Veroničin Blog: Jak se seznámit?

Jak se seznámitKoučka Veronika radí, jak se seznámit s mužem.

Když jsme se rozhodla napsat článek na tohle téma, tak jsem si říkala, že já vlastně ani nevím jak se seznámit s mužem. Kde se seznámit taky netuším, protože moje známosti přicházely zcela náhodně a celkově jsem se musela hodně do hloubky zamyslet nad tím, jak to tedy dělám, a co z toho lze předat dál.  A přišla jsem na to.

Nevyhlížejte

Já se nikdy nekoukala kolem sebe. Tedy ne že bych neměla přehled o tom, jestli tam je nebo není nějaký hezký muž, ale nikdy jsem nevyhlížela a nescanovala místnost očima. Co jsem ale vždycky udělala bylo, že když jsem odcházela, např. na toaletu, tak jsem v rychlosti celou místnost přelítla očima a když se můj pohled setkal s pohledem muže, tak jsem se pousmála. Pokaždé to fungovalo. Řekla bych, že to byla kombinace toho nepůsobit že někoho hledám a zároveň i toho dát muži signál a zároveň prostor.

Nikdy nedělejte první krok

Pokud vás muž neosloví, má pro to důvod. Buď je zadaný, nebo je zvyklý, že ženy oslovují jeho, nebo je stydlivý – v každém případě to musí být on, kdo dělá první krok. Je hezké být emancipovaná, ale každá z nás určitě toužíme po silném muži a jen silný muž sebere kuráž a přijde nás oslovit. Nedělejte si nic z toho, že vás dlouho nikdo neosloví – jednoduše jste jen dlouho nepotkala muže, co by za to stál.

Buďte tajemná

Úžasná rovnováha tajemství a otevřenosti – tak tomu říkám já. Tohle na muže funguje. Povídejte si s ním (o čemkoli), vtipkujte, ptejte se ho, buďte otevřená, ale NEŘÍKEJTE NIC o sobě. Po vašem skvělém rozhovoru si muž uvědomí, že jste byla skvělá, ale vlastně o vás nic neví a bude vás chtít vidět znovu. Ostatně co by ho mělo zajímat, když mu svůj život vyklopíte na první dobrou? Tajemství je potřeba postupně mu můžete odhalovat víc a víc, ale nikdy ne vše naráz.

Smějte se

Já jsem vysmátec od přírody nikdy mi to nepřišlo jako výhoda při seznamování s muži, ale je! Všichni do jednoho mi řekli, že se jim nejvíc líbilo to, jak se pořád směju a jsem veselá. Ukážete tak, že nejste žádná chudinka, ale že jste šťastná i bez muže, a to oni chtějí nejvíc – prostor pro dobývání.

Zjišťujte společné a stavějte na tom

Konverzaci by měl vždycky vést muž. Můj přítel (v dobách našeho namlouvání) mi ukázal, o čem to je – dát prostor ženě a ptát se jí a zajímat se o ni a bylo to velmi příjemné. Vzhledem k tomu, že in je muž jako žádný jiný před ním, jsem si odvodila, že toto bude taky důležité. Pokud vás muž nebaví a musíte vymýšlet co říct a neříct, nikam to nepovede. Když už ale povídáte, zjišťujte, co máte společné a nalaďte se „na stejnou notu“. Není nic lepšího než sdílet společné názory na něco, co se vám oběma líbí nebo nelíbí, víc to sbližuje.

Závěrem

Nejsem fanoušek konkrétních návodů, nevěřím, že budou fungovat všem, ale pokusila jsem se vám vyseknout pár důležitých věcí pro seznámí s mužem, které u sebe vnímám jako zásadní. Věřím, že jejich zapojením do života k sobě přitáhnete více potenciálních partnerů.

Jestli existuje jedna myšlenka, kterou si přeju, abyste si z tohoto článku odnesla, pak je to to, že vy se snažit nemusíte, nemusíte vymýšlet ani vyvíjet nějaké strategie. Nechte to na muži, jen tak to vztah bude funkční. Nejvíce si přece vážíme toho, do čeho jsme investovali energii. Tak ho nechte investovat tuto energii do vás. 

Seriál - Veroničin Blog

Přečtěte si všechny díly ze seriálu:

Jak poznat, že má vztah ještě cenu? »» Proč se zamilovávám do stejných typů mužů »» Jak vypadá pravá láska »» Evoluce ženy jako partnerky »» Vztahové struktury »» Jak zabránit ztrátě vztahu  »» Nezávislost ve vztahu »»  Mužská a ženská podpora  »» Sebeláska u ženy »» Jak mluvit o partnerovi »» Partner vs. děti »» Vztah a osobní rozvoj »» Výjimečnost partnera »» Sex ve vztahu »» Jak mluvit o sexu »» Jak zvládnout samotu »» Muž, se kterým je těžké žít »» Jak mít rád sám sebe »» Detektivem ve vztahu »» Proč si muži hledají milenky »» Jak se seznámit »» Proč mám potíže najít partnera? »» Jak nás ovlivnily tresty rodičů? »» Co si vzít z těžkých situací? »» Jak má vypadat šťastný vztah? »»


Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte