Dětský horoskop vám nastíní, jak se bude váš potomek chovat a co bude vyžadovat.

Dětský horoskop pro zvídavé rodiče. Co dostali do vínku vaši potomci?

Dětský horoskop vám může přiblížit obecné vlastnosti, které dostal váš potomek do vínku z hlediska astrologie. Zvídaví rodiče se díky němu dozví nespočet zajímavostí, které jim mohou usnadnit alespoň částečně výchovu. V potaz však musíte brát především genetické dispozice, které se jen tak nedají „ošálit“.

Pokud vás zaujal dětský horoskop, berte jej prosím s jistou rezervou. Dává pouze jakési doporučení, jak se k ratolesti chovat, jak k ní přistupovat. Každý je totiž bytost individuální a neopakovatelná. Astrologie ovšem připomíná, že měsíc narození může přispět ke konkrétnímu chování a vlastnostem malého človíčka.

Dětský horoskop pro zvídavé rodiče: Znamení Beran

Malí Berani jsou vesměs velmi tišší, ovšem s postupem času se mohou začít více projevovat. Vyžadují stále dostatek pozornosti ze strany rodičů. Obecně ale inklinují k mužskému vzoru, tj. k otci. Protože jsou tito zrozenci velmi aktivní a energičtí, měli byste je mít stále na očích, hrozí totiž zranění ze zbrklosti. Co se týká stravování, dá se říct, že Beránci jsou dost vybíraví. Nejradši by konzumovali své oblíbené jídlo po celý den. Protože jsou tyto děti značně inteligentní, začněte je mentálně zaměstnávat už v raném věku různými hádankami a rébusy. Dětský horoskop je završen tipem pro matku i otce: když se malému Beranovi něco podaří, jásejte, tleskejte. Odměnu však praktikujte příležitostně.  

Čtěte také:

Čínský horoskop na rok 2021 – Rok kovového Buvola

Dětský horoskop pro zvídavé rodiče: Znamení Býk

Malí Býci rozhodně nemají problém s jídlem ani spánkem. Jsou smyslově založení už od útlého věku. Když budou unavení nebo hladoví, dají vám to dost hlasitě najevo, proto buďte neustále připraveni. Obecně se dá říct, že tyto děti jsou velmi půvabné a kdejakého člověka okouzlí. Co se týká vyžití, Býčci milují pobíhání v přírodě nebo kdekoliv venku. Také mají potřebu úderu nebo kopu. Vybírejte tedy vysoce odolné hračky. Nadšení pak budou z těch interaktivních, které vydávají melodie. Obzvlášť tyto zrozence potěšíte, když jim pořídíte bubínek a zazpíváte si s nimi. Dětský horoskop také rodičům radí, aby svá dítka dokázali usměrnit. Jejich akční projevy mohou občas dopadnout na nesprávnou půdu.

Dětský horoskop pro zvídavé rodiče: Znamení Blíženci

Pokud se vám narodil malý Blíženec, můžete si zajásat. Tito zrozenci totiž dostali do vínku nebývalou inteligenci. Také jsou už od útlého dětství skvělými baviči. Ostatní děti je budou s radostí vyhledávat. Pozor však na přirozenou zvídavost Blíženečků. Mají potřebu všechno prozkoumávat, což může být v běžném životě dost nebezpečné. Vytvořte pro dítko bezpečný domov ať to stojí, co to stojí. Pokud zaznamenáte, že má váš potomek imaginárního kamaráda nebo mluví sám se sebou, neděste se. U Blíženečků je to normální a časem to odezní. Mají zkrátka velkou potřebu komunikovat. Dětský horoskop radí rodičům, aby začali s výukou cizích jazyků u malých Blíženců co nejdříve. Mají na to talent! Také se připravte na častou otázku „Proč?“

Dětský horoskop pro zvídavé rodiče: Znamení Rak

Ráčci jsou obecně více připoutáni k matce nežli k otci. Mají potřebu být neustále milovaní a opečovávaní. U těchto zrozenců se musíte připravit na jistou náladovost. Zejména kojenci mohou být více plačtiví než děti jiného znamení. Problém pak může nastat u odstavení kojení. Ráčci by byli pravděpodobně velmi rádi „přisátí“ u maminky napořád. Malého Raka kromě jiného velmi uklidní, když bude něco „žužlat“ nebo kousat, a to především, když je v neznámém prostředí. Před cizími lidmi mohou být Ráčci nebývale stydliví. Až dítka trochu odrostou, budou se s oblibou podílet na přípravách jídla v kuchyni. Dětský horoskop radí rodičům vytvořit pro Raka stabilní a klidný domov. Vyrůstání v nehostinném prostředí plném hádek a řevu Ráčkovi pouze uškodí.

Dětský horoskop pro zvídavé rodiče: Znamení Lev

Pokud máte doma malého Lvíčka, zřejmě se nudit nikdy nebudete. Tyto děti jsou veselé a hravé. Jejich energie je dechberoucí, pozor ovšem na návaly vzteku. Když malým Lvům zajistíte dostatek kreativního vyžití a dáte jim určitou svobodu, budou šťastní. Nadšenost pak projeví tito zrozenci, pakliže jim vymalujete pokojíček pestrými barvami a pořídíte jim hračky vydávající melodie. Kromě jiného Lvíčka potěšíte, když se bude moci starat o čtyřnohého mazlíčka. Bude v tomto ohledu až enormně zodpovědný. Dětský horoskop rodičům radí, aby na Lvíčky netlačili, co se týká dosahování jistých cílů. Oni totiž přesně vědí, co dělají. Raději rozvíjejte jejich kladné stránky a o vše ostatní se pak postará život.

Dětský horoskop pro zvídavé rodiče: Znamení Panna

Zrozenci ve znamení Panny jsou velmi vybíraví v jídle. Občas mohou vyžadovat speciální stravovací návyky. Tato dítka vám mimo jiné dají velmi důrazně vědět, co se jim líbí a nelíbí. Aby byly malé Panny spokojené a dařilo se jim, potřebují už od útlého dětství určitou rutinu a řád. A kde se bude vašim potomkům líbit nejvíc? Šťastnými se stanou v klidné přírodě bez rušivých vnějších vlivů. Doma pak ocení poklidnou až meditační hudbu pro děti. Rovněž nezapomeňte malé Panny řádně zaměstnat, rády například přidají ruku k dílu v domácnosti. Bavit je bude i řešení hlavolamů a čtení knih. Dětský horoskop rodičům radí, aby se neznepokojovali, pokud jejich dítka budou více sledovat televizi. Panny se tak mohou mnohému naučit, což lze využít i prostřednictvím výukových DVD.

Dětský horoskop bude zajímat především rodiče, kteří věří astrologii.

Dětský horoskop pro zvídavé rodiče: Znamení Váhy

Mezi nejkouzelnější dítka patří rozhodně Váhy. Neustále se totiž na své okolí usmívají a jsou velmi vřelá. Proto je nutné těmto zrozencům neustále připomínat, aby nemluvili s cizími lidmi a nenechali se nikým zlákat pomocí sladkých řečí. Malé Váhy jinak od své matky i otce vyžadují značnou náklonnost a pozornost. Pokud snad dojde v rodině k rozkolu či rozvodu, jsou to právě Váhy, které to nesou velice špatně. Dětský horoskop rodičům radí, aby se připravili na častou větu: „To není fér.“ Váhy mají totiž už v dětství silný smysl pro spravedlnost. Proto budou za každou cenu vyžadovat racionální vysvětlení různých zákazů a příkazů.

Dětský horoskop pro zvídavé rodiče: Znamení Štír

Malí Štíři jsou obvykle introvertní povahy. Proto se nedivte, když si bude vaše dítko i hodiny hrát o samotě v pokojíčku. Ovšem pokud se tito zrozenci budou cítit odstrkovaní nebo opomíjení, dají vám to rozhodně najevo. Dále oplývají Štíři značnou citlivostí a své pocity často před okolím skrývají. Matka a otec by tedy měli být shovívaví. Pouze klidným nasloucháním totiž dosáhnete toho, že s vámi dítě promluví. Jelikož je Štír vodní znamení, jistě jej nadchne třeba plavání a potápění. Dětský horoskop rodičům radí, aby se naučili vůči svým malým Štírkům určité trpělivosti a nenechali se jimi zmanipulovat.

Dětský horoskop pro zvídavé rodiče: Znamení Střelec

Malí Střelci jsou velmi zvídaví jedinci. Neustále a s oblibou objevují nové věci a zákoutí. Pozor tedy na malé a cenné věci, které mohou mít tendenci dítka „ochutnávat“ a žvýkat. Hrozí i riziko dušení! Dopřejte Střelcům prostor, avšak mějte je nepřímo na očích. Pokud byste hlídali úzkostlivě každý jejich krok, jen by se vám odcizili. Protože jsou to velmi akční zrozenci (téměř divoši), budou šťastní v přírodě. Dětský tábor je tedy pro ně jakousi odměnou. Dětský horoskop radí rodičům toto: svým potomkům nikdy nelžete, okamžitě k vám mohou ztratit důvěru. Také jim stanovte pevné mantinely. Malí Střelci příliš neumějí přijímat odpověď NE, musí se to ovšem naučit.

Dětský horoskop pro zvídavé rodiče: Znamení Kozoroh

Když se vám narodí Kozoroh, může vám zprvu připadat, že je jaksi ustaraný (přitom ještě nic neprožil). Tato dítka se totiž rodí s přirozeným perfekcionismem a zodpovědností ke všemu kolem sebe. Výzvou pro matku a otce tedy bude to, aby se jejich potomek naučil více radovat ze života a pokusil se také uvolnit. U malých Kozorohů začněte se socializací s ostatními dětmi brzy. Leckteré dítko si k nim vytvoří hluboký přátelský vztah, který může klidně časem skončit i sňatkem. Ovšem teď jste na začátku. Zajistěte tedy svému potomkovi stabilní domov. Časté stěhování mu totiž může způsobit trauma. Skvělou volbou ohledně vyžití mohou být "běhavé" sporty typu fotbal, softbal, florbal a vhodná je určitě i atletika. Dětský horoskop rodičům radí, aby své malé Kozorohy povzbuzovali v jakékoliv činnosti.

Dětský horoskop pro zvídavé rodiče: Znamení Vodnář

Vodnáři by se mohli nazvat malými génii a nebojsami. Odvahy a inteligence mají na rozdávání. Protože se jedná o znamení velmi společenské, socializujte tedy své dítko s jinými dětmi co nejdříve. Matka i otec se mohou u těchto zrozenců potýkat s jakousi nespoutaností, kterou bude obtížné zkrotit. Abyste tedy využili energii Vodnářů efektivně, přihlaste je na jakýkoliv kolektivní sport. Při něm poznají mnoho dalších lidí a získají určitě i přátele. Dětský horoskop rodičům radí, aby popřemýšleli nad školkami a školami se speciálním zaměřením. Malí Vodnáři totiž mohou být vždy o krok napřed pro svou mimořádnou inteligenci a v běžné školce a škole by se mohli nudit.

Dětský horoskop pro zvídavé rodiče: Znamení Ryby

Malé Ryby jsou už od narození kreativní a zasněné duše. Nezřídka kdy z nich rostou známí fotografové, inženýři nebo umělci. Mezi vrstevníky se mohou zdát až příliš pečovatelské Rybky poněkud panovačné. Důležité je těmto zrozencům zajistit klid a bezpečí. V nervózním prostředí plném napětí se z nich mohou stát i dětští tyrani. Ovšem když bude vše v pořádku, stane se z vašeho dítka velmi vnímavá a milá osobnost. Už od útlého věku je dobré Rybky kreativně zaměstnávat. Malujte si tedy s nimi, fotografujte, nebo dělejte koláže. Dětský horoskop rodičům radí, aby byli ve výchově Ryb pevní a stanovili jasná pravidla. Ta totiž citlivé Rybky utvrdí v bezpečí.

Autor článku: Iveta Berezkinová

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Lunární kalendář

PONDĚLÍ 10. 05. 2021
beran
Měsíc ubývá a putuje ve znamení Berana. Beran ovlivňuje hlavu, obličej, mozek, oči, nos a životní sílu. Trpíte-li na migrény, pijte hodně čisté vody…
více o tomto dni
ÚTERÝ 11. 05. 2021
býk
Měsíc putuje ve znamení Býka, dnes je novoluní. Něco si přejte, v novoluní se přání plní. Udělejte si očistný den. Pozor na nachlazení, chraňte si…
více o tomto dni
STŘEDA 12. 05. 2021
býk
Měsíc přibývá a putuje ve znamení Býka, který má vliv na oblast krku a ovlivňuje také čich a chuť. Chraňte dnes svůj krk šálou, kloktejte bylinné…
více o tomto dni
ČTVRTEK 13. 05. 2021
blíženci
Měsíc putuje v Blížencích a je v přibývající fázi. Blíženci ovlivňují ramena, paže, záda, ruce, průdušky a plíce. Jděte na procházku, čerstvý vzduch…
více o tomto dni
PÁTEK 14. 05. 2021
blíženci
Měsíc putuje v Blížencích a je v přibývající fázi. Blíženci ovlivňují ramena, paže, záda, ruce, průdušky a plíce. Jděte na procházku, čerstvý vzduch…
více o tomto dni
SOBOTA 15. 05. 2021
blíženci
Měsíc putuje v Blížencích a je v přibývající fázi. Blíženci ovlivňují ramena, paže, záda, ruce, průdušky a plíce. Jděte na procházku, čerstvý vzduch…
více o tomto dni
NEDĚLE 16. 05. 2021
rak
Měsíc přibývá a putuje znamením Raka. Nevětrejte peřiny venku, zůstala by vám v nich vlhkost. Jezte jen lehkou stravu, žaludek je citlivý. Věnujte se…
více o tomto dni

Zdraví a krása

Kopřiva pro zdraví i k jídlu. Teď je nejlepší čas vyrazit na sběr

Kopřiva patří mezi nejlepší rostliny, které umí skvěle pročistit tělo. Což se především na jaře hodí. Ač je všeobecně považována za plevel a zahrádkáři s ní po celou sezonu bojují, léčebnými účinky se jí málokt...

Láska a vztahy

Partner má dítě z předchozího vztahu

Vztah dvou lidí je výzvou samo pro sebe. Pokud do vztahu vstoupí děti, dostává vztah naprosto nové rozměry. Pokud navíc jeden z partnerů má dítě z předchozího vztahu, pak má vztah skutečně speciální příchuť. Na...

Bydlení, zahrada

Pěstování dýně je vhodné započít v květnu. Jak na to?

Pěstování dýně není nikterak složité a zvládne to i začátečník. Nejvhodnější doba k výsadbě právě nastala, a tak můžete zvažovat, jaký druh zvolíte. Naskýtá se totiž hned několik možností. Stane se vaším favori...

Těhotenství, děti

Co pořídit, když čekáte miminko?

Příchod miminka v životě rodiny mnohé změní. A to nejen po psychické stránce a získání nových rolí. Do domácnosti přibude řada fyzických věcí, které tam jednoduše dříve nebyly. Některé pomůcky jsou potřebné, ji...

Psychologie

Smutek jako součást našeho života? Zkuste to změnit

Smutek je něco, co v životě nechceme, Avšak provází nás prakticky od narození až do smrti. Do života nám vstupují radostné i smutné události, které většinou relativně intenzivně prožíváme. Což je naprosto normá...

Ezoterika

Astromedicína: Jak funguje spojení astrologie a medicíny?

Astrologie není jen věda o tom, jak číst z hvězd. Pod tímto názvem se skrývá mnohem víc. Například i léčení pomocí astrologie čili astromedicína. Dokonce nám může pomoci některé naše zdravotní potíže rozkrýt a ...

Academy

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

Wellness

Domácí pěna do koupele přispěje k dokonalé relaxaci

Domácí pěna do koupele je produkt levný a stejně tak efektivní, jako ten kupovaný. Během jeho přípravy se zabavíte v dlouhé chvíli a zpříjemníte si den aromatickými éterickými olejíčky. Ostatně můžete si vyrobi...

Fitness

Jak se zbavit bolesti za krkem? Pravidelně zařazujte tyto cviky

Bolesti za krkem dokáží náš den pořádně prodloužit. Paradoxem zůstává, že za bolesti za krkem si zpravidla můžeme sami. Jak se vyhnout nepříjemnému a bolestivému omezení našeho pohybu? Začněte tím, že si pohyb ...

Rozvoj osobnosti

Fobie, které se tváří velmi kuriózně: Jaké strachy si lidé dokázali vybudovat?

Fobie komplikují životy lidí již po stovky let. Tyto stavy se vyznačují až chorobným strachem z konkrétní věci anebo činnosti. Někdy mohou dotyčného doslova paralyzovat. Mezi nejčastější příznaky fobií patří úz...

Recepty

Velikonoční mini mazance

Upečte si voňavé velikonoční mini mazanečky podle našeho jednoduchého receptu s tvarohem a ořechy.

Mazlíčci

Americký mini kůň je přítulný a aktivní společník, který pomáhá zvládat stres

Americký mini kůň je přítulným společníkem, kterého si oblíbíte hned na první pohled. Jeho roztomilý vzhled a povaha vás učaruje. Především v Americe patří mezi vyhledávané mazlíčky. Pomáhá překonávat stres, dí...

První pomoc

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Blogeři

Nějaký ty filozofický pindy aneb zamyšlení nad bytím a nebytím

Při příležitosti prvního máje jsem se rozhodla, že vás opět obšťastnim svýma filozofickýma pindama (jak říkával kdysi můj otec). Dneska to bude jen takový malý zamyšlení nad mym bytim a nebytim. Je to s tvrdym y, takže buďte v klidu, nikdo mě nijak nikdy netejral. Bych se ani nenechala, slíznul by to zpátky! Sice se na mě dá dříví štípat, ale všechno má svý hranice, že jo.