Domácí pizzou uděláte dětem vždy velkou radost!

40 receptů na jídlo pro děti. Čím nejmenším uděláte radost?

Jídlo pro děti je věčným tématem zaneprázdněných matek a otců. Potěšit mlsné jazýčky těch nejmenších je však nezřídka kdy náročná záležitost. Volba pokrmu vždy záleží na stáří dítka. Přinášíme vám tedy pestrý výběr nejrůznějších receptů, mezi kterými si vyberete, ať už máte doma odrostlého „puberťáka“ nebo třeba předškoláka.

Při pročítání receptů na jídlo pro děti si zcela jistě zavzpomínáte i na své dětství. Kdo by totiž zapomněl na voňavé ovocné knedlíky, které vařívala babička nebo na výtečnou rajskou s kolínky od milované maminky? Tyhle dobroty a mnoho dalších můžete objevovat právě teď.

Jídlo pro děti: ŽEMLOVKA S JABLKY

Žemlovka nebo také lidově „zemlbába“ má v českém jídelníčku nezastupitelné místo. Jedí ji s láskou a chutí nejen děti, ale i dospělí. Variací na tohle jídlo pro děti existuje nespočet. Jeden připravuje žemlovku ze starší vánočky, druhý zase ze starších rohlíků. Jakou variantu zvolíte vy?

Čtěte také:

Proč je snídaně pro děti tak důležitá a jaká by měla být?

Žemlovka s jablky - recept

Jídlo pro děti: RAJSKÁ POLÉVKA PRO DĚTI

Rajská polévka je vděčným jídlem pro děti. Její nasládlou chuť si zamiluje nejeden malý rarášek. Prostřednictvím tohoto pokrmu dostanete do dítka i potřebné vitamíny a tekutiny. Udělejte radost svým nejmenším milovaným a provoňte svůj domov známými ingrediencemi!

Rajská polévka pro děti - recept

Jídlo pro děti: PIZZA Z LISTOVÉHO TĚSTA

Když se řekne pizza, nejedno dětské oko zajiskří. Proto je velmi vhodným jídlem pro děti. Pizzu miluje snad každý. Ta z listového těsta bude velice rychlá, což oceníte zejména v případech, že nestíháte a potřebujete hladové strávníky ve své rodině co nejdříve nasytit. Stačí koupit v obchodě již rozválené listové těsto a zaplnit jej oblíbenými surovinami. Voňavý a křupavý zážitek na sebe nenechá dlouho čekat.

Pizza z listového těsta - recept

Jídlo pro děti: ZAPEČENÉ TĚSTOVINY NA SLADKÝ ZPŮSOB S TVAROHEM

Zachtělo se vašim nejmenším sladkého oběda? Potom vsaďte na zapečené těstoviny s tvarohem, které v podstatě nikdy nezklamou. Hotové jídlo pro děti můžete na závěr posypat ještě trochou moučkového cukru. To bude boulí za ušima!

Zapečené těstoviny na sladký způsob s tvarohem - recept

Jídlo pro děti: KRUPICOVÁ KAŠE S KAKAEM

Krupicovou kaši ocení hlavně mladší dítka. Vždyť si vzpomeňte na svá dětská léta! Jistě jste si tento pokrm také s láskou dopřávali. Preference na variaci „krupičky“ se však liší. Jeden ji má rád spíš řidší a s velkou porcí kakaa, druhý zase tužší (se skořicí), až v ní stojí lžíce. Nezapomeňte tohle věčně milované jídlo pro děti zjemnit kouskem másla!

Krupicová kaše s kakaem - recept

Jídlo pro děti: RAJSKÁ OMÁČKA Z PROTLAKU

A nyní tu máme fenomenální rajskou omáčku! Ta se neřadí pouze mezi jídla pro děti. S láskou si ji totiž připravují i dospělí. Jsou to snad vzpomínky na dětství, které vedou dospěláky k vaření této dobroty, nebo ta skvělá chuť? Jedno je jisté, rajské prostě nelze odolat! Dáte si „omajdu“ s knedlíkem nebo snad s proslulými kolínky?

Rajská omáčka z protlaku - recept

Jídlo pro děti: DOMÁCÍ KUŘECÍ STRIPSY

Rozhodně nemusíte chodit do fast foodu, pokud si chcete s dětmi dopřát křupavé kuřecí stripsy. Ty domácí budou o něco více zdravější. Konzumovat tohle ideální jídlo pro děti můžete třeba s kouskem čerstvého pečiva nebo s jemnou bramborovou kaší. Všichni se budou oblizovat.

Domácí kuřecí stripsy - recept

Jídlo pro děti: SMAŽENÝ KVĚTÁK

Každý rodič ví, jak je složité do leckterého dítka dostat vitamíny v podobě zeleniny. Když však zapojíte fantazii, můžete pro své nejmenší vykouzlit dobrotu, kterou budou chtít jíst zas a znova. Smažený květák může být dobrou volbou, pokud chcete připravit výživné jídlo pro děti. O něco zdravější variaci pak připravíte, když použijete ke smažení méně oleje a pokrm doděláte v troubě nebo v horkovzdušné fritéze. Ideální přílohou bude vařený brambor maštěný máslem a domácí tatarská omáčka!

Smažený květák - recept

Jídlo pro děti: JAHODOVÉ TVAROHOVÉ KNEDLÍKY

Až vaše dítka spatří na talíři voňavé jahodové knedlíky z tvarohu, budou se jim sbíhat sliny! A nejen jim. Celá rodina tento pokrm ocení buď jako plnohodnotný nedělní oběd nebo třeba jako zákusek. Tohle jídlo pro děti si zamiluje zkrátka každý!

Jahodové tvarohové knedlíky - recept

Jídlo pro děti: KOPROVÁ OMÁČKA

Společnost se zpravidla dělí na tu skupinu, která koprovku nesnáší a pak na tu, která ji bezmezně miluje. Pakliže patříte do druhé skupiny a nemůžete se tohoto pokrmu nabažit, uvařte jej k následujícímu obědu. Není na tom nic složitého. Koprová omáčka se může stát i vhodným jídlem pro děti, pokud omezíte solení a další kořenění.

Koprová omáčka - recept

Jídlo pro děti: RYBÍ KARBANÁTKY

Karbanátky z rybího masa jsou lahůdkou, které neodolá leckteré dítko. Proto je můžeme bezesporu zařadit mezi jídla pro děti. Když těstíčko dobře ochutíte, můžete si být jistí, že vaši nejmenší budou vyžadovat uvaření tohoto pokrmu opětovně. Dobrou chuť!

Rybí karbanátky - recept

Jídlo pro děti: SMAŽENÝ SÝR SE ŠUNKOU

Proslulý „smažák“ je pro dítka svým způsobem za odměnu. Když jej pak doplníte o libovou šunku, budou se nejmenším sbíhat sliny. A současně také vám! Zdravější jídlo pro děti v tomto smyslu připravíte, pokud přidáte jako přílohu vařený brambor s máslem, místo obvyklých hranolek.

Smažený sýr se šunkou - recept

Jídlo pro děti: KUŘECÍ VÝVAR

Polévka je grunt, to ví kdejaký zapálený kuchař i strávník. Kuřecí vývar doplní dítkám tekutiny a současně také vitamíny prostřednictvím zeleniny. Jestliže chcete zvolit lehké jídlo pro děti, které potřebují „spravit“ žaludek, určitě vsaďte na tuto polévku! Je vysloveně i lékem v době chřipkového období. V případě, že budete vařit vývar pro ty nejmenší, mírněte se opět se solením.

Kuřecí vývar - recept

Jídlo pro děti: DOMÁCÍ SEKANÁ Z MLETÉHO MASA

Sekaná nebo také lidově „sekačka“, to je nejen jídlo pro děti. S láskou si jej dopřávají i dospěláci. V kuchařkách existuje celé spektrum různých receptů, jak připravit tuto lahůdku. Použít můžete nejen mix mletého vepřového a hovězího masa, ale také to krůtí či kuřecí.

Domácí sekaná z mletého masa - recept

Jídlo pro děti: ŠVESTKOVÉ KNEDLÍKY

Švestkové knedlíky přichází na scénu především v letním období, kdy začíná sezóna pro sběr čerstvého ovoce. Ovšem připravit si je můžete dnes již v jakémkoliv období. Jako jídlo pro děti jsou ovocné knedlíky více než vhodné. Šťavnaté švestky v tvarohovém nebo kynutém těstě vždy potěší, a to jak na oběd, tak třeba na večeři.

Švestkové knedlíky - recept

Jídlo pro děti: RIZOTO S KUŘECÍM MASEM

Rizoto s kuřecím masem je pokrm, který můžete připravit pro rodinu klidně i na dva dny. Tímto vhodným jídlem pro děti potěšíte kdejakého mlsouna. A když doplníte porci o trochu strouhaného tvrdého sýra a kyselou okurku, všichni se budou moct utlouct!

Rizoto s kuřecím masem - recept

Jídlo pro děti: KUŘE PEČENÉ S BRAMBORAMI

Pokud jste v jednom kole a potřebujete uvařit, není nic jednoduššího, než za sebe nechat „pracovat“ troubu. Jednoduše vložíte kořeněné kuře s bramborami do pekáčku a pak už postačí dát prostor jen času. K tomuto výtečnému jídlu pro děti můžete přidat i okurkový salátek v sladkokyselém nálevu. Náramně se k němu hodí.

Kuře pečené s bramborami - recept

Jídlo pro děti: DOMÁCÍ RYBÍ PRSTY

Obecně je známo, že mnoho dítek rádo rybí prsty. Než byste jim však nabídli ty kupované, zkuste raději připravit své vlastní domácí z bílé ryby. Jsou mnohdy chutnější a hlavně zdravější. Nemusíte se ovšem obávat složitosti receptu tohoto jídla pro děti. Zvládne jej i úplný začátečník! Doplnit pokrm lze třeba o vařený brambor nebo bramborovou kaši.

Domácí rybí prsty - recept

Jídlo pro děti: PÓRKOVÁ POLÉVKA

Kromě klasických hlavních chodů je vhodné těm nejmenším čas od času nabídnout i polévku, která dokáže dobře zasytit a zároveň doplnit potřebné živiny. Jako další jídlo pro děti zde tedy máme pórkovou polévku, která tyto parametry naprosto splňuje. Kromě jiného dokonale zahřeje v chladném období!

Pórková polévka - recept

Jídlo pro děti: RÝŽOVÝ NÁKYP

Rýžový nákyp v mnohých dospělých vzbuzuje odpor. Možná za to může skutečnost, že je v dětství do tohoto pokrmu někdo nutil. Pokud však sladký nákyp z rýže připravíte chutným způsobem, vaše dítka si ho zamilují. Vlastnoručně připravené jídlo pro děti doplňte klidně oblíbenými rodinnými ingrediencemi. Tak nedopustíte, že nákyp dítka zoškliví.

Rýžový nákyp - recept

Jídlo pro děti: ŠPENÁTOVÁ POLÉVKA PRO DĚTI

Do výčtu několika zdravých, nutričně výživných a zahřívacích polévek se nyní řadí ta špenátová. Recept je přímo sestavený jako jídlo pro děti, takže v něm nenajdete žádné přebytečné koření. Podávat pokrm tedy můžete bez obav i těm nejmenším, nejen odrostlým dětem

Špenátová polévka pro děti - recept

Jídlo pro děti: SMAŽENÝ CELER

Smažený celer má podobný příběh jako již zmíněný smažený květák. Když byste tuto vařenou zeleninu nabídli dětem samotnou, asi by ji s chutí nesnědli. Když však celer připravíte v klasickém trojobalu a přidáte vařené brambory maštěné máslem spolu s domácí tatarkou, budou se oblizovat. Toto jídlo pro děti je však vhodnější spíš pro odrostlejší „puberťáky“.

Smažený celer - recept

Jídlo pro děti: BRAMBOROVÁ POLÉVKA PRO DĚTI

Bramborová polévka neboli „bramboračka“ je vděčným pokrmem a miluje ji nejedna česká domácnost. Do pokrmu lze v podstatě zakomponovat mnoho rozmanité zeleniny, hub nebo třeba i uzenin. Je jen na vás, jak bude výsledek vypadat. Pokud je polévka určena jako jídlo pro děti, myslete opět na mírnější kořenění. S tímto receptem přímo určeným pro nejmenší, si však nemusíte dělat žádné starosti. 

Bramborová polévka pro děti - recept

Jídlo pro děti: DOMÁCÍ BRAMBORÁK

Pusa omaštěná, prsty ulepené, ovšem šťastný dětský úsměv. Také to tak doma máte, když vaši rarášci baští domácí bramborák? Tohle jídlo pro děti potěší celou rodinu. Šetřete však s kořením a česnekem, pokud chcete dopřát pokrm i těm mladším.

Domácí bramborák - recept

Jídlo pro děti: VEPŘO KNEDLO ZELO

Pro odrostlá dítka můžete vcelku dobře připravit i „dospělácké“ jídlo, které dokonale zasytí a doplní díky zelí vitamíny. Jedná se o oblíbené knedlo zelo vepřo. Jíst tento pokrm můžete s rodinou klidně i dva dny, když jej řádně uchováte v lednici.

Vepřo knedlo zelo - recept

Jídlo pro děti: ŠPANĚLSKÝ PTÁČEK

Španělské ptáčky můžete též připravit jako jídlo pro děti. Vhodnou přílohou bude dozajista vařená rýže. U tohoto receptu si dejte na čas, aby bylo maso skutečně křehké a měkké. Mělo by se doslova rozpadat v ústech. Čas, který věnujete vaření se vyplatí a odrazí na lahodném výsledku!

Španělský ptáček - recept

Jídlo pro děti: ZAPEČENÉ TĚSTOVINY S POVIDLY, OŘECHY A ROZINKAMI

Velmi rychlým jídlem pro děti jsou i zapečené těstoviny s povidly, ořechy a rozinkami. Vždyť které dítko by nemilovalo sladkou chuť! A ač se může zdát, že se jedná o pokrm, který není zrovna dvakrát zdravý, opak je pravdou! Ořechy a rozinky nabídnou mnoho výživných látek.

Zapečené těstoviny s povidly, ořechy a rozinkami - recept

Děti s vámi velmi rády připraví i domácí těstoviny!

Jídlo pro děti: KVĚTÁKOVÁ POLÉVKA PRO DĚTI

Pokud máte doma dítka, jistě oceníte i tento jednoduchý recept. Květáková polévka je dokonalým jídlem pro děti, jelikož skvěle zasytí, zahřeje v žaludku, zachutná a současně také doplní potřebné látky, jako jsou minerály a vitamíny. K pokrmu můžete dát svým nejmenším i křupavé čerstvé pečivo.

Květáková polévka pro děti - recept

Jídlo pro děti: BABIČČINY KYNUTÉ KNEDLÍKY S MÁKEM

O babičkách se od pradávna ví, že jsou skvělými kuchařkami, což je dané samozřejmě letitými zkušenostmi. Inspirujte se tedy receptem na babiččiny kynuté knedlíky s mákem. Výtečný a nadýchaný výsledek vás mile překvapí. Tohle jídlo pro děti si zamilujete i vy samotní a možná zavzpomínáte na své vlastní dětství...

Babiččiny kynuté knedlíky s mákem - recept

Jídlo pro děti: POHANKOVÁ KAŠE

Sladká pohanková kaše se hodí nejen k obědu, ale především pak k snídani. Dítka tak začnou svůj den plnohodnotně a získají mnoho potřebné energie. Tohle zdravé jídlo pro děti se jistě stane stálicí ve vaší kuchařce, pokud jej jednou ochutnáte.

Pohanková kaše – recept

Jídlo pro děti: ŠUNKOFLEKY S UZENÝM

Mezi klasické recepty oblíbené v Čechách se řadí i ten na šunkofleky. Ty můžete připravit nejen s uzeným masem, ale právě i s již zmíněnou libovou šunkou, která dětem více zachutná. Tímto jídlem pro děti potěšíte celou svou rodinu. A protože se jedná o pokrm z jednoho pekáčku, lze jej konzumovat klidně i dva dny při správném skladování.

Šunkofleky s uzeným - recept

Jídlo pro děti: BRAMBOROVÉ ŠIŠKY S MÁKEM

Zde představujeme pokrm, který má též své odpůrce, nejen příznivce. Pakliže se ale po šiškách s mákem můžete utlouct, připravte je s láskou třeba jako jídlo pro děti. Neopomeňte řádnou porci másla, které tuhle dobrotu dokonale promastí a zjemní.

Bramborové šišky s mákem - recept

Jídlo pro děti: BROKOLICOVÁ POLÉVKA PRO DĚTI

Dostat do dítek dušenou brokolici může být poněkud problém. Zkuste je tedy obelstít tak, že připravíte z této ne příliš oblíbené zeleniny chutnou a hlavně zdravou polévku. Takové jídlo pro děti si dáte k obědu velmi rádi i vy samotní!

Brokolicová polévka pro děti - recept

Jídlo pro děti: FRANCOUZSKÉ BRAMBORY S UZENÝM MASEM

Nechcete se dlouze zabývat vařením? Potom vsaďte na francouzské brambory s uzeným masem, které mohou být rovněž vhodným jídlem pro děti. Ušetřený čas u plotny pak můžete snadno využít při hrách s vašimi milovanými nejmenšími.

Francouzské brambory s uzeným masem - recept

Jídlo pro děti: RÝŽOVÁ KAŠE

Recept na rýžovou kaši oceníte zejména ráno, když pro nejmenší chystáte snídani. Tohle jídlo pro děti je syté, zdravé a výživné. Zamilujete si jej i vy. Obložit kaši lze třeba čerstvým ovocem typu jahody a borůvky. Použít však můžete i mezi dětmi oblíbený banán.

Rýžová kaše - recept

Jídlo pro děti: BRAMBOROVÉ PLACKY Z VAŘENÝCH BRAMBOR

Bramborové placky z vařených brambor se perfektně hodí jako jídlo pro děti. Bude z nich skvělá odpolední svačinka nebo třeba příloha k hlavnímu chodu. Jedná se o pokrm, který možná znáte i ze svého dětství. S oblibou placky z brambor dělávaly i leckteré naše babičky. To byla vůně a ta chuť!

Bramborové placky z vařených brambor - recept

Jídlo pro děti: DOMÁCÍ PIZZA

Pizzou jsme se ve výčtu jídel pro děti již zabývali. Ovšem nyní představujeme recept na klasické pizzové těsto, které zvládne i začátečník. Není ani nijak nákladné. Pak už jej stačí obložit jen dobrotami typu šunka, sýr, zeleninka a křupavý i šťavnatý pokrm je na světě.

Domácí pizza - recept

Jídlo pro děti: KRŮTÍ JÁTRA NA CIBULCE

Krůtí játra můžete klidně nabídnout v rámci jídelníčku odrostlejším dětem. Dodají potřebné vitamíny. Jako jídlo pro děti budou ideální třeba na cibulce. Nezapomeňte však přidělat dostatek sosu neboli omáčky. K vařené rýži se bude určitě hodit!

Krůtí játra na cibulce - recept

Jídlo pro děti: PLNĚNÉ BRAMBOROVÉ KNEDLÍKY S UZENÝM MASEM

Voňavé bramborové knedlíky plněné uzeným masem si zamilují nejen děti, ale i jejich rodiče. Tohle jídlo není vysloveně určené pro velmi malé děti, avšak podávat jej můžete s klidem větším ratolestem. Dokonale je nasytí na dlouhé hodiny.

Plněné bramborové knedlíky s uzeným masem - recept

Jídlo pro děti: NUDLE S MÁKEM

Na závěr dlouhého výčtu tipů na jídlo pro děti zde máme všemi oblíbené, levné a chutné nudle s mákem. Tento pokrm je sice velmi jednoduchý, avšak lahodný. Recept oceníte především tehdy, když nestíháte. Za pár minut je dobrota na stole!

Nudle s mákem - recept

Chcete připravit oběd nebo večeři pro celou rodinu? Pak se inspirujte tipy níže:

30 receptů na slavnostní oběd aneb Překvapte své hosty lahodnými pokrmy!

Zapečené těstoviny 20x jinak aneb Skvělé recepty na oběd či večeři s masem a bez masa

Zdravá večeře 20x jinak aneb Jak doplnit vitamíny a důkladně se nasytit

30 receptů na rychlý bezmasý oběd

Sobotní oběd 30x jinak: Co vařit o víkendu, aby si pochutnala celá rodina

30 tipů na zdravý a rychlý oběd do 30 minut: Co uvařit k obědu, když není času nazbyt?

20 receptů na levná jídla pro celou rodinu do 100,-

Autor článku: Iveta ReinischDiskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Lunární kalendář

ÚTERÝ 16. 08. 2022
beran
Měsíc ubývá a putuje ve znamení Berana. Beran ovlivňuje hlavu, obličej, mozek, oči, nos a životní sílu. Trpíte-li na migrény, pijte hodně čisté vody…
více o tomto dni
STŘEDA 17. 08. 2022
beran
Měsíc ubývá a putuje ve znamení Berana. Beran ovlivňuje hlavu, obličej, mozek, oči, nos a životní sílu. Trpíte-li na migrény, pijte hodně čisté vody…
více o tomto dni
ČTVRTEK 18. 08. 2022
býk
Měsíc ubývá a putuje ve znamení Býka, který má vliv na oblast krku a ovlivňuje také čich a chuť. Chraňte dnes svůj krk šálou, kloktejte bylinné…
více o tomto dni
PÁTEK 19. 08. 2022
býk
Měsíc ubývá a putuje ve znamení Býka, který má vliv na oblast krku a ovlivňuje také čich a chuť. Chraňte dnes svůj krk šálou, kloktejte bylinné…
více o tomto dni
SOBOTA 20. 08. 2022
blíženci
Měsíc putuje v Blížencích a je v ubývající fázi. Blíženci ovlivňují ramena, paže, záda, ruce, průdušky a plíce. Jděte na procházku, čerstvý vzduch…
více o tomto dni
NEDĚLE 21. 08. 2022
blíženci
Měsíc putuje v Blížencích a je v ubývající fázi. Blíženci ovlivňují ramena, paže, záda, ruce, průdušky a plíce. Jděte na procházku, čerstvý vzduch…
více o tomto dni
PONDĚLÍ 22. 08. 2022
blíženci
Měsíc putuje v Blížencích a je v ubývající fázi. Blíženci ovlivňují ramena, paže, záda, ruce, průdušky a plíce. Jděte na procházku, čerstvý vzduch…
více o tomto dni

Dobrý kontakt k tématu

František Janeček: řeznictví a uzenářství, Rousínov
Nedáte dopustit na kvalitní maso a uzeniny…
Potraviny Anton & Kavárna u Ámose v Nové Pace
Nezávislá maloobchodní s…
Firma Janeček: profesionální řeznické háky na maso
V masném průmyslu je nejdůležitější hygienické zázemí…

Vyrobte si lahodný domácí řecký jogurt - snadno a rychle!

nevyrábím, nemám na to čas, koupim si tvarohový jogurt s příchutí čokolády a jsem spokojena

Ochutnejte vlastní mléčné výrobky: Domácí jogurt krok za krokem

nevyrábám, ale kupuji si čokoladové krémové... Jsou top mezi jogurty

Jogurt

jogurty jím jenom bílé a jinak si kupuji pouze čokoladové smetanové krémy, Jsou nejlepší na světe

5 potravin, které spolehlivě podpoří vaše trávení

potřebuji ho spíše stabilizovat a narovnat střevní mikrofloru

operace žlučníku

dobrý den, je pro mě vhodný termín 22.7.2022 k operaci odstranění žlučníku? Jsem naroz...

Depilace - lunární kalendář

Zdravim, myslela jsem ze ubyvajici v kozorohovi je idel. Ted jsem zmatena, muzete tedy shrnout ...

Operace

Dobrý den, úpro všechny operace je nejvhodnější ubývající Měsíc, vyhněte se však d...
Zobrazit všechna témata

doporučujeme ze zboží

Reklama

Zubní pasta SENZITIVE Aloe Fresh

Přírodní gelová zubní pasta s aloe Vera pro citlivé zuby…
124 Kč

Éterický olej GERÁNIE 10ml Dr.Popov

Přírodní esenciální olej
129 Kč

VIVACITÉ(S) DE BACH - vitalita a energie, přírodní parfém 30 ml

Vitalizující a energizující přírodní parfém s Bachovými…
939 Kč

Henna měděná 100g

100% přírodní Henna Lamda 100% přírodní směs bylin tónuje…
129 Kč

Solná lampa elektrická OHNIVÝ POHÁR

Opracovaný solný krystal z Himaláje, s elektrickým kabelem…
999 Kč

Odcizení ve vztahu: Jak se s ním poprat, pokud vás zasáhne?

Kde se vlastně bere to prapodivné odcizení ve vztahu, když jeho začátky jsou tak dech beroucí?? Možná je to tím, že zamilovaní lidé skutečně po nějaký čas nosí tzv. „růžové brýle“ a vidí protějšek jen v tom nej...

Cesta do tajů egyptské aromaterapie

Navštivte Egypt a nechte se kromě zdejší historie, památek, pláží, moře a kuchyně okouzlit také místními čarovnými vůněmi. Právě Egypťané jsou totiž národem, který využívání vůní a výrobu parfémů povznesl a roz...

Phubbing: Závislost na mobilním telefonu ničí vztahy, přátelství i život

Phubbing je poměrně nový fenomén. Takzvaní phubbeři si více než lidí, se kterými tráví čas, všímají svého mobilního telefonu. A dá se říct, že jejich okolí je vlastně v tu chvíli ani nezajímá. Phubbing je novod...

Partnerský horoskop na rok 2023 nabídne změny, posun ve vztahu i nové lásky

Partnerský horoskop na rok 2023 přináší zajímavé informace ohledně milostných vztahů. Čekají nás změny, které by však měli být převážně ku prospěchu. Mají nás posunout v našem milostném životě zase o kus dál. U...

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

Mrkvová přesnídávka s bramborem a pórkem

Začněte tím, že si oloupete mrkve a brambory. Poté zeleninu společně s pórkem omyjte, nakrájejte na kousky a vložte do hrnce. Také přidejte trochu vody a vařte do změknutí. Následně zakápněte malým množstvím ol...

Kočka na vodítku aneb Je skutečně nutné tyto mazlíčky venčit?

Někomu může přijít úsměvná už jen představa, že by měla být kočka na vodítku. Tato zvířata jsou totiž většinou brána jako samostatná. Obzvlášť na vesnicích se pak kočičí mazlíčci promenádují ulicemi zcela svobo...

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Grilovací koření, které dodá masu ten správný říz aneb 5 domácích receptů

Grilovací koření nechybí v kulinářské výbavě leckteré rodiny. Zejména pak v letních měsících se stává doslova hitem! Bez něj si totiž mnozí z nás nedokážou představit grilovaná masa nejrůznějších druhů. Vsaďte ...

Miluju léto!

Jsem se tu dlouho neukázala - možná je to proto, že žiju poměrně v hektice a buď pracuju nebo jsem ve společnosti manžela a přátel. Léto je v naší komunitě dost náročný společensky ale taky pracovně. Nemyslim tim žádnou sektu :), ale hasiče. Naši kluci se obzvlášť v těchto vedrech moc nezastaví - jezdí kropit uprchlíky, děti na akcích anebo hasí nějaký hrůzy - ale to zaplať pánbůh není tak často.