Léčivé kameny vás ochrání a povzbudí. Víte, jak vybrat, očistit a aktivovat drahý kámen?

Léčivé kameny vás ochrání a povzbudí. Víte, jak vybrat, očistit a aktivovat drahý kámen?

Každý kámen má svoji prastarou historii a vlastní energie, kterými na nás působí, ačkoliv toto působení přímo nevidíme ani neslyšíme. Je jen na nás, zda tyto energie na sebe necháme vědomě působit.  Vibrace kamene mohou ovlivňovat jak naši mysl, tak i fyzické zdraví, ducha i city.

Kameny umí „naladit“ buňky v našem těle na tu správnou vibraci, tak abychom se mohli těšit zdraví i duševní pohodě. Kameny jsou živé podobně jako rostliny nebo stromy.

Léčivou sílu kamenů znali velmi dobře již naši dávní předkové. Drahé kameny a minerály dodávají životní energii, pozitivní myšlenky a umí zajistit klidný spánek. Při výběru kamene je vhodné řídit se vlastním pocitem a intuicí a záměrem, pro který kámen vybíráme.

Z historie užívání léčivých kamenů

V léčivou a magickou moc kamenů věřili lidé již ve starověku. Ve starověkém Egyptě se na kameny vyrývaly různé symboly, které měly jejich sílu a účinky ještě zvyšovat. Ve starověké Indii se namáčením kamenů ve vodě tvořily léčivé roztoky, které se v případě léčení nemocí pili nebo se jimi potírala nemocná místa na těle či poranění. Ve středověku se hojně využívala léčivá moc polodrahokamů, jejichž obliba mezi lidmi byla v té době poměrně velká. Zájem o magické kameny v průběhu devatenáctého století pomalu mizel, avšak v dnešní době se k jejich magii a léčivým účinkům kamenů mnozí lidé opět vrací a používání kamenů se využívá i jako doplňková a podpůrná léčebná metoda.

Čištění a aktivace kamenů

Stejně, jako mohou léčivé kameny vibrovat a posílat pozitivní vibrace do svého okolí, tak i energii ze svého okolí do sebe stahují, proto používáte-li nějaký kámen častěji či jej u sebe nosíte jako svůj osobní amulet, je dobré jej čas od času vyčistit. Kámen čistíme pod tekoucí vlažnou vodou po dobu tří minut, ideální je čištění kamene v přírodě v tekoucím potůčku, kde necháme kámen po dobu asi hodiny „odpočívat“.  Další možností je nechat kámen přes noc ve vodě, do které společně s ním vložíme křišťál. Stejně tak je možné čištění v bylinkové lázni, nebo ve vodě se solí. Ovšem pozor, některé druhy polodrahokamů kontakt se solí nemají rády. Sluneční kameny se dobíjí na slunci a měsíční za úplňku přímým svitem.

Léčivé kameny pro každého (1)

Jak si vybírat léčivé kameny?

Existují mnohá vodítka, podle kterých je možné si kámen vybírat, je to například podle horoskopu a data narození. Ideální však je, vybírat si svůj osobní léčivý kámen či talisman také podle životní situace, ve které se právě nacházíte či jaký neduh chcete za jeho pomoci léčit.  Při výběru kamene se řiďte spíše intuicí než rozumem, protože jedině tak dosáhnete výběru toho správného kamene.

Litoterapie

Léčba pomocí kamenů se nazývá litoterapie. Kámen by měl být vždy v kontaktu s naším tělem, Léčivé kameny rozhodně nepatří do peněženky nebo k mobilnímu telefonu. Při výběru a použití hraje roli nejen druh kamene, ale i jeho tvar a barva. Obvykle ten kámen, který se nám na první pohled zalíbí, je ten pravý. Pomáhá přikládání kamenů na čakry, z některých kamenů se zase dělají léčivé výluhy.

Způsoby využití léčivých kamenů

  1. Nošení: Kámen se dá nosit jako šperk ve formě přívěsku či jako součást náramku, je možné jej nosit v kapse, přilepit náplastí na postižené místo na těle, či čakru
  2. Dekorace v bytě nebo na pracovišti: neutralizuje negativní energie v prostoru
  3. Meditace s kameny: Kámen účinkuje na duchovní úrovni
  4. Kámen pod polštářem: léčí během spánku, pomůže vám lépe se na energii kamene naladit
  5. Přikládání na tělo a jemné masáže kameny: přikládání na nemocná nebo oslabená místa, případně na čakry
  6. Očištění vody: Voda se očišťuje a harmonizuje za pomoci surového, tedy neopracovaného křišťálu
  7. Výluhy z kamenů: Výluhy z kamenů je možné pít, ale i používat k zevnímu užití k potírání kůže nebo koupelím. Takto vytvořená voda má prokázané regenerační schopnosti, může se též energeticky měnit. Předtím než kámen použijete k energetizaci vody je třeba jej očistit a nabít, poté ponořit na dobu 12 hodin do karafy s vodou, ideálně přes noc. Skvělá kombinace kamenů k energetizací vody jsou růženín, křišťál a ametyst.

Léčivé kameny pro každého (2)

Léčivé kameny a jejich význam – zdravotní účinky léčivých kamenů

Achát

Napomáhá sebepoznání a odstraňuje vnitřní napětí, preventivně působí na zažívací systém, povzbuzuje trávicí trakt, léčí oči a dělohu, čistí lymfatický systém, chrání před kožními chorobami, léčí kožní obtíže a choroby.

Akvamarín

Zajišťuje zdraví, léčí žaludek, jícen, čelisti a bolesti v krku, léčí sennou rýmu, funguje proti krátkozrakosti i dalekozrakosti, v rovnováze udržuje hypofýzu a štítnou žlázu, dobře působí i na svalovou hmotu.

Ametyst

Mírní migrény, je přírodním sedativem, léčí otoky a rány,  zmírňuje bolesti hlavy, odstraňuje napětí, pomáhá při žaludečních a dýchacích obtížích, poruchách sluchu, kožních problémech, nerovnováze zažívacího traktu, působí na střeva a střevní mikroflóru, odstraňuje parazity, podněcuje produkci hormonů, činnost metabolismu, posiluje vylučovací orgány a imunitní systém.

Ametrín

Velmi silně očistný kámen, který regeneruje tělo a aktivuje imunitní systém, chrání před psychickými útoky.

Citrín

Pročišťuje krev, podporuje endokrinní systém a vyrovnává hormonální nerovnováhu, posiluje fyzickou výdrž a energii.

Fluorit

Zahání negativní energii a poruchy všeho druhu, čistí v těle vše, co není v pořádku, ničí viry a léčí všechny druhy infekcí, a to i rýmu a nachlazení, regeneruje kůži a sliznice, odstraňuje vrásky, blahodárně působí na zuby a lze jej použít během stomatologických zásahů k lepšímu a rychlejšímu zhojení, dále blahodárně působí na kosti, artritidu, revmatismus, bolesti zad, zlepšuje funkčnost kloubů, přispívá k hojení vředů a ran a pomáhá obnovovat sexuální aktivitu.

Granát

Regeneruje DNA, příznivě působí na páteř, srdce a plíce.

Hematit

Řeší problémy s játry a krví.

Jadeit

Posiluje imunitní systém.

Jantar

Pomáhá při obtížích se štítnou žlázou.

Jaspis

Zastavuje krvácení, má vliv na krevní destičky, dodává energii.

Karneol

Univerzální ochrana zdraví, dodává člověku sílu a vitalitu, zvyšuje plodnost, léčí frigiditu a impotenci, artritidu, revmatismus, kosti a šlachy, neurózy a deprese.

Křišťál

Vhodný na všechny zdravotní problémy, posiluje psychiku, tiší bolesti hlavy a zubů, léčí neurologické a střevní potíže, nevolnosti, podporuje činnost zažívacího traktu a posiluje imunitu, uvádí tělo do rovnováhy, zvyšuje laktaci.

Lapis Lazuli

Ochranný kámen pro děti, odstraňuje stres a potíže s komunikací.

Lazurit

Podporuje vnitřní klid, je vhodný k meditacím, pomáhá při detoxikaci organismu.

Malachit

Čistí celý energetický systém člověka, pohlcuje negativní energie, pomáhá při porodu, posiluje imunitní systém, pomáhá při epilepsii.

Měsíční kámen

Řeší milenecké problémy, podporuje plodnost a početí, těhotenství a kojení, „ženský“ kámen.

Onyx

Působí na zuby, kosti, kostní dřeň, léčí krevní poruchy.

Opál

Léčí a zmírňuje infekce a horečky, blahodárně působí na zrak, odstraňuje premenstruační syndrom, pomáhá při porodu, čistí krev a ledviny a dodává celkovou životní sílu. 

Rubín

Ulevuje při gastritidě a povzbuzuje trávicí trakt, léčí oči, žaludek i dělohu, čistí lymfatický systém a slinivku břišní, posiluje krevní oběh, chrání před vznikem kožních chorob a léčí je.

Růženín

Odvádí z těla škodlivé látky a přebytečné tekutiny, podporuje srdeční činnost a odstraňuje apatii, pomáhá při dlouhodobých onemocněních, psychosomatických poruchách, vyhlazuje pleť a pomáhá léčit choroby srdce, ledvin, jater, plic a genitálii.

Sluneční kámen

Udržuje v rovnováze všechny orgány.

Smaragd

Silné detoxikační účinky, posiluje játra, pomáhá při vidění, posiluje zrak, pomáhá léčit šedý zákal, posiluje paměť a zvyšuje vnímavost.

Tygří oko

Vyrovnává činnost mozkových hemisfér, působí pozitivně na mužské i ženské rozmnožovací orgány, léčí oči a krk, odstraňuje křeče, mírní stres, vznětlivost a nadměrnou sexuální touhu.

Záhněda

Mírní stres a uklidňuje nervovou soustavu.

Podívejte se, jaké léčivé kameny, se hodí zrovna pro vás!

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Lunární kalendář

PÁTEK 27. 05. 2022
beran
Měsíc ubývá a putuje ve znamení Berana. Beran ovlivňuje hlavu, obličej, mozek, oči, nos a životní sílu. Trpíte-li na migrény, pijte hodně čisté vody…
více o tomto dni
SOBOTA 28. 05. 2022
býk
Měsíc ubývá a putuje ve znamení Býka, který má vliv na oblast krku a ovlivňuje také čich a chuť. Chraňte dnes svůj krk šálou, kloktejte bylinné…
více o tomto dni
NEDĚLE 29. 05. 2022
býk
Měsíc ubývá a putuje ve znamení Býka, který má vliv na oblast krku a ovlivňuje také čich a chuť. Chraňte dnes svůj krk šálou, kloktejte bylinné…
více o tomto dni
PONDĚLÍ 30. 05. 2022
blíženci
Měsíc putuje v Blížencích, dnes je novoluní. Blíženci ovlivňují ramena, paže, záda, ruce, průdušky a plíce. Jděte na procházku, čerstvý vzduch vám…
více o tomto dni
ÚTERÝ 31. 05. 2022
blíženci
Měsíc putuje v Blížencích a je v přibývající fázi. Blíženci ovlivňují ramena, paže, záda, ruce, průdušky a plíce. Jděte na procházku, čerstvý vzduch…
více o tomto dni
STŘEDA 01. 06. 2022
blíženci
Měsíc putuje v Blížencích a je v přibývající fázi. Blíženci ovlivňují ramena, paže, záda, ruce, průdušky a plíce. Jděte na procházku, čerstvý vzduch…
více o tomto dni
ČTVRTEK 02. 06. 2022
rak
Měsíc přibývá a putuje znamením Raka. Nevětrejte peřiny venku, zůstala by vám v nich vlhkost. Jezte jen lehkou stravu, žaludek je citlivý. Věnujte se…
více o tomto dni

Spánková paralýza dokáže pořádně vyděsit

I já prožívám čas od času SP.Hlavně nesmím usínat na zádech.To mě jakási síla tlačí na celé tělo, kdy se se ne...

Spánková paralýza dokáže pořádně vyděsit

nemysli na to, že to dostaneš, nemysli na nic a proste usni, ráno se probudíš a bude fajn.

Spánková paralýza dokáže pořádně vyděsit

Dobrý den jsem Josef Kupka je mi 17 let právě jsem zažil tu tak zvanou spankovou paralýzu ale ne jednou ale čt...

5 potravin, které spolehlivě podpoří vaše trávení

potřebuji ho spíše stabilizovat a narovnat střevní mikrofloru

Depilace - lunární kalendář

Zdravim, myslela jsem ze ubyvajici v kozorohovi je idel. Ted jsem zmatena, muzete tedy shrnout ...

Operace

Dobrý den, úpro všechny operace je nejvhodnější ubývající Měsíc, vyhněte se však d...

Operace

Dobrý den,prosím kdy je nejlepší čas na gynekologickou operaci(odstranění dělohy )?deku...
Zobrazit všechna témata

doporučujeme ze zboží

Reklama

Set esenciálních olejů Pozornost a Koncentrace

Set 3 esenciálních olejů: Rozmarýn, Lemongrass, Grepfruit…
388 Kč

Buddha náramek KLID

Buddha náramek s onyxem a ametystem pro ochranu…
360 Kč

Magnetka znamení VÁHY

Magnetka podle znamení zvěrokruhu
149 Kč

Éterický olej SANTALOVÉ DŘEVO 10ml Dr.Popov

Přírodní esenciální olej
129 Kč

Henna NATURAL 500g AYURI

Prášek k dekorování těla ornamenty, k barvení vlasů …
307 Kč

Čeká vás první rande? Tyto znaky potvrdí, že jste si vedli dobře

První rande je pro mnoho lidí doslova noční můrou. Již několik dní před ním se může dostavit značná nervozita. Možná je to dané tím, že zkrátka chcete zapůsobit na vyhlédnutý protějšek. To, jak jste si na schůz...

Nevíte, jaký zahradní nábytek zvolit? Poradíme vám!

Zahradní nábytek je nezbytnou součástí každé venkovní terasy. Tedy alespoň tehdy, když na ní chcete relaxovat s rodinou, pořádat grilovací party nebo si třeba jen číst knihu. Mnoho majitelů zahrad však tápe nad...

Domácí zmrzlina jako pochoutka i osvěžení: 20 receptů, které vás nadchnou!

Domácí zmrzlina je chutnější a zdravější. Neobsahuje totiž žádné konzervanty. Připravit si ji můžete v mnoha rozmanitých variacích, přes tu svěží ovocnou až po smetanovou, kterou si oblíbí především ti nejmenší...

Osvědčené rady a tipy, jak zvládnout emocionální stres a úzkost

Pojmy jako “stres” nebo “úzkost” dnes natolik zevšedněly, že každý ví přesně, o čem je řeč. Avšak označení “emocionální stres” není ještě tolik rozšířené a málokdo tuší, co se za tímto označením přesně ukrývá. ...

Horoskop 2022 na měsíc červen: „Neztrácejte vůli a sebevědomí!“

Horoskop 2022 na měsíc červen vnáší do našich životů mnoho nadějeplných vyhlídek. Je však potřeba setrvat ve stávajícím úsilí a nenechat se svést z cesty. Hvězdy radí pokračovat dál, i když třeba přijdou složit...

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

Malinová zmrzlina

Začněte tím, že si vsypete omyté čerstvé maliny do mixéru a rozmělníte je na pyré. To pak přes jemné sítko přeceďte do rendlíku. Mixované maliny následně dochuťte krupicovým cukrem a zahřívejte na středním plam...

Cvičák pro psy: Co byste o něm měli vědět?

Cvičák pro psy je téma, které se v posledních letech skloňuje ve všech pádech. A není divu. Pejskařů v tuzemsku čím dál více přibývá. Avšak ne všichni mají s pejsky zkušenosti, což je značnou překážkou v dobrém...

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Nostalgický chvilky...

Taky míváte nostalgický chvilky...? Já si myslim, že je má snad čas od času každej. Možná ženský o trochu víc než chlapi. Já jsem nostalgik jak vyšitej. Miluju se hrabat ve starejch fotkách a otáčet stránky zatuchlejch alb, který v rukách drželi mí pra pra pra rodiče... Fotky tě totiž přenesou do jinýho času - je to vlastně takový cestování časem. Je to úžasná věc... Já v ten moment skoro nedejchám. A představuju si, kde asi jaká fotka vznikla a proč.