Léčivé kameny vás ochrání a povzbudí. Víte, jak vybrat, očistit a aktivovat drahý kámen?

Léčivé kameny vás ochrání a povzbudí. Víte, jak vybrat, očistit a aktivovat drahý kámen?

Každý kámen má svoji prastarou historii a vlastní energie, kterými na nás působí, ačkoliv toto působení přímo nevidíme ani neslyšíme. Je jen na nás, zda tyto energie na sebe necháme vědomě působit.  Vibrace kamene mohou ovlivňovat jak naši mysl, tak i fyzické zdraví, ducha i city.

Kameny umí „naladit“ buňky v našem těle na tu správnou vibraci, tak abychom se mohli těšit zdraví i duševní pohodě. Kameny jsou živé podobně jako rostliny nebo stromy.

Léčivou sílu kamenů znali velmi dobře již naši dávní předkové. Drahé kameny a minerály dodávají životní energii, pozitivní myšlenky a umí zajistit klidný spánek. Při výběru kamene je vhodné řídit se vlastním pocitem a intuicí a záměrem, pro který kámen vybíráme.

Z historie užívání léčivých kamenů

V léčivou a magickou moc kamenů věřili lidé již ve starověku. Ve starověkém Egyptě se na kameny vyrývaly různé symboly, které měly jejich sílu a účinky ještě zvyšovat. Ve starověké Indii se namáčením kamenů ve vodě tvořily léčivé roztoky, které se v případě léčení nemocí pili nebo se jimi potírala nemocná místa na těle či poranění. Ve středověku se hojně využívala léčivá moc polodrahokamů, jejichž obliba mezi lidmi byla v té době poměrně velká. Zájem o magické kameny v průběhu devatenáctého století pomalu mizel, avšak v dnešní době se k jejich magii a léčivým účinkům kamenů mnozí lidé opět vrací a používání kamenů se využívá i jako doplňková a podpůrná léčebná metoda.

Čištění a aktivace kamenů

Stejně, jako mohou léčivé kameny vibrovat a posílat pozitivní vibrace do svého okolí, tak i energii ze svého okolí do sebe stahují, proto používáte-li nějaký kámen častěji či jej u sebe nosíte jako svůj osobní amulet, je dobré jej čas od času vyčistit. Kámen čistíme pod tekoucí vlažnou vodou po dobu tří minut, ideální je čištění kamene v přírodě v tekoucím potůčku, kde necháme kámen po dobu asi hodiny „odpočívat“.  Další možností je nechat kámen přes noc ve vodě, do které společně s ním vložíme křišťál. Stejně tak je možné čištění v bylinkové lázni, nebo ve vodě se solí. Ovšem pozor, některé druhy polodrahokamů kontakt se solí nemají rády. Sluneční kameny se dobíjí na slunci a měsíční za úplňku přímým svitem.

Léčivé kameny pro každého (1)

Jak si vybírat léčivé kameny?

Existují mnohá vodítka, podle kterých je možné si kámen vybírat, je to například podle horoskopu a data narození. Ideální však je, vybírat si svůj osobní léčivý kámen či talisman také podle životní situace, ve které se právě nacházíte či jaký neduh chcete za jeho pomoci léčit.  Při výběru kamene se řiďte spíše intuicí než rozumem, protože jedině tak dosáhnete výběru toho správného kamene.

Litoterapie

Léčba pomocí kamenů se nazývá litoterapie. Kámen by měl být vždy v kontaktu s naším tělem, Léčivé kameny rozhodně nepatří do peněženky nebo k mobilnímu telefonu. Při výběru a použití hraje roli nejen druh kamene, ale i jeho tvar a barva. Obvykle ten kámen, který se nám na první pohled zalíbí, je ten pravý. Pomáhá přikládání kamenů na čakry, z některých kamenů se zase dělají léčivé výluhy.

Způsoby využití léčivých kamenů

  1. Nošení: Kámen se dá nosit jako šperk ve formě přívěsku či jako součást náramku, je možné jej nosit v kapse, přilepit náplastí na postižené místo na těle, či čakru
  2. Dekorace v bytě nebo na pracovišti: neutralizuje negativní energie v prostoru
  3. Meditace s kameny: Kámen účinkuje na duchovní úrovni
  4. Kámen pod polštářem: léčí během spánku, pomůže vám lépe se na energii kamene naladit
  5. Přikládání na tělo a jemné masáže kameny: přikládání na nemocná nebo oslabená místa, případně na čakry
  6. Očištění vody: Voda se očišťuje a harmonizuje za pomoci surového, tedy neopracovaného křišťálu
  7. Výluhy z kamenů: Výluhy z kamenů je možné pít, ale i používat k zevnímu užití k potírání kůže nebo koupelím. Takto vytvořená voda má prokázané regenerační schopnosti, může se též energeticky měnit. Předtím než kámen použijete k energetizaci vody je třeba jej očistit a nabít, poté ponořit na dobu 12 hodin do karafy s vodou, ideálně přes noc. Skvělá kombinace kamenů k energetizací vody jsou růženín, křišťál a ametyst.

Léčivé kameny pro každého (2)

Léčivé kameny a jejich význam – zdravotní účinky léčivých kamenů

Achát

Napomáhá sebepoznání a odstraňuje vnitřní napětí, preventivně působí na zažívací systém, povzbuzuje trávicí trakt, léčí oči a dělohu, čistí lymfatický systém, chrání před kožními chorobami, léčí kožní obtíže a choroby.

Akvamarín

Zajišťuje zdraví, léčí žaludek, jícen, čelisti a bolesti v krku, léčí sennou rýmu, funguje proti krátkozrakosti i dalekozrakosti, v rovnováze udržuje hypofýzu a štítnou žlázu, dobře působí i na svalovou hmotu.

Ametyst

Mírní migrény, je přírodním sedativem, léčí otoky a rány,  zmírňuje bolesti hlavy, odstraňuje napětí, pomáhá při žaludečních a dýchacích obtížích, poruchách sluchu, kožních problémech, nerovnováze zažívacího traktu, působí na střeva a střevní mikroflóru, odstraňuje parazity, podněcuje produkci hormonů, činnost metabolismu, posiluje vylučovací orgány a imunitní systém.

Ametrín

Velmi silně očistný kámen, který regeneruje tělo a aktivuje imunitní systém, chrání před psychickými útoky.

Citrín

Pročišťuje krev, podporuje endokrinní systém a vyrovnává hormonální nerovnováhu, posiluje fyzickou výdrž a energii.

Fluorit

Zahání negativní energii a poruchy všeho druhu, čistí v těle vše, co není v pořádku, ničí viry a léčí všechny druhy infekcí, a to i rýmu a nachlazení, regeneruje kůži a sliznice, odstraňuje vrásky, blahodárně působí na zuby a lze jej použít během stomatologických zásahů k lepšímu a rychlejšímu zhojení, dále blahodárně působí na kosti, artritidu, revmatismus, bolesti zad, zlepšuje funkčnost kloubů, přispívá k hojení vředů a ran a pomáhá obnovovat sexuální aktivitu.

Granát

Regeneruje DNA, příznivě působí na páteř, srdce a plíce.

Hematit

Řeší problémy s játry a krví.

Jadeit

Posiluje imunitní systém.

Jantar

Pomáhá při obtížích se štítnou žlázou.

Jaspis

Zastavuje krvácení, má vliv na krevní destičky, dodává energii.

Karneol

Univerzální ochrana zdraví, dodává člověku sílu a vitalitu, zvyšuje plodnost, léčí frigiditu a impotenci, artritidu, revmatismus, kosti a šlachy, neurózy a deprese.

Křišťál

Vhodný na všechny zdravotní problémy, posiluje psychiku, tiší bolesti hlavy a zubů, léčí neurologické a střevní potíže, nevolnosti, podporuje činnost zažívacího traktu a posiluje imunitu, uvádí tělo do rovnováhy, zvyšuje laktaci.

Lapis Lazuli

Ochranný kámen pro děti, odstraňuje stres a potíže s komunikací.

Lazurit

Podporuje vnitřní klid, je vhodný k meditacím, pomáhá při detoxikaci organismu.

Malachit

Čistí celý energetický systém člověka, pohlcuje negativní energie, pomáhá při porodu, posiluje imunitní systém, pomáhá při epilepsii.

Měsíční kámen

Řeší milenecké problémy, podporuje plodnost a početí, těhotenství a kojení, „ženský“ kámen.

Onyx

Působí na zuby, kosti, kostní dřeň, léčí krevní poruchy.

Opál

Léčí a zmírňuje infekce a horečky, blahodárně působí na zrak, odstraňuje premenstruační syndrom, pomáhá při porodu, čistí krev a ledviny a dodává celkovou životní sílu. 

Rubín

Ulevuje při gastritidě a povzbuzuje trávicí trakt, léčí oči, žaludek i dělohu, čistí lymfatický systém a slinivku břišní, posiluje krevní oběh, chrání před vznikem kožních chorob a léčí je.

Růženín

Odvádí z těla škodlivé látky a přebytečné tekutiny, podporuje srdeční činnost a odstraňuje apatii, pomáhá při dlouhodobých onemocněních, psychosomatických poruchách, vyhlazuje pleť a pomáhá léčit choroby srdce, ledvin, jater, plic a genitálii.

Sluneční kámen

Udržuje v rovnováze všechny orgány.

Smaragd

Silné detoxikační účinky, posiluje játra, pomáhá při vidění, posiluje zrak, pomáhá léčit šedý zákal, posiluje paměť a zvyšuje vnímavost.

Tygří oko

Vyrovnává činnost mozkových hemisfér, působí pozitivně na mužské i ženské rozmnožovací orgány, léčí oči a krk, odstraňuje křeče, mírní stres, vznětlivost a nadměrnou sexuální touhu.

Záhněda

Mírní stres a uklidňuje nervovou soustavu.

Podívejte se, jaké léčivé kameny, se hodí zrovna pro vás!

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Lunární kalendář

PÁTEK 07. 05. 2021
ryby
Měsíc putuje znamením Ryb, je v ubývající fázi. Ryby mají vliv na chodidla a prsty u nohou. Udělejte si čas na jejich koupel a masáž. Věnujte se…
více o tomto dni
SOBOTA 08. 05. 2021
beran
Měsíc ubývá a putuje ve znamení Berana. Beran ovlivňuje hlavu, obličej, mozek, oči, nos a životní sílu. Trpíte-li na migrény, pijte hodně čisté vody…
více o tomto dni
NEDĚLE 09. 05. 2021
beran
Měsíc ubývá a putuje ve znamení Berana. Beran ovlivňuje hlavu, obličej, mozek, oči, nos a životní sílu. Trpíte-li na migrény, pijte hodně čisté vody…
více o tomto dni
PONDĚLÍ 10. 05. 2021
beran
Měsíc ubývá a putuje ve znamení Berana. Beran ovlivňuje hlavu, obličej, mozek, oči, nos a životní sílu. Trpíte-li na migrény, pijte hodně čisté vody…
více o tomto dni
ÚTERÝ 11. 05. 2021
býk
Měsíc putuje ve znamení Býka, dnes je novoluní. Něco si přejte, v novoluní se přání plní. Udělejte si očistný den. Pozor na nachlazení, chraňte si…
více o tomto dni
STŘEDA 12. 05. 2021
býk
Měsíc přibývá a putuje ve znamení Býka, který má vliv na oblast krku a ovlivňuje také čich a chuť. Chraňte dnes svůj krk šálou, kloktejte bylinné…
více o tomto dni
ČTVRTEK 13. 05. 2021
blíženci
Měsíc putuje v Blížencích a je v přibývající fázi. Blíženci ovlivňují ramena, paže, záda, ruce, průdušky a plíce. Jděte na procházku, čerstvý vzduch…
více o tomto dni

Láska a vztahy

Partner má dítě z předchozího vztahu

Vztah dvou lidí je výzvou samo pro sebe. Pokud do vztahu vstoupí děti, dostává vztah naprosto nové rozměry. Pokud navíc jeden z partnerů má dítě z předchozího vztahu, pak má vztah skutečně speciální příchuť. Na...

Bydlení, zahrada

Týká se vás daň z nemovitosti? Blíží se termín platby, nezapomeňte na to!

Daň z nemovitosti se týká všech, kteří nemovitost vlastní. Nebo ji v minulém roce nabyli, prodali či darovali. Ani v takovém případě se letos povinnému papírování a řešení daní nevyhnete. Přitom termín, do kter...

Těhotenství, děti

Co pořídit, když čekáte miminko?

Příchod miminka v životě rodiny mnohé změní. A to nejen po psychické stránce a získání nových rolí. Do domácnosti přibude řada fyzických věcí, které tam jednoduše dříve nebyly. Některé pomůcky jsou potřebné, ji...

Psychologie

Smutek jako součást našeho života? Zkuste to změnit

Smutek je něco, co v životě nechceme, Avšak provází nás prakticky od narození až do smrti. Do života nám vstupují radostné i smutné události, které většinou relativně intenzivně prožíváme. Což je naprosto normá...

Ezoterika

Astromedicína: Jak funguje spojení astrologie a medicíny?

Astrologie není jen věda o tom, jak číst z hvězd. Pod tímto názvem se skrývá mnohem víc. Například i léčení pomocí astrologie čili astromedicína. Dokonce nám může pomoci některé naše zdravotní potíže rozkrýt a ...

Academy

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

Wellness

Domácí pěna do koupele přispěje k dokonalé relaxaci

Domácí pěna do koupele je produkt levný a stejně tak efektivní, jako ten kupovaný. Během jeho přípravy se zabavíte v dlouhé chvíli a zpříjemníte si den aromatickými éterickými olejíčky. Ostatně můžete si vyrobi...

Fitness

Jak se zbavit bolesti za krkem? Pravidelně zařazujte tyto cviky

Bolesti za krkem dokáží náš den pořádně prodloužit. Paradoxem zůstává, že za bolesti za krkem si zpravidla můžeme sami. Jak se vyhnout nepříjemnému a bolestivému omezení našeho pohybu? Začněte tím, že si pohyb ...

Rozvoj osobnosti

Fobie, které se tváří velmi kuriózně: Jaké strachy si lidé dokázali vybudovat?

Fobie komplikují životy lidí již po stovky let. Tyto stavy se vyznačují až chorobným strachem z konkrétní věci anebo činnosti. Někdy mohou dotyčného doslova paralyzovat. Mezi nejčastější příznaky fobií patří úz...

Recepty

Velikonoční mini mazance

Upečte si voňavé velikonoční mini mazanečky podle našeho jednoduchého receptu s tvarohem a ořechy.

Mazlíčci

Americký mini kůň je přítulný a aktivní společník, který pomáhá zvládat stres

Americký mini kůň je přítulným společníkem, kterého si oblíbíte hned na první pohled. Jeho roztomilý vzhled a povaha vás učaruje. Především v Americe patří mezi vyhledávané mazlíčky. Pomáhá překonávat stres, dí...

První pomoc

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Blogeři

Nějaký ty filozofický pindy aneb zamyšlení nad bytím a nebytím

Při příležitosti prvního máje jsem se rozhodla, že vás opět obšťastnim svýma filozofickýma pindama (jak říkával kdysi můj otec). Dneska to bude jen takový malý zamyšlení nad mym bytim a nebytim. Je to s tvrdym y, takže buďte v klidu, nikdo mě nijak nikdy netejral. Bych se ani nenechala, slíznul by to zpátky! Sice se na mě dá dříví štípat, ale všechno má svý hranice, že jo.