Keltský horoskop 2023

Keltský horoskop 2023 pro všechna znamení: Co vám daly stromy do vínku, jak s tím naložit a na co se připravit v příštích dnech?

Keltský horoskop přisuzuje lidem vlastnosti stromů. Má více znamení než klasický západní horoskop. A svůj strom snadno naleznete podle data narození, které je u jednotlivých znamení uvedeno. Keltský horoskop 2023 se zaměří nejen celkově na vaši osobnost, ale také nahlédne pod pokličku toho, co vás v dalším roce života čeká.

Keltský horoskop 2023 pro všechna znamení

Každý strom, podle starých Keltů, člověka nějakým způsobem ovlivňuje. Dává mu do vínku určité vlastnosti, které jej po celý život provázejí. Strom, který stál při našem zrození, určuje i to, jakou budeme mít povahu. Podle stromu, který stojí v datu našeho narození zjistíme neřesti i pozitivní stránky každého jedince. Keltský horoskop na rok 2023 vám prozradí kompletní předpověď.

Keltský horoskop 2023: Jedle 

2.1. – 11.1.

5.7. – 14.7.

Vznešená Jedle by se měla letos ponořit sama do sebe a věnovat se svým přáním, snům a cílům, uvádí keltský horoskop 2023. Bude se jí v tom dařit neboť je originální, elegantní a všechno zvládá s ledovým klidem. Ať se pustí do čehokoliv, vždy dojde do cíle jako vítěz. Je také na čase, abyste se zaměřili na svoji kariéru. Chcete-li změnit obor, ve kterém pracujete, pak je teď ta správná doba. A znáte se, když si něco vezmete do hlavy, umíte to dotáhnout. Vaší velkou předností je houževnatost a vytvrvalost. Avšak kazit vaše plány vám může náladovost a umíněnost. Zkuste se na některé věci v životě dívat více s nadhledem. 

Čtěte také:

Beltaine – keltský svátek plodnosti

Stromoskop aneb keltský horoskop

Tajuplná keltská jména od A do Z. Skrývají odvahu, krásu a vznešenost

Keltský horoskop 2023 pro tento rok radí: zima pro vás může být stresující, zejména začátek prosince pro vás bude náročným obdobím. Připravte se na to.

Keltský horoskop 2023: Jilm 

12.1. – 24.1.

15.7. – 25.7.

Rok 2023 bude naplněn příležitostmi i osobním ziskem. Vždy a za každých okolností důvěřujte sobě a své intuici. Ve vašem životě se objeví lidé, kteří to s vámi nebudou myslet zrovna fér, varuje keltský horoskop 2023. Jilm je krásný strom, který ostatní přitahuje. Na první pohled působí klidně a rozvážně. Není jen tak něco, co by vás vyvedlo z míry. Ale když pohár trpělivosti přeteče, naštvat se umíte. Prioritou je pro vás domov, který s nadšením budujete a staráte se o něj. 

Keltský horoskop 2023 pro tento rok radí: čeká vás náročný únor. Řešit budete především partnerské a rodinné vztahy. Na jaře byste se pak měli zaměřit více na své finance. Bylo by dobré mít je pořádně pod kontrolou.

Keltský horoskop 2023: Cypřiš 

25.1. – 3.2.

26.7. – 4.8.

Silný strom, který je pevně ukotven v zemi a vždy si stojí za svými postoji i názory. Možná právě proto to nemá Cypřiš někdy jednoduché. Keltský horoskop 2023 předpovídá, že letos budete nuceni osvobodit se od všech starých pout a limitů. Je na čase, abyste vykročili vstříc novému životu. Mnoho věcí se u vás změní. Měli byste poslouchat hlas svého srdce, ten vám napoví a ukáže správnou cestu. Cypřiš kolem sebe neustále hýří dobrou náladou, i když mu dvakrát do zpěvu právě není. Má ale silnou vůli, nikdy neztrácí naději. Je obětavý a věrný. Nejlépe se cítí obklopen svými blízkými. A za lásku i sex by obětovat život

Keltský horoskop 2023 pro tento rok radí: přihlaste se na nějaký zajímavý kurz osobního rozvoje, který vám pomůže posunout se v životě vpřed. Rovněž vám otevře oči a budete se ve svém životě moci lépe zorientovat.

Keltský horoskop 2023: Topol 

4.2. – 8.2.; 1.5.

14.5. a 5.8. – 13.8.

Keltský horoskop 2023 uvádí, že Topol je krásný strom, který všichni obdivují. Nikdy nestárne a vypadá v kterémkoliv věku naprosto báječně. Má těžko popsatelné osobní kouzlo. Topol často bývá umělecky nadaný, což mu zpříjemňuje profesní život, ale značně komplikuje ten osobní. Jelikož umění má přednost a položil by pro něj život. V tomto roce se bude muset vypořádat s něčím, čemu věřil, že vyjde. Nyní zjistí, že je to nemožné. Pocity, které budete prožívat rozhodně nebudou patřit mezi příjemné a budete často upadat do smutné nálady. Neřešte nyní žádné dlouhodobé plány. Soustřeďte se jen na to, co je aktuálně potřeba udělat. Uvidíte, že brzy se vyrýsuje nějaká nová cesta, nový plán. Již mnohem úspěšnější. Sami víte, co všechno jste už v životě museli překonat. I tentokrát to ustojíte. 

Keltský horoskop 2023 pro tento rok radí: na svého partnera máte skutečně vysoké nároky. Ale když už se zamilujete, stojí to za to. Musí to být opravdu silné. Letos je šance, že potkáte někoho, kdo vašimi životními kartami pořádně zamíchá.

Keltský horoskop 2023

Keltský horoskop 2023: Břestovec 

9.2. – 18.2.

14.8. – 23.8.

Břesovec je netradiční strom. Stejně jako člověk, který se pod jeho vlivem narodil. Na pohled jde o zajímavého jedince, který má neotřelé nápady a každým coulem je originální. Baví ho život a baví ho změny. Zvládá všechno, co si zamane. A umí činnosti dotahovat do cíle. Keltský horoskop 2023 uvádí, že byste měli v tomto roce zabrousit více do svého nitra a zjistit, co se uvnitř ukrývá. S tím pak vyplout na povrch a začít si řešit všechno, co vás vnitřně trápí. Rovněž je rok vhodný k plnění snů a přání. Jaký byste chtěli mít život právě teď? Co vám chybí? A co vás naopak trápí? Na nic nečekejte a změňte to! Ať už jde o práci, podnikání, váš soukromý život, rodinu, lásku…

Keltský horoskop 2023 pro tento rok radí: Břesovec touží po po vášni a romantických milostných dobrodružstvích. Letos si toho dosytosti užijete. Pokud však čekáte na životní lásku, pak ještě vydržte. Než potkáte partnera pro život, ještě chvíli to potrvá.

Keltský horoskop 2023: Borovice 

19.2. – 29.2.

24.8. – 2.9.

Borovice nádherně voní a patří mezi dekorativní stromy. Zdobí, krášlí a má ráda, když je obdivována. Keltský horoskop 2023 o člověku-Borovici hovoří jako pracovitém, organizačně schopném a chytrém jedinci. Zcela samostatném. Nesnese, pokud mu druzí mluví do toho, co dělá. Je nekompromisní, neuznává autority a všechno si nejraději dělá podle svého. Tento rok dostane Borovice do rukou veškeré prostředky k tomu, aby si splnila své cíle. Půjde to rychleji než jste vůbec čekali. To, co vás tížilo a zdržovalo, se rozplyne jako pára nad hrncem. Dělejte všechno tak, jak cítíte, že je nejlepší. Nenechte se nikým vyrušovat ani rozptylovat. 

Keltský horoskop 2023 pro tento rok radí: riskovat se sice nebojíte, ale letos buďte v této disciplíně přeci jen opatrnější. Budete-li potřebovat pomoc, můžete se obrátit na blízkého kamaráda, pomůže.

Keltský horoskop 2023: Vrba 

1.3. – 10.3.

3.9. – 12.9.

Keltský horoskop 2023 upozorňuje, že Vrba je poměrně složité znamení. Ač je sice tichá, vnímavá a hodná, dokáže být také pěkně nepříjemná, náladová a rozmarná. Není snadné s takovým člověkem vyjít. Je sice pravdou, že je Vrba skvělou kamarádkou, protože se jí mohou přátelé s čímkoliv svěřovat. Na druhou stranu má ale dny, kdy se chová doslova jako malé vzpurné dítě a je lepší jít jí z cesty. Letos si bude řešit nějaké své záležitosti. Myslet by měla především na to, co je pro ni správné. Nikoliv praktické nebo zodpovědné. Některé staré záležitosti bude třeba uzavřít, i když to bude třeba na sílu. Prázdninové měsíce pro ni budou doslova “za odměnu”. Bude se jí dařit naprosto ve všem na co sáhne a do čeho se pustí. Velkou kapitolou jsou i partnerské vztahy, není jednoduché žít s Vrbou pod jednou střechou.

Keltský horoskop 2023 pro tento rok radí: v tomto roce by se Vrba měla více osamostatnit. A rovněž se bude muset naučit spoustu nových věcí. 

Keltský horoskop 2023: Lípa 

11.3. – 20.3.

13.9. – 22.9.

Lípa jako český symbol. Krásný, majestátný strom okouzlí každého, kdo kolem něj projde. A stejně to mají i lidé narození v tomto znamení. Keltský horoskop 2023 popisuje, že člověk-Lípa je silný, šarmantní a má neuvěřitelné kouzlo, kterému jen tak někdo neodolá. Je přátelský, umí naslouchat a v životě mu mnoho věcí vychází a plní se mu sny. Je to tak trochu “dítě štěstěny”. Lípa je přizpůsobivá a někdy raději ustoupí, než by se hádala nebo řešila nějaké problémy. Ty bude ale muset řešit někdy na konci podzimu nebo na začátku zimy. A je možné, že to ovlivní nějaké její dlouhodobější plány. Nenechte se ale rozhodit okolnostmi. Všechno dopadne opět tak jak má: pro vás dobře.

Keltský horoskop 2023 pro tento rok radí: čeká vás velký posun v oblasti práce nebo podnikání. Vyšplháte se zase o kousek výš. O co víc se vám ale bude dařit v práci, o to více si budete muset vybojovat vztahy. Zde totiž budete řešit určité nepříjemné komplikace.

Keltský horoskop 2023: Líska 

21.3. – 31.3.

23.9. – 3.10.

Jemná a nenápadná je Líska stejně jako člověk zrozený v tomto znamení, uvádí keltský horoskop 2023. Má jedinečný osobní půvab. Je velice chytrá a své okolí umí často velice překvapit. Je přátelská a má ráda společnost. Když něco chce, tak to dokáže. Umí věci dotahovat do konce. Mnohé záležitosti v jejich životě se v tomto roce budou točit okolo vztahů. Především těch milostných. Snažte se být přívětiví a vstřícní. Některé věci řešte spíše rozumem. A zejména na jaře očekávejte rozuzlení situace, kterou jste dlouho řešili. 

Keltský horoskop 2023 pro tento rok radí: dosáhnete všeho, po čem toužíte. Zkuste být však někdy méně tvrdí a zjemněte své postoje i chování.

Keltský horoskop 2023: Jeřáb 

1.4. – 10.4.

4.10. – 13.10.

Odolný strom, který si poradí s každou situací. Stejní jsou i lidé, kteří se pod jeho křídly narodili. Jsou až neuvěřitelně silný a umí se vždy a za každých okolností postavit nepřízni osudu. I když navenek působí velice uzavřeně, je to neuvěřitelný jedinec. Má nadání, je šikovný a dovede si se vším poradit. Jen zkrátka nerad bývá středem pozornosti. Hlavním tématem letošního roku bude pro Jeřáb rodina a rodinné vztahy. Budete muset řešit mnoho věcí. Nedorozumění s partnerem, splácení půjček nebo hypotéky i nějakou přestavbu či rekonstrukci. Po této stránce vás nečeká jednoduchý rok, avšak s končícím podzimem budete mít všechno, ku vaší spokojenosti, vyřešené.

Keltský horoskop 2023 pro tento rok radí: jste zruční, kreativní i umělecky nadaní. A stále hledáte nějaký přivýdělek. Zkuste to všechno spojit v jedno a uvidíte, že z toho vyjde něco velmi zajímavého.

Keltský horoskop 2023: Javor 

11.4. – 20.4.

14.10. – 23.10.

Keltský horoskop 2023 popisuje Javor jako velice silný strom, jehož zrozenci vynikají fenomenální pamětí a inteligencí. Bohužel ne vždy tohoto daru umí naplno využít. Na jednu stranu je to ambiciózní jedinec, na druhou stranu se bojí udělat ten první krok, aby něco nezkazil. Strach je ale téma, které se mu v životě bude objevovat tak dlouho, dokud si jej sám v sobě nevyřeší. Javor může někdy navenek působit jako cynik. Vytváří dojem, že má všechno pod kontrolou a může “dělat ramena”, uvnitř se ale skrývá citlivý a zranitelný jedinec. Maska, kterou si nasazuje, má být jen ochrana před vnějším světem. Povahou je značně složitý a není jednoduché s ním vyjít. Což ostatně poznají všichni ti, kteří se s Javorem pustí do vztahu.

Keltský horoskop 2023 pro tento rok radí: dávejte si pozor na své finance, letos by vás neočekávané výdaje mohly velice stresovat. Dobře počítejte, ať vám všechno vyjde.

Keltský horoskop 2023

Keltský horoskop 2023: Ořech 

21.4. – 30.4.

24.10. – 11.11.

Silný a statný strom, který rozhodně nepřehlédnete. Přesně takový je i člověk zrozený pod Ořešákem. Keltský horoskop 2023 jej popisuje jako jedince s vlastním názorem, pevným sebevědomím, dominancí a osobitým půvabem. Ořešák se nejraději spoléhá jen sám na sebe. Nic od nikoho nechce a do všeho se raději pustí jen on sám. I když se vám letos budou vaši blízcí snažit vnutit nějaké názory, které by mohly váš život posunout o kousek dál, nebudete je poslouchat. Neměli byste však na ně být zlí. Setkávejte se s nimi, potřebujete je. I když si možná myslíte, že to tak není. Jdete si vytrvale za svým, ale úplně všechno v životě zvládnout nemůžete. I když se vám letos povede něco, za co vás budou ostatní obdivovat. Bude to výsledek vaší dlouhodobé cesty. Cíl už máte nadosah.

Keltský horoskop 2023 pro tento rok radí: vypořádejte se s problémem, který vás trápí uvnitř vašeho nitra. Pošlete ho konečně do propadliště dějin. Zapomeňte a odpusťte.

Keltský horoskop 2023: Kaštan 

15.5. – 24.5.

12.11. – 21.11.

Kaštan je kamarádský strom. Má rád všechny a všechno kolem sebe. Jeho košatá koruna nabídne podporu a oporu každému, kdo ji potřebuje. Chrání slabší a rád pomáhá těm, kterým je ubližováno. Člověk narozený v tomto znamení je ochoten neúnavně bojovat o všem, co si myslí, že je správné. Zároveň má ale vše dokonale promyšlené, nedělá žádné unáhlené kroky. Jeho životní zásady jsou pro něj svaté a nikdy nesejde z cesty. V tomto roce bude řešit nějaké osobní záležitosti, které mu budou ubírat síly, uvádí keltský horoskop 2023. Naštěstí však půjde jen o krátkodobou záležitost, která pro Kaštan dopadne skvěle. Pamatujte na to, že v každé náročné situaci je nutné zachovat chladnou hlavu. Vy se nikdy nevzdáte!

Keltský horoskop 2023 pro tento rok radí: letos vás čeká štěstí v lásce. Ať už se stávajícím partnerem. Případně, pokud jste nezadaní, potkáte někoho nového. A bude to stát za to!

Keltský horoskop 2023: Jasan 

25.5. – 3.6.

22.11. – 1.12.

Hledáte-li ten nejpozitivnější strom, pak jste právě našli, uvádí keltský horoskop 2023. Jasan má rád všechno a všechny kolem sebe. Vždy a za všech okolností se snaží zůstat pozitivní. Lidé kolem jej mají rádi a často se mu chodí i svěřovat. Jasan nikdy nikoho neodmítne. V práci je oblíbeným kolegou i šéfem. Má perfektní organizační schopnosti a je velice schopný. Umí rychle vyřešit každou situaci ke spokojenosti všech. Vždy najde to nejlepší možné řešení. Je ctižádostivý a rád se učí novým věcem. Letos bude mít možnost začít studovat nebo se přihlásit do nějakého zajímavého kurzu. Výhodou bude, že studium či kurz bude plně hrazený zaměstnavatelem. Rozhodně této šance využijte, jen tak se znovu neobjeví. I když budete váhat, měli byste nabídku nakonec rozhodně přijmout.

Keltský horoskop 2023 pro tento rok radí: nikdy se nevzdáváte. A platí to nejen v pracovních záležitostech, ale i v těch osobních. Myslete na to. Porouchané vztahy se letos opraví a nezadaní potkají toho pravého životního partnera.

Keltský horoskop 2023: Habr 

4.6. – 13.6.

2.12. – 11.12.

Habr má rád pořádek a všechno musí být přesně tak, jak je v jeho očích správné. Stejně tak i jedinci zrození pod Habrem, dalo by se říci, že jsou to puntičkáři. Všechno musí být přesně tak, jak si oni představují. Nesnáší nedbalost, lajdáctví, lenost a prokrastinaci. Ač vypadají na první pohled tudíž jako dokonalí lidé, není tomu tak. Uvnitř sebe jsou poměrně dost nerozhodní a potřebují od svého okolí podporu, aby všechno zvládali tak, jak mají. Zbožňují pochvaly a slova uznání. Dostává-li se jim jich často, pak jsou schopni dělat neuvěřitelné věci. Stejně jako v zaměstnání, to platí i v partnerských vztazích. Habr je sice poměrně složitý tvor, ale když víte jak na něj, máte vyhráno. 

Keltský horoskop 2023 pro tento rok radí: je zbytečné jít si za každou cenu za svým. Zkuste někdy udělat drobný ústupek a uvidíte, že i tak bude všechno skvěle fungovat. Letos byste měli naplnit nějakou svu uměleckou vášeň. Co třeba malování nebo hra na piano?

Keltský horoskop 2023: Fíkovník 

14.6. – 24.6.

12.12. – 22.12.

Keltský horoskop 2023 popisuje Fíkovník jako náročného jedince. Je v něm zakódována dobrodružná povaha a přelétavost. To se není ani na stálý pracovní závazek, ani pro vztah. V životě se kvůli tomu jen zbytečně dostáváte do potíží. Měli byste se naučit přizpůsobit svůj životní styl své povaze. Nikoliv naopak, to totiž fungovat nebude. Najděte si práci, která vám bude vyhovovat. Můžete cestovat nebo pracovat na dálku, případně si vydělávat jen na částečný úvazek. A o vztazích více přemýšlejte. Budete-li méně přelétaví, pak budete mít šanci najít i nějaký hezký trvalejší vztah. Jestli o to stojíte.

Keltský horoskop 2023 pro tento rok radí: připravte se na výlet snů. Bude to cesta, kterou jste si tajně přáli a nikdy vám to zatím nevyšlo.

Keltský horoskop 2023: Jabloň 

23.12. – 1.1.

25.6. – 4.7.

Sympatická, šarmantní, velkorysá a tak trochu i kouzelná. Taková je nejen Jabloň, ale i lidé, kteří jsou pod ní zrozeni. Nestačí vám nic povrchního, o všechno se potřebujete zajímat do hloubky, všechno musíte dlouze probírat. Jste chytří a máte neuvěřitelné znalosti. Přesto jste skromní a nedáváte nikde žádnou svoji “převahu” najevo. Kolegové v práci vás mají rádi a chodí si za vámi pro rady. V partnerství jste stálí a spokojení. Pokud se oddáte jednomu člověku, je to většinou už napořád. Nejste konfliktní typ, všechny životní situace se snažíte řešit s klidem a v pohodě. Problém mohou být jen změny, které tolik milujete. Ty vás občas mohou svést i na špatnou cestu. Opatrní buďte hlavně letos v létě.

Keltský horoskop 2023 pro tento rok radí: jakmile ucítíte stereotyp, utíkejte pryč. To není nic pro vás. Začali byste schnout stejně jako stará Jabloň. Potřebujete kvést a radovat se ze života. Proto, když to jen trochu jde, dělejte si drobné radosti. Neustále.

NEPŘEHLÉDNÉTE DALŠÍ HOROSKOPY 2023:

Horoskop 2023
Čínský horoskop na rok 2023 – Rok Zajíce
Čínský horoskop na rok 2023: Partnerský horoskop na rok Zajíce
Finanční horoskop 2023: Čeká nás rok štědrosti a přílivu financí
Partnerský horoskop na rok 2023 nabídne změny, posun ve vztahu i nové lásky
Pracovní horoskop 2023: Pozitivní posuny v kariéře, povýšení nebo vysněné zaměstnání? Hvězdy nám letos přejí
Úplněk 2023 podrobně! Co nám předpovídají jednotlivé úplňky na aktuální měsíce v roce?

Autor článku: Monika PoledníkováDiskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Lunární kalendář

ČTVRTEK 22. 02. 2024
lev
Měsíc putuje znamením Lva a je v přibývající fázi. Běžte na procházku, ale nepřetěžujte se, srdce je dnes namáháno více, než v jiné dny. Snažte se…
více o tomto dni
PÁTEK 23. 02. 2024
lev
Měsíc putuje znamením Lva a je v přibývající fázi. Běžte na procházku, ale nepřetěžujte se, srdce je dnes namáháno více, než v jiné dny. Snažte se…
více o tomto dni
SOBOTA 24. 02. 2024
lev
Měsíc putuje znamením Lva, dnes je úplněk. Jezte střídmě, běžte na procházku, ale nepřetěžujte se, srdce je dnes namáháno více, než v jiné dny.…
více o tomto dni
NEDĚLE 25. 02. 2024
panna
Měsíc putuje znamením Panny, je v ubývající fázi. Panna má vliv na trávící orgány, proto doporučujeme lehkou stravu. Je vhodný den pro pečení.…
více o tomto dni
PONDĚLÍ 26. 02. 2024
panna
Měsíc putuje znamením Panny, je v ubývající fázi. Panna má vliv na trávící orgány, proto doporučujeme lehkou stravu. Je vhodný den pro pečení.…
více o tomto dni
ÚTERÝ 27. 02. 2024
váhy
Měsíc prochází znamením Vah a je v ubývající fázi. Váhy mají vliv na kyčle, játra, krev, ledviny a močový měchýř. Pokud nemusíte, tak nedělejte žádná…
více o tomto dni
STŘEDA 28. 02. 2024
váhy
Měsíc prochází znamením Vah a je v ubývající fázi. Váhy mají vliv na kyčle, játra, krev, ledviny a močový měchýř. Pokud nemusíte, tak nedělejte žádná…
více o tomto dni

Dobrý kontakt k tématu

Mřenka nádherná: Chov rybiček raději pro zkušenější chovatele!

Nádherná ryba. Mám v šestiovce osm kousků a parádní pohled.

Třinácté znamení Hadonoš: Jste narození v jiném znamení zvěrokruhu?

Kabala se neustále snaží o nějaké fígle, tak proč je únor kratší když za rok máme buď 13 úplňků a nebo novolun...

Třinácté znamení Hadonoš: Jste narození v jiném znamení zvěrokruhu?

Škoda že je ta Ophiuchus charakteristika psaná pro matrixového čtenáře, taky jím jsem a nejsilnější sklony mám...

Krabičková dieta – zdravé stravování bez vaření a počítání kalorií

Zdravé stravování jsem si vyzkoušela taky, objednávala jsem čtyři měsíce a s jídlem a výslednou váhou jsem spo...

Tipy, jak ušetřit při nákupu kosmetiky a neslevit na kvalitě

Hodně zajímavých slev je také na https://slevovykupon.net/

potřebujete finanční pomoc, pokud ano, kontaktujte tuto legitimní společnost

Solidní půjčka Potřebujete úvěr na konsolidaci dluhu, hypotéku, nákup nemovitosti, zah...

Darování krevní plazmy

Mam s caraplasma take velmi dobre zkusenosti mohu jejich pristup jedine doporucit. Vzdycky vse ...

vitamíny

Momentálně beru každý den na podporu imunity Wecare, který má podle mě pestré složení...
Zobrazit všechna témata

Spočítejte si přesné datum porodu. Víme, jak na to!

Těhotenství se počítá od prvního dne poslední menstruace. K tomu datu se pak připočítává 40 týdnů. Existují však i jiné metody, jak datum porodu spočítat. A mnohdy mohou být i přesnější. Vyzkoušíte je?

Disociace čili odpojení. Stav, kdy utíkáme ze své mysli a nechceme se vracet

Smutek, prázdno a pocit totálního odpojení. Může jít o krátkodobou záležitost, ale i dlouhodobý problém. Disociace neboli odpojení od okolního světa, od života i od sebe samého je úzce spojeno s prožitým trauma...

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

9x nízkosacharidové svačiny, které vás na dlouho zasytí

S končící zimou máme chuť dostat se opět do formy a zbavit se tukových zásob, které na našem těle za poslední měsíce ulpěly. Sázkou na jistotu může být nízkosacharidová dieta, která dokáže tukové zásoby poměrně...

Krémová polévka s krůtím masem a divokou rýží – vhodné pro diabetiky

Ve velkém hrnci (na středním plamenu) rozehřejte olej. Přidejte pokrájené houby (žampiony), celer, mrkev a šalotku. Vše promíchejte a restujte asi 5 minut. Dále vsypte do hrnce hladkou mouku, sůl, pepř a opékej...

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Novej rok a nový příležitosti pro to, udělat vlastní život hezčí...

Před necelym tejdnem jsme opět bujaře přivítali rok 2024. Občas si řikám, proč si lidi vymysleli takový veselí na přelomu roku starýho a novýho. Potřebují se snad utvrzovat v tom, že to, co bylo v roce 2023 se jakoby vymazává a najednou můžeme vykročit s čistym štítem? Já si myslim, že takovej přístup nikoho nikam nikdy neposune. Dělat prostě, že když je 1. 1., je všechno jinak. NENÍ, to si řekněme upřímně, žejo. Čas plyne prostě pořád stejně, vrásky přibývaj a stále děláme věci, který musíme (někdy i ty, co chceme - těch je ale míň).