Veroničin Blog: Co si vzít z těžkých situací?

Co si vzit z tezkych situaciCo si vzít z těžkých situací?

Dřív jsem měla tendenci se litovat, když se mi něco přihodilo. Jak je ten svět zlý, že mi hází klacky pod nohy! Potom jsem si začala všímat zajímavého fenoménu – o nějaký čas později jsem byla vděčná, že se to stalo, kdyby se to totiž nestalo, tak bych přišla o něco, co pro mě bylo později velmi důležité. Časem jsem dokonce těžké situace začala mít ráda a v současné chvíli se z každé z nich snažím vzít tyto tři věci.

  • Proč já? 

Nemyslím to teď tím ublíženým a sebelítostivým způsobem, ale určitě je důvod, proč se tohle stalo zrovna mě. Buď se to stalo jako příčina věcí minulých anebo příprava na věci budoucí. Nic jako náhoda a pozice oběti v této situaci neexistuje. Takže buď dělám něco, co mi není užitečné a co mě dostalo právě sem a můžu si za to naprosto sama. V tom případě musím přijít na to, co to je a změnit to. Povyrůst osobnostně a udělat krok dopředu. A pokud se jedná opravdu o něco, co jsem nemohla ovlivnit, tak se ptám, co mě to přišlo naučit? Co si mám odnést za cennou zkušenost a jak tato zkušenost bude přínosná pro můj budoucí život?

  • Jak to souvisí s mými sny?

Možná máte svoje sny a přání. Věci, kterých chcete ve svém životě dosáhnout. A život si vás otestuje. Prověří si, jestli skutečně chcete tak moc to, co chcete. Jak tato situace souvisí s vašimi sny? Co vám přišla ukázat? Třeba jednou jsem měla finančně náročné období. Počítala jsem každou korunu. Proč? Abych zvedla zadek a konečně se pohnula profesně z místa. A protože jsem to neudělala sama, život mě dotlačil. Aleluja! 

  • Co je na tom dokonalé? 

Život je dokonalý. Trošičku teď zopakuji myšlenku z předchozího bodu. Na všem lze najít něco dokonalého. I na těžkých situacích je cosi krásného. Člověk v nich pozná sebe samotného, pozná druhé, pozná pravé přátele. To je ta krása. Ta pravdivost. Dokonalost v každém ohledu. Můj názor je takový, že kdyby tyto situace nepřicházely, tak bychom pravděpodobně pořádně nežili. A to mě dostává k dalšímu bodu. 

  • Je to život 

Žijete na této planetě. A život byste měla přijímat se vším všudy, i s tím špatným, co přináší. A pokud žádný těžkým situacím nečelíte, nebo jste nečelila v minulosti, pak jste pravděpodobně dostatečně nežila. Je to jednoduché. Člověk, který vybudoval miliardovou firmu během několika let, čelil určitě ve svém podnikání mnohonásobě více těžkým situacím než člověk, který si každoročně otevře stánek s občerstvením u rybníka. A stejně tak člověk, který žije krásný život, prošel více těžkými situacemi, aby se naučil, jak krásný život žít, a hlavně si ho vážit. 

To jsou moje čtyři body, které si připomínám v těžkých situacích a otázky, na které se sama sobě ptám, když přijdou. Nikdy to není jednoduché a občas mám chuť se na všechno vážně vybodnout. Ale když vytrvám, přijde to ovoce. A vám přeji to stejné. Abyste i v těžkých chvílích uchovala pozitivního ducha a třeba si připomněla tyto body a snáz to vše překonala. Protože já ve váš věřím. A věřím v to, že nic vás na vaší cestě neporazí. 

Seriál - Veroničin Blog

Přečtěte si všechny díly ze seriálu:

Jak poznat, že má vztah ještě cenu? »» Proč se zamilovávám do stejných typů mužů »» Jak vypadá pravá láska »» Evoluce ženy jako partnerky »» Vztahové struktury »» Jak zabránit ztrátě vztahu  »» Nezávislost ve vztahu »»  Mužská a ženská podpora  »» Sebeláska u ženy »» Jak mluvit o partnerovi »» Partner vs. děti »» Vztah a osobní rozvoj »» Výjimečnost partnera »» Sex ve vztahu »» Jak mluvit o sexu »» Jak zvládnout samotu »» Muž, se kterým je těžké žít »» Jak mít rád sám sebe »» Detektivem ve vztahu »» Proč si muži hledají milenky »» Jak se seznámit »» Proč mám potíže najít partnera? »» Jak nás ovlivnily tresty rodičů? »» Co si vzít z těžkých situací? »» Jak má vypadat šťastný vztah? »»


Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte