Převozník ve vztahu – dobrý sluha, zlý pán

Převozník ve vztahu

Byla jste s NÍM dlouho. Myslela jste si, že je to ten pravý, a že s NÍM strávíte celý život. Plánovala jste s NÍM dovolenou na příští rok, ale také možná svatbu nebo dítě. A najednou rozchod. Šok, smutek, trápení, zoufalství, slzy, tuna čokolády a kapesníků, nekonečné večery u vína s kamarádkami, kdy vám vyjmenovávají jeho chyby, ale také přemítání toho, proč se s vámi váš milovaný rozešel. Ať děláte, co děláte, chodíte cvičit, zavalujete se prací, nebo chodíte do baru, jako by nic z toho nepomáhalo a vy se uvnitř pořád cítíte prázdná a nic vás netěší. Ale také se kolem vás najednou motá více mužů, kteří by s vámi rádi zašli na rande. Zkuste to s nimi, protože jeden z nich se pro vás může stát takzvaným převozníkem a dostat vás z rozchodové deprese a pomoct vám třeba k novému vážnému vztahu.

Jak se vyrovnat s rozchodem? Převozník vám pomůže

A co že je to ten převozník? Převozník ve vztahu je jednoduše muž, se kterým se po bolestivém rozchodu scházíte, máte sex, chodíte na rande, ale lásku ani zamilovanost necítíte a neplánujete s ním žádný vážnější vztah. Je vám s ním prostě jenom dobře, zvedá vám sebevědomí, které máte nejspíše po rozchodu nízké a „převáží“ vás buď do světa svobodných, či do potenciálního nového vážného vztahu, který může přijít krátce potom, ale klidně i za rok nebo dva. Důležité je, že převozník je dočasný. Dostane vás na druhý břeh.

Pokud se tedy po rozchodu s někým vídáte, je vám s ním dobře, ale cítíte, že to není ten pravý, nepouštějte ho hned k vodě. Tento muž vám může pomoct dostat se ze zármutku a uvědomit si, co v životě potřebujete. Třeba si díky němu uvědomíte, že chcete být sama a věnovat se sama sobě. Nebo naopak zjistíte, že je vám dobře ve vztahu. Převozník vám také může vrátit ztracené sebevědomí a díky němu si můžete zase začít sama sebe vážit.

Nicméně i převozník ve vztahu je jenom člověk a pokud jste si ujasnila, že s tímto mužem neplánujete budoucnost, buďte k němu upřímná. Nevoďte ho za nos, neříkejte mu, že ho milujete, ale na rovinu mu vysvětlete, že je vám s ním dobře, ale že vážný vztah s ním nechcete. Potom už bude na něm, jestli se s vámi bude dál vídat, nebo z toho „vztahu“ vycouvá. Kdybyste upřímná nebyla, může se stát, že se do vás převozník zamiluje a vaše odloučení pak bude těžko snášet. Úskalí převozníka tedy je, že sice pomůže vám, ale sám se přitom může zranit. Buďte k němu tedy citlivá, a hlavně upřímná.

Nespalte se

Převozník ve vztahu tedy může dobře posloužit, ale můžete se s ním i pěkně spálit. Můžete najít i muže, který se sám nechce vázat a bere to s vámi jen jako povyražení. V tomto případě jste oba na jedné vlně a nemusíte se obávat, že byste si případně ublížila. Riziko ovšem je, pokud se do něj v průběhu „vztahu“ zamilujete. Protože z původního převozníka, který vám měl pomoct rozchod překonat, se může stát další muž, který vám zlomil srdce. Nejlépe je tedy hledat muže, se kterým nemáte tolik společného a se kterým si nedokážete představit společný život. Co třeba nějaký bohém, který rád vymetá večírky, zatímco vy ráda trávíte večery doma u filmu a čaje? Nebo muž, který rád cestuje a nemá stálé zaměstnání, zatímco vy jste nejraději ve svém městě a chcete v životě jistotu? Zaměřte se proto na někoho, o kom víte, že život s ním by vám dlouhodobě nevyhovoval.

Jak se vyrovnat s rozchodemVyrovnat se s rozchodem musí každý sám za sebe

Dobré je se také vyvarovat mužů, které znáte z dřívějška a které každodenně potkáváte. Kolega z práce nebo kamarád z vaší party by se převozníky stát neměli. Jak jsme psali výše, převozník je tu pro vás často dočasně, a když se rozhodnete, že už se s ním vídat nechcete, nejlepší je, když už se s ním opravdu stýkat nebudete. Když to ale bude váš kolega z práce, budete vystaveni trapným momentům na poradách či na obědech. Kamarád je dokonce ještě horší volba, protože to může ohrozit váš přátelský vztah a přátelé jsou po rozchodu pro vás to nejdůležitější.

Dobře si to promyslete

Z toho všeho tedy plyne, že převozník ve vztahu může být dobrý sluha, ale i zlý pán. Může to dopadnou dobře, vy znovu sebevědomá a otevřená lásce, ale také můžete opět skončit zlomená. Dobře si tedy rozmyslete, pokud se rozhodnete některého muže ve svém okolí „použít“ jako převozníka. A pokud zjistíte, že je vám přece jenom nejlíp samotné, nehledejte převozníka za každou cenu. Třeba se dokážete převést na druhý břeh i sama.

 


Stáhnout v PDF

Chcete se zeptat na cokoliv k tématu? Obraťte se na naše poradce.

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte