Terapie kyslíkem je vhodná pro většinu lidí

Kyslík jako moderní léčivo i prevence nemocí. Oxygenoterapie neboli léčba kyslíkem dobývá svět

Terapie kyslíkem neboli oxygenoterapie se v posledních letech stala poměrně zajímavou záležitostí. A je dobře, že se o ní ví a její popularita je na vzestupu. V době, kdy jsme neustále vystresovaní a něčím oslabováni, se na tělo nedokysličuje. Z toho pak mohou vznikat nejrůznější problémy. Oxygenoterapie může hodně prospět.

Oxygenoterapie vlastně ale není vůbec nic nového. Kyslík jako terapeutický prostředek se využíval už dávno před tím, že byla tato moderní metoda vůbec pojmenována a stal se z ní hit. Rozhodně dobrou zprávou je, že jde o metodu léty prověřenou a rozhodně bezpečnou.

Kyslík jako moderní lék

Kyslík byl objevený v roce 1774. Je to chemický prvek, který je jednou z hlavních složek zemské atmosféry. Jeho přítomnost je naprosto nezbytná pro existenci většiny živých lidských organismů na Zemi. Krom toho, že je kyslík pro nás život nezbytný, je také téměř až zázračný. Udržuje mládí, zdraví i chuť do života. Právem mu jsou připisovány dokonce takzvané anti-aging účinky. Tedy takové, které zabraňují stárnutí. Jestliže má naopak náš organismus kyslíku málo, je takzvaně nedokysličený, může nám to přinést mnoho problémů a zdravotních obtíží. Terapie kyslíkem (oxygenoterapie) je proto doporučována nejen jako lék, ale rovněž i jako preventivní prostředek, který nám může zajistit lepší zdraví.

Čtěte také:

Džala néti: čistý nos a správné dýchání nejen pro jogíny

Holotropní dýchání vyvolává rozšířený stav vědomí

Dýchání do břicha zlepšuje koncentraci, podporuje srdeční činnost a slouží i k relaxaci

Oxygenoterapie: Nejen, když kyslík chybí

Napadlo vás někdy, že byste mohli mít v těle nedostatek kyslíku? A co když tomu tak skutečně je? Nejčastěji to poznáte podle toho, že jste stále unavení, špatně se soustředíte, jste roztěkaní, zrazuje vás paměť, jste celkově zpomalení, trápí vás časté bolesti hlavy nebo se vám třeba zhoršil zrak či sluch. I na to může mít nedostatek kyslíku obrovský vliv. Nebo jste snad kuřáci? Výše uvedené příznaky se často objevují u lidí, kteří jsou často ve stresu, nestíhají, mají málo času a neustále chvátají. Nezastaví se, nemají čas na sebe ani na správné dýchání. V takovém případě pak mohou pomoci jen dvě věci: buď se zklidnit, naučit se relaxovat, meditovat a správně dýchat.

Oxygenoterapie se dá provádět i doma

Případně pak rychlejší pomocní může být zmíněná oxygenoterapie. Metoda je to jednoduchá a bezpečná, tudíž se jí rozhodně nemusíte bát. Jde o to, že při terapii kyslíkem (oxygenoterapie) inhalujete v klidu kyslík ve vyšší koncentraci než v jaké je přirozeně přítomný ve vzduchu. Následně se vám pochopitelně zvýší i koncentrace kyslíku v krvi, krevní oběh se zrychlí a tím se pak dostává více kyslíku i do všech ostatních tkání. 

Oxygenoterapie jako moderní léčebná metoda

Veškeré studie a výzkumy, které v této oblasti proběhly, jednoznačně potvrdily pozitivní vliv kyslíku na lidské zdraví. Lidé, kteří se oxygenoterapie pravidelně účastnili, pociťovali menší únavu a hovořili o tom, že mají více energie. To může být pochopitelně dáno i tím, že kyslík napomáhá urychlení růstu a regeneraci buněk. Oxygenoterapie rovněž urychluje hojení ran, zlepšuje se psychický stav a zpomaluje se proces stárnutí. To ale stále není všechno. Oxygenoterapie může mít při dlouhodobější aplikaci pozitivní vliv rovněž na zvýšení fyzické kondice, má kladný vliv na cukrovku, pomáhá snižovat vysoký krevní tlak a dokonce napomáhá léčit poinfarktové stavy. Rozhodně byste měli terapii kyslíkem podstoupit i v případě, že vás trápí dýchací potíže nebo máte po nemoci, která zaútočila na vaše dýchací ústrojí. Oxygenoterapie je vhodná i při obtížích se zažívacím ústrojím nebo nervovým systémem.

V každém případě je oxygenoterapie vhodná při rekonvalescenci po běžných onemocněních nebo i po operacích. Terapie kyslíkem se provádí na mnohých místech, případně je možné pořídit si domů takzvaný inhalační kyslík a po poradě s lékárníkem či terapeutem je možné oxygenoterapii provádět i doma. Pokud však trpíte nějakým chronickým onemocněním, je vhodné terapii kyslíkem probrat i s vaším ošetřujícím lékařem. Při některých onemocněních (zvýšená funkce štítné žlázy, epilepsie atd.) nemusí být oxygenoterapie vhodná.

Autor článku: Monika Poledníková



Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Lunární kalendář

ČTVRTEK 28. 03. 2024
štír
Měsíc putuje znamením Štíra, je v ubývající fázi. Štír má vliv na intimní oblast a močové cesty. Pijte čaje, které tyto orgány posilují, udělejte si…
více o tomto dni
PÁTEK 29. 03. 2024
štír
Měsíc putuje znamením Štíra, je v ubývající fázi. Štír má vliv na intimní oblast a močové cesty. Pijte čaje, které tyto orgány posilují, udělejte si…
více o tomto dni
SOBOTA 30. 03. 2024
střelec
Měsíc putuje ve znamení Střelce, je v ubývající fázi. Plánujte, obchodujte, investujte, cestujte, kontaktujte staré přátele. Dopřejte si masáž nohou,…
více o tomto dni
NEDĚLE 31. 03. 2024
střelec
Měsíc putuje ve znamení Střelce, je v ubývající fázi. Plánujte, obchodujte, investujte, cestujte, kontaktujte staré přátele. Dopřejte si masáž nohou,…
více o tomto dni
PONDĚLÍ 01. 04. 2024
střelec
Měsíc putuje ve znamení Střelce, je v ubývající fázi. Plánujte, obchodujte, investujte, cestujte, kontaktujte staré přátele. Dopřejte si masáž nohou,…
více o tomto dni
ÚTERÝ 02. 04. 2024
kozoroh
Měsíc putuje znamením Kozoroha a je v ubývající fázi. Kozoroh má vliv na pleť, ale působí také na kolena, kyčle a klouby. Nepodnikejte dnes dlouhé…
více o tomto dni
STŘEDA 03. 04. 2024
kozoroh
Měsíc putuje znamením Kozoroha a je v ubývající fázi. Kozoroh má vliv na pleť, ale působí také na kolena, kyčle a klouby. Nepodnikejte dnes dlouhé…
více o tomto dni

Dobrý kontakt k tématu

Je vodíková voda zázračným nápojem nebo jde o největší podvod 21. století?

Proč Hans dává k této vodě komentář k ionizované vodě? Jsou to dvě zcela jiné metody: obohacování vody o vodík...

Vztahové pověry z celého světa: Znáte je?

Od své babičky, znám hodně pověr (pocházela z Bílých Karpat).
Děvče se svým chlapcem nesmí být spolu sami, př...

Jak chovat hady – 5 důležitých rad pro začínající chovatele

Před tím, než se rozhodnete si hada pořídit, je vždy nutné si zjistit vše co se chovu týče a mít připravené kv...

Krabičková dieta – zdravé stravování bez vaření a počítání kalorií

Zdravé stravování jsem si vyzkoušela taky, objednávala jsem čtyři měsíce a s jídlem a výslednou váhou jsem spo...

Tipy, jak ušetřit při nákupu kosmetiky a neslevit na kvalitě

Hodně zajímavých slev je také na https://slevovykupon.net/

Nabídka rychlé a nebankovní půjčky pro každého do 24 hodin

Hledáte půjčku na splacení všech svých dluhů? Musíte zaplatit exekuci? Máte spis v reg...

Jarní očistná hladovka

Rád bych v březnu držel 3-4 dnní očistnou hladovku jen o vodě. Kdy začít a kdy končit?...

Výklad karet

Ahoj, človíčku :)) Následující řádky zaujmou spíše někoho, kdo je nějakým způsob...
Zobrazit všechna témata

Máte problémy s vyprazdňováním? 5 kroků ke zdravé stolici

Stolice: Téma, které je tak trochu tabu. Přitom se týká každého z nás. Jen málokdo může říci, že se v tomto směru nesetkal v životě s žádným problémem. Zácpa, průjem, problémy s vyprazdňováním… Co je považováno...

Afrodiziaka k jídlu. Které potraviny vám zaručí dokonalý večer ve dvou?

Vkrádá-li se do vašeho milostného života šeď, nuda a všednost, pak je nejvyšší čas s tím něco udělat. To samé platí i v případě, že se objevily potíže s libidem nebo impotencí. Možností, jak stávající stav řeši...

Děti a paměť: Jak účinně procvičovat paměť u dětí?

Dětství je obdobím, během kterého lidské tělo prochází obrovskými změnami. A to nejen vzhledově, ale také v oblasti orgánů. Jedním z takových orgánů je i mozek, který při narození není plně vyvinutý. Je složitý...

Jak se vyrovnat se ztrátou? Návod, na zdravé truchlení

Každého z nás to v životě občas potká. Ztráta blízké osoby je hodně bolestivá záležitost a je poměrně náročné se s ní vypořádat. Přitom nemusí jít hned u úmrtí, ale patří sem i rozchod nebo rozvod. Jak se vyrov...

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

Krémová polévka s krůtím masem a divokou rýží – vhodné pro diabetiky

Ve velkém hrnci (na středním plamenu) rozehřejte olej. Přidejte pokrájené houby (žampiony), celer, mrkev a šalotku. Vše promíchejte a restujte asi 5 minut. Dále vsypte do hrnce hladkou mouku, sůl, pepř a opékej...

Kvasinková infekce u psa: Jak ji rozpoznat a léčit?

Kvasinková infekce u psa bývá poměrně častým problémem. Když se včas a adekvátně neléčí, může se rozšířit a způsobovat nejedny nepříjemné kožní potíže. Ty zpravidla zasahují uši pejska, tlapky, kožní záhyby neb...

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Pocit vysvobození

Dneska bych si tu dovolila pár řádek o pocitu vysvobození. Každej si pod tim představí něco jinýho, ale já pod tim vidim jediný - vyjdeme ze svazujících myšlenkovejch okovů, který maj podobu strachu, předsudků, zloby, smutku a bůhví čeho ještě. Tyhle okovy si ostatně nasazuje téměř každej člověk zcela dobrovolně a pak mu dá sakra práci s tim něco udělat - respektive se jich zbavit.