Védská astrologie je věda stará několik stovek let.

Védská astrologie je jako světlo, které vás navede na správnou cestu. Co právě vám nastíní indický horoskop?

Védská astrologie není v našich končinách mnoho známá. Vychází v podstatě z hinduismu a nejvíce ji praktikují právě v Indii. V sanskrtu se nazývá jako „Jyotisha“, což znamená světlo (Jyoti). Osvětluje tedy životní cestu poskytnutím vhledu do minulosti a současnosti zároveň.

Obecně je však védská astrologie více zaměřená na budoucnost než ta západní, jak ji známe. Jednotlivá znamení zvěrokruhu zůstávají, avšak pojmenována jsou opět v sanskrtu. Zjistěte, co vás čeká v následujících měsících.

Védská astrologie podrobněji

Védská astrologie je založená na Védách (starobylý systém poznání) a má základy v Indii. Horoskopy sestavuje na základě konkrétního postavení planet. Také pracuje s tzv. měsíčními uzly a dává velký význam karmě (zákon příčiny a následku). Původní název „Jyotisha“ je více než vypovídající. Tato věda je o světle, vede ke světlu a prosvětluje i ty nejtemnější dny. Pomáhá hlavně lidem, kteří se ocitli na životní křižovatce.

Čtěte také:

Mayský horoskop na rok 2021 předpovídá spoustu změn

Védská astrologie a indický horoskop: Mesha = Beran

Meshu neboli Berana čekají velmi důležité momenty v těchto letech života: 16, 30, 46 a 61. Védská astrologie praví, že pokud jste takto staří v roce 2021, očekávejte převratné změny, které budou mít zásadní význam. Během tohoto roku vás to bude lákat ke změně profese nebo jen zaměstnavatele. Neunáhlujte se však. Letos není vhodné řešit kariéru. Naopak se zaměřte na své zdraví a také hýčkání rodinných vztahů. Pro Meshu je rok 2021 celkově šťastný a nejeden cíl se splní, nesmí ale dělat impulzivní rozhodnutí.

Védská astrologie a indický horoskop: Vrishabha = Býk

Vrishabha neboli Býk může očekávat v následujících měsících více šťastných dní, než tomu bylo dříve. Ovšem počítat by měl i s jistými změnami. Védská astrologie praví, že v roce 2021 může Vrishabhu potkat rozchod s partnerem. Také by tito zrozenci měli bedlivě sledovat zdraví svých rodičů. To může totiž způsobit jisté starosti. Jinak se zdá, že budou potěšeni úspěchem v mnoha oblastech svého života. Podle indického horoskopu se usadí či zakotví. Vyhnout by se měli novému vztahu po rozchodu a fluktuaci. Rada na závěr: zaměřte se na společné chvíle s nejbližšími.

Védská astrologie a indický horoskop: Mithuna = Blíženci

Mithuna neboli Blíženci mohou zvažovat v roce 2021 vstup do manželství nebo do nového partnerství. Protějšek však nemusí být na tento krok připraven. Védská astrologie se snaží Mithunu letos navést na duchovnější cestu, která může být spojena také se změnou životního stylu. Úspěch v mnoha oblastech bude zajištěn díky skvělé schopnosti komunikovat. Je ale potřeba dávat si pozor na přepracování a úrazy. Indický horoskop radí nestavět si letos vzdušné zámky, stát při zemi a nepouštět se do žádných soudních sporů.

Védská astrologie a indický horoskop: Karkataka = Rak

Během roku 2021 je Karkataka neboli Rak soustředěný zejména na svou osobu. Tak může působit poněkud sobecky. V životě se mohou objevit pozoruhodné události, které zvýší reputaci a status ve společnosti. Védská astrologie praví, že Karkataka by měla dávat pozor na zdraví (hlavně zrak). Indický horoskop předpovídá těmto zrozencům měsíce plné tvrdé dřiny, ale to ponese nakonec své ovoce. A na závěr jedna rada pro letošní rok: uchopte každou i kdyby malou příležitost a využijte ji co nejlépe.

Védská astrologie a indický horoskop: Simha = Lev

Simha neboli Lev může během roku 2021 očekávat jisté změny, co se týká povolání. Možné je také dosažení vyššího vzdělání. Komplikace pak mohou přivodit ženy v zaměstnání. Védská astrologie pobízí tyto zrozence ke zdrženlivosti v oblasti finančních transakcí. Půjčovat si peníze není vhodné do konce listopadu. Obecně se dá říct, že Simha dosáhne letos určitého respektu a cti v rodině. Zaměřit by se měli tito zrozenci na krevní tlak a glykémii. Kromě jiného je vhodné vyvarovat se sporů, které budou spojené s majetkem a penězi.

Védská astrologie a indický horoskop: Kanya = Panna

Kanya neboli Panna může během letošního roku nalézt vysněnou práci anebo novou lásku. Védská astrologie také praví, že tento rok Kanyu čekají určité problémy po finanční stránce. Mráčky se mohou objevit i v partnerství a rodině. Indický horoskop však přináší nová přátelství či kontakty a s nimi i určité dosažení zisků, které mohou pomoci od finančních obtíží. Rady na závěr zní: vyvarujte se hádkám s protějškem, komunikujte se sourozenci ohleduplně a příležitosti chyťte oběma rukama.

Védská astrologie pracuje s postavením planet v momentu narození daného jedince.

Védská astrologie a indický horoskop: Thula = Váhy

Thula neboli Váhy mohou letos očekávat jisté výdaje a problémy kvůli sourozencům. Po finanční stránce se těmto zrozencům bude zřejmě dařit. Ovšem mohou mít potíže se spánkem kvůli přepracovanosti nebo žárlivosti. Thula má v indickém horoskopu pro rok 2021 rovněž zaneseno jakési cestování na dlouhé vzdálenosti. To přinese ostatně jen spokojenost. Védská astrologie dává doporučení v tomto ohledu: buďte věrní těm, kteří vám pomohli v těch nejtěžších životních momentech.

Védská astrologie a indický horoskop: Vrischik = Štír

Vrischik neboli Štír bude po finanční stránce relativně spokojen v letošním roce. Následující měsíce mu mohou rovněž přinést krátké cesty, listinné zprávy anebo jakási soudní řízení. Pozornost by měla být zaměřena na ženy v rodině, které jsou ohroženy na zdraví. Pokud tito zrozenci prožívali neúspěchy v kariéře, dočkají se konečně lepších výsledků. Védská astrologie praví, že Vrischik se může oprostit od problémů, pakliže učiní nějaké dobré skutky. A rada na závěr: využijte lépe všechny příležitosti, díky kterým vyděláte slušné peníze.

Védská astrologie a indický horoskop: Dhanus = Střelec

Dhanus neboli Střelec může být letos nebývale kritizován svou rodinou pro příliš přísný postoj k penězům. Finance se ostatně těchto zrozenců budou držet více než v předešlých dvou letech. Avšak na zdraví je potřeba se více zaměřit. To může totiž tak trochu potrápit. Je možné, že někdo z rodiny se bude ženit či vdávat. Védská astrologie praví, že je vhodné vyvarovat se unáhleným výrokům. Lépe si tedy dvakrát rozmyslet, než něco vyřknete. Rada na závěr zní: buďte spravedliví a čestní při finančních transakcích.

Védská astrologie a indický horoskop: Makara = Kozoroh

Makara neboli Kozoroh by se měl v letošním roce držet dál od jakýchkoliv pomluv. Rovněž je vhodná opatrnost na cestách, a to zejména v noci. Pakliže mají tito zrozenci umělecky zaměřená povolání, bude se jim nebývale dařit. Na přelomu roku 2021 až 2022 se mohou do rodiny narodit děti. Védská astrologie jinak nabádá k opatrnosti ohledně investic. Možné jsou neočekávané výdaje a zhoršení zdraví. Zaměření na vlastní osobu tedy není od věci.

Védská astrologie a indický horoskop: Kumbha = Vodnář

Pro Kumbhu neboli Vodnáře je rok 2021 velkou výzvou. Je potřeba dostatek sil a odhodlání. Vhodné je vyvarovat se nepotřebných cest. S obtížnými situacemi může pomoci dlouholetý partner. Védská astrologie přináší těmto zrozencům v roce 2021 i nečekané výdaje, ty ale půjdou směrem k potomkům (pakliže v rodině jsou). A rady na závěr zní: vyhněte se hazardním hrám, soudním sporům, pečujte o svůj zdravotní stav a nepobývejte příliš často ve velké společnosti. I samota totiž obohacuje.

Védská astrologie a indický horoskop: Meena = Ryby

Meena neboli Ryby mohou v letošním roce naplno projevit svůj potenciál. Na přelomu roku 2021 až 2022 mohou být sny naplněny. Nic ale nepůjde bez tvrdé práce a houževnatosti. Védská astrologie nabádá i k podnikání, jelikož Meena má opravdu šťastné období. Těšit se tito zrozenci mohou na nové kontakty, či náhlé peněžní zisky. Trpělivost a umírněnost zajistí úspěch. Opak přivede Meenu do obtíží. A rada na závěr zní: udržte si za každou cenu soukromí ve vztahu. Nedávejte jej nikde na obdiv, prostě ho prožívejte. 

Autor článku: Iveta Berezkinová

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Lunární kalendář

PONDĚLÍ 10. 05. 2021
beran
Měsíc ubývá a putuje ve znamení Berana. Beran ovlivňuje hlavu, obličej, mozek, oči, nos a životní sílu. Trpíte-li na migrény, pijte hodně čisté vody…
více o tomto dni
ÚTERÝ 11. 05. 2021
býk
Měsíc putuje ve znamení Býka, dnes je novoluní. Něco si přejte, v novoluní se přání plní. Udělejte si očistný den. Pozor na nachlazení, chraňte si…
více o tomto dni
STŘEDA 12. 05. 2021
býk
Měsíc přibývá a putuje ve znamení Býka, který má vliv na oblast krku a ovlivňuje také čich a chuť. Chraňte dnes svůj krk šálou, kloktejte bylinné…
více o tomto dni
ČTVRTEK 13. 05. 2021
blíženci
Měsíc putuje v Blížencích a je v přibývající fázi. Blíženci ovlivňují ramena, paže, záda, ruce, průdušky a plíce. Jděte na procházku, čerstvý vzduch…
více o tomto dni
PÁTEK 14. 05. 2021
blíženci
Měsíc putuje v Blížencích a je v přibývající fázi. Blíženci ovlivňují ramena, paže, záda, ruce, průdušky a plíce. Jděte na procházku, čerstvý vzduch…
více o tomto dni
SOBOTA 15. 05. 2021
blíženci
Měsíc putuje v Blížencích a je v přibývající fázi. Blíženci ovlivňují ramena, paže, záda, ruce, průdušky a plíce. Jděte na procházku, čerstvý vzduch…
více o tomto dni
NEDĚLE 16. 05. 2021
rak
Měsíc přibývá a putuje znamením Raka. Nevětrejte peřiny venku, zůstala by vám v nich vlhkost. Jezte jen lehkou stravu, žaludek je citlivý. Věnujte se…
více o tomto dni

Zdraví a krása

Kopřiva pro zdraví i k jídlu. Teď je nejlepší čas vyrazit na sběr

Kopřiva patří mezi nejlepší rostliny, které umí skvěle pročistit tělo. Což se především na jaře hodí. Ač je všeobecně považována za plevel a zahrádkáři s ní po celou sezonu bojují, léčebnými účinky se jí málokt...

Láska a vztahy

Partner má dítě z předchozího vztahu

Vztah dvou lidí je výzvou samo pro sebe. Pokud do vztahu vstoupí děti, dostává vztah naprosto nové rozměry. Pokud navíc jeden z partnerů má dítě z předchozího vztahu, pak má vztah skutečně speciální příchuť. Na...

Bydlení, zahrada

Pěstování dýně je vhodné započít v květnu. Jak na to?

Pěstování dýně není nikterak složité a zvládne to i začátečník. Nejvhodnější doba k výsadbě právě nastala, a tak můžete zvažovat, jaký druh zvolíte. Naskýtá se totiž hned několik možností. Stane se vaším favori...

Těhotenství, děti

Co pořídit, když čekáte miminko?

Příchod miminka v životě rodiny mnohé změní. A to nejen po psychické stránce a získání nových rolí. Do domácnosti přibude řada fyzických věcí, které tam jednoduše dříve nebyly. Některé pomůcky jsou potřebné, ji...

Psychologie

Smutek jako součást našeho života? Zkuste to změnit

Smutek je něco, co v životě nechceme, Avšak provází nás prakticky od narození až do smrti. Do života nám vstupují radostné i smutné události, které většinou relativně intenzivně prožíváme. Což je naprosto normá...

Ezoterika

Astromedicína: Jak funguje spojení astrologie a medicíny?

Astrologie není jen věda o tom, jak číst z hvězd. Pod tímto názvem se skrývá mnohem víc. Například i léčení pomocí astrologie čili astromedicína. Dokonce nám může pomoci některé naše zdravotní potíže rozkrýt a ...

Academy

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

Wellness

Domácí pěna do koupele přispěje k dokonalé relaxaci

Domácí pěna do koupele je produkt levný a stejně tak efektivní, jako ten kupovaný. Během jeho přípravy se zabavíte v dlouhé chvíli a zpříjemníte si den aromatickými éterickými olejíčky. Ostatně můžete si vyrobi...

Fitness

Jak se zbavit bolesti za krkem? Pravidelně zařazujte tyto cviky

Bolesti za krkem dokáží náš den pořádně prodloužit. Paradoxem zůstává, že za bolesti za krkem si zpravidla můžeme sami. Jak se vyhnout nepříjemnému a bolestivému omezení našeho pohybu? Začněte tím, že si pohyb ...

Rozvoj osobnosti

Fobie, které se tváří velmi kuriózně: Jaké strachy si lidé dokázali vybudovat?

Fobie komplikují životy lidí již po stovky let. Tyto stavy se vyznačují až chorobným strachem z konkrétní věci anebo činnosti. Někdy mohou dotyčného doslova paralyzovat. Mezi nejčastější příznaky fobií patří úz...

Recepty

Velikonoční mini mazance

Upečte si voňavé velikonoční mini mazanečky podle našeho jednoduchého receptu s tvarohem a ořechy.

Mazlíčci

Americký mini kůň je přítulný a aktivní společník, který pomáhá zvládat stres

Americký mini kůň je přítulným společníkem, kterého si oblíbíte hned na první pohled. Jeho roztomilý vzhled a povaha vás učaruje. Především v Americe patří mezi vyhledávané mazlíčky. Pomáhá překonávat stres, dí...

První pomoc

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Blogeři

Nějaký ty filozofický pindy aneb zamyšlení nad bytím a nebytím

Při příležitosti prvního máje jsem se rozhodla, že vás opět obšťastnim svýma filozofickýma pindama (jak říkával kdysi můj otec). Dneska to bude jen takový malý zamyšlení nad mym bytim a nebytim. Je to s tvrdym y, takže buďte v klidu, nikdo mě nijak nikdy netejral. Bych se ani nenechala, slíznul by to zpátky! Sice se na mě dá dříví štípat, ale všechno má svý hranice, že jo.