Veroničin Blog: Proč mám potíže najít partnera?

Proč mám problém najít partneraProč mám problém najít partnera? 

Na tuhle otázku je mnoho odpovědí. Některé jsem zmiňovala ve svých videích, o některých jsem psala články. Dnes vám tedy představím další z nich. Tentokrát se podíváme na obtíže s hledáním partnera skrze čtyři životní oblasti a jejich vliv právě na lásku.

Rovnováha a vztah

Vztahy vznikají v době rovnováhy. Možná jste si všimla, že když jste vy nebo vaše kamarádky nejvíce šťastné, spokojené, tak se za vámi muži otáčí jedna báseň. Ale když po partnerovi toužíte, jako by se najednou všichni tihle muži někam schovali. Muže totiž přitahuje stabilita. Není v tom nic sobeckého, ale začátky vztahu chtějí mít co nejvíce příjemné a nekomplikované. Nebudou prvotně vstupovat do vztahu s ženou, která by pro ně byla potenciální přítěží (pokud tedy nemají spasitelský komplex). Přítěž je možná příliš silné slovo, ale nelekejte se, dál si to více rozebereme.

Pilíř číslo jedna: Zdraví

Životní rovnováha je tvořena čtyřmi pilíři a za ten nejdůležitější považuji zdraví. Pokud je žena zdravá, dýchá životem, je přitažlivá, hraje na základní mužské sexuální pudy. Muž vždy podvědomě vycítí, která žena je stvořena pro to porodit mu dítě a logicky zdravé dítě porodí zdravá žena. Tohle je záležitost čistě hormonální. Pokud odhlédneme od hormonů, potom zdravá žena překypuje životem. Má energii, dobrou náladu, krásné tělo, sama je krásná. A to se prodává samo. Oproti tomu nemocná žena směřuje veškerou energii na své uzdravení a logicky jí pak moc nezbývá na partnera. A ten muž to vycítí. Proto vztahy bývají kratší a pomaleji se rozvíjí v období nemoci ženy. (Podotýkám, že se bavíme o nezadané ženě, která hledá partnera, podpora partnera v nemoci v dlouhodobém vztahu je zcela jiný příběh).

Pilíř číslo dva: Vztahy

Pokud žena nemá uzavřený vztah předchozí, prochází komplikovaných rozvodem apod. není připravena na další nový vztah. Muž v takovém vztahu totiž vždycky bude až na druhém místě. Nikdy tomu není jinak. Mluvila jsem s nesčetně ženami, které si procházely těžkým rozvodem a měly v té době nového partnera a téměř vždy je opustil. Dává to smysl, protože žena je stále myšlenkami u svého ex, stále se jím zabývá a dokud se vše neuzavře, tak není připravena na vztah a nemůže dát novému vztahu a partnerovi maximum. Muž vždy vycítí, kdy je prioritou a kdy je na druhém místě. A na druhém místě se nikomu nelíbí.

Pilíř číslo tři: Práce

Pod slovem práce si představte životní poslání – nemusí to nutně být vaše zaměstnání. Je to něco, co dává vašemu životu šťávu a smysl. Může to být třeba koníček, něco, co jste si určila jako své životní poslání, zkrátka cokoli, čemu tento význam přikládáte. Žena bez rovnováhy v tomto odvětví často směřuje veškeré úsilí do vztahu, a to nikdy není dobře. Pro muže je přitažlivá žena s posláním. Ta, která má i něco jiného než jen jeho. Něco, čemu dá čas od času přednost. Směr, kterým se rozvíjí a roste a užívá si to. Taková žena totiž muže stimuluje k jeho vlastnímu růstu. A to je pro muže jako magnet. Bez tohoto zaměření a rovnováhy může být na muži a pěstování vztahu až příliš závislá a žádného muže nebude přitahovat závislost.

Pilíř číslo čtyři: Peníze

Peníze mluví samy za sebe. Když je nemáme, jsme v háji. Mluvím teď především o krizových situacích. Pokud se žena topí v dluzích, je to podobné jako se zdravím – bude veškerou pozornost směřovat na změnu této situace a partner bude opět pouze třetí kolo u vozu. Nebude mu moci dát to, co nový vztah potřebuje, protože je sama rozladěna a trpí finančním nedostatkem a strachy s tím spojenými.

Rovnováha jako výchozí bod

Pokud máte všechny tyhle části opravdu v rovnováze, pak hledejte další odpovědi v ostatních článcích. Jak jsem říkala, důvodů je více. Pokud jste se v některé části poznala a pokud jste si vědoma toho, že tuto životní oblast nemáte pod palcem, pak to může být právě to, co vám brání nového partnera potkat, popř. to, na základě čeho se vaše vztahy potom rozpadají. A já mám na vás jednu otázku: „Jak dlouho si to chcete ještě tolerovat?“ Pokud chcete změnu, je na čase udělat ji právě teď. Zažádejte si o konzultaci a dostaňte se do rovnováhy. Vhodnější příležitost už nebude. 

Seriál - Veroničin Blog

Přečtěte si všechny díly ze seriálu:

Jak poznat, že má vztah ještě cenu? »» Proč se zamilovávám do stejných typů mužů »» Jak vypadá pravá láska »» Evoluce ženy jako partnerky »» Vztahové struktury »» Jak zabránit ztrátě vztahu  »» Nezávislost ve vztahu »»  Mužská a ženská podpora  »» Sebeláska u ženy »» Jak mluvit o partnerovi »» Partner vs. děti »» Vztah a osobní rozvoj »» Výjimečnost partnera »» Sex ve vztahu »» Jak mluvit o sexu »» Jak zvládnout samotu »» Muž, se kterým je těžké žít »» Jak mít rád sám sebe »» Detektivem ve vztahu »» Proč si muži hledají milenky »» Jak se seznámit »» Proč mám potíže najít partnera? »» Jak nás ovlivnily tresty rodičů? »» Co si vzít z těžkých situací? »» Jak má vypadat šťastný vztah? »»


Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Otevřela jsem článek , přečetla jedním dechem , ano dobře ,ale já už to tak jednou měla ... a co se dělo , všichni rádobyoartneři dělali tak, aby mi tu rovnováhu nabourali ...nemohu se rozepisovat dál ..to hlavní jsem napsala a je to tak ... napadá… celý příspěvek


Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte