Bezlepkové dezerty ocení nejen lidé s celiakií ale i ti se zhoršeným zažíváním.

Bezlepkové recepty na sladké dobroty 15x jinak aneb Mlsat můžete plnohodnotně i s celiakií

Bezlepkové recepty na chutné dezerty ocení nejen lidé s intolerancí na lepek. Mohou totiž značným způsobem ulevit střevům i u zcela zdravého člověka – je ostatně známé to, že potraviny obsahující lepek mohou způsobovat zažívací potíže či nadýmání. Chcete-li tedy mlsat o něco málo zdravěji, vsaďte na několik našich tipů!

Ve výběru našich bezlepkových receptů na sladké dobroty najdete nejen ryze zdravé suroviny, ale také ty běžně používané, které nejsou obecně považované za zdravé – například bílý cukr. Je však možné provést za tuto ingredienci zdravější záměnu v podobě rostlinných sirupů (javorový, datlový) či třtinového/hnědého cukru. Vždy záleží na vás, jak daný recept pojmete. Nezdravé mlsání však čas od času určitě neškodí!

Bezlepkové recepty na sladké dobroty: MUFFINY S ČOKOLÁDOU

Chystáte narozeninovou oslavu nebo jinou společenskou party, chcete připravit nějaký dezert a nevíte, zda některý z hostů netrpí celiakií? Potom je řešením tento bezlepkový recept na muffiny s čokoládou. Ve výsledné chuti rozhodně žádný rozdíl nepoznáte! Muffiny pak můžete na závěr dozdobit nějaký lahodným krémem nebo šlehačkou a ovocem.

Čtěte také:

Bezlepková mouka a bezlepkové pečivo – kdy je dobré dát jim přednost?

Recept: Bezlepkové muffiny s čokoládou

Bezlepkové muffiny s čokoládou

Bezlepkové recepty na sladké dobroty: BANÁNOVÉ PALAČINKY

Banán je jedním z nejoblíbenějších ovocných druhů a vyjímat se bude skvěle i v dezertech. Pokud jste zastáncem bezlepkových receptů, jistě vás potěší tento na banánové palačinky. Chutný dezert je bez cukru (pouze s medem) a hodit se bude jak na vydatnou snídani, tak třeba k svačině! Před podáváním můžete palačinky polít třeba javorovým sirupem a doplnit o kolečka čerstvého banánu – je to dobrota!

Recept: Bezlepkové banánové palačinky

Bezlepkové banánové palačinky

Bezlepkové recepty na sladké dobroty: MAKOVÝ CHEESECAKE

Bezlepkové recepty můžete uplatnit i tehdy, pokud budete chystat narozeninový dort. Třeba tento makový cheesecake si určitě zamilujete, protože je také zdravý – neobsahuje bílý cukr a najdete v něm mnoho zdravých ingrediencí, jako jogurt, oříšky či kokos!

Recept: Bezlepkový makový cheesecake

Bezlepkový makový cheesecake

Bezlepkové recepty na sladké dobroty: CRÉME BRULÉE

Kdo by nemiloval vláčné a lahodné Créme brulée! Tento dezert se určitě hodí na jakékoliv slavnostní příležitosti. A jeho přípravy se určitě nemusíte obávat, zvládne ji totiž i začátečník. Základní variace se obecně řadí mezi bezlepkové recepty, a tak si tento na jazyku se rozplývající krém můžete dopřát bez obav i s celiakií.

Recept: Créme brulée

Creme brulee

Bezlepkové recepty na sladké dobroty: CITRONOVÝ SORBET

Mezi přirozeně bezlepkové recepty na sladké dobroty se obecně řadí i jakékoliv ovocné sorbety. Proto, pokud se léčíte s celiakií, určitě na tyto dezerty vsaďte – zejména v letních měsících, kdy také skvěle osvěží! Inspirovat se můžete tímto citronovým, na který budete potřebovat pouhé tři suroviny.

Recept: Citrónový sorbet

Citronový sorbet

Bezlepkové recepty na sladké dobroty: ANANASOVÝ KOLÁČ

Pokud milujete ananas a banán, jistě vás zaujme i tento výtečný bezlepkový recept. Ananasový koláč se bude skvěle vyjímat třeba grilovací letní party, je totiž poměrně lehký a osvěžující. Před podáváním ho ale nezapomeňte pořádně zchladit v lednici!

Recept: Ananasový koláč

Ananasový koláč

Bezlepkové recepty na sladké dobroty: ČOKOLÁDOVÉ SUFLÉ

Jste-li nenapravitelným čokoholikem, pak se zamilujete do čokoládového suflé. Náš bezlepkový recept zvládnete levou zadní a vykouzlíte díky němu nezapomenutelně lahodný dezert! Nejlepší bude s kopečkem vanilkové zmrzliny a šlehačkou. Poznámka: jestli chcete skutečně výjimečný čokoládový zážitek, vyberte k přípravě místo polosladké čokolády tu hořkou – kvalitní, s vysokým procentem kakaa.

Recept: Bezlepkové čokoládové suflé

Bezlepkové čokoládové suflé

Bezlepkové recepty na sladké dobroty: CUKETOVÁ BUCHTA S CITRONOVOU POLEVOU A BORŮVKAMI

Už jste zkoušeli pečení s cuketou? Pokud ne, určitě si ho oblíbíte. Tato chuťově neutrální zelenina je totiž jako stvořená k přípravě lahodných, nadýchaných a vláčných dezertů! Inspirujte se bezlepkovým receptem na cuketovou buchtu s citronovou polevou a borůvkami – je tak dobrá, že se „nedočká“ po ochutnání rána.

Recept: Bezlepková cuketová buchta s citronovou polevou a borůvkami

Bezlepková cuketová buchta s citronovou polevou a borůvkami

Bezlepkové recepty na sladké dobroty: NEPEČENÝ DORT S OVOCEM A ŘECKÝM JOGURTEM

Nejste-li zapáleným domácím cukrářem, máme pro vás řešení! Vyzkoušejte připravit tento nepečený dort s ovocem a řeckým jogurtem, jenž také oceníte v jakékoliv dietě – neobsahuje totiž cukr. A jelikož patří mezi bezlepkové recepty, pochutná si na něm i mlsný človíček s celiakií.

Recept: Nepečený dort s ovocem a řeckým jogurtem (bez lepku)

Nepečený dort s ovocem a řeckým jogurtem

Bezlepkové recepty na sladké dobroty: LANÝŽE Z ARAŠÍDOVÉHO MÁSLA

Až ochutnáte tyto domácí lanýže z arašídového másla, už si pro žádné jiné nebudete chodit do obchodu. Náš bezlepkový recept si můžete upravit také do zdravější podoby – tedy bílý moučkový cukr snadno vyměňte za ten moučkový hnědý nebo třtinový.

Recept: Bezlepkové lanýže z arašídového másla

Bezlepkové lanýže z arašídového másla

Bezlepkové recepty na sladké dobroty: PEČENÁ JABLKA

A nyní tu máme zdravější bezlepkový recept, který jistě ocení i leckterý hubnoucí nebo sportující mlsoun. Pečená jablka si bez výčitek můžete dopřát kdykoliv během dne a pokud budete chtít přeci jen trochu zhřešit, doplňte je třeba kopečkem vanilkové zmrzliny a šlehačkou.

Recept: Pečená jablka

Pečená jablka

Bezlepkové recepty na sladké dobroty: KOKOSOVÉ MAKRONKY

Tento bezlepkový recept možná leckterým z vás připomene vánoční pečení. Kokosové makronky jsou ostatně prakticky identické s tradičními kokoskami. Na přípravu jsou opravdu velmi jednoduché, a tak je zvládnete upéct i jako začátečník.

Recept: Kokosové makronky (bez lepku)

Kokosové makronky

Bezlepkové recepty na sladké dobroty: BEZLEPKOVÝ ČOKOLÁDOVÝ PUDINK

Mezi bezlepkové recepty lze obecně zařadit i mnoho různých pudinků – dokonce i některé kupované pudinkové prášky neobsahují lepek. Jistotu ale budete mít vždy jen, když si připravíte svůj vlastní pudink z plnohodnotných ingrediencí – klasický bílý cukr klidně nahraďte tím třtinovým.

Recept: Bezlepkový čokoládový pudink

Bezlepkový čokoládový pudink

Bezlepkové recepty na sladké dobroty: VEGANSKÉ BROWNIES

Na jazyku se rozplývající a vláčné brownies si zamiluje kde kdo. Mnoho dostupných receptů však obsahuje klasickou mouku, proto nejsou vhodné pro lidi s celiakií. Inspirovat se můžete naším bezlepkovým receptem s mletými lněnými semínky, jenž potěší mimo jiné i vegany!

Recept: Veganské brownies

Veganské brownies

Bezlepkové recepty na sladké dobroty: BEZLEPKOVÝ BANÁNOVÝ CHLEBÍČEK

Banánový chlebíček je oblíbenou snídaňovou klasikou. Pokud vás však trápí intolerance na lepek, nemůžete si dopřát jen tak nějaký. Upečte si tedy svou vlastní variaci s naším bezlepkovým receptem! Zužitkujete tak praktickým způsobem i přezrálé banány v domácnosti.

Recept: Bezlepkový banánový chlebíček

Bezlepkový banánový chlebíček

Další recepty na dezerty:

Vafle 5x jinak: Připravte si vafle podle svého gusta. Bez lepku, cukru nebo vajec

15 sladkých receptů na zdravé mlsání nejen pro děti

Domácí zmrzlina snadno a rychle. Připravte si nejchutnější letní osvěžení

Letní nepečené dezerty snadno, rychle a lehce. Připravte si dobroty, po kterých se jen zapráší

Autor článku: Iveta ReinischDiskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Lunární kalendář

SOBOTA 15. 06. 2024
váhy
Měsíc prochází znamením Vah a je v přibývající fázi. Váhy mají vliv na kyčle, játra, krev, ledviny a močový měchýř. Pokud nemusíte, tak nedělejte…
více o tomto dni
NEDĚLE 16. 06. 2024
váhy
Měsíc prochází znamením Vah a je v přibývající fázi. Váhy mají vliv na kyčle, játra, krev, ledviny a močový měchýř. Pokud nemusíte, tak nedělejte…
více o tomto dni
PONDĚLÍ 17. 06. 2024
váhy
Měsíc prochází znamením Vah a je v přibývající fázi. Váhy mají vliv na kyčle, játra, krev, ledviny a močový měchýř. Pokud nemusíte, tak nedělejte…
více o tomto dni
ÚTERÝ 18. 06. 2024
štír
Měsíc putuje znamením Štíra, je v přibývající fázi. Štír má vliv na intimní oblast a močové cesty. Pijte čaje, které tyto orgány posilují, udělejte…
více o tomto dni
STŘEDA 19. 06. 2024
štír
Měsíc putuje znamením Štíra, je v přibývající fázi. Štír má vliv na intimní oblast a močové cesty. Pijte čaje, které tyto orgány posilují, udělejte…
více o tomto dni
ČTVRTEK 20. 06. 2024
střelec
Měsíc putuje ve znamení Střelce, je v přibývající fázi. Plánujte, obchodujte, investujte, cestujte, kontaktujte staré přátele. Dopřejte si masáž…
více o tomto dni
PÁTEK 21. 06. 2024
střelec
Měsíc putuje ve znamení Střelce, je v přibývající fázi. Plánujte, obchodujte, investujte, cestujte, kontaktujte staré přátele. Dopřejte si masáž…
více o tomto dni

Dobrý kontakt k tématu

Je vodíková voda zázračným nápojem nebo jde o největší podvod 21. století?

Nechápu příteli Rudo,že se tak schazuješ a mluvíš o čemu naprosto vůbec nerozumíš. Když já jsem se zabýval výr...

Nenechte pejskovo tělo zaplavit toxiny. Jak léčit selhání ledvin u psa?

31.5.2024 mi odešel pejsek / téměř 15 let -rotvajler/ na chronické poškození ledvin. Nikdy nestonal, 5 dní pře...

Krabičková dieta – zdravé stravování bez vaření a počítání kalorií

Zdravé stravování jsem si vyzkoušela taky, objednávala jsem čtyři měsíce a s jídlem a výslednou váhou jsem spo...

Tipy, jak ušetřit při nákupu kosmetiky a neslevit na kvalitě

Hodně zajímavých slev je také na https://slevovykupon.net/

Zhoubný nádor slinné žlázy

Dobrý den, Můžu takto opožděně reagovat?? Mám též diagnostikován tumor slinný...

Nabídka rychlé a nebankovní půjčky pro každého do 24 hodin

získejte půjčku okamžitým převodem Finanční pomoc pro ženy/muže z České republi...

Nabídka rychlé a nebankovní půjčky pro každého do 24 hodin

Nabídka půjčky se 100% jistotou Dobrý den, s cílem pomoci vám překonat různé finančn...
Zobrazit všechna témata

Kus melounu denně pro zdraví. Využijte melounovou sezónu na maximum

Meloun je ryze letní ovoce. Koupit se nyní dá za rozumnou cenu a rozhodně je neodmyslitelnou potravinou pro horké dny. Pochutnáme si na něm, udrží naše tělo pořádně hydratované a perfektně se hodí pro hubnutí. ...

Rozchod je studnicí nechtěných emocí. Jak se s ním co nejlépe popasovat?

Je těžké se s někým rozejít, ale ještě těžší je zotavování se z konce vztahu. To může trvat týdny, měsíce a u někoho i roky. Stojí za tím naše emoce. Ty v nás vyvolávají smutek, vztek, vinu, stud, někdy ale i v...

Mezinárodní den dětí je tu. Už víte, jak jej se svým potomkem oslavíte?

Každoročně je první červnový den věnován výhradně dětem. U té příležitosti jsou připravovány mnohé společenské, kulturní i sportovní akce. Ovšem Mezinárodní den dětí má za cíl nejen pobavit a oslavit děti na ce...

Znáte cirkadiánní rytmus? Hubnutí vám podle něj půjde jedna radost

O biologických hodinách se mluví poměrně hojně, avšak pojem cikradiánní rytmus není tolik známý. Přitom jde o poměrně zásadní věc v našem životě. Je sice velice důležité, co jíme, pijeme nebo jaké potravní dopl...

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

Relax na víkend? Tradiční harmonizační malajská masáž vás dokonale uvolní

Že jste ještě nikdy neslyšeli o malajské masáži? Pak je nejvyšší čas ji vyzkoušet. Malajská masáž je totiž jedna z nejvíce relaxačních masáží, které si můžete dopřát. Uvolní nejen vaše tělo, ale zregeneruje vás...

Bezlepkový banánový chlebíček

Začněte tím, že si předehřejte troubu na 170 až 190 °C a smícháte si v míse tyto ingredience – rozmačkané banány, rozpuštěné máslo, krystalový cukr, vejce a vanilkový extrakt. V dalším kroku pak přidejte bezlep...

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Nová etapa života začíná... aneb Znovu a lépe

Taky jste v životě někdy udělali věci, na který nejste zrovna pyšný? Já mnohokrát. Ale vždycky jsem se z nich snažila ponaučit. A právě teď skončila jedna etapa, která mě celý tři roky tížila. Nebudu zastírat skutečnosti, protože můj příběh může třeba někoho inspirovat k tomu, žít líp a vyvarovat se stejným chybám. Co mě tedy posunulo dál?