Váhy

HOROSKOPY - VÁHY (23. 9. – 23. 10.)

Vládnoucí planeta: Venuše

Živel: vzduch

Povaha: sangvinik

Barva: námořnická modrá

Kameny: topas, smaragd, rubín, růženín, tyrkys, opál

Šťastná čísla: 3, 7, 10, 27, 49, 175

Šťastný den: středa

 

  • Jak se poznají Váhy

Není nic typičtějšího pro zrozence ve Vahách, než je dolíček na tváři. Díky dolíčkům působí Váhy roztomile a ve spojení s příjemným pohledem a krásným úsměvem jsou pro okolí velmi atraktivní. Zpravidla mají hnědé husté vlasy a krásné oči, ve kterých je málokdy vidět opravdová zlost. Muži ve znamení Vah mají často ženské rysy v obličeji, čímž působí něžně a zranitelně.

 

  • Váhy – charakteristika

Lidé narození ve znamení Vah jsou pro ostatní velkou záhadou. Působí jednou jako extroverti, jednou jako introverti, což je pro Váhy naprosto typické. Bývají většinou velmi inteligentní a vnímaví a kvůli své nerozhodnosti spoléhají hlavně na svou neomylnou intuici. Navzdory tvrdší a nepřístupné masce, která slouží pouze jako obranný štít, jsou to lidé velice jemní, citliví a zranitelní. Váhy mají silně vyvinutý smysl pro spravedlnost a svobodu, za které jsou připraveny se kdykoliv postavit. Obvykle mají hodně známých, ale jen málo blízkých přátel, protože jsou velmi nároční na povahu a názory lidí, kterými se obklopují. Váhy mají umělecké sklony a estetické cítění, jejich smysl pro detail z nich často dělá až puntičkáře. Nebojí se říkat lidem pravdu do očí ani ji od nich přijímat s grácií sobě vlastní. Někdy bývají netrpělivé a přecitlivělé.

  • Váhy – muž

Tento muž bude zcela jistě velmi přitažlivý jak fyzicky, tak svým vyjadřováním a elegancí. I když nenosí oblek a není vyladěný podle poslední módy, má pro ženy neodolatelné charisma. Jako partner propadá žárlivosti a nejistotě, ale také je velmi romantický a oddaný. Na rozdíl od ženy – Váhy se raději nechá vést svým protějškem.

Váhy – muži jsou pečliví a trpěliví otcové, svou rodinu milují nade vše a dokázali by pro ni udělat téměř cokoliv.

 

  • Váhy – žena

Žena ve znamení Vah se neustále snaží o harmonii jak prostředí, ve kterém žije, tak vztahů kolem sebe. Díky své diplomatické schopnosti umí z úhlavních nepřátel udělat nejlepší přátele. Je obvykle velice inteligentní a empatická, a jelikož stejné přednosti očekává u ostatních, bývá velice často nešťastná a zklamaná. Je-li si stoprocentně jistá, umí lidi přesvědčit o své pravdě pádnými argumenty.

Váhy – ženy rychle vzplanou pro charismatického muže, ale stejně tak rychle ochladnou, když se ukáže, že jim nevyhovuje po všech stránkách. Váha je opravdu velmi náročná na inteligenci, smysl pro humor a morálku, proto se stává jen zřídka, že zůstane ve stejném vztahu už od mládí.

 

  • Váhy – dítě

Tyto dítka dostávají zvláštní péči zvlášť pro svou neobyčejnou roztomilost, se kterou pomalu, ale jistě, začínají ovládat své okolí. Dítě – Váha je nerozhodné a velmi citlivé, proto potřebuje víc pozornosti, zvláště v předškolním věku. Ve škole se velmi dobře učí bez větší námahy a stále touží po detailních informacích, což mnohé rodiče a učitele dohání k šílenství. 

 

  • Sex

Váhy mají rády romantiku a dlouhé předehry. Není-li jim dopřán dostatek času a pozornosti, brzy se pro ně sex stane rutinou, ba dokonce nepříjemnou povinností a poohlédnou se jinde. Člověk narozený ve znamení Vah je v oblasti sexu velmi stydlivý a zprvu nedůvěřivý, proto je třeba trpělivosti ze strany partnera. Jakmile získá potřebnou sebedůvěru a překoná ostych, mění se ve vášnivého a nápaditého milence.

 

  • Zdraví

Většina zdravotních obtíží zrozenců Vah vychází z psychického rozpoložení. V období samoty trpí vleklými problémy s páteří, ledvinovými a jaterními obtížemi. Mají sklon ke kožním problémům. Naopak cítí-li se milováni a obklopeni přáteli, všechny neduhy jako zázrakem zmizí.

Podřízené části těla:  nervy, páteř, kůže, ledviny, játra

 

  • Uplatnění Vah

- móda, umění, grafika, reklama, právo, politika, práce v kolektivu, nejlépe v oborech, kde může uplatit svou diplomatickou povahu a smysl pro detail

- Na pozici zaměstnavatele bude osoba ve znamení Vah inovativní, náročná a za všech okolností férová.

- Jako zaměstnanec bude loajální, bude však za to vyžadovat spravedlivé vedení, jinak je schopná i přes velkou finanční motivaci díky svým pevným morálním zásadám zaměstnání na hodinu opustit.

  • Jak se hodí Váhy k ostatním znamením

Harmonický vztah mívají Váhy s Vodnářem, Lvem, Štírem, Střelcem, Pannou, Blížencem a druhou Váhou, naopak plný nepochopení s Býkem a Rybou. Příliš nevychází s Kozorohem a Rakem, s Beranem se sice fyzicky přitahují, ale nemohou se vystát.

 

  • Významné osobnosti narozené ve znamení Vah

Dwight Eisenhower, George Gershwin, Jimmy Carter, Václav Havel, Vladimír Remek, Emil Holub, Jaroslav Ježek, Rudolf Hrušínský st., Rudolf Hrušínský ml., Brigitte Bardotová, Sarah Bernhardtová, Michael Douglas, John Lennon, Vladimír Menšík, Luciano Pavarotti, Bruce Springsteen, Sting, Margaret Thatcherová, Oscar Wilde


Stáhnout v PDF

Přečteno: 18675xRozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte