Znamení Rak - charakteristika jejich pozitivních a negativních vlastností

znamení rak2Znamení Rak.

Rak je vodní znamení a vládnoucí planetou znamení Raka je Měsíc. Měsíc je planetou, která Rakovi propůjčuje citlivost, laskavost, empatii a zranitelnost. Měsíc je však také planetou, která sebou nese proměnlivost a náladovost. Luna jako vládnoucí planeta, to je zcela jistě také romantika a umělecké sklony.

Charakteristika znamení Rak

Raci jsou nejkomplikovanějším znamením horoskopu,  jsou totiž velice emocionální a často podléhají proměnám svých nálad. Mají spoustu inspirací a nápadů, které je naplňují optimismem a štěstím a pokud je najednou opustí nebo o ně z nějakého důvodu přijdou, mohou propadat depresím. Raci mají ve své podstatě konzervativní povahu, nejsou příliš nakloněni změnám a velkému dobrodružství. Nikdy je nepřesvědčujte, aby se vzdali něčeho, na čem jim opravdu záleží.

Pokud už něco drží ve svých  račích klepetech, tak už to jen tak jednoduše nepustí. Charakteristika znamení Raka je také o tom, že tito zrozenci málokdy riskují, jsou spíše stratégové a mívají dlouhodobé plány a cíle. Nedělají zbrklé kroky, jsou poměrně dosti opatrní.  Přečtěte si horoskop na rok 2019 pro znamení Rak.   

Charakteristika znamení – pozitivní stránky Raka

Raci jsou citliví, laskaví a emocionální lidé, mají přirozenou touhu postarat se o druhé. Nepropadají však pouze svým pocitům a náladám,  je jim vlastní i logické myšlení a schopnost analýzy. Jsou vynikajícími a chápavými společníky. Když si někoho oblíbí, drží nad ním ochranou ruku a udělali by pro něj téměř cokoliv. Neradi utrácí za zbytečnosti a mívají odpovědný vztah k penězům. Znamení Rak je rodinný typ a o svoji rodinu a prostředí domova láskyplně pečuje. Přečtěte si o znamení Rak více. A pokud vás zajímá vliv Měsíce, přečtěte si také lunární kalendář na rok 2019.      

Charakteristika znamení – negativní stránky Raka

Znamení Rak je náladové a žárlivé. Stejně, jako dokáže hluboce milovat, tak dokáže i nepříčetně nenávidět. Málokdy je mstivý, ale pokud v něm vzbudíte touhu po pomstě, pak si můžete být jistí, že máte proti sobě velmi nebezpečného protihráče. Znamení Rak špatně snáší  výsměch a neoprávněnou kritiku. Tito zrozenci mohou mít zejména v dětství a dospívání potíže s nedostatkem sebedůvěry.

znamení rak1Přečtěte si více o znamení Rak.

Vztah s Rakem

Pro Raky i Račice je láska velmi důležitou součástí života. Partner ve znamení Raka vás bude opečovávat a vždy bude citlivý, pokud mu nezavdáte důvod k žárlivosti. V jeho přítomnosti zbytečně neflirtujte, spíše mu dopřávejte pocit bezpečí. Má rád romantické chvíle, nežnost, rozmazlování. Jsou velice citlivé znamení, nesnáší hrubost, vulgaritu a bezcitnost. Kritizování nebo výsměch na veřejnosti zásadně neodpouští. Od partnera bude vyžadovat přizpůsobení se rodinným zvyklostem. Vždy bude zasněným idealistou, nesnažte se jej měnit. Ve vztazích si obvykle skvěle rozumí s ostatními vodními znameními. Pokud miluje, tak upřímně.

Žena Rak po svém boku potřebuje muže, který s ní bude sdílet zaujetí pro domov a rodinu, umí projevovat svoje city a bude ji něžně opatrovat. Na kritiku a výsměch tato žena reaguje velice špatně. Račice jsou schopny velkých obětí pro ty, které milují. Muž Rak hledá oddanou a milující partnerku, bývá náladový, ale pod povrchem je velice jemný a něžný. Znamení Blíženci patří mezi vodní znamení. Přečtěte si více o vodních znameních.    

Jak si získat náklonnost Raka?

Chcete-li si naklonit Raka, pozvěte ho na skvělou večeři. Raci si potrpí na dobré jídlo a příjemné prostředí. Raci jsou docela konzervativní, na změny a inovace si musí nějakou dobu zvykat a na velká dobrodružství je zrovna nenalákáte, avšak něžnost a romantická gesta je naladí na tu správnou notu. Hodně Raků má rádo zahradničení, květiny a přírodu. Bývají milovníci umění a rádi se baví o hudbě nebo kultuře. Raci bývají intuitivní, lehce odhalí vaše tajemství a jejich soucítění je hluboké. Málokdy vás odsoudí, spíše shromažďují fakta, aby je poté vyhodnotili. Svoje soukromí a myšlenky si znamení Rak před druhými pečlivě chrání. Před agresivitou a útoky se stáhne do své ulity, ve smutku propadá depresím, melancholii a chce být sám.

Raci sice nejsou otevřeně extrovertní, avšak když je veřejný zájem těší, pak si slávu náležitě užívají. Zároveň umí vystupovat velice skromně, ve skrytu duše však po pozornosti a obdivu okolí touží.

Jste znamení Rak? A sedí na vás charakteristika?

Přečtěte si také charakteristiku dalších znamení

Znamení Blíženci - charakteristika

Znamení Rak - charakteristika

Znamení Lev - charakteristika

Znamení Panna - charakteristika

Znamení Váhy - charakteristika

Znamení Štír - charakteristika


Stáhnout v PDF

Přečteno: 4085x

Chcete se zeptat na cokoliv k tématu? Obraťte se na naše poradce.

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Čaj BERAN 30g, Dr.Popov

Čaj pro narozené ve znamení Berana (21.3. – 20.4.). Bylinný porcovaný čaj,…

Cena: 50 Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte