Zákusek z jablek přijde vždycky vhod.

Sladké recepty z jablek aneb 15 tipů na podzimní mlsání u kávy nebo čaje

Sladké recepty z jablek se stávají aktuálním tématem po podzimní sklizni ovoce. Pakliže je vaše jablková úroda obzvlášť bohatá a nevíte co s ní, upečte si voňavý domácí dezert ke kávě, kakau nebo čaji. Radost uděláte především těm nejmenším mlsounům! Inspirovat se můžete jedním z níže uvedených tipů.

Co se týká sladkých receptů z jablek, nemusíte se omezit jen na tradiční jablečný závin nebo třeba šťavnatou žemlovku s tvarohem! Z jablek se dá totiž vykouzlit mnoho dalších rozmanitých dobrot, z kterých zrak bude přecházet. Co si takhle dopřát třeba jemné na jazyku se rozplývající palačinky s jablečnou náplní, nebo třeba vláčný jablečný perník s marmeládou a kokosem?

Sladké recepty z jablek: ŽEMLOVKA S JABLKY

Mezi tradiční sladké recepty z jablek patří dozajista žemlovka, kterou zná kdejaká česká rodina. Zapracovat do ní můžete nejen starší rohlíky nebo tukovou veku, ale třeba i vánočku! To pak získá váš pokrm zase jiný level. Některé hospodyňky tuhle dobrotu vylepšují o sněhovou „peřinu“ na vrchu z našlehaných bílků. Ať už zvolíte jakoukoliv variaci, náramně si pochutnáte s celou rodinou.

Čtěte také:

Přemrzlé ovoce jako lahůdka. Nestihli jste podzimní sklizeň? Vyzkoušejte dobroty se závanem mrazu

Recept: Žemlovka s jablky

Sladké recepty z jablek: OBRÁCENÝ JABLEČNÝ KOLÁČ

Máte rádu netradiční variace dezertů? Pak se vám bude určitě zamlouvat obrácený jablečný koláč, který nejen že dobře vypadá, ale také skvěle chutná! Až jej vyzkoušíte, jistě jej zařadíte mezi oblíbené recepty z jablek!

Recept: Obrácený jablečný koláč

Sladké recepty z jablek: LINECKÝ KOLÁČ S JABLKY

Linecký koláč patří mezi poměrně snadné sladké recepty z jablek a zvládnete jej i jako začátečník! Připravte tento dezert třeba pro vzácnou návštěvu, která z něj bude unešená! Křehké máslové těsto doplněné o šťavnaté ovoce ovoněné skořicí a vlašské ořechy si prostě zamiluje každý.

Recept: Linecký koláč s jablky

Sladké recepty z jablek: JABLEČNÉ MUFFINY SE SKOŘICÍ

A nyní tu pro vás máme velmi praktický sladký recept z jablek na nadýchané muffiny se skořicí! Ty se hodí nejen k snídani, ale třeba i do práce a školy ke svačině. Tahle sladká dobrota přijde rozhodně vhod a perfektně „obalí nervy“, ať se děje, co se děje.

Recept: Jablečné muffiny se skořicí

Sladké recepty z jablek: TAŽENÝ ZÁVIN S JABLKY

Nenechte se odradit i kdyby složitějšími a časově náročnějšími sladkými recepty z jablek! Vaše trpělivost a snaha se jednoznačně zúročí v podobě skvostného zákusku pro celou rodinu. Tažený závin s jablky si sice vyžádá více vašeho času, ale pak zmizí z plechu ještě před tím než stačí vystydnout, na to můžete vzít jed! Tak moc je dobrý!

Recept: Tažený závin s jablky

Sladké recepty z jablek: ŠÁTEČKY Z LISTOVÉHO TĚSTA S JABLKY

Nejste zrovna typ, který by rád vyráběl svá vlastní těsta? Potom zvolte sladké recepty z jablek, které jsou tvořené z toho hotového listového. Pečivo bude upečené raz dva! Vsaďte třeba na jemné jablečné šátečky, které přijdou vhod nejen k nedělní kávě. Až vás bude honit mlsná, budete mít vždy něco dobrého při ruce.

Recept: Šátečky z listového těsta s jablky

Sladké recepty z jablek: FRANCOUZSKÉ PALAČINKY S PEČENÝMI JABLKY

Kdo by nemiloval palačinky! Ty pravé francouzské jsou velice tenké a přímo se rozplývají na jazyku při každém soustu. Připravit si je můžete i doma. Recept s pečenými jablky oceníte zejména v podzimních sychravých dnech, kdy jste bez nálady a elánu. Sladká palačinková dobrota vždy spraví náladu! V naší variaci receptu najdete dokonce i zdravější špaldovou mouku.

Recept: Francouzské palačinky s pečenými jablky

Sladké recepty z jablek: JABLEČNÁ BUCHTA NA PLECH

Na piškotovém těstu není nic složitého. Je to osvědčená klasika, která chutná malým i velkým! Vyzkoušejte tedy následující sladký recept z jablek na nadýchanou buchtu, který vám nezabere ani kousek času navíc. A bát se toho, že by koláč drhnul v krku, nemusíte. Jablka těsto krásně zvláční!

Recept: Jablečná buchta na plech

Sladké recepty z jablek: JABLKOVÉ RŮŽIČKY

Jablkové růžičky jsou nejen chutným dezertem, ale také doslova uměleckým kouskem, který ozdobí kdejaký sváteční stůl! Následující sladký recept z jablek je určen zejména těm domácím pekařům a pekařkám, které se vyžívají v detailech a nechtějí nic podcenit. Výsledek je vskutku efektní a lahodí i očím, přesvědčte se!

Recept: Jablkové růžičky

Sladké recepty z jablek: JABLEČNÝ ŠTRÚDL Z LISTOVÉHO TĚSTA

Máte sklep plný čerstvých jablíček? Vyberte si několik z nich a upečte voňavý jablečný štrúdl z listového těsta! Některým z vás možná připomene prázdniny u babičky a mlsání u slaďoučkého kakaa. Vraťte se zpátky do dětských let a zavzpomínejte na zlaté časy. Sladké recepty z jablek umí vykouzlit krásnou atmosféru.

Recept: Jablečný štrúdl z listového těsta

Sladké recepty z jablek: JABLEČNÝ PERNÍK S MARMELÁDOU A KOKOSEM

Pakliže rádi mlsáte klasické perník, jistě vám zachutná i ten s jablíčky, marmeládou a kokosem. Třešničkou na dortu je pak čokoládová poleva na povrchu! Tento sladký recept z jablek si zkrátka nenechte ujít a dopřejte si něco mimořádného – nejen v neděli, ale kdykoliv vás bude honit mlsná!

Recept: Jablečný perník s marmeládou a kokosem

Sladké recepty z jablek: JABLEČNÝ KOLÁČ S PUDINKOVOU NÁPLNÍ

Chystáte rodinnou oslavu? Pak si to žádá výjimečný sladký recept z jablek! Vsaďte třeba na ten s pudinkovým krémem a jablečnou náplní. Tím můžete v klidu pohostit i tu nejcennější návštěvu. Všichni, co ochutnají, budou unešení!

Recept: Jablečný koláč s pudinkovou náplní

Sladké recepty z jablek: RYCHLÝ KOLÁČ Z JABLEK

Nechcete se zaobírat složitými sladkými recepty z jablek? Potom se nechte inspirovat tímto rychlým a snadným, který zvládne skutečně každý. Nejdéle vám zabere čekání na těsto, které by se mělo odležet aspoň půl hodiny. Pak už to půjde ale ráz na ráz a do hodinky máte na stole voňavý domácí zákusek!

Recept: Rychlý koláč z jablek

Sladké recepty z jablek: JABLÍČKA V ŽUPANU

Mezi rychlé a chutné sladké recepty z jablek patří rozhodně jablka v županu. Ještě jste je neochutnali? Pak to můžete nyní napravit! Je to šťavnatá a vcelku dietní dobrota vhodná pro jakoukoliv příležitost! Potřebujete jen pár základních ingrediencí – jako například listové těsto, voňavou skořici, cukr, zavařeninu dle chuti a vajíčko na potření těsta před pečením.

Recept: Jablíčka v županu

Sladké recepty z jablek: BABIČČIN VLÁČNÝ JABLKOVÝ KOLÁČ

Tento sladký recept z jablek vám možná bude tak trochu povědomý z dětství. Babiččin jablkový koláč jednou ochutnáte, a zamilujete si jej navždy. Jeho příprava není vůbec složitá. Dezert se skládá prakticky jen z vláčného jogurtového těsta a šťavnaté jablkové náplně. Pusťte se do pečení!

Recepty: Babiččin vláčný jablkový koláč

Inspirujte se dalšími sladkými dobrotami níže: 

Domácí zmrzlina jako pochoutka i osvěžení: 20 receptů, které vás nadchnou!

20 receptů na zdravé dezerty aneb Mlsejte bez výčitek!

25 receptů na domácí koláč: Dáte přednost slané či sladké variaci?

Nepečené dezerty 10x jinak: Jakou sladkou tečkou zakončíte slavnostní oběd nebo večeři?

Autor článku: Iveta ReinischDiskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Lunární kalendář

NEDĚLE 23. 06. 2024
kozoroh
Měsíc putuje znamením Kozoroha a je v ubývající fázi. Kozoroh má vliv na pleť, ale působí také na kolena, kyčle a klouby. Nepodnikejte dnes dlouhé…
více o tomto dni
PONDĚLÍ 24. 06. 2024
kozoroh
Měsíc putuje znamením Kozoroha a je v ubývající fázi. Kozoroh má vliv na pleť, ale působí také na kolena, kyčle a klouby. Nepodnikejte dnes dlouhé…
více o tomto dni
ÚTERÝ 25. 06. 2024
vodnář
Měsíc putuje ve znamení Vodnáře a je v ubývající fázi. Vodnář působí na lýtka, kotníky a žíly. Nezatěžujte nohy dlouhým chozením a stáním. Vhodný den…
více o tomto dni
STŘEDA 26. 06. 2024
vodnář
Měsíc putuje ve znamení Vodnáře a je v ubývající fázi. Vodnář působí na lýtka, kotníky a žíly. Nezatěžujte nohy dlouhým chozením a stáním. Vhodný den…
více o tomto dni
ČTVRTEK 27. 06. 2024
ryby
Měsíc putuje znamením Ryb, je v ubývající fázi. Ryby mají vliv na chodidla a prsty u nohou. Udělejte si čas na jejich koupel a masáž. Věnujte se…
více o tomto dni
PÁTEK 28. 06. 2024
ryby
Měsíc putuje znamením Ryb, je v ubývající fázi. Ryby mají vliv na chodidla a prsty u nohou. Udělejte si čas na jejich koupel a masáž. Věnujte se…
více o tomto dni
SOBOTA 29. 06. 2024
beran
Měsíc ubývá a putuje ve znamení Berana. Beran ovlivňuje hlavu, obličej, mozek, oči, nos a životní sílu. Trpíte-li na migrény, pijte hodně čisté vody…
více o tomto dni

Dobrý kontakt k tématu

Nuda pláže v Česku - máme pro vás přehledný seznam nuda pláží podle 14 krajů 

A co Jindřiš nedaleko Jindřichova Hradce.. Malé ale hezké koupání, čistá voda...😎

Nová podlaha v bytě? Poradíme, jakou zvolit pro jednotlivé místnosti, abyste byli opravdu spokojeni

Já jsem nedávno zde https://magazin.nejlevnejsipodlahy.cz/clanek/co-je-to-pokladka-masivnich-parket-na-stromec...

Je vodíková voda zázračným nápojem nebo jde o největší podvod 21. století?

Nechápu příteli Rudo,že se tak schazuješ a mluvíš o čemu naprosto vůbec nerozumíš. Když já jsem se zabýval výr...

Krabičková dieta – zdravé stravování bez vaření a počítání kalorií

Zdravé stravování jsem si vyzkoušela taky, objednávala jsem čtyři měsíce a s jídlem a výslednou váhou jsem spo...

Tipy, jak ušetřit při nákupu kosmetiky a neslevit na kvalitě

Hodně zajímavých slev je také na https://slevovykupon.net/

Zhoubný nádor slinné žlázy

Dobrý den, já to měla jinak...ne na horním patře, ale jako zvetsenou uzlinku, která se ...

Zhoubný nádor slinné žlázy

Dobrý den, mohu mít prosím Vás dotaz. Mám za sebou CT vyšetření i kontrolu po magnetick...

Zhoubný nádor slinné žlázy

Dobrý den, Můžu takto opožděně reagovat?? Mám též diagnostikován tumor slinný...
Zobrazit všechna témata

Znáte čaj oolong? Raketově zrychlí metabolismus a kompletně vyčistí tělo

Jistě jste už slyšeli o blahodárných účincích čaje na lidské tělo. Čaj oolong je ale bez nadsázky až zázračný. Přináší spoustu zdravotních benefitů, pomáhá hubnout a tělo skvěle pročistí.

Rozchod je studnicí nechtěných emocí. Jak se s ním co nejlépe popasovat?

Je těžké se s někým rozejít, ale ještě těžší je zotavování se z konce vztahu. To může trvat týdny, měsíce a u někoho i roky. Stojí za tím naše emoce. Ty v nás vyvolávají smutek, vztek, vinu, stud, někdy ale i v...

Potřebujete vyvolat porod? Cviky, které vám s tím mohou pomoci

Blíží se vám termín porodu a vy máte čím dál tím větší strach, jestli všechno zvládnete? Jedním z tipů, které mohou narození miminka urychlit, ulehčit a zpříjemnit, je cvičení. Správnými cviky totiž můžete začá...

Je zdravé nosit spodní prádlo? Mezinárodní den bez kalhotek v tom má jasno!

Víte o tom, že právě dnes se slaví Mezinárodní den bez kalhotek? Spodní prádlo je přehlíženým kusem oblečení a mnozí často ani nepřemýšlejí o tom, co si vlastně na sebe jako první vrstvu oblékají. Jsme tak něja...

Zoodle neboli zeleninové nudle: Připravte si netradiční, rychlý a zdravý pokrm

Nízkokalorické zeleninové nudle jsou trend! Zoodle můžete vyrobit prakticky z čehokoliv, nejčastěji se pro tento účel využívá cuketa, řepa, dýně, mrkev nebo třeba celer. Zeleninové nudle lze připravit sladké i ...

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

Relax na víkend? Tradiční harmonizační malajská masáž vás dokonale uvolní

Že jste ještě nikdy neslyšeli o malajské masáži? Pak je nejvyšší čas ji vyzkoušet. Malajská masáž je totiž jedna z nejvíce relaxačních masáží, které si můžete dopřát. Uvolní nejen vaše tělo, ale zregeneruje vás...

Bezlepkový banánový chlebíček

Začněte tím, že si předehřejte troubu na 170 až 190 °C a smícháte si v míse tyto ingredience – rozmačkané banány, rozpuštěné máslo, krystalový cukr, vejce a vanilkový extrakt. V dalším kroku pak přidejte bezlep...

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Nová etapa života začíná... aneb Znovu a lépe

Taky jste v životě někdy udělali věci, na který nejste zrovna pyšný? Já mnohokrát. Ale vždycky jsem se z nich snažila ponaučit. A právě teď skončila jedna etapa, která mě celý tři roky tížila. Nebudu zastírat skutečnosti, protože můj příběh může třeba někoho inspirovat k tomu, žít líp a vyvarovat se stejným chybám. Co mě tedy posunulo dál?