Veroničin Blog: Jak opravdu poznat muže (i přes růžové brýle)

Jak ho opravdu poznatjpgVeroničin Blog: Jak opravdu poznat muže (i přes růžové brýle)?

Začátky vztahů, bezhlavá zamilovanost a růžové brýle. Je těžké být racionální a je snadné propadnout někomu, kdo se potom „přes noc“ změní v úplně jiného člověka. Děláme tu chybu, že se necháme opít koktejlem hormonů a dáváme si pásku přes oči – nevědomě. I přesto existuje způsob, jak prověřit partnera v této fázi. Mějte na paměti tyto kroky:

  • Věř činům, ne slovům

Rády propadáme slibům a představám. Období zamilovanosti přímo navádí ke snění. Málokdy se ocitáme v realitě nohama na zemi. Sama mám kamarádku, jejíž nová láska ji opravdu ponižuje, a to i před zraky jejích přátel, a ona? Ona to nevidí! Byla upozorněna od svých kamarádů, ale i přesto stále nic nevidí. Čeho si totiž všímá tak jsou sliby, které jí on dává a plány, které spolu mají. Jsou spolu už půl roku a tipněte si, kolik slibů se splnilo a kolik přání realizovalo? Ano, žádné. Dávejte proto malé zkoušky. Slíbí vám dovolenou u moře? Požádejte o ochutnávku – o víkend na chalupě. Slíbí vám, že vám uvaří – zvolte si den a požádejte ho o snídani. Prověřujte jeho slova činy. Čin nemusí být stejně velký a náročný, může být podstatně menší. Když člověk splní malou věc, je pravděpodobné, že velkou splní také. Neupínejte se na představy, ale na činy. A tyto činy prověřujte.

  • Počkej se sexem

Staromódní? Ale vůbec ne. V zamilovanosti je snadné užívat si sexu, je to přitažlivé a cítíte, že chcete. Sex je ale ve skutečnosti velmi vzdálený od skutečné intimity a přemíra sexu dokonce intimitu zabíjí. Sex je především mužské vyjádření lásky. Žena potřebuje cit, péči, oporu. Než se vrhnete do sexu, prověřte si, že je vám muž schopen toto dát. Požádejte ho o vyslechnutí, o pomoc, podporu a podívejte se, jak se k ní postaví, než mu dáte to, co je pro něj nejdůležitější. O tomhle je totiž intimita, nikoli o sexuálním výboji.

  • Důvěřuj, ale prověřuj

Jak už bylo zmíněno výše, tak prověřujte. Nejen to, jestli se slova promění v činy, ale vlastně cokoli. Prověřte si, jak ho vnímají vaši přátelé – snadno můžete něco přehlídnout. Prověřte si, jestli to, co vám říká, je pravda. Několikrát se zeptejte na to, co bylo řečeno, a poměřujte, jestli se odpověď změnila. Berte to tak, že musí projít zkouškou, než vás dostane, a vy jste zkoušející. Je tolik dobrých herců, ale velmi málo dobrých režisérek – staňte se jednou z nich.

  • Pozoruj

Pozorujte ho. Nepropadejte jeho slovům, ale buďte spíše pasivní než aktivní. Sledujte, jakou aktivitu vyvíjí on sám. Prostě se chvilku jen vezte. Buďte taková, jakože vám je jedno, jak to dopadne a co bude nebo nebude. Sledujte, co udělá on. Přidá se k vám na loď „je mi to jedno“, nebo se bude snažit ještě víc?

Pokud zapojíte v období zamilovanosti všechny tyto zkoušky a pokud jimi partner projde, potom je jen velmi malá pravděpodobnost, že se spálíte. Tedy spálit se můžete, stále můžete být nekompatibilní, ale můžete si být jistá, že ten muž je dobrým člověkem.

Seriál - Veroničin Blog

Přečtěte si všechny díly ze seriálu:

Jak poznat, že má vztah ještě cenu? »» Proč se zamilovávám do stejných typů mužů »» Jak vypadá pravá láska »» Evoluce ženy jako partnerky »» Vztahové struktury »» Jak zabránit ztrátě vztahu  »» Nezávislost ve vztahu »»  Mužská a ženská podpora  »» Sebeláska u ženy »» Jak mluvit o partnerovi »» Partner vs. děti »» Vztah a osobní rozvoj »» Výjimečnost partnera »» Sex ve vztahu »» Jak mluvit o sexu »» Jak zvládnout samotu »» Muž, se kterým je těžké žít »» Jak mít rád sám sebe »» Detektivem ve vztahu »» Proč si muži hledají milenky »» Jak se seznámit »» Proč mám potíže najít partnera? »» Jak nás ovlivnily tresty rodičů? »» Co si vzít z těžkých situací? »» Jak má vypadat šťastný vztah? »»


Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte