte se a budete mít stresové situace více pod kontrolou. Měli byste mít také více času o svém zdraví přemýšlet. Je to ideální doba na změny životního stylu, na zhubnutí, na nabrání svalové hmoty a síly. Vůle bude podpořena, o to se Zajíc postará. Tudíž všechna své “předsevzetí”, touhy a přání budete zvládat mnohem lépe než kdy jindy. Opatrní by však měli být v tomto roce Kohouti, kterým hrozí nemoci a úrazy. A obezřetnost neuškodí ani Krysám a Drakům. Ti budou mít, co se zdravotního stavu týče, velmi průměrný rok.

Čínský horoskop na rok 2023: Znamení Zajíc – charakteristika

Zajíc je zvíře jemné, láskyplné a soucitné. Zároveň je Zajíc i velice chytrý, rychlý a mrštný. Obecně řečeno, čínský horoskop na rok 2023 uvádí, že lidé, kteří jsou narozeni v roce Zajíce, bývají tišší, mírní, laskaví, elegantní, harmoničtí a velice chytří. I když si často myslí, že jsou slabí a bezbranní. Ve skutečnosti mají neuvěřitelně silnou vůli a pokud chtějí, dokáží skály lámat. Mají spoustu zajímavých nápadů a pokud se do něčeho dají, nepřestanou, dokud nedosáhnou svého cíle. Jsou neuvěřitelně odhodlaní a sebevědomí. Jsou také přemýšliví, bystří, pohotoví a vynalézaví, takže je jen malá šance, že by dělali nějaké chyby. Jen stěží se ze Zajíce stane vůdce smečky, zato ho má ale každý rád díky jeho vřelosti. Zajíc umí dokonale pohladit slovem.

Zajíc je zvíře dobrosrdečné a přátelské, stejně tak i člověk, který se pod tímto znamením narodil. Pokud mají nějaké problémy nebo se dostanou do napjatých situací, jen zřídka se hádají nebo dokonce urážejí. Namísto zlých, tvrdých a vulgárních slov využívají k řešení problémů upřímná a laskavá slova. Každý konflikt se snaží vyřešit po dobrém, nemají rádi sváry. Zajíc si nechce nikoho znepřátelit. Lidé zrození v roce Zajíce preferují ve svém životě klid a pohodu. A rozhodně mají i dobrý vkus.

Zajícům nechybí ani umělecký temperament. Najdete mezi nimi hudebníky, malíře, herce, fotografy, tanečníky a podobně. Mají v sobě něco, díky čemu jsou v této oblasti bezkonkurenčně výjimeční. 

POZITIVA ZNAMENÍ ZAJÍCE

 • Zajíci jsou jemní, citliví, mírní, ohleduplní. Umí se vžít do “kůže” druhých lidí.
 • Zajíc je optimista. Je vtipný a dokáže vyjít s každým. Vždy touží po harmonii a usiluje o mír.
 • Má silnou fantazii a představivost, je kreativní.
 • Je nadaný na jazyk a celkově má dobrou výmluvnost.
 • Zajíc má vynikající estetický úsudek.
 • Jakmile se pro něco rozhodne a pustí se do toho, dotáhne to do konce.

NEGATIVA ZNAMENÍ ZAJÍCE

 • Zajíc není příliš ambiciózní, raději dělá nenápadného. Pokud něco musí udělat nebo je k tomu přinucen, dělá často zmatky.
 • Jakmile zleniví a bude si dlouho užívat pohodlného života, ztratí veškeré ambice. A možná i chuť se do čehokoliv pouštět.
 • Někdy je velice bázlivý. A je náchylný k úniku z reality.
 • Zajíc umí být tvrdohlavý. Zejména, pokud jde o jeho vlastní nápady. Co si umane, to chce. Není pro něj snadné dělat kompromisy.
 • Většinou Zajíc neumí žít monotónně, potřebuje v životě nové impulsy, změny. Chce, aby vše, co dělá, mělo nějaký hlubší význam. Těší se na nové výzvy a nové aktivity.
 • Zajíc je přehnaně citlivý.

OSOBNOST ZAJÍCE –⁠ SAMCE

Muži narození v roce Zajíce jsou, jak uvádí čínský horoskop, až neobvykle zdvořilí. Vyhledávají ale vše pohodlné a snadné. Společně s jejich nechutí ke konfliktům se pak jeví jako slabí, oportunističtí a požitkářští. Na jakoukoliv kritiku reaguje a přijímá ji velmi špatně, i když to na sobě nedá znát. Kvůli své tichosti a zamlklosti bývá náchylný k nedorozuměním. Ve skutečnosti má však silnou vůli a neochvějné sebevědomí. Je tak trošku i tvrdohlavý. Muž-Zajíc je poměrně dost nedůvěřivý. Dokáže udržet tajemství a navenek se jeví jako velice milý muž.

OSOBNOST ZAJÍCE –⁠ SAMICE

Čínský horoskop říká, že samice Zajíce, tedy ženy narozené v roce Zajíce, jsou citlivé, bystré a pohodové. Milují společenský život a mezi druhými lidmi jsou oblíbené. Jsou vždy zdvořilé a ohleduplné. Jejich, snad jedinou slabinou, je žárlivost. Rodina je pro ně na prvním místě a pro své blízké by udělaly naprosto cokoliv. K lidem, které tolik v oblibě nemají, dokáží být povrchní až chladné. Žena-Zajíc není ochotna se v životě omezovat. Je introvertní a přemýšlivá.

CHARAKTERISTIKA PĚTI ELEMENTŮ KRÁLÍKA

V čínské teorii existuje pět prvků/ elementů: zlato čili kov, voda, dřevo, oheň a země. Každý rok zvěrokruhu je spojen s jedním živlem. A roky se stejným zvířecím znamením a prvkem pak opakují každých 60 let. Číňané věří, že osobní vlastnosti jsou spojeny nejen s daným znamením, ale také s elementem, pod kterým je člověk narozen. Čínský horoskop na rok 2023 je ve znamení Zajíce a elementu vody.

Kovový Zajíc (1951 nebo 2011)

Lidé narození v roce kovového Zajíce jsou věční optimisté. Milují žerty a vtipy. Jsou laskaví a mají dobrý vztah s ostatními lidmi. Nemají však rádi konkurenci, tudíž pro ně není snadné spřátelit se s lidmi, kteří touží po rychlém úspěchu a okamžitém prospěchu. Mají silné emoce a touží po neustálé konkurenci. V životě by se měli naučit více samostatnosti a soběstačnosti. A rovněž by se měli naučit svým problémů čelit sami, bez neustálé pomoci svého okolí. Mají docela štěstí ve hře a mohou získat dost peněz.

Dřevěný Zajíc (1915 nebo 1975)

Lidé narození v roce dřevěného Zajíce jsou chytří, aktivní a vynalézaví. Ve vztazích, i těch milostných, jsou až příliš sebevědomí. Což někdy nemusí být úplně k užitku. Často jsou velmi emotivní. Rádi jsou obklopeni přáteli a rodinou. Jsou velmi shovívaví a druhým velmi rychle důvěřují. Mívají dobrou práci a jsou v ní úspěšní. Měli by si ale dávat pozor na to, aby se nestali příliš pyšnými a ješitnými.

Vodní Zajíc (1963 nebo 2023)

Přestože je vodní Zajíc jemný a citlivý, dokáže být i velice vytrvalý. Lidé narození v roce vodního Zajíce se snadno přizpůsobí čemukoliv novému. Nic jim v tomto směru nedělá problém. Zajíc pod elementem vody bývá ve svých rozhodnutích sebejistý. Málokdy si svůj názor rozmyslí. Vodní Zajíc se potřebuje v životě naučit lépe komunikovat.

Ohnivý Zajíc (1927 nebo 1987)

Čínský horoskop uvádí, že ohnivý Zajíci jsou velkorysí. Mají talent, umí na sobě pořádně zapracovat a dokáží se rychle posouvat vpřed. Lidé narození v roce ohnivého Zajíce se hojně objevují v profesích uměleckých, ale i učitelských. Umí pracovat samostatně, ale je to i skvělý týmový hráč. Tito lidé jsou na sebe velmi hrdí, ale nedávají to najevo. Ohnivý Zajíc je také vnímavý a zbožňuje krásné věci. 

Zemský Zajíc (1939 nebo 1999)

Zemský Zajíc je panovačný a umí být i tak trochu vzteklý. Zejména, když všechno není tak, jak si představoval. Zajíc zrozený pod živlem Země se od ostatních Zajíců povahou vcelku liší. Je impulzivní, často nervózní a vinou své zbrklosti se může dostávat do potíží. Nemá rád tlak, pak dělá velké chyby. Většinou je však zvyklý se svým časem efektivně hospodařit. Bývá spolehlivý, co se týče plnění termínů a odevzdávání úkolů. Svoji práci vždy dokončí včas. Sice je to unavuje, ale zároveň jim to dělá radost. Nemají příliš stabilní vztahy, což se kolem 40.-50. roku zlepšuje.

Čínský horoskop na rok 2023 - rok vodního Zajíce

Čínský horoskop 2023: Milostný soulad znamení Zajíce s ostatními znameními

KRYSA – ZAJÍC

Krysa se Zajícem si docela dobře rozumí. Nedochází mezi nimi ani k větším konfliktům. Vzájemně se oba dokáží respektovat. Ale nečekejte žádný pohádkový vztah nebo idylické manželství. Po čase by je to spolu stejně omrzelo. Nejsou párem, který by se měl dávat dohromady. Chvíli spolu sice vydrží, ale na dlouhodobý vztah to rozhodně není.

BUVOL – ZAJÍC

Chcete-li prožít vztah, ve kterém budete tak nějak spokojeni a budete zároveň i zajištění, pak se dejte dohromady. Umíte se vzájemně podpořit. Buvol Zajíce podrží v životě vždy, když to bude potřebuje. Problém však může být na opačné straně. Ne každý Zajíc bude schopen snášet Buvolovy výkyvy nálad. Jestliže spolu budete chtít vydržet déle, bude se Zajíc muset obrnět.

TYGR – ZAJÍC

Pravá Itálie. Tak by se dal popsat vztah, ve kterém společně budou žít Tygr a Zajíc. Žádná nuda, žádný stereotyp. Ale pořádně bouřlivý vztah. Jestliže spolu budete chtít vydržet delší dobu, pak budou nutné ústupky na obou stranách. A bude třeba i větší trpělivosti a většího pochopení. Ani tak nečekejte klidné partnerství.

ZAJÍC – ZAJÍC

Spojení dvou Zajíců je doslova žhavé. I když by se mohlo zdát, že jsou z jednoho vrhu a tudíž si budou rozumět, opak je pravdou. Zajíc se Zajícem vydrží ve vztahu jen stěží. Pravdou však je, že mohou tvořit dobrý tým a vzájemně se skvěle doplňovat. Otázkou však je, jestli to není lepší třeba jen jako pracovní spojení. Partnerství si raději hodně rozmyslete.

DRAK – ZAJÍC

Jestliže jste schopni kompromisů, pak tento vztah může fungovat celkem dobře. Zajíc je totiž schopen Drakovi nabídnou dostatek pochopení a respektu, což Drak rozhodně potřebuje. Pokud jej nemá, je oheň na střeše. A s ohněm nemá smysl si zahrávat.

HAD – ZAJÍC

Jde o dvě znamení, která si nemají prakticky co říci, a tedy vlastně ani do života co nabídnout. Neměli by se vůbec potkávat a už vůbec by se do sebe neměli zamilovat. V životě si toho nemají příliš co dát. Jejich vztah je neutrální, žádný velký pohádkový románek neočekávejte.

KŮŇ – ZAJÍC

Konečně spojení, do kterého má smysl se pustit. Jemný a citlivý Zajíc aktivního Koně skutečně miluje. Vzájemně si oba mají co nabídnout, dokáží se podpořit a mohou spolu zažít nejedno dobrodružství. Problém může však nastat ve vztahu dlouhodobém. Rozdíly, které budou zpočátku značně obě znamení přitahovat, se později budou zvětšovat natolik, že mohou být překážkou společnému žití.

Podívejte se také, jak Číňané slaví nový rok a jaké kulinární zvyky dodržují. 

KOZA – ZAJÍC

Čínský horoskop napovídá, že pokud spolu chcete zestárnout, pak je toto spojení naprosto ideální. Tudíž se doporučuje. Koza se Zajícem se vzájemně doplňují, dokáží dát jeden druhému přesně to, co zrovna potřebuje. Plní si veškerá přání, která si vidí jen na očích. Toto může být ten pravý romantický vztah a skutečná láska, která překoná všechny překážky života.

OPICE – ZAJÍC

Zde rozhodně pozor! Opice a Zajíc by se neměli ideálně vůbec potkávat. A rozhodně by neměli společně tvořit pár. Zajíc je důvěřivý a Opice jej bude tahat za nos. Bude mít pocit, že si s ním může, i v životě, dělat co chce. Zajíc se nechá a to mu rozhodně nebude dělat dobře na duši. Není to vyrovnaný vztah a do budoucna větší toto spojení jen problémy a potíže.

KOHOUT – ZAJÍC

Je-li nějaké skutečně nekompatibilní spojení, pak je to rozhodně Kohout a Zajíc. Vzájemně pro sebe nemají pochopení a velice brzy by se začali nesnášet. Zde je spojení jakéhokoliv druhu nevhodné a nedoporučuje se.

PES – ZAJÍC

Tito dva si v životě budou rozumět, uvádí čínský horoskop. Jde o spojení, které se rozhodně doporučuje. Obě znamení jsou na stejné vlně, mají stejné představy o životě, rozumí si a dokáží si vždy vyjít vstříc. Jeden pro druhého je ideálním, ba přímo dokonalým, partnerem.

VEPŘ – ZAJÍC

Čínský horoskop říká, že i zde jde o znamení, které spolu může vydržet v jakémkoliv svazku. Přátelském, pracovním i milostném. V životě je to spolu bavit, budou se podporovat, podpírat a vycházet si vstříc. Oba mají podobný náhled na život a podobné cíle a touhy. Společně si je mohou lépe naplnit, budou si totiž pomáhat.

Čínský horoskop 2023: Zrozenci ve znamení Zajíce

Podívejte se do naší tabulky, zda jste se narodili ve znamení Zajíce. 

Rok Zajíce

Začátek

Konec

1927

2. 2. 1927

22. 1. 1928

1939

9. 2. 2039

7. 2. 1940

1951

6. 2. 1951

26. 1. 1952

1963

25. 1. 1963

12. 2. 1964

1975

11. 2. 1975

30. 1. 1976

1987

29. 1. 1987

16. 2. 1988

1999

16. 2. 1999

4. 2. 2000

2011

3. 2. 2011

22. 1. 2012

2023

22. 1. 2023

9. 2. 2024

2035

8. 2. 2035

27. 1. 2036

Čínský horoskop 2023: Elementy Zajíce

Element

Roky narození

Charakteristika osobnosti

Vodní Zajíc

1963, 2023

 

Vypadá, že neumí do pěti napočítat, ale pořádně mu to myslí. Tento Zajíc vás vždy překvapí. Je inteligentní a pilný. V životě si vždy stojí za svým. Je slabý myšlením i zásadami.

Dřevěný Zajíc

1975, 2035

 

Chytrý, pohotový, sobecký. Čínský horoskop uvádí, že dřevěný Zajíc je vždy v pozoru, má o všem přehled a za každých okolností si umí poradit. Myslí si, že všechno ví a zná. Především v oblasti, ve které se vyzná. Snadno však, kvůli své důvěřivosti, může naletět podvodníkům.

Ohnivý Zajíc

1927, 1987

 

Je to ten typ Zajíce, který by se pro vás rozdal. Co může, dělá pro druhé. Ale rád rozmazluje i sám sebe a umí být na sebe přísný. Díky tomu ale dosáhne veškerých cílů a splní plány, které jiní vzdají třeba už v začátku. Je flexibilní a má skvělé nápady.

Zemský Zajíc

1939, 1999

 

S tímto Zajícem je to těžké. Má svou hlavu a jde si za svým. Když nemá svůj den, je lepší jít od něj dál. Je to hodný člověk, ale perfekcionista. Vyjít s ním bývá mnohdy náročné. Je upřímný a přímočarý.


 

Kovový Zajíc

1951, 2011

 

Poznáte jej podle toho, že se neustále usmívá. Je mu na světě hezky a všechno se snaží dělat a zvládat s radostí. Ze všeho je neustále nadšený. Problémem mohou být někdy rozhoupané emoce.

Čínský horoskop 2023: Osobnost Zajíce podle měsíce narození

Měsíc

Osobnost

Leden

Dobrosrdečný, upřímný, nadšený a sebevědomý.

Únor

Konzervativní, někdy tvrdohlavý.

Březen

Chytrý, pracovitý, má v životě štěstí.

Duben

Jemný, citlivý, inteligentní.

Květen

Dobrosrdečný, ochotný, trošku drzý a dost sebevědomý.

Červen

Talentovaný, čestný a diskrétní.

Červenec

Spolehlivý, racionální a klidný. Někdy až příliš opatrný.

Srpen

Statečný, velkorysý, plný života.

Září

Často je dost nerozhodný, nemá rád konkurenci.

Říjen

Nezávislý, rád tráví čas sám.

Listopad

Konzervativní a nenáročný.

Prosinec

Sebevědomý, nezávislý a věčný optimista.

Fakta o čínském znamení Zajíc

 • Šťastná čísla: 3, 5, 9 (a kombinace čísel, která je obsahují)

 • Nešťastná čísla: 1, 2, 8

 • Šťastné dny: 15., 27., 30. dne každého měsíce

 • Nešťastné dny: 2., 7., 8. 

 • Nejlepší měsíc v roce: březen patří výhradně Zajícovi a je pro něj šťastným měsícem

 • Nešťastné měsíce v roce: září, říjen

 • Pozitivní barva: modrá, zelená, černá, fialová, růžová

 • Nešťastná barva: bílá, tmavě žlutá, tmavě hnědá

 • Šťastný směr: severozápad a východ (pro získání bohatství)

 • Nešťastný směr: sever, jihozápad, západ

 • Šťastné květiny: jitrocel, lilie, hledík, jasmín, brambořík

 • Šťastné drahokamy: růženín, jehličkový krystal

Čínský horoskop 2023: Slavní Zajíci

Maria Šarapovová, Tiger Woods, Michael Jordan, Samuel Doe, královna Viktorie, David Beckham, Brad Pitt, Angelina Jolie, Lionel Messi, Albert Einstein, Maria Curie, Frank Sinatra, Peter Falk, Ondřej Soukup.

Čínský horoskop na rok 2023, rok vodního Zajíce pro jednotlivá znamení

KRYSA – ČÍNSKÝ HOROSKOP NA ROK 2023

Čínský horoskop na rok 2023 předpovídá, že Krysy budou mít letos šťastný rok. Je také pravděpodobné, že se jim splní něco, po čem už dlouho touží, co si přejí. Dařit se jim ostatně bude ve všech oblastech života. Nezapomínejte však, že byste měli vždy a za každých okolností dodržet pozitivní přístup k životu. Vše pak bude pracovat jen pro ku vašemu prospěchu. Nejšťastnější pak bude měsíc květen, jelikož do vašeho života přijdou nové možnosti. Rok 2023 bude rokem, kdy skutečně zazáříte. Připravte se na velké změny, budou ale k dobrému, takže se není čeho obávat. Ostatně dařit se vám bude i v lásce a plánujete-li společnou budoucnost nebo miminko, je nejlepší čas udělat k vytouženému cíli nějaký ten krok. Pracovně vás čeká velký posun. Můžete povýšit, rozšířit svoj podnikání anebo investovat. Vše vám bude vycházet a žádné ztráty nehrozí. Budete mít i šanci si konečně splnit nějaký svůj pracovní sen. Po finanční stránce je pak rok 2023 rokem prosperity a hojnosti. Budete-li riskovat, můžete jen získat. Přesto byste neměli utrácet peníze za věci, které nejsou důležité. A vyhněte se i finančním spekulacím. Investuje pouze tam, kde víte, že jde o ziskový podnik. Čínský horoskop na rok 2023 také říká, že se Krysa bude těšit po celý rok dobrému zdraví. Avšak nezanedbávejte se. Věnujte pozornost především svému duševnímu zdraví. A neuškodí ani ozdravení životního stylu.

BUVOL – ČÍNSKÝ HOROSKOP NA ROK 2023

Rok vodního Zajíce bude pro Buvola rokem dosažení životní rovnováhy. Čínský horoskop na rok 2023 upozorňuje, že však musíte zůstat sebevědomí a jít si za svým. Všechno do sebe nakonec perfektně zapadne. Čím víc na sobě budete pracovat, tím víc se vám bude dařit. Osud máte v tomto směru zcela ve svých rukou. A najdete i touhu věnovat se svým vášním a využít své tvůrčí schopnosti k tomu, abyste se v životě dostali kupředu. Vzkvétat bude i váš milostný život, jak uvádí čínský horoskop na rok 2023. V práci budete v tomto roce řešit nějaké překážky a rovněž i vztahy se svými spolupracovníky. Především se staršími kolegy hrozí konflikty. Nezapomínejte ale na to, že vždy je třeba vyslovit svůj názor a stát si za ním. Neustupujte. Ke konci roku je i šance, že stávající práci změníte. Vzhledem k nejistotě zaměstnání buďte opatrní rovněž na finance. Neutrácejte bezhlavě. Nejlépe uděláte, pokud si najdete finančního poradce a s ním si dáte všechny své finance do pořádku. Po zdravotní stránce se není čeho obávat, žádné nemoci vám nehrozí. Naopak: chronické obtíže, které vás trápí budou mít tendenci se zlepšovat. Těšte se také na to, že v tomto roce získáte nové přátele. Setkáte se s lidmi, se kterými vám bude opravdu dobře a budete mít hodně společného. 

TYGR – ČÍNSKÝ HOROSKOP NA ROK 2023

Do vašeho života přichází radost, hojnost a štěstí, uvádí čínský horoskop na rok 2023. Pro Tygry bude tento rok rozhodně dobrým rokem. Dá si říci i to, že půjde o rok, na který se jen tak nezapomíná. Váš život se začne ubírat konečně tím správným směrem a vy budete spokojeni. Vždy a za každých okolností zůstanete silní, sebevědomí a nohama pevně na zemi. Takto zvládnete hravě všechny výzvy a náročné životní situace. Rok 2023 bude naplněn úspěchem, dařit se vám bude všechno, na co sáhnete. V oblasti lásky budou spokojeni zejména nezadaní, ti mají šanci konečně potkat lásku svého života. Čeká vás krásný a romantický milostný příběh. V pracovní oblasti byste měli využít všech příležitostí, které se objeví. Budete mít možnost rozšířit si své znalosti, dovzdělat se. A to by mohlo velice vylepšit vaši budoucí kariéru. Žádnému vzdělávání se tedy rozhodně nebraňte. Je možné i to, že v práci získáte nějakou zajímavou pozici, o které se vám ani nesnilo. Bohužel, než se tak stane, budete řešit finanční záležitosti. Jelikož jen váš příjem rodinu neuživí. Nejspíš si budete muset najít i nějaký alternativní zdroj příjmů. Připravte se na to, že vás v tomto roce čeká finanční krize, která vám připíše pár vrásek. Z toho důvodu budete v tomto roce muset odložit i některé své plány. Co se týče zdraví, budou na tom nejhůře jedinci s chronickými nemocemi a především s nemocemi respiračními. Problémy budou nastávat při každé změně počasí. Rozhodně ale neignorujte žádné své zdravotní potíže, byť by se vám zdálo, že je zvládnete sami. Vždy je lepší variantou nechat se prohlédnout lékařem. Také byste měli ozdravit svůj životní styl, především se zaměřte na jídelníček a pohyb. Podle toho, co uvádí čínský horoskop na rok 2023 se budete muset v životě rozloučit i s několika přáteli, kteří vám rozhodně nebudou přínosem. Ba právě naopak. 

ZAJÍC – ČÍNSKÝ HOROSKOP NA ROK 2023

Čínský horoskop na rok 2023 slibuje, že prožijete naprosto skvělé dny. Zejména tedy, pokud jde o váš profesní život. V této oblasti se vám bude dařit vše, na co sáhnete a co si usmyslíte. Od blízkých a přátel se vám navíc dostane povzbuzení, inspirace, motivace, vedení i pomoci, kterou potřebujete či budete potřebovat. Je jen na vás, abyste se obklopili pozitivní energií a byli spokojeni se svým pokrokem. Čínský horoskop na rok 2023 vám předpovídá mnoho úspěchů. Ovšem pozor, taky problémů. Budete mít nějaké zdravotní obtíže. Budete třeba, abyste si dávali pozor na to, co jíte a pijete. A rozhodně se nezapojujte do žádných nepoctivých obchodů, litovali byste. Buďte vždy upřímní. Budete řešit vztahy, ty budou hrát v tomto roce poměrně velkou roli. Přesto však budete dávat přednost kariéře, na kterou se více zaměříte. Naučíte se nové dovednosti a ve své profesi se posunete velkým krokem vpřed. Rozhodně neměňte práci, posun vás čeká tam, kde jste nyní. Dobrou zprávou je, že k vám v tomto roce chodí peníze a ve finančních záležitostech se vám bude skvěle dařit. Zejména v polovině roku vám na účtu přistane pěkná suma peněz. A i když jsou lidé narození v roce Zajíce posedlí utrácením peněz za všechno, co se jim líbí, zkuste si něco odložit bokem. Mohlo by se to časem třeba hodit.

Čínský horoskop na rok 2023 - rok Zajíce

DRAK – ČÍNSKÝ HOROSKOP NA ROK 2023

Rok Zajíce bude pro Dračí zrozence přínosem. Čínský horoskop na rok 2023 jim předpovídá štěstí. Zlepší se i vaše finanční situace a najdete konečně způsob, jak svůj život posunout směrem vpřed. Ve vašem životě se v roce 2023 odehraje tolik dobrých věcí, že je třeba si každé z nich vážit. Budete mít i šanci se profesně prosadit. Rozumíte totiž věcem, ve kterých ostatní kolem vás plavou. Rozhodně se v tomto roce obklopujte lidmi, kteří vám přinášejí jen to nejlepší. Nesetkávejte se s těmi, kteří hýři negativitou. Buďte otevření změnám a dobře využívejte každé příležitosti. Každá z nich přijde jenom jednou, tak je nepromarněte. Dovolte si také už konečně užívat života opravdu naplno. Nebuďte impulzivní ve svých rozhodnutích a vždy se ujistěte, že jdete správnou cestou. V lásce vás čeká šťastný rok, bude se vám dařit. V práci vás pak povýší nebo dostanete více peněz. Zde bude jen potřeba více zapracovat na vztazích s kolegy. Mějte vždy na paměti, že týmová práce vede k mnohem lepším výsledkům než práce samostatná. Jestliže uvažujete o nějakém studiu, teď je vhodný čas se do toho pustit. Musíte jít však jen za tím, co vás opravdu baví, co vás naplňuje. V oblasti financí si tento rok dejte pozor na finanční ztrátu. Bude to nepříjemné, ale dobrou zprávou je, že ztracené peníze zase rychle vyděláte. Dokonce najdete způsoby, jak generovat ještě více příjmů. A opatrní buďte i na své zdraví. Měli byste začít cvičit a hýbat se. Máte-li kila navíc, pak je čas je shodit. A pokud nevíte, jak na to, nechte si poradit od odborníků. Vaše tělo vám poděkuje.

HAD – ČÍNSKÝ HOROSKOP NA ROK 2023

Čínský horoskop na rok 2023 předpovídá, že Hady čeká velká změna. K dobrému. Mnoho věcí ve vašem životě se zlepší. Tvrdá práce konečně ponese první ovoce a pozitivní změny budou mít šanci prorazit si cestu do vašeho života. Poznáte i nové lidi, kteří vás uvedou do světa nekonečných možností. Pochopíte lépe směrování svého osudu a najdete nové věci, které vás baví, vzdělávají a posouvají vpřed. Právě v roce 2023 byste si měli zlepšit svůj život a měli byste spoustu věcí změnit. Nepůjde to pochopitelně najednou, ale postupně. V práci budete řešit nějaký konkurenční boj, který vás bude srážet na nohy, nakonec byste ale měli vyjít jako vítězové. Bude vás to však stát hodně sil. Rozhodně se držte dál od podezíravých a lstivých lidí. Rok 2023 je také rokem, kdy můžete úspěšně rozšířit své podnikání. Bude vám prosperovat. Peníze ale neutrácejte, dávejte si vše stranou. A kupujte jen to nejdůležitější, jinak budete mít problém s výdaji. Také byste se měli zbavit dluhů, abyste si mohli konečně užívat finanční stability. Zaměřte se také na své zdraví. O své blízké se v tomto směru zajímáte, ale vaše vlastní zdraví vás až tolik nezajímá. Neměli byste se dostávat do stresových situací, to by vás mohlo položit na kolena. Snažte se být co nejvíce v klidu.

KŮŇ – ČÍNSKÝ HOROSKOP NA ROK 2023

Lidem narozeným v roce Koně přináší čínský horoskop na rok 2023 dobré zdraví i finanční prosperitu. Pokud jde o peníze, bude stát štěstí na vaší straně. Měli byste ale najít nové způsoby, jak si vydělat peníze. Nespoléhejte se jen na své jediné zaměstnání. A také byste měli začít přistupovat k životu více pozitivněji. Nestěžujte si, každý má své problémy. A nebuďte negativní. Dovolte si růst a stát se lepšími. Buďte pro ostatní inspirací. Tento rok se ve vašem životě odehraje spousta překvapujících momentů a situací. Budete také muset podpořit svého partnera/ svou partnerku, kteří budou řešit nějaké pracovní záležitosti. Buďte mu/ jí oporou a snažte se pomoci uskutečnit jeho/ její sny a cíle. Ve finanční oblasti to bude téměř stejné jako v uplynulém roce. Dá se říci, jako na houpačce. Některý měsíc bude lépe, jiný hůře. Co se zdraví týče, toto je velká kapitola pro letošní rok, upozorňuje čínský horoskop na rok 2023. Jestliže se o své zdraví nebudete v tomto roce pořádně starat, doplatíte na to. Můžete se totiž dostat do velice nepříjemné situace, ze které budete jen těžce bruslit ven. Zejména sí dávejte pozor na adrenalinové a extrémní sporty, hrozí nejen úraz, ale i přetížení těla a především srdce. Ideálně zůstaňte v klidu a věnujte se činnostem, které prospívají vaší psychické pohodě. Také se držte zdravého stravování a pijte dostatečné množství čisté vody. Hodně spějte a do vašeho denního režimu zařaďte i cvičení. Co se týče přátel, zde budete letos muset oddělovat dobré ovoce od toho špatného. A nebude to jednoduchá práce.

KOZA – ČÍNSKÝ HOROSKOP NA ROK 2023

Čínský horoskop na rok 2023 připravil zrozencům v roce Kozy velké výzvy. Ovšem nelekejte se jich, budou pro vás dobré. Donutí vás totiž vyjít z ulity, prozkoumat celý svůj potenciál a třeba i změnit mnoho věcí, se kterými třeba nejste tolik spokojeni. Také v tomto roce pochopíte, co to znamená “tvrdě pracovat” a dosáhnout toho, po čem vaše srdce touží. Díky tomu se ve vašem životě odehraje mnoho pozitivních věcí. Naopak náročné situace, kterým budete nuceni čelit, vás učiní silnějšími a sebevědomějšími. Dobře zúročíte všechno, co jste se kdy naučili. Stejně jako své schopnosti. Budete překvapeni, co všechno dokážete. A jak jste schopni posouvat své limity. Dobrou zprávou je i to, že čínský horoskop na rok 2023 vám předpovídá období blaženosti a hojnosti, pokud jde o vaše financi. Budete mít vyšší plat a možná vám budou chodit peníze i odjinud. Na účtu vám během roku přistane nečekaná suma, se kterou jste už nepočítali. Měli byste se ale také v tomto roce zaměřit na to, jak peníze “uchovávat”. Poraďte se s finančním poradcem nebo s někým, kdo se v této oblasti vyzná, jak peníze co nejlépe zúročit. Rozhodně je neutrácejte, to by nebylo rozumné. Vzkvétat bude i vaše kariéra. V tomto roce můžete skvěle využít svůj talent, své dovednosti i schopnosti. Budete se muset víc soustředit na to, jak se naučit pracovat v týmu. A velký vykřičník má čínský horoskop na rok 2023 v oblasti zdraví. Pokud si nebudete dávat pozor, budete mít větší riziko nehod. Hrozí nějaké vleklé a dlouhodobé obtíže. Se vším, co se vám nezdá, zajděte raději hned k lékaři. Co se pak týká lidí okolo vás, dejte si na ně pozor. Do života si pouštějte jen ty, kterým skutečně věříte. A každého si raději pořádně prověřte.

OPICE – ČÍNSKÝ HOROSKOP NA ROK 2023

Klidný, úspěšný a pohodový rok je připraven pro zrozence Opice. Čínský horoskop na rok 2023 jim slibuje posun v lepšímu téměř ve všech oblastech života. V tomto roce si budete konečně užívat plody své práce. Veškerá vaše dřina, odhodlání i nasazení se vám konečně vyplatí. Spousta věcí ve vašem životě se změní a bude vás to těšit. Konečně se také naučíte skloubit pracovní záležitosti a rodinu. V práci je vám už dávno jasné, že vaše kariéra je na mrtvém bodě a je třeba něco změnit. Naštěstí je čínský horoskop na rok 2023 nakloněn na vaši stranu a pomůže vám posunout se z místa. Nejspíš budete měnit i obor činnosti, které se budete věnovat. Měli byste se proto zaměřit na svůj profesní rozvoj. Víte, čemu byste se chtěli věnovat? Každopádně věřte ve své schopnosti a dovednosti. Buďte kreativní, produktivní a inovativní. A pokud v životě toužíte po kariérním postupu, můžete i zariskovat. Budete se však muset vzdát pohodlnosti, lenosti a prokrastinace. Osvoboďte se a vystupte ze své komfortní zóny. A stejně jako to bude s prací, tak to bude i s vašimi financemi. Stabilitu v této oblasti získáte jen v případě, že budete ochotni se učit a budete mít jistou disciplínu. Měli byste začít brát své finanční záležitosti vážně a vždy v termín dostát svým závazkům. A v oblasti zdraví rozhodně nepřehlížejte žádná, byť sebemenší, onemocnění. Mohla by se vyvinout do něčeho vážnějšího, nad čím nebudete mít kontrolu. Hlídejte si imunitu, srdce i žaludek. A ozdravte svůj jídelníček. 

KOHOUT – ČÍNSKÝ HOROSKOP NA ROK 2023

Rok plný vzestupů a pádů. Přesně takový bude rok Kohouta, jak velí čínský horoskop na rok 2023. Některé věci ve vašem životě se zlepší, avšak jiné budou představovat i náročné výzvy. Měli byste být připraveni na jakoukoliv situaci, se kterou se tento rok ve svém životě setkáte. Ať už bude pozitivní nebo negativní. Ve vašem životě se toho poslední dobou odehrává skutečně mnoho, až někdy nechápete, co to má znamenat. Budete se muset ve všem lépe zorientovat. V roce 2023 budete muset více přemýšlet o tom, jak pracovat na svých vztazích s lidmi. Je pro vás sice těžké navazovat nové vztahy s dalšími lidmi, jelikož jste rádi sami, ale budete se to muset naučit. Pokud budete dělat věci správně, štěstí se na vás usměje. Rok Králíka je ideální pro Kohouty, kteří chtějí změnit svoji kariéru. Pokud nic takového v plánu nemáte, zaměřte se na svoji současnou práci. I na věci a situace, které vás v této oblasti mohou dostat kupředu. Přejdete-li do nové práci, budete mít problém zapadnout do kolektivu a nebudete zvládat zaučení. Ale nebojte se, rychle tento stav pomine. Jestliže zůstáváte v současné práci, měli byste pouvažovat o nějakém dalším vzdělávání nebo alespoň o nějakém školení, kde se naučíte nové věci. Peníze se s vámi příliš kamarádit nebudou, tak neutrácejte a zaměřte se na dosažení finanční stability, bezpečnosti a hojnosti. Zdraví vás v roce 2023 trápit nebude, udává čínský horoskop. Avšak hrozí úrazy. A pokud nebudete dodržovat zdravý životní styl, pak i nemoci z nachlazení. Začněte cvičit. Najděte si aktivitu, která vás bude bavit a hurá do toho! A abyste byli v lepší psychické pohodě, měli byste si najít nové přátele.

PES – ČÍNSKÝ HOROSKOP NA ROK 2023

Čínský horoskop na rok 2023 předpovídá Psům radost a štěstí. To z nich bude doslova zářit. Bude se vám dařit a budete obklopeni lidmi, kteří vám fandí a podporují vás. Jediné, co se bude požadovat od vás, je trpělivost. Tvrdá a poctivá práce posledních let konečně ponese své ovoce. Zasloužíte si to, tak si ten skvostný pocit užívejte na maximum. Čínský horoskop na rok 2023 vám předpovídá období štěstí a blaženosti. Využijte všeho, co vám přijde do cesty. Konečně jste našli sami sebe a máte vytoužený duševní klid. Jestliže jste někdy uvažovali o podnikání, pak je právě teď ta nejvhodnější doba. A nebojte se riskovat, protože bude všechno hrát ve váš prospěch. Vaše sny se mohou konečně stát skutečností. Jestliže chcete být zaměstnaní a budete hledat práci, pak počítejte s tím, že to bude chvíli trvat. Sehnat práci nebude jen tak, jelikož nabídek, které by vám vyhovovaly, není na trhu tolik. Ale rozhodně to nevzdávejte, štěstí vám bude přát. Hlavně si stůjte za tím, po čem toužíte a neslevujte ze svých nároků. Dařit se vám bude také v oblasti financí, konečně jste se naučili se svými financemi správně zacházet. Jediná oblast, kterou letos řešit budete, je zdraví. Objeví se drobné komplikace, kvůli kterým budete muset změnit nebo pozměnit svůj stávající životní styl. V tomto roce se vám taky jasně ukáže kdo je váš přítel a kdo si na něj jen hraje.

VEPŘ – ČÍNSKÝ HOROSKOP NA ROK 2023

Lidé narození v roce Vepře si letos rozhodně nebudou mít na co stěžovat, uvádí čínský horoskop na rok 2023. Konečně dostanete to, co jste vždycky chtěli. Našli jste tu správnou cestu a nyní žijete život přesně takový, po kterém jste toužili. A jestli budete chtít udělat nějaké změny, pak do toho skočte po hlavě. Nikdy není pozdě něco změnit. Avšak věřte, že krok vedle neuděláte. Všechno máte pevně pod kontrolou. Doslova se dá říci, že držíte klíče svého osudu. A když budete odemykat ty správné dveře, budou se ve vašem životě dít skutečně velké věci. Čínský horoskop na rok 2023 také předpovídá, že část roku bude věnována výhradně vašemu růstu a pokroku. Důvěřujte svým schopnostem a neposlouchejte lidi, kteří vám říkají, že něco nedokážete nebo na to nemáte. Je to právě naopak. Nyní máte vše, co potřebujete a sny se mohou stát skutečností. Dařit se vám bude skvěle v práci i ve finanční oblasti. Nečekejte miliony na účtě, ale nějaká koruna navíc tam občas přistane. I když v této oblasti byste neměli zbytečně riskovat, pak by nějaké ztráty mohly hrozit. Buďte opatrní. Co se zdraví týče, nepřepínejte se a zbytečně se nestresujte. Naopak: začněte cvičit jógu, pilates nebo meditujte. Velice to prospěje vašemu duševnímu zdraví. A rozhodně se letos hodně setkávejte s přáteli. Někteří z nich vám totiž pomohou odhalit další vaše životní cesty. A vydáte-li se po některé z nich, budou to klíčové kroky.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Čínský horoskop na rok 2023: Partnerský horoskop na rok Zajíce
Horoskop 2022
Čínský horoskop na rok 2022 – Rok Tygra
Čínský horoskop na rok 2022: Partnerský horoskop na rok Tygra

Autor článku: Monika PoledníkováDiskuse k článku

 • Musil

  00:03 7. 12. 2022 -6
  Králík je ZZZ
  ZLÝ, ZÁKEŘNÝ A ZÁVISTIVÝ.
  Nejhorší znamení.
 • Anna

  22:51 5. 12. 2022 -2
  Kéž by už byl rok 2024.
  Zajíci jsou svině!
  • Pája

   19:11 1. 1. 2023 -2
   Největší svině jsou Draci.
  • Petr007

   14:50 6. 12. 2022 +4
   :))) máte nějaké příklady, jací zajíci jsou podle Vás?? :) ja žádného neznám paradoxně, tak ať vím, na co si dát pozor

Lunární kalendář

PÁTEK 29. 09. 2023
ryby
Měsíc putuje znamením Ryb, dnes je úplněk. Ryby mají vliv na chodidla a prsty u nohou. Udělejte si čas na jejich koupel a masáž. Věnujte se umělecké…
více o tomto dni
SOBOTA 30. 09. 2023
beran
Měsíc ubývá a putuje ve znamení Berana. Beran ovlivňuje hlavu, obličej, mozek, oči, nos a životní sílu. Trpíte-li na migrény, pijte hodně čisté vody…
více o tomto dni
NEDĚLE 01. 10. 2023
beran
Měsíc ubývá a putuje ve znamení Berana. Beran ovlivňuje hlavu, obličej, mozek, oči, nos a životní sílu. Trpíte-li na migrény, pijte hodně čisté vody…
více o tomto dni
PONDĚLÍ 02. 10. 2023
býk
Měsíc ubývá a putuje ve znamení Býka, který má vliv na oblast krku a ovlivňuje také čich a chuť. Chraňte dnes svůj krk šálou, kloktejte bylinné…
více o tomto dni
ÚTERÝ 03. 10. 2023
býk
Měsíc ubývá a putuje ve znamení Býka, který má vliv na oblast krku a ovlivňuje také čich a chuť. Chraňte dnes svůj krk šálou, kloktejte bylinné…
více o tomto dni
STŘEDA 04. 10. 2023
blíženci
Měsíc putuje v Blížencích a je v ubývající fázi. Blíženci ovlivňují ramena, paže, záda, ruce, průdušky a plíce. Jděte na procházku, čerstvý vzduch…
více o tomto dni
ČTVRTEK 05. 10. 2023
blíženci
Měsíc putuje v Blížencích a je v ubývající fázi. Blíženci ovlivňují ramena, paže, záda, ruce, průdušky a plíce. Jděte na procházku, čerstvý vzduch…
více o tomto dni

Dobrý kontakt k tématu

Rybí guláš

Použil jsem tresku, vývar jsem měl hovězí bujón a na závěr dochutil kysanou smetanou. Příště bych trochu zahus...

Psí bradavice se vyskytují u štěňat i starších psů. Můžeme je léčit?

Dobry den, resim stejny problem. Bradavice mely odpadnout po osetreni tim ledovym zpusobem. Nestalo se tak ani...

Jak se vyrovnat s rozchodem či úmrtím

vím jaké to je. Před rokem mi zemře tatínek a před měsícem pejsem. Bylo to hrozné a už to nechci nikdy zažít. ...

Tipy, jak ušetřit při nákupu kosmetiky a neslevit na kvalitě

ja tedy slevám v obchodě neholduji, ale je fakt, ze damska kosmetika je tak brutalne draha, ze v tomto pripade...

Očkování

Dobrý den, prosím kdy je vhodná doba na očkování proti chřipce ?

Očkování

Nikdy, toto očkování je velmi nebezpečné nedoporučuju očkovat, je to na podobné bází ...

Uskladňování ovoce

Léta ukládám brambory na zimu do sklepa podle lunárního kalendáře, velmi úspěšně, ne...
Zobrazit všechna témata

CBD vs CBG - jaký je mezi nimi rozdíl?

Popularita produktů na bázi konopí stále vzkvétá a také zájem o ně. Dvě z nejvýznamnějších sloučenin, které se nacházejí v konopí, jsou CBD (kanabidiol) a CBG (kanabigerol). Tyto složky v konopí jsou označovány...

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

Baňková masáž neboli baňkování uvolní ztuhlé svaly a uleví od bolesti

Baňkování nepatří sice mezi nejoblíbenější masáže, zato je velice účinná při bolestech zad nebo zatuhlých svalech. Baňky najdou uplanění při anticelulitidní masáži a mohou pomáhat i při křečích nebo obtížích se...

Přírodní parfém na míru? Vyrobte si jej snadno sami doma

Nejrůznější voňavky, toaletní vody nebo parfémy jsou každodenní součástí našeho života. Jen málokdo vychází ráno z domu bez toho, aniž by se navoněl. Cítíme se pak dobře a hlavně chceme, abychom voněli krásně p...

Velikonoční sekaná s vejci

Začněte tím, že si starší rohlík nakrájíte na kostky a rozmočíte v misce s trochou mléka. Nasáklé pečivo poté rukama vymačkejte a vložte do větší mísy. Dále k němu přidejte mleté maso, vajíčka, najemno nakrájen...

Veterina nejen pro malá zvířata

Ve světě veterinární péče jsou pečlivost a zkušenosti naprosto stěžejními faktory, které dokáží přispět k zajištění zdraví a pohody zvířecích společníků. A právě o tyto hodnoty opírá svou dlouholetou praxi vete...

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Proč se bojíme podívat pravdě do očí aneb Sebeklam je zrádnost sama

Nechci ubližovat lidem, který mám ráda. A už vůbec ne svýmu muži, kterýho miluju. Občas na něj ale vychrlim emoce, co musej ven. On to pak vstřebá a má stejně "blbou" náladu, jako já. Partnerství jsou provázaný - emoce jsou propojený. Před několika měsíci jsem se však dostala na scestí a začala si nalhávat, že musim všechno zvládnout, abych mu už prostě neubližovala. Že musim milovat jeho dceru a "dělat", že se nic nestalo, protože bych ho jinak mohla taky ztratit. Tim jsem ale popřela sama sebe a nedokázala se dlouhou dobu podívat pravdě do očí...