Veroničin Blog: Jak mluvit o sexu ve vztahu

jak mluvit o sexuJak mluvit o sexu?

Jedna z mých kamarádek se živí jako profesionální společnice. Musím přiznat, že rozhovory s ní jsou velice zajímavé – hlavně ty o sexu. Nedávno jsme spolu byly na procházce a já využila příležitosti, abych se jí zeptala na to pár věcí, které se staly podkladem pro tento článek.

Sex jako tabu

Nepřestává mě překvapovat, pro kolik lidí je sex stále tabu. Kolik lidí o něm nedokáže mluvit a stydí se říct, co se jim líbí, a co by ve skutečnosti v posteli chtěli zažít. Ještě více šokující, než tento stud je fakt, že mnoho lidí (převážně žen) ani nezná své touhy, nezná své tělo a na sex se dívají jako na něco, co je nezbytné, nikoli příjemné a obohacující. Pak přijde intimní chvilka s partnerem a oba jen tak odhadují, co by asi měli udělat, aby se to tomu druhému líbilo, nebo aby to měli co nejrychleji za sebou. Sex se stává stresem a rutinou. Někdy, když žena předstírá orgasmus, se sex stává i lží. Je tohle opravdu bod, kam se chcete ve svém vztahu dostat?

Úspěch společnice

Zeptala jsem se svojí kamarádky, proč se za ní klienti vracejí. Myslela jsem si, že umí něco, co mnoho žen neumí. Ale byl to velký omyl. Nejčastěji dostává od svých klientů pochvalu ohledně toho, že se jí mohou se vším svěřit. Mohou jí říct svoje nejperverznější představy a touhy a ona je neodsoudí. Většina jejích klientů je ženatých. Pokaždé se jich ptá, proč jsou tu, a ne u své ženy a pokaždé je odpověď stejná – buď je žena odsoudila za jejich touhy, nebo se jí stydí vůbec svěřit.

Kdo za to může?

Bylo by jednoduché říct, že za to může muž, kteří se dostatečně nesnaží, ale já si spíš říkám, jestli ta chyba není někde na naší straně. Přeci jen pro muže je sexualita mnohem přirozenější než pro ženy. Mužská sexualita nebyla nikdy v průběhu historie označována za špatnou, nežádoucí a nikdy za ni nebyli trestáni, spíše naopak, byli uctívání za to, kolik žen mají, s kolik spali apod. My ženy bychom se měly naučit vytvořit muži bezpečné prostředí, kde se může svěřit a vyjádřit. Tohle totiž vytváří skutečné pouto a důvěrnost, kterou my ženy tolik potřebujeme ke kvalitnímu sexuálnímu zážitku.

Co když je můj muž úchyl?

Z vlastní zkušenosti vím, že přání mužů mohou být jakákoli. Někdy i nepříjemná, obzvlášť pokud fantazíruje o tom mít v posteli další ženu. Je důležité si uvědomit, že svěřováním muž nedostává povolení k akci. Většinou pouze upustí páru a zůstává u řečí. Má větší chuť na vás. Jeho fantazie už byla vyřčena. Už jen mluvit o ní ho vzrušuje. Nepotřebuje ji dělat, pokud má prostor o ní hovořit se svým nejbližší člověkem – s vámi. Snadno se potom děje to, že se váš sex zlepší, frekvence se zvýší, důvěra se prohloubí a váš muž nebude mít potřebu utíkat někam jinam, protože ta partnerka, která mu skutečně rozumí, ta pravá, čeká doma.

Společnost nemá pravdu

Obzvlášť v oblasti sexu můžeme mít tendence řídit se společenskými normami. Uvedu jeden příklad za všechny – když nemáme hodně sexu, nemáme dobrý vztah. Existuje i mnoho dalších „mouder“, která si určitě vybavíte. Pravdou je, že tyto stereotypy jsou vytvořeny na základě romantických filmů, knih, porna apod. Je to ale stejná hloupost jako říct, že všechny ženy by měly nosit dlouhé vlasy. Každý člověk je jiný. Každému se v sexu líbí něco jiného. Někdo chce mít sex jednou za měsíc, někdo třikrát denně a obojí je v pořádku. Nezáleží na tom, co si myslíte, že by se mělo. Záleží pouze na tom, co opravdu chcete. Kdybyste byla na celém světě jen vy a váš partner a nikdo jiný, jak by vaše sexualita vypadala?

Zbavte se strachu

Nebojte se do toho jít a toto téma prozkoumat. V oblasti sexu leží spoustu zajímavých poznatků jako o vás samotných tak o vašem partnerovi. Je tam klíč ke spokojenému vztahu, ať už samotný sex bude vypadat jakkoli. Musíte v něm být šťastná vy i partner, jinak vás to nikdy nebude těšit. Ani jednoho.

Seriál - Veroničin Blog

Přečtěte si všechny díly ze seriálu:

Jak poznat, že má vztah ještě cenu? »» Proč se zamilovávám do stejných typů mužů »» Jak vypadá pravá láska »» Evoluce ženy jako partnerky »» Vztahové struktury »» Jak zabránit ztrátě vztahu  »» Nezávislost ve vztahu »»  Mužská a ženská podpora  »» Sebeláska u ženy »» Jak mluvit o partnerovi »» Partner vs. děti »» Vztah a osobní rozvoj »» Výjimečnost partnera »» Sex ve vztahu »» Jak mluvit o sexu »» Jak zvládnout samotu »» Muž, se kterým je těžké žít »» Jak mít rád sám sebe »» Detektivem ve vztahu »» Proč si muži hledají milenky »» Jak se seznámit »» Proč mám potíže najít partnera? »» Jak nás ovlivnily tresty rodičů? »» Co si vzít z těžkých situací? »» Jak má vypadat šťastný vztah? »»


Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.


Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte