Úplněk 2023

Úplněk 2023 podrobně! Co nám předpovídají jednotlivé úplňky na aktuální měsíce v roce?

Úplněk má na člověka neoddiskutovatelný vliv. Dokáže ovlivňovat naši náladu, rozpoložení a dokonce i zdravotní stav. Během úplňku a tři dny kolem něj můžeme pociťovat větší únavu, bolesti hlavy nebo kloubů, můžeme dokonce trpět i nespavostí či depresivními stavy. V čase, kdy má na nás úplněk největší moc, bychom se měli snažit být více v klidu a provozovat klidnější činnosti. V den, kdy má úplněk vládu, si pak rozhodně neplánujte nic náročného. Jen odpočívejte a relaxujte. A co úplněk 2023?

Máte-li úplněk rádi, pak se rozhodně začtěte do podrobností. Podívejte se například na to, jaké vlastně máme druhy úplňků. Zjistit můžete i to, můžete si zjistit i to, jakou má úplněk moc! Rozhodně byste neměli minout lunární kalendář na rok 2023. A pročtěte si třeba také čínský horoskop na rok 2023 nebo čínský partnerský horoskop na rok 2023.

Úplněk leden 2023 – Úplněk v Raku

7. leden 2023 v 00:07

Lednový úplněk je označován jako Vlčí měsíc nebo Vlčí úplněk. A to právě podle vlků, kteří byli na začátku roku nejvíce aktivní a hladově vyli u indiánských vesnic. Vlčí úplněk nastává vždy až po zimním slunovratu. První úplněk v roce 2023 nastává ve znamení Raka. Ten je úzce propojen především s domovem, rodinou a rodinnými vztahy. A právě tato oblast nyní bude hrát prim. Snažte se ovládat své emoce, jelikož v tento čas budete snadno náchylní k hádkám a nejrůznějším výkyvům. Měli byste se naučit odpouštět a zapomínat. Jinak se může snadno stát, že se budete ve své hlavě přebírat zbytečně dlouho událostmi, které už nemají žádný význam. A to by mohlo vést k zahořknutí. Jestliže se vám podaří své emoce dostat pod kontrolu, pak zažijete opravdový pocit sounáležitosti s celým světem. Úplněk 2023 v Raku je také ideální pro to, abyste se začali věnovat meditaci, relaxaci a třeba si i zacvičte jógu, prospěje vám to.

Čtěte také:

Úplněk ruší spánek a posiluje emoce. A jaký je vliv úplňku na vás?

Úplňky a jejich druhy přehledně! Víte, co znamená vlčí, bouřkový či kukuřičný úplněk?

Úplněk a znamení

Úplněk únor 2023 – Úplněk ve Lvu

6. únor 2023 v 19:28

Únorovému úplňku se říká Sněžný úplněk. Označení pramení pochopitelně z toho, že únor byl vždy považován za měsíc, kdy byla hojnost sněhu. Některé severoamerické kmeny tento úplněk označovaly také jako Hladový úplněk. Jelikož v únoru už byl nedostatek potravy a navíc nepříznivé povětrnostní podmínky ztěžovaly lov na jejich území. Úplněk 2023 ve znamení Lva bude poměrně silný a rázný. Bude řešit mnoho věcí a záležitostí, do kterých jsme se nechtěli sami pustit. Teď budeme tak trochu “donuceni”. Lev nám totiž nedá nic zadarmo a chce, abychom měli všechny své záležitosti pořešené. V tomto měsíci bude velkým úkolem naučit se přijímat kritiku. Zvlášť, pokud je toto téma pro vás citlivé, bude to náročný měsíc. Jestliže nejste schopni kritiku přijímat, budete jí čelit v nadměrné míře. Pamatujte však, že je důležité naučit se zpětnou vazbu přijímat v jakékoliv podobě a následně ji využít ke zlepšení. Úplněk 2023 bude rozdávat ale také chválu a obdiv. Tak to má totiž Lev rád. Nechtějte se ale za každou cenu dostat do centra pozornosti, mohlo by vám to přinést spíše ztráty. Při každém svém životním kroku buďte nyní opatrní.

Úplněk březen 2023 – Úplněk v Panně

7. březen 2023 v 13:40

Březnový nebo také Vraní či červí úplněk je posledním zimním úplňkem. Označení “červí” bylo vymyšleno podle žížal, které ve chvíli, kdy se zahřeje půda, vylézají na její povrch. Úplněk také ohlašuje návrat stěhovavých ptáků. A setkat se můžete i s označením Postní úplněk. Letošní březnový úplněk 2023 ve znamení Panny je spojen s pocitem bezpečí, s pořádkem a s přehlednými vztahy i emocemi. Jestliže nemáte některé záležitosti vyřešené, pak je nejvyšší čas pustit se do toho. Panna má ráda pořádek a potrpí si na tom, aby bylo všechno podle pravidel. Měli byste si tak zorganizovat vše, co je ve vašem životě neuspořádané a třeba i tak trochu v chaosu. Zároveň se nesnažte být puntičkářští, všechno nemusíte dotáhnout hned k dokonalosti. Přijměte nedokonalosti života. V čase, kdy vládne úplněk 2023 je vhodný čas na setkávání s přáteli. Nezanedbávejte je a zajděte například na dobrou večeři nebo na sklenku vína. A budete-li chtít některého z vašich blízkých přátel okouzlit, pak mrkněte na lunární magie a kouzla, mohou vám pomoci.

Úplněk 2023

Úplněk duben 2023 – Úplněk ve Vahách

6. duben 2023 v 06:34

Dubnový úplněk má dvoj označení. Nejčastěji se o něm píše jako o Růžovém úplňku. Může to však být i Rašící měsíc. Je to období růstu a probouzejícího se jara. Úplněk také reprezentuje příslib nového růstu a probouzející se trávy a rostlin. Úplněk 2023 bude v dubnu ve znamení Vah. Je tedy čas si všechno srovnat, porovnat a zvážit, zda nám naše životní kroky stojí za to, co právě děláme. Budeme hledat i nalézat rovnováhu a harmonii. Bude přicházet spousta otázek, avšak bez odpovědí. Nenechte se znervóznit a znejistit. Všechny odpovědi vyplavou na povrch v ten správný čas. Hlavně se snažte být v klidu. Dubnový úplněk 2023 bude apelovat na to, abyste se učili lépe zvládat stresové situace a dokázali se lépe dostat do klidu. Nebojte se své pocity, ať už špatné nebo dobré, sdílet. A zůstaňte tím, kým jste. Nesnažte se měnit jen proto, že to od vás někdo očekává.

Úplněk květen 2023 – Úplněk ve Štíru

5. květen 2023 v 19:33

Květný úplněk nelze snad ani označit jinak. Vše roste, kvete a jaro je v plném proudu. Alternativním označením květnového měsíce je také Úplněk setí obilí. Stejně jako je rychlý a divoký Štír, přesně takové budou i dny, kdy vládne úplněk 2023 ve znamení Štíra. A budou se hodně řešit emoce, vztahy, láska i sex. To je totiž doména tohoto znamení. Více než kdykoliv jindy budete zažívat výkyvy směrem nahoru i dolů. Vydržte to, vše se brzy samo ustálí. Úplněk 2023 ve Štíru bude zaměřen především na vztahy. Ty, které nemají pevný základ, se budou hroutit ještě více. I nenaplňující vztahy budou mít tendenci se rozpadnout. Přemýšlejte o tom, co vám za to stojí a nesnažte se nic držet na sílu. V žádném případě však nejednejte emotivně, k čemuž Štír bude svádět. Každý svůj krok mějte pořádně promyšlený.

Úplněk červen 2023 – Úplněk ve Střelci 

4. červen 2023 v 05:41

Červnový úplněk je označován jako jahodový úplněk. Označení se odvíjí od toho, že právě v červnu dozrávají jahody. Pojmenování Jahodový úplněk bylo univerzální pro všechny algonkinské kmeny. Evropané však vždy raději používali označení Úplněk růží. Úplněk 2023 ve Střelci bude mít tendenci posunout váš život dál nebo jiným směrem. Bude se hodně filozovat, budete řešit své poslání tady na zemi nebo úkoly, které máte ještě splnit. Začnete toužit dělat činnosti nebo zaměstnání, které mají nějaký větší smysl. Úplněk 2023 vám však bude příznivě nakloněn a bude se snažit splnit každé vaše přání. I když úplně zadarmo to nebude. V tomto měsíci totiž hrozí nepříjemné problémy, především právě po pracovní stránce, které budou v procesu řešení vyžadovat vaše plné zapojení. Přečtěte si o vlivu úplňku víc!

Úplněk červenec 2023 – Úplněk v Kozorohu

3. červenec 2023 v 13:38

Červencový úplněk se označuje jako úplněk Bouřkový. Právě v červenci je totiž výskyt bouřek největší. Najít ale můžete i označení Hromový úplněk, Lososový úplněk, Malinový úplněk nebo Senný úplněk. A také Jelení úplněk, jelikož právě v tomto čase jelením samcům raší z čela nové paroží. Červencový úplněk 2023 ve znamení Kozoroha nás postaví pevně nohama na zem. Je třeba začít se dívat na věci více realisticky. V tom je Kozoroh přeborník. Je čas pro řešení problémů, vyjasnění problémů v práci nebo pro komunikaci s úřady. Co můžete, to se snažte vyřídit. Kozoroh i úplněk 2023 vám budou příznivě nakloněni. Nepodceňujte se, vydejte ze sebe maximum a vše se snažte dotáhnout do konce. Poctivá práce se vyplatí! Musíte však věřit svým vnitřním hodnotám.

Úplněk srpen 2023 – Úplněk ve Vodnáři

1. srpen 2023 v 20:31

V srpnu je úplněk jesetera nebo také takzvaný Jeseteří úplněk. Pojmenování vzniklo kvůli velkému množství jeseterů jezerních ve Velkých jezerech. Byla to ryba pro indiánské kmeny nezbytná a právě v tomto čase se dala většinou snadno chytit. Některé kmeny ale srpnový úplněk označovaly také jako Červený, neboť měsíc se zdál být v dusném oparu načervenalý. A je možné se setkat i s označením Obilný úplněk. Srpnový úplněk 2023 ve znamení Vodnáře bude komplikovanější ve vztahu k našim emocím. Nesnažte si někoho k sobě přivázat nebo se sami někomu “pověsit na krk”. Vodnář touží po svobodě. A pokud mu ji nedáte, uteče. Zaměřte se na své vlastní emoce a pocity, očistěte se od všeho negativního. Zbavte se strachů, vzteku i žárlivosti. Jestliže sami nevíte jak, pak si domluvte sezení u psychologa nebo navštivte kouče, který vám s tím pomůže a navíc vás dokáže ve vašem životě nasměrovat tím správným směrem. Srpen 2023 je vhodný čas na delší dovolenou.

Úplněk srpen 2023 – Úplněk v Rybách: Superúplněk

31. srpen 2023 v 03:35

Druhý srpnový úplněk nese označení Modrý měsíc. Vzhledem k tomu, že dva úplňky v jednom měsíci jsou méně časté, mají pro tento jev angličané označení “Once in a Blue Moon”. U nás by se to dalo přeložit jako “Jednou za uherský rok”. Je to zkrátka tak trošku jiný úplněk. A stejně jako jsou citlivé Ryby, tak takový bude i úplněk 2023 ve znamení Ryb. Můžete prožívat pocity nejistoty, klesne vám sebevědomí. Budete mít pocit, že nic nestíháte a nezvládáte. Ale nebojte se toho, je to jen momentální přecitlivělost, která odpluje stejně jako Ryby. Nyní je vhodný čas na kreativní činnosti a duchovní posun. Chybu rozhodně neuděláte, pokud si zajdete na masáž nebo na nějaké zdravotní cvičení, které vám pomůže protáhnout celé tělo. 

Úplněk září 2023 – Úplněk v Beranovi

29. září 2023 v 11:57

Zářijový úplněk. Říká se mu také Harvest Moon, v češtině pak Dožínkový úplněk. Nastává v období poslední sklizně. Především kukuřice, dýně, tykve, fazole a divoká rýže (tedy hlavní indiánská plodina). Úplněk 2023 v září je ve znamení “tvrdohlavého” Berana. A ten nás směřuje do vod nejistoty, problémů a náročných rozhodnutí. Avšak budeme se muset do toho pustit. Zejména pracovní záležitosti bude třeba řešit a také nějaké komplikace na úřadech. Pokuste se v tento čas zpomalit. A dobře se rozhodujte, co uděláte. Případně, kterou životní cestou se vydáte. Jděte svým tempem, pohodlně, klidně. Nenechte se v žádném případě do čehokoliv natlačit. Ani dokumenty nepodepisujte v rychlosti a spěchu. Mohli byste na to doplatit. V září buďte opatrní více než kdykoliv jindy. 

NEPŘEHLÉDNĚTE: Lunární kalendář na rok 2023 podrobně!

Úplněk 2023

Úplněk říjen 2023 – Úplněk v Býku

28. říjen 2023 v 22:23

Říjnovému úplňku se říká také Lovecký měsíc. Své označení dostal podle toho, že indiáni stopují a loví zvířata při podzimním měsíčním světle, aby mohli nahromadit zásoby potravy před zimou. Úplněk 2023 v Býku přinese spoustu změn. Neberte je jako nutné zlo, ale jakou novou součást svého života. Bude v těchto dnech důležité najít zase svoji sebeúctu. Berte se takoví, jací jste. Lépe tak přijmete vše, co se děje okolo vás. Úplněk 2023 v Býku vás donutí zamyslet se také nad stabilitou ve vašem životě. Nebude to však až tak snadné, jak to na první pohled vypadá. Živlem Býka je Země, tudíž všechno pevné a hmatatelné. Navíc od ostatních živlů neoplývá takovou hravostí a lehkostí. Hlavní charakteristikou je tíha, trvalost, nepohyblivost, velikost a pasivita. A zemské znamení propůjčuje lidem jistotu, konzervativnost, realistický pohled na svět a praktičnost

Úplněk listopad 2023 – Úplněk v Blížencích

27. listopad 2023 v 10:16

Listopadový úplněk nese označení Bobří měsíc nebo Bobří úplněk. Je pojmenován po bobrech, kteří se v tento čas připravují na zimu. V keltské tradici se označován také jako Smuteční úplněk, Mrazivý úplněk nebo Úplněk nejtemnějších hlubin. Listopadový úplněk 2023 ve znamení Blíženců se projevuje potřebou změn a spontánností. Přemýšlejte více o svých pocitech. Jděte za svým srdcem a za tím, co vás láká. Vyzkoušejte věci, na které jste doteď neměli odvahu. Pusťte se do aktivit, kterých jste se dřív třeba i báli. Nebojte se ničeho. O všem mluvte a bavte se s lidmi kolem sebe. Snažte se také vždy a za každých okolností zachovat chladnou hlavu. Ať se děje cokoliv.

Úplněk prosinec 2023 – Úplněk v Raku 

27. prosinec 2023 v 01:32

S prosincovým měsícem je spojován Studený úplněk. Pochopitelně je to proto, že pro většinu lidí na severní polokouli je nyní zima. Studený úplněk je kolem zimního slunovratu, kdy je nejdelší noc v roce. Keltové tento úplněk označovali také jako Dubový měsíc nebo Chladný úplněk. Prosincový úplněk 2023 v Raku je ve znamení domova, rodiny a rodinného zázemí. Věnujte se především činnostem doma. Zkrášlete si byt, zasaďte si bylinky a dejte je na okenní parapet, udělejte si hezkou výzdobu. Uvařte si horký čaj, nasaďte teplé ponožky a užívejte si kouzlo zimy

PROČTĚTE SI TAKÉ:

Čínský horoskop na rok 2023 – Rok Zajíce
Čínský horoskop na rok 2023: Partnerský horoskop na rok Zajíce

Autor článku: Monika PoledníkováDiskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Lunární kalendář

PÁTEK 19. 04. 2024
panna
Měsíc putuje znamením Panny, je v přibývající fázi. Panna má vliv na trávící orgány, proto doporučujeme lehkou stravu. Je vhodný den pro pečení.…
více o tomto dni
SOBOTA 20. 04. 2024
panna
Měsíc putuje znamením Panny, je v přibývající fázi. Panna má vliv na trávící orgány, proto doporučujeme lehkou stravu. Je vhodný den pro pečení.…
více o tomto dni
NEDĚLE 21. 04. 2024
panna
Měsíc putuje znamením Panny, je v přibývající fázi. Panna má vliv na trávící orgány, proto doporučujeme lehkou stravu. Je vhodný den pro pečení.…
více o tomto dni
PONDĚLÍ 22. 04. 2024
váhy
Měsíc prochází znamením Vah a je v přibývající fázi. Váhy mají vliv na kyčle, játra, krev, ledviny a močový měchýř. Pokud nemusíte, tak nedělejte…
více o tomto dni
ÚTERÝ 23. 04. 2024
váhy
Měsíc prochází znamením Vah a je v přibývající fázi. Váhy mají vliv na kyčle, játra, krev, ledviny a močový měchýř. Pokud nemusíte, tak nedělejte…
více o tomto dni
STŘEDA 24. 04. 2024
štír
Měsíc putuje znamením Štíra, dnes je úplněk. Štír má vliv na intimní oblast a močové cesty. Pijte čaje, které tyto orgány posilují, udělejte si…
více o tomto dni
ČTVRTEK 25. 04. 2024
štír
Měsíc putuje znamením Štíra, je v ubývající fázi. Štír má vliv na intimní oblast a močové cesty. Pijte čaje, které tyto orgány posilují, udělejte si…
více o tomto dni

Dobrý kontakt k tématu

Nabídka rychlé a nebankovní půjčky pro každého do 24 hodin

Dobrý den, pane / paní Půjčte si peníze přímo bez hodnocení (půjčka je nyní levněj�...

Nabídka rychlé a nebankovní půjčky pro každého do 24 hodin

Dobrý den, pane / paní Půjčte si peníze přímo bez hodnocení (půjčka je nyní levněj�...

prací prostředky e shop

já jsem si oblíbila netoxické čističe Method nebo tierra verde. Obojí kupuji na eshopu Al...
Zobrazit všechna témata

Nezapomenutelná žádost o ruku aneb Kde vyslovit „Vezmeš si mě?“

Chcete, aby vaše žádost o ruku měla jistý punc originality a došly vám nápady? Pak pro vás máme hned několik tipů, díky nimž pozdvihnete tak důležitý okamžik života na vyšší úroveň. Svůj způsob si v našem výčtu...

Na sázení letniček se vrhněte ideálně v květnu. Jaké druhy vybrat?

Teplé jarní počasí je jako stvořené k sázení letniček. Pokud si tedy chcete zkrášlit svou zahradu nebo i balkon pestrobarevnými kvítky nejrůznějších jednoletých rostlin, s polovinou května se pomalu začněte chy...

Sociální sítě u dětí: Kdy je povolit a jaká přináší rizika?

Sociální sítě jsou v 21. století tématem číslo jedna. Od jejich vzniku si na ně lidé velmi rychle zvykli, a tak jsou dnes nedílnou součástí mnoha životů. Kde je ale ona zdravá uživatelská míra a existuje nějaká...

Lepší život bez plastů: 6 nápadů, jak nahradit běžné plastové pomocníky

Dnešní doba velí jasně: měli bychom se snažit žít ekologicky a především se musíme zbavit plastů. Odborníci neustále varují, že nám život ničí i takzvané mikroplasty. Jsou ve vzduchu, v dešti, v jídle, ve vodě ...

Věříte v paranormální jevy? Psychologická fakta možná vaše přesvědčení vyvrátí

Proč i v 21. století věří stále tolik lidí na paranormální jevy? Psychologové mají na toto téma jasné vysvětlení, které vás možná ve výsledku překvapí. Nehledejte za ním však nic „duchařského“ ani abnormálního,...

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

Krémová polévka s krůtím masem a divokou rýží – vhodné pro diabetiky

Ve velkém hrnci (na středním plamenu) rozehřejte olej. Přidejte pokrájené houby (žampiony), celer, mrkev a šalotku. Vše promíchejte a restujte asi 5 minut. Dále vsypte do hrnce hladkou mouku, sůl, pepř a opékej...

Kvasinková infekce u psa: Jak ji rozpoznat a léčit?

Kvasinková infekce u psa bývá poměrně častým problémem. Když se včas a adekvátně neléčí, může se rozšířit a způsobovat nejedny nepříjemné kožní potíže. Ty zpravidla zasahují uši pejska, tlapky, kožní záhyby neb...

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Pocit vysvobození

Dneska bych si tu dovolila pár řádek o pocitu vysvobození. Každej si pod tim představí něco jinýho, ale já pod tim vidim jediný - vyjdeme ze svazujících myšlenkovejch okovů, který maj podobu strachu, předsudků, zloby, smutku a bůhví čeho ještě. Tyhle okovy si ostatně nasazuje téměř každej člověk zcela dobrovolně a pak mu dá sakra práci s tim něco udělat - respektive se jich zbavit.