Veroničin Blog: Sex a vztah – 5 faktů a mýtů

Sex a vztah - 4 fakta a mýtySex a vztah - 4 fakta a mýty

O sexu ve vztahu panuje spousta mylných přesvědčení a také spousta očekávání, která by měla být naplněna. Vtipné na té celé situaci je to, že často chceme po partnerovi, aby naplnil něco, o čem mu neřekneme. Prostě tak nějak doufáme, že se trefí do černého a že to v posteli do sebe zapadne. Jen tak napoprvé. Toto je jeden z nejčastějších omylů a je jich samozřejmě mnohem více. V článku se na některé podíváme.

Sex a pak se rozhodnu

V moderní době nám často k výběru partnera pomáhá jako kritérium kvalita sexu. Často se uvažování o vhodnosti partnera odehrává až po sexuálním zážitku. Tento přístup je nevhodný hned z několika důvodů. Jednak se sexem tvoří vztah a určitá forma intimity, která nám potom zabraňuje vidět věci střízlivě, a tak se často můžeme rozhodnout, že mu dáme šanci, ačkoli bychom tak bez sexuálního zážitku neučinily. Zatemňuje tedy náš úsudek, co se týká výběru partnera.

Sex musí sednout

Druhá věc je ta, že když už se rozhodneme, že bychom s tímto člověkem chtěly do vztahu, a pak se odehrají postelové hrátky, jsme zklamané, když partner nenaplní naše očekávání. Škoda, že mu to nejde v posteli, jinak je to ale skvělý chlap. Toto je druhý mýtus. Nemůžete očekávat, že si s někým v posteli sednete na první dobrou. Ano, může se to stát a určitě se vám to i stalo, ale není to pravidlo.

Sex je o souhře, důvěře a naplňování potřeb. Pokud dopředu tyto potřeby neznáte a nemáte mezi sebou silnější důvěru, potom sex nemůže být přesně podle vašich představ. V podstatě hrajete ruletu.

Láska prochází trenkama

TOHLE JE PRAVDA. Sex vyplavuje u muže testosteron. Je to hormon, který je muži přirozený. Tento hormon se vyplavuje, když se mu žena jakkoli sexuálně věnuje. Způsobuje to, že se muž cítí jako borec a jako pán všeho tvorstva, když ho tedy dobře umíte uspokojit v posteli, dáváte mu tím pocit, že je jedinečný a úžasný, tedy dávají mu ho ty hormony, vy ale významně dopomáháte tomu, aby se vyplavily. Získáte si tak srdce muže.

Když mi něco přijde nechutné, prostě to dělat nebudu

Tady opatrně. Sex je citlivá a důvěrná věc. Pokud se vám partner svěří se svou touhou a nesetká se u vás s pochopením, je potřeba mu potřebu naplnit jinak. Když byste totiž partnera označily za nechutného, nabíháte si akorát tam, že už se vám s ničím nesvěří a pravděpodobně si půjde potřebu uspokojit jinam. Uvedu vám příklad. Muž touží po análním sexu. Partnerka nikoli. Mohou se ale dohodnut, že si k sexu pustí porno s touto tématikou.

Muž je spokojený a partnerka mu poskytla maximum v tomto ohledu, které pro ni bylo přijatelné. Na druhé straně je tu muž s preferencí análního sexu a partnerka, která mu řekne striktní ne a zároveň ho poučí jak je to nevhodné a nezdravé a kdo ví co. Kdy se muž bude cítit lépe a kdy partnerka tvoří větší důvěru?

Moje znalosti jsou omezené

Rozhodně ANO. Za svůj aktivní sexuální život jsem si říkala, že mám poměrně dost zkušeností, že nejspíš vím, co se mi líbí a co ne, a že můj partner to má stejně. Vlastně není až moc co nového objevovat. A když už budeme mít potřebu posunout hranici, inspirujeme se v pornu. To je ale velký omyl.

Začala jsem se zajímat (pouze z osobního zájmu) o tantru. Tantra je umění, které se věnuje rozvíjení sexuální energie každého člověka, a to jinak než samotným sexem. Musím říct, že to silně doporučuji každému páru. Náš sexuální život je úplně jiný než býval.

Samozřejmě je více mýtů a tabu o sexu. Další vám napíšu třeba v příštím článku. Toto jsou ta nejčastější, se kterými se setkávám. Je třeba si jich být vědomá, protože sex jako významná oblast života a vztahu, vám může nadělat spoustu neplechy, tak si proč si to ještě ztěžovat, že.

Seriál - Veroničin Blog

Přečtěte si všechny díly ze seriálu:

Jak poznat, že má vztah ještě cenu? »» Proč se zamilovávám do stejných typů mužů »» Jak vypadá pravá láska »» Evoluce ženy jako partnerky »» Vztahové struktury »» Jak zabránit ztrátě vztahu  »» Nezávislost ve vztahu »»  Mužská a ženská podpora  »» Sebeláska u ženy »» Jak mluvit o partnerovi »» Partner vs. děti »» Vztah a osobní rozvoj »» Výjimečnost partnera »» Sex ve vztahu »» Jak mluvit o sexu »» Jak zvládnout samotu »» Muž, se kterým je těžké žít »» Jak mít rád sám sebe »» Detektivem ve vztahu »» Proč si muži hledají milenky »» Jak se seznámit »» Proč mám potíže najít partnera? »» Jak nás ovlivnily tresty rodičů? »» Co si vzít z těžkých situací? »» Jak má vypadat šťastný vztah? »»


Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Partnerské vztahy a sexualita

V této knížce najdete spoustu užitečných a praktických informací z oblasti…

Cena: 150 Kč

REJUNOVA 120 tbl.

Ájurvédský bylinný přípravek pro muže, podporuje potenci Impotence je velmi…

Cena: 399 Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte