Znamení Váhy – charakteristika jejich pozitivních a negativních vlastností

znameníváhy1Znamení Váhy.

Váhy jsou znamení zvěrokruhu, které je vzdušné, miluje harmonii a snaží se jí v životě dosáhnout. Znamení Váhy představuje obezřetnost, opatrnost, váhavou logiku a sobě vlastní smysl pro spravedlnost. Znamení Váhy bývá tajemné, přívětivé, zdrženlivé a šarmantní. 

Znakem Vah jsou Váhy. Je to jediné znamení zvěrokruhu reprezentované neživým objektem. Jejich život bývá vyvažován na miskách Vah, které se někdy rozkmitají v rychlém tempu a jindy jsou spíše lenivé. Znamení Váhy mají rády společnost, uznání a jejich ideálem je vyváženost a harmonie. 

Vládnoucí planetou znamení Váhy je planeta Venuše. Venuše je mírná, citlivá a jemná. Je to ženskou energií obdařená planeta. Vahám Venuše propůjčuje šarm, půvab, přívětivost a touhu po lásce a ocenění.  


Pokud vás zajímají znamení zvěrokruhu a vliv hvězd, přečtěte se také lunární kalendář 2020. A pokud vás zajímá, co bude, začtěte se také do horoskopu na rok 2020 nebo do čínského horoskopu na rok 2020


Charakteristika znamení Váhy

Váhy se snaží se být čestné, a to až za každou cenu, bohužel právě to jim to někdy komplikuje život. Příliš dlouho zvažují a hledají na čí straně je pravda a realita mezitím uteče kamsi do nenávratna. Toto znamení zvěrokruhu upřednostňuje partnerství před samotou, v partnerských obvykle vztazích, které navazuje, je však Váha velmi zdrženlivá a rázné kroky k sblížení a reálnému soužití bude muset spíše učinit druhá strana.

V jádru jsou to mírumilovní a přemýšliví lidé, avšak navenek se mohou jevit někdy odtažitě, chladně a až příliš intelektuálně. Ve skrytu duše však touží po pochopení, souznění a podpoře okolí. Jejich životní tempo bývá proměnlivé, někdy jsou akční a doslova kmitají, jindy jsou spíše umírnění a váhaví.

Obvykle hledají kompromisy a smírná řešení. Pokud nejde dosáhnout smíru, bývají depresivní a hledají z takové situace nejrůznější únikové strategie. Toto znamení zvěrokruhu se vyhýbá stresu a spěchu, mají rádi svůj klid. Znamení Váhy mívají rády umění, hudba, výtvarné umění, divadlo. Jsou inteligentní, mírní a obvykle nekonfliktní. Přečtěte si o znamení Váhy více.

znameníváhy2Znamení Váhy.       

Pozitivní rysy znamení Váhy

Rozhodně Vahám nelze upřít jejich smysl pro diplomacii a logické myšlení. Bývají společenské, přizpůsobivé a taktní. Muži i ženy narození ve znamení Vah oplývají smyslem pro krásu a eleganci. Milují umění a bývají tvořiví. 

Negativní stránky znamení Váhy

Zrozenci ve Vahách mají hrůzu z konfliktů. To vede k tomu, že jsou v podstatě neupřímní až zbabělí. Snaží se být s každým zadobře a klidně tak popírají vlastní osobnost a zakrývají svůj skutečný názor. Domýšlivost a samolibost patří rovněž k jejich slabým, a ne zrovna příjemným stránkám osobnosti. Toto znamení zvěrokruhu je v podstatě dost nesamostatné a hledá partnera, který je bude vést a obdivovat. 

Vztah s Váhou

Znamení Váhy oplývá šarmem a uměním lichotit a svádět, krátkodobé vztahy a románky na jednu noc nejsou jejich oblíbená parketa. Zrozenci tohoto znamení Váhy neradi zůstávají svobodní, chtějí se usadit a založit rodinu s někým, kdo je bude milovat a obdivovat. Tato jejich touha však Váhy někdy žene do vztahů s majetnickými a žárlivými partnery.

Váhy bývají nekonfliktní a touží po harmonii, nesnáší hádky, vulgaritu a hluk. Chtějí dosáhnout spravedlnosti, tu si však vykládají podle vlastních pravidel. Váhy touží po kráse a chtějí v ní žít. Jejich domov proto bývá obvykle hezký, čistý a upravený. Znamení Váhy často tíhne k rozhodným partnerům, kteří je trochu popostrčí v jejich proslulé nerozhodnosti a věčném zvažování. Chcete vědět, jak se vám v lásce bude dařit s Vahami? Přečtěte si partnerský horoskop na rok 2020, kde se vše dozvíte. 

Jak si získat zrozence ve Vahách

Váhy jsou rády obdivované, pochvalte jejich vzhled, oblečení, šperky nebo vůni, chcete-li si je naklonit na svoji stranu. V jejich společnosti se vyvarujte hádek, negací a konfrontací. Buďte loajální, nikdy před nimi nepomlouvejte jiné lidi. Mají cit pro hezké věci, dárek jim kupujte vkusný a exkluzivní. Znamení Váhy si potrpí na luxus a umění. Rozhodně je potěšíte uměleckým dílem, doplňkem nebo šperky. 

Přečtěte si také charakteristiku dalších znamení

Znamení Blíženci - charakteristika

Znamení Rak - charakteristika

Znamení Lev - charakteristika

Znamení Panna - charakteristika

Znamení Váhy - charakteristika

Znamení Štír - charakteristika


Stáhnout v PDF

Chcete se zeptat na cokoliv k tématu? Obraťte se na naše poradce.

  • profil
    Dagmar Borešoválunární kalendář, zdravá výživa, alternativní medicína
  • profil
    Renata PetříčkováOsobní rozvoj s podporou tarotových výkladů, lunárního kalendáře a cyklu celého roku
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Čaj BERAN 30g, Dr.Popov

Čaj pro narozené ve znamení Berana (21.3. – 20.4.). Bylinný porcovaný čaj,…

Cena: 50 Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte