img

Léčivé kameny: Lávové kameny představují vyživující energii z hlubin země

Lávové kameny jsou spojovány zejména s první a druhou čakrou našeho těla. Dávají pocit stability, zprostředkovávají uzemnění (uvědomění si své osoby…

lávové kameny2

Hledáte-li cestu, jak do svého života vnést trochu energie a zdravě povzbudit svůj vnitřní oheň, pak je jedna z možností sáhnout po lávových kamenech. Tyto léčivé kameny v sobě uchovávají spojení mezi zemí a ohněm, přičemž je to vzduch a voda, které jim dávají finální podobu. Vždyť vznikly tím, že v tekuté podobě vytryskly právě z hlubin země. Pak trvá i několik let než láva na vzduchu i s pomocí deště znovu zchladnou do podoby „kamene“. Schopnost uchovat teplo si však ponechávají. Kde všude nám mohou být lávové kameny prospěšné?

Čtěte také:

Léčivé kameny vás ochrání a povzbudí. Víte, jak vybrat, očistit a aktivovat drahý kámen?

Lávové kameny jako léčivý šperk

Lávové kameny jsou spojovány zejména s první a druhou čakrou našeho těla. Dávají pocit stability, zprostředkovávají uzemnění (uvědomění si své osoby v konkrétním čase a na konkrétním místě), zklidňuje emoce a zároveň dodávají energii potřebnou k plnému životu. Pomáhají také se zdravou sexualitou, zvyšují plodnost a přispívají k uvolnění traumat v sexuální oblasti. Podporují mezilidské vztahy. Nejčastěji se nosí jako šperk, ale své uplatnění nachází i v oblasti fyzioterapie a masáží. Šperky (náramky, nánožníky i náhrdelníky) by se ideálně měly nosit přímo na těle, aby lávové kameny byly v kontaktu přímo s krevním oběhem. Přečtěte si článek na téma drahé kameny podle znamení zvěrokruhu

Lávové kameny – působení na fyzické rovině

Lávové kameny se odnepaměti používaly jako ochranné amulety. V některých kulturách z nich dokonce stavěly budovy určené k léčení. Měly pacienty nejen posílit, ale také ochránit před nepříznivými vlivy, které nemoc vyvolaly. Lávové kameny využívají sílu a stabilitu energie země. Po fyzické stránce mohou pomoci v mnoha oblastech:

 • vhodné v chladných dnech, kdy pomáhají udržovat vnitřní teplo, povzbuzují imunitu
 • uvolňují svalové napětí (zejména při masážích) - jsou vhodné nejen pro akutní či chronické obtíže, ale i jako součástí prevence
 • pokud jej využíváte na grilování, dodávají zdravou energii našemu jídlu
 • prokrvují tělo
 • aktivizují imunitní i lymfatický systém

Masáže a lávové kameny

Oblíbenost lávových kamenů při masážích je dána hlavně jejich schopností kumulovat teplo. Správným umístěním dokáží v našem těle rozproudit životadárnou krev, která kromě kyslíku nese i mezibuněčné informace. Díky teplu dochází i k uvolnění zatuhlých svalů a energie, která zde „zahnívá“ má šanci se zase rozproudit.

Tyto léčivé kameny zároveň pomohou z tělesných periférií odnést již nepotřebné. Základem úspěchu je však také hluboký dech, který pomáhá celý proces ukotvit a uchovat. Po masáži lávovými kameny byste měli odpočívat, vyhnout se rušnému či znečištěnému prostředí a také tělo zavodnit. Přečtěte si o masáži s lávovými kameny více. 

lávové kameny1

Lávové kameny – působení na psychické rovině

Vedle svých fyzických účinků jsou lávové kameny také významnými pomocníky na psychické rovině. Skrze uvolněné tělo a pocit síly v nás dokáží vyvolat řadu přirozeně pozitivních emocí.

 • dodává sebejistotu (sebe-uvědomění) a vášeň
 • vyvolává pocity radosti – dodáním energie zlepšuje náladu, čímž potlačuje příznaky deprese či úzkostí
 • posiluje důvěru v život i budoucnost, ulevuje od těžkých okamžiků v minulosti (zejména v emoční rovině, která se skrze tělo vpisuje do našich svalů, kloubů a vazů)
 • buduje v nás pocit bezpečí, čímž dále dovolí uvolnit přetížené svaly
 • díky rozprouděné energii získáte více „síly“ pro zvládání náročnějších životních období, vliv stresu na vaše zdraví bude výrazně menší
 • využitím vnitřních energetických zdrojů (které lávové kameny probouzí a uvolňují) se můžete zbavit únavy i nechuti do aktivity

Lávové kameny – jak je očistit

Nedílnou součástí práce s minerály je také péče o samotný lávový kámen. I on občas potřebuje pozornost. Obzvlášť, pokud nám v poslední době s něčím výrazně pomohl. Je důležité jej očistit, aby se energie v něm usazené nezačaly opět uvolňovat do jeho okolí. Místo pomocníka by se snadno mohl stát zdrojem našich potíží. Lávové kameny patří mezi léčivé kameny, přečtěte si o léčivých kamenech více. 

Lávové kameny tedy pravidelně očišťujte pod tekoucí studenou vodou a poté je nechte nabít na slunečním, případně měsíčním světle. Pokud je nosíte na těle, je vhodné jejich očistu provádět alespoň jednou týdně.

Tip na práci s lávovými kameny

 1. Pokud potřebujete povzbudit, noste náramky z lávových kamenů na pravém zápěstí, které reprezentuje mužskou energii (jang). V tomto případě se dobíjí prostřednictvím slunečních paprsků.
 2. Jestliže potřebuje spíše uklidnit a své vnitřní prostředí harmonizovat, noste lávové kameny na levém zápěstí. Tudy proudí ženská energie (jin). Při tomto použití se dobíjejí na měsíčním světle

Přečtěte si také další články ze seriálu - léčivé kameny

Léčivé kameny: Měsíční kámen

Léčivé kameny: Růženín

Léčivé kameny: Tygří oko

Léčivé kameny: Sluneční kámen

Léčivé kameny: Sodalit

Léčivé kameny: Křišťál

Léčivé kameny: Ametyst

Léčivé kameny: Achát

Léčivé kameny: Jaspis

Léčivé kameny: Lávové kameny

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!