Vyberte si léčivé kameny proti nemocem těla i duše

Léčivé kameny a jejich sílu využívali už naši předkové na nejen fyzické, ale i psychické problémy. Jejich účinky mohou pomoci v mnoha oblastech života, ale pouze v případě, že se je naučíte používat správně. Aby léčivé kameny pomáhaly, je třeba umět si nejen vybrat ty pravé, ale také o ně správně pečovat.

Léčivé kameny v historii a dnes

V dnešní době, kdy žijeme převážně ve světě moderních technologií, je stále více patrné, jak důležité je pro naše zdravé a spokojené bytí spojení s přírodou a jejím přirozeným řádem. Jednou z možností, jak se na přírodu „napojit“ je cesta skrze kameny, především pak kameny ušlechtilé, drahé. Již naši dávní předkové využívali obrovskou sílu a energii, jichž jsou léčivé kameny nositeli. Drahé kameny mohou ovlivnit nejrůznější psychické i fyzické pochody v těle, spojují nás s přírodou, mají léčivou sílu, přinášejí štěstí a pozitivní energii. Navíc zasazený ve šperku plní funkci okrasnou a estetickou. Již ve starověku se z drahých kamenů vyráběly amulety a talismany, které lidé nosili na těle, či měli umístěny v domácnosti, byly i součástí lektvarů, magických rituálů, meditací a podobně.

Jak si vyberete ten pravý kámen pro vás

Možností a kritérií výběru toho pravého kamene právě pro vás je hned několik. Volit můžeme dle slunečního horoskopu, kde každému znamení je přiřazen drahý kámen tak, aby pozitivně vylaďoval a působil na různé psychické stránky i zdravotní stav každého znamení.  Další možností je výběr kamene dle druhu jeho působení na daný problém či nemoc. Pokud chcete kameny využívat k léčení blokací čaker, berte v úvahu jeho barevnost. V případě, že nemáte k dispozici kámen v odpovídající barvě čakry, použijte křišťál nebo i růženín. Často je však nejlepším vodítkem právě intuice a osobní pocity. Na každého působí drahý kámen jinak. Osobní preference, tedy to, jak na mne kámen působí, jak se mi líbí, souzní se mnou, bývá nejpřesnější.

Každý z léčivých kamenů má svůj osobitý původ, složení, barevné ladění, rozličné schopnosti, sílu a energii.

Očista a „dobíjení“ kamene

Poté, co si přineseme zakoupený léčivý kámen z obchodu domů, měli bychom ho nejprve správně očistit. Čištění kamene je vhodné i po každém jeho použití, v určitých intervalech i při jeho nošení. Drahé kameny totiž fungují jako přenašeče energií, se kterými se setkají a během dne jsou často vystaveny velké škále vlivů. Toto se stává v případě, že je jejich uživatel či nositel pod vlivem silného stresu a emocí nebo nemoci. Není-li kámen čištěn a dobíjen, dochází k postupné ztrátě jeho léčivých schopností.

ametyst_fullsizeTradičně se kameny čistily v čisté tekoucí vodě, v potoce či prameni, voda z kohoutku se k tomuto účelu příliš nehodí. Některé léčivé kameny jako je malachit, hematit nebo tyrkys se vodou čistit přímo nesmějí. Alternativou je ponořit kameny na několik hodin do misky s čistou vodou a solí. Některé kameny (opál, tyrkys) však ve vodě křehnou. Dobrou metodou čištění drahých kamenů, hodící se pro všechny druhy kamene, je jejich vykuřování v míse se zapálenou vykuřovací směsí. Čištění je možné vystavením kamenů slunci. Většina světlemodrých kamenů a některé růženíny však při vystavení slunečnímu svitu mohou ztrácet svou barevnost.

Metody použití kamenů k léčebným účelům

Existuje několik nejzákladnějších postupů, jak používat drahé kameny k léčebným účelům. Krom funkce dekorační může kámen blahodárně působit už jen tím, že ho umístíme do prostoru našeho bydliště nebo pracoviště. Pro delší dobu působení volíme také metodu nošení kamene, krom nošení kamene jako přívěsku nebo v náramku, můžeme nosit kámen při sobě v kapse, případně i pevně přilepený na postižené místo.

Vložením a přiložením kamene na místo, kde chceme, aby působil, dosáhneme vlivu na daný orgán. Je možné využívat rovněž znalosti čaker nebo akupunkturních bodů.

K meditačním účelům lze využít jakýkoliv kámen, nejobvyklejšími a tradičními jsou křišťál a obsidián.

Omývání postiženého místa vodou, zhotovenou z výluhu daného drahého kamene.

Přikládání kamenů na čakry, nejzákladněji dle příslušné barevnosti kamene ladící s barvou čakry.

 

Barva kamene

Podle barevnosti nerostu se také můžeme základně orientovat, neboť každá barva je nositelem určitých vibrací, energií a schopností kamene.

Bílá a průzračná

Tyto léčivé kameny symbolizují čistotu, neutralitu, smíření, vyrovnání.  Jsou symbolem dokonalosti a tvůrčí energie. Bílými a průzračnými drahými kameny jsou křišťál, howlit bílý, achát bílý.

Růžová

Typickým zástupcem růžových kamenů je růženín. Kameny této barvy jsou nositeli energie soucitu, schopnosti odpouštět, citů a empatie.

Červená

Červené kameny symbolizují energii, dráždivost, tělesnost. Zrychlují životní energii a intenzitu prožívání. Rubíny, červené jaspisy, české granáty jsou zástupci této barevnosti drahých kamenů.

Oranžová

Kameny v oranžové barvě posilují a podporují radost z žití. Podporují rovněž vnitřní harmonii, odvahu a tvořivou sílu. Do oranžova bývají zbarveny některé karneoly a kalcity.

Žlutá

Žluté drahé kameny přinášejí štěstí, pocit bezstarostnosti, zahánějí depresi, oživují, aktivizují, podporují činorodost a spokojenost. Typickým žlutým kamenem je citrín.

Zelená

Kameny zelené barvy působí očistně, vyrovnávají energie, očišťují, léčí, přinášejí optimismus. Zelenými kameny jsou například smaragdy, vltavíny a akvamaríny.

Fialová

Fialové bývají ametysty, které podpoří zklidnění, duševní vyrovnanost a vědomí.

Modrá

Modrá symbolizuje uvolnění, klid, upřímnost, hledání pravdy. Modré kameny jsou Lapis Lazuli, azurity a další.

Černá

Odolnost, rozpouštění bloků a podpora schopnosti soustředit se, to jsou hlavní účinky černých kamenů. Černým kamenem je obsidián a onyx.

Hnědá, zlatavě hnědá

Odstraňují stres a napětí, působí zemitě, ukotvují. Hledáte-li hnědý kámen, pak můžete sáhnout po záhnědě nebo tygřím oku.

Léčivé kameny podle slunečního horoskopu

Doporučené léčivé kameny dle horoskopu se mohou někdy u jednotlivých prodejců lišit.  Pokud chcete nosit drahý kámen dle vašeho znamení, pak berte v potaz i jeho další účinky a energie, kterými je nositelem. Tradičně jsou jednotlivým znamením přiřazovány tyto druhy kamenů.

 

BERAN

21.3. -20. 4. Ametyst, karneol, jaspis, rubín, diamant
BÝK 21.4. - 21.5. Achát, avanturín, malachit, růženín
BLÍŽENCI 22.5 - 21.6. Tygří oko, jantar, citrín, topaz
RAK 22.6. - 22.7. Chalcedon, měsíční kámen, perly, jantar
LEV 23.7 - 23.8. Jantar, křišťál, diamant, smaragd, sluneční kámen
PANNA 24.8. -23.9. Achát, citrín, granát, karneol, lazurit
VÁHY 24.9. - 23.10. Obsidián, topaz, akvamarín, růženín, perla, korál
ŠTÍR 24.10 - 23.11. Magnetit, hematit, býčí oko, granát, rubín, topaz
STŘELEC 24.11. - 21.12. Sodalit, safír, labradorit, obsidián, tyrkys, záhněda
KOZOROH 22.12. - 19.1. Růženín, rubín, křišťál, tyrkys, záhněda
VODNÁŘ 20.1 - 18.2. Jaspis, jantar, akvamarín, křišťál, čaroit
RYBY 19.2. - 20.3. Korál, tyrkys, opál, jaspis, měsíční kámen

Nemoci a potíže a účinkující léčivé kameny

Alergie, astma: akvamarín je odrůda berylu, namodralé až modrozelené barvy, podporuje rovněž klid a pohyb vpřed

Agresivita, vnitřní agrese: pocity agresivity, zlosti, naštvání a vyčerpání uklidní drahé kameny růženín nebo akvamarín

Blokády citové nebo partnerské: ohnivý opál, obsidián, tygří oko, ametyst, růženín

Bolesti hlavy: křišťál s vrostlinami turmalínu, masáž spánků opracovaným valounkem

Bolesti kloubů a kostí: chiastolit – tzv. křížový kámen, možno přikládat na postižené místo nebo omývat vodou z chiastolitu

Bolesti zad: záhněda – masáž postiženého místa oblázkem

Celulitida: záhněda, masáž valounkem nebo koupele a omývání vodou ze záhnědy

Chudokrevnost, krevní potíže: rubín nebo červený jaspis noste v blízkosti srdce

Dieta: dietu lze podpořit pitím vody z magnezitu, ráno na lačno několik doušků a pak před každým jídlem zmírní chuť k jídlu

Deprese: pocity deprese a zmaru zmírní a napraví kunzit, opál, akvamarín, granát, citrín, růžový a tmavočervený korál a zlato

Energie, Životní energie: křišťál nabíjí svého nositele životní energií, povzbuzuje psychiku, samostatnost, harmonizuje, symbolizuje čistotu ve všech úrovních a formách, při akutním nedostatku energie využijte hematit a jeho sílu, časté nošení hematitu však vede k bolestem hlavy. Procesy stárnutí zpomaluje nošení smaragdu, oplachování si pleti vodou ze smaragdu zpomaluje stárnutí pleti a oddaluje vznik vrásek.

Epilepsie: při tomto onemocnění se doporučuje smaragd, jaspis a zelený turmalín, rovněž stříbro a měď mohou mírnit průběh a předcházet vzniku epileptických záchvatů

Imunita: turmalín posiluje celé tělo, regeneruje organismus

Játra: pro podporu funkce jater přikládáme citrín nebo rubín

Kašel, nachlazení, angína: prevencí je nošení akvamarínu, který rovněž tlumí již vzniklé potíže

Ledviny: voda ze safíru očišťuje nejen ledviny, ale i zbytek těla od toxinů, kterými se tělo zanáší, problémy s ledvinami a ledvinové kameny léčí nefrit

Menstruace a ženské obtíže všeobecně: měsíční kámen je všeobecně blahodárně působící ženský kámen, mírní bolestivou menstruaci, pomáhá zmírňovat obtíže a hormonální výkyvy v období menopauzy, chrání před vznikajícími gynekologickými obtížemi, odbourává psychické bloky při početí, je vhodný k nošení v těhotenství (v tomto případě doporučujeme spíše náramek s měsíčním kamenem) a podporuje tvorbu mateřského mléka. Podporuje také lymfatický systém těla.

Nepravidelnou menstruaci upraví červený jaspis. Při vysílení organismu po menstruaci a ztrátě krve posílí funkce organismu hematit, blahodárně působí rovněž rubín.

Nespavost: při nespavosti pomůže růženín nebo křišťál. Nejlépe působí trojkombinace drahých kamenů křišťálu, růženínu a černého turmalínu, které pohlcují negativní geopatogenní zóny.

Pokles sexuálního pudu: pro povzbuzení sexuálního pudu a aktivity lze použit granát nebo rubín, který můžete nosit i v kapse, v blízkosti pohlavních orgánů, na mužskou potenci achát, perla.

Srdce: správnou činnost srdce podpoří rubín, který srdce posiluje a snižuje krevní tlak, činnost srdce můžeme harmonizovat růženínem.

Stres: stresy a další obdobné civilizační obtíže zmírní křišťál, citrín, ametyst

Vaječníky, vejcovody: záněty a infekce zmírňuje a léčí přikládání pruhovaného achátu, červeného jaspisu

Závislosti: osvobodit se a zbavit se špatných zvyků pomáhají kameny astrofylit, záhněda, durmotierit

Zlomeniny, kosti: urychlení procesu hojení zlomenin a pro celkovou kvalitu a sílu kostí používáme magnezit a kalcit


Stáhnout v PDF

Přečteno: 49512x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Tento příspěvek byl smazán,
neboť porušil etiku diskuze na portále Spektrum Zdraví.

Redakce

Blbost je existence Petry, kameny tu byly veky pred ni a budou tu naveky po ni :-))) Blbost je take povazovat vlastni inteligenci za konecny stav pochopeni veci a souvislosti. v tomto ohledu fandim kamenum!

A co takhle žít a nechat žít. Pohoda v duši se sotva získá pliváním žluči.

Co o tom víte, že chcete soudit? já je používám už několik let a pomáhají dobře :)

Kameny jsem dostala a nevím,jak se jmenují-podle obrázků,to nepoznám,kromě některých a ráda by jsem šla někam,kde mě poradí.Bydlím v Brně.Tyrkys mám ve znamení,křišťál nosím v kapse a z důvodu buzení o půl-noci mramor pod postelí.Možná je to… celý příspěvek

Blbost


Doporučujeme k tématu

Lunární náramek Růženín + Křišťál

Náramek z drahých kamenů pro život v souladu s Měsícem Lunární náramek je…

Cena: 340 Kč

Lunární náramek Karneol

Náramek z minerálních kamenů pro život v souladu s Měsícem Lunární…

Cena: 340 Kč

Kameny pro zdraví a pohodu

Stovka léčivých krystalů, které vám pomohou vést zdravější život. Že…

Cena: 179 Kč

Kameny pro lásku a vztahy

Průvodce stovkou krystalů a světem jejich magických sil Krystaly a kameny, ať…

Cena: 179 Kč

Svícen SODALIT na svíčku

Surový neleštěný kámen s vyvrtanou dírou na čajovou svíčku. Spodní plocha…

Cena: 490 Kč

TURMALÍN černý - náramek sekaný

Náramek  ze sekaných kousků turmalínu, navlečených na gumičce Náramek je…

Cena: 79 Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte