Znamení Panna – charakteristika jejich pozitivních a negativních vlastností

znamenní panna1Znamenní Panna.

Znamení Panna je zemské znamení a vládnoucí planetou tohoto znamení je planeta Merkur. Merkur propůjčuje Panně pohotové chování, bystrý rozum a obratnost v myšlení i mluvení. Charakteristika znamení říká, že Panna je znamení pečlivé, které má smysl pro detail. Panny bývají obvykle pořádné, analytické a systematické, někdy však až přehnaně kritické, a to jak k sobě, tak i k ostatním. Je pro ně důležitý systém a pořádek ve všem, co v životě dělají. Jsou spíše realisty než snílky, stojící pevně nohama na zemi. Panna má ráda harmonii, vnáší do chaosu řád tak, aby se ve světě dalo žít spořádaně a ohleduplně. 

Charakteristika znamení Panna

Panny bývají realistické a praktické. Jsou rovněž velmi pracovité a pečlivé. Nikdy nejsou úplně spokojené, skoro vždy jim nějaký ten detail vadí. Panna touží po dokonalosti ve všem, co dělá. Na čem začne pracovat, to obvykle také dokončí, avšak její taktika je opatrná. Panny se však často dostanou až na vrchol, protože jsou praktické, zodpovědné a také realistické. Panna bývá předem připravená na každou možnou situaci. Hodně času tráví analyzováním a přípravou možných scénářů, to druhé ovšem může odrazovat od společného života nebo romantického vztahu. Ostatním se mohou zdát chladné.


Pokud vás zajímají znamení zvěrokruhu a vliv hvězd, přečtěte se také lunární kalendář 2020. A pokud vás zajímá, co bude, začtěte se také do horoskopu na rok 2020 nebo do čínského horoskopu na rok 2020

Čtěte také:

Horoskop na rok 2020

Charakteristika znamení Panna – negativní stránky 

Panna je puntíčkářská, čímž občas dovádí své okolí k šílenství. Na všem vidí chyby a kritizuje druhé často i velice kousavým a bolestivým způsobem. Panna umí být malicherná, škodolibá až bezcitná. Na sebe i na druhé mívá přehnaně vysoké nároky, což jí většinou komplikuje osobní život a vztahy. Často je skličuje pocit vlastní méněcennosti a neustálé pochyby. V projevech citů bývají zdrženlivé. Z nepochopitelných důvodů se vyhýbají samostatnosti v rozhodování.  Přečtěte si o znamení Panna více.   

Charakteristika znamení Panna – pozitivní stránky 

Panna je zodpovědná, pracovitá a realistická. Nejlépe funguje, má-li přesné instrukce k tomu, co má udělat. Podaří-li se jí překonat vnitřní pochyby o sobě samé, pak dosáhne oblíbenosti u druhých, po které touží.   

Znamení Panna - vztahy

Partnera pro život hledá Panna velmi obezřetně, přitahují ji silné a zajímavé osobnosti. Znamení Panna touží po upřímném a ryzím vztahu, málokdo však vyhovuje jejím představám a i když se někdy vášnivě zamiluje, vztah může končit tím, že si skrze svoje vnitřní pochybnosti vybuduje k dané osobě odstup. Mnoho Panen zůstává svobodných, protože nechtějí být nikým ovládáni.   

znamenní panna2Znamení zvěrokruhu - Panna.

Panna je zemská znamení, přečtěte si o zemském znamení více.

Jak si získat náklonnost Panny?

Chcete-li si udržet Pannu, pak dbejte na pořádek a dochvilnost. Znamení Panna miluje systematičnost a plánování, v tom se s ní rozhodně raději nepřete. Panna ráda organizuje, ale také kritizuje. Nemyslí to však zle, může být vedena touhou se zavděčit druhým a vytvořit všeobecnou spokojenost.

S Pannou mluvte jasně, stručně a k věci. Nesnáší okolky a nejasnou řeč. Obdivuje statečnost činů, slov i názorů. Pokud z druhého člověka cítí upřímnost, pak mu dokáže naslouchat a podpořit ho. Od rozdělané práce neutíká. Ráda pomůže, ale umí také říct ne. Vždy ale potřebuje dospět k nějakému řešení. Chcete vědět, jak se vám v lásce bude dařit s Pannou? Přečtěte si partnerský horoskop na rok 2020, kde se vše dozvíte. 

Panny nesnáší opozdilce, lenochy a ty, kteří příliš mluví, ale málo konají. Samy Panny jsou ohledně financí uvážlivé a tak nesmyslné rozhazování peněz jim nedává smysl a u druhých jim vadí. Panny jsou velmi samostatné, nerady jsou někomu zavázány, ani nechtějí být na nikom závislé. Chtějí mít vždycky pocit, že se o sobe dokáží postarat sami. Tato jejich vlastnost je možná jedním z důvodů, proč mnohdy dlouho zůstávají bez partnera. V partnersví však umí druhému vytvořit opravdové domácí zázemí, přes všechnu svoji kritičnost a preciznost je znamení Panna ve skutečnosti velmi ohleduplná a dobrosrdečná.

Přečtěte si také charakteristiku dalších znamení

Znamení Blíženci - charakteristika

Znamení Rak - charakteristika

Znamení Lev - charakteristika

Znamení Panna - charakteristika

Znamení Váhy - charakteristika

Znamení Štír - charakteristika

 

Stáhnout v PDF

Přečteno: 1224x

Chcete se zeptat na cokoliv k tématu? Obraťte se na naše poradce.

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Čaj BERAN 30g, Dr.Popov

Čaj pro narozené ve znamení Berana (21.3. – 20.4.). Bylinný porcovaný čaj,…

Cena: 50 Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte