Vyberte si léčivé kameny proti nemocem těla i duše

Vyberte si léčivé kameny proti nemocem těla i duše

Léčivé kameny v historii a dnes

V dnešní době, kdy žijeme převážně ve světě moderních technologií, je stále více patrné, jak důležité je pro naše zdravé a spokojené bytí spojení s přírodou a jejím přirozeným řádem. Jednou z možností, jak se na přírodu „napojit“ je cesta skrze kameny, především pak kameny ušlechtilé, drahé. Již naši dávní předkové využívali obrovskou sílu a energii, jichž jsou léčivé kameny nositeli. Drahé kameny mohou ovlivnit nejrůznější psychické i fyzické pochody v těle, spojují nás s přírodou, mají léčivou sílu, přinášejí štěstí a pozitivní energii. Navíc zasazený ve šperku plní funkci okrasnou a estetickou. Již ve starověku se z drahých kamenů vyráběly amulety a talismany, které lidé nosili na těle, či měli umístěny v domácnosti, byly i součástí lektvarů, magických rituálů, meditací a podobně.

Čtěte také:

Léčivé kameny vás ochrání a povzbudí. Víte, jak vybrat, očistit a aktivovat drahý kámen?

Jak si vyberete ten pravý kámen pro vás

Možností a kritérií výběru toho pravého kamene právě pro vás je hned několik. Volit můžeme dle slunečního horoskopu, kde každému znamení je přiřazen drahý kámen tak, aby pozitivně vylaďoval a působil na různé psychické stránky i zdravotní stav každého znamení.  Další možností je výběr kamene dle druhu jeho působení na daný problém či nemoc. Pokud chcete kameny využívat k léčení blokací čaker, berte v úvahu jeho barevnost. V případě, že nemáte k dispozici kámen v odpovídající barvě čakry, použijte křišťál nebo i růženín. Často je však nejlepším vodítkem právě intuice a osobní pocity. Na každého působí drahý kámen jinak. Osobní preference, tedy to, jak na mne kámen působí, jak se mi líbí, souzní se mnou, bývá nejpřesnější.

Každý z léčivých kamenů má svůj osobitý původ, složení, barevné ladění, rozličné schopnosti, sílu a energii.

Očista a „dobíjení“ kamene

Poté, co si přineseme zakoupený léčivý kámen z obchodu domů, měli bychom ho nejprve správně očistit. Čištění kamene je vhodné i po každém jeho použití, v určitých intervalech i při jeho nošení. Drahé kameny totiž fungují jako přenašeče energií, se kterými se setkají a během dne jsou často vystaveny velké škále vlivů. Toto se stává v případě, že je jejich uživatel či nositel pod vlivem silného stresu a emocí nebo nemoci. Není-li kámen čištěn a dobíjen, dochází k postupné ztrátě jeho léčivých schopností.

ametyst_fullsizeTradičně se kameny čistily v čisté tekoucí vodě, v potoce či prameni, voda z kohoutku se k tomuto účelu příliš nehodí. Některé léčivé kameny jako je malachit, hematit nebo tyrkys se vodou čistit přímo nesmějí. Alternativou je ponořit kameny na několik hodin do misky s čistou vodou a solí. Některé kameny (opál, tyrkys) však ve vodě křehnou. Dobrou metodou čištění drahých kamenů, hodící se pro všechny druhy kamene, je jejich vykuřování v míse se zapálenou vykuřovací směsí. Čištění je možné vystavením kamenů slunci. Většina světlemodrých kamenů a některé růženíny však při vystavení slunečnímu svitu mohou ztrácet svou barevnost.

Metody použití kamenů k léčebným účelům

Existuje několik nejzákladnějších postupů, jak používat drahé kameny k léčebným účelům. Krom funkce dekorační může kámen blahodárně působit už jen tím, že ho umístíme do prostoru našeho bydliště nebo pracoviště. Pro delší dobu působení volíme také metodu nošení kamene, krom nošení kamene jako přívěsku nebo v náramku, můžeme nosit kámen při sobě v kapse, případně i pevně přilepený na postižené místo.

Vložením a přiložením kamene na místo, kde chceme, aby působil, dosáhneme vlivu na daný orgán. Je možné využívat rovněž znalosti čaker nebo akupunkturních bodů.

K meditačním účelům lze využít jakýkoliv kámen, nejobvyklejšími a tradičními jsou křišťál a obsidián.

Omývání postiženého místa vodou, zhotovenou z výluhu daného drahého kamene.

Přikládání kamenů na čakry, nejzákladněji dle příslušné barevnosti kamene ladící s barvou čakry.

 

Barva kamene

Podle barevnosti nerostu se také můžeme základně orientovat, neboť každá barva je nositelem určitých vibrací, energií a schopností kamene.

Bílá a průzračná

Tyto léčivé kameny symbolizují čistotu, neutralitu, smíření, vyrovnání.  Jsou symbolem dokonalosti a tvůrčí energie. Bílými a průzračnými drahými kameny jsou křišťál, howlit bílý, achát bílý.

Růžová

Typickým zástupcem růžových kamenů je růženín. Kameny této barvy jsou nositeli energie soucitu, schopnosti odpouštět, citů a empatie.

Červená

Červené kameny symbolizují energii, dráždivost, tělesnost. Zrychlují životní energii a intenzitu prožívání. Rubíny, červené jaspisy, české granáty jsou zástupci této barevnosti drahých kamenů.

Oranžová

Kameny v oranžové barvě posilují a podporují radost z žití. Podporují rovněž vnitřní harmonii, odvahu a tvořivou sílu. Do oranžova bývají zbarveny některé karneoly a kalcity.

Žlutá

Žluté drahé kameny přinášejí štěstí, pocit bezstarostnosti, zahánějí depresi, oživují, aktivizují, podporují činorodost a spokojenost. Typickým žlutým kamenem je citrín.

Zelená

Kameny zelené barvy působí očistně, vyrovnávají energie, očišťují, léčí, přinášejí optimismus. Zelenými kameny jsou například smaragdy, vltavíny a akvamaríny.

Fialová

Fialové bývají ametysty, které podpoří zklidnění, duševní vyrovnanost a vědomí.

Modrá

Modrá symbolizuje uvolnění, klid, upřímnost, hledání pravdy. Modré kameny jsou Lapis Lazuli, azurity a další.

Černá

Odolnost, rozpouštění bloků a podpora schopnosti soustředit se, to jsou hlavní účinky černých kamenů. Černým kamenem je obsidián a onyx.

Hnědá, zlatavě hnědá

Odstraňují stres a napětí, působí zemitě, ukotvují. Hledáte-li hnědý kámen, pak můžete sáhnout po záhnědě nebo tygřím oku.

Léčivé kameny podle slunečního horoskopu

Doporučené léčivé kameny dle horoskopu se mohou někdy u jednotlivých prodejců lišit.  Pokud chcete nosit drahý kámen dle vašeho znamení, pak berte v potaz i jeho další účinky a energie, kterými je nositelem. Tradičně jsou jednotlivým znamením přiřazovány tyto druhy kamenů.

 

BERAN

21.3. -20. 4. Ametyst, karneol, jaspis, rubín, diamant
BÝK 21.4. - 21.5. Achát, avanturín, malachit, růženín
BLÍŽENCI 22.5 - 21.6. Tygří oko, jantar, citrín, topaz
RAK 22.6. - 22.7. Chalcedon, měsíční kámen, perly, jantar
LEV 23.7 - 23.8. Jantar, křišťál, diamant, smaragd, sluneční kámen
PANNA 24.8. -23.9. Achát, citrín, granát, karneol, lazurit
VÁHY 24.9. - 23.10. Obsidián, topaz, akvamarín, růženín, perla, korál
ŠTÍR 24.10 - 23.11. Magnetit, hematit, býčí oko, granát, rubín, topaz
STŘELEC 24.11. - 21.12. Sodalit, safír, labradorit, obsidián, tyrkys, záhněda
KOZOROH 22.12. - 19.1. Růženín, rubín, křišťál, tyrkys, záhněda
VODNÁŘ 20.1 - 18.2. Jaspis, jantar, akvamarín, křišťál, čaroit
RYBY 19.2. - 20.3. Korál, tyrkys, opál, jaspis, měsíční kámen

Nemoci a potíže a účinkující léčivé kameny

Alergie, astma: akvamarín je odrůda berylu, namodralé až modrozelené barvy, podporuje rovněž klid a pohyb vpřed

Agresivita, vnitřní agrese: pocity agresivity, zlosti, naštvání a vyčerpání uklidní drahé kameny růženín nebo akvamarín

Blokády citové nebo partnerské: ohnivý opál, obsidián, tygří oko, ametyst, růženín

Bolesti hlavy: křišťál s vrostlinami turmalínu, masáž spánků opracovaným valounkem

Bolesti kloubů a kostí: chiastolit – tzv. křížový kámen, možno přikládat na postižené místo nebo omývat vodou z chiastolitu

Bolesti zad: záhněda – masáž postiženého místa oblázkem

Celulitida: záhněda, masáž valounkem nebo koupele a omývání vodou ze záhnědy

Chudokrevnost, krevní potíže: rubín nebo červený jaspis noste v blízkosti srdce

Dieta: dietu lze podpořit pitím vody z magnezitu, ráno na lačno několik doušků a pak před každým jídlem zmírní chuť k jídlu

Deprese: pocity deprese a zmaru zmírní a napraví kunzit, opál, akvamarín, granát, citrín, růžový a tmavočervený korál a zlato

Energie, Životní energie: křišťál nabíjí svého nositele životní energií, povzbuzuje psychiku, samostatnost, harmonizuje, symbolizuje čistotu ve všech úrovních a formách, při akutním nedostatku energie využijte hematit a jeho sílu, časté nošení hematitu však vede k bolestem hlavy. Procesy stárnutí zpomaluje nošení smaragdu, oplachování si pleti vodou ze smaragdu zpomaluje stárnutí pleti a oddaluje vznik vrásek.

Epilepsie: při tomto onemocnění se doporučuje smaragd, jaspis a zelený turmalín, rovněž stříbro a měď mohou mírnit průběh a předcházet vzniku epileptických záchvatů

Imunita: turmalín posiluje celé tělo, regeneruje organismus

Játra: pro podporu funkce jater přikládáme citrín nebo rubín

Kašel, nachlazení, angína: prevencí je nošení akvamarínu, který rovněž tlumí již vzniklé potíže

Ledviny: voda ze safíru očišťuje nejen ledviny, ale i zbytek těla od toxinů, kterými se tělo zanáší, problémy s ledvinami a ledvinové kameny léčí nefrit

Menstruace a ženské obtíže všeobecně: měsíční kámen je všeobecně blahodárně působící ženský kámen, mírní bolestivou menstruaci, pomáhá zmírňovat obtíže a hormonální výkyvy v období menopauzy, chrání před vznikajícími gynekologickými obtížemi, odbourává psychické bloky při početí, je vhodný k nošení v těhotenství (v tomto případě doporučujeme spíše náramek s měsíčním kamenem) a podporuje tvorbu mateřského mléka. Podporuje také lymfatický systém těla.

Nepravidelnou menstruaci upraví červený jaspis. Při vysílení organismu po menstruaci a ztrátě krve posílí funkce organismu hematit, blahodárně působí rovněž rubín.

Nespavost: při nespavosti pomůže růženín nebo křišťál. Nejlépe působí trojkombinace drahých kamenů křišťálu, růženínu a černého turmalínu, které pohlcují negativní geopatogenní zóny.

Pokles sexuálního pudu: pro povzbuzení sexuálního pudu a aktivity lze použit granát nebo rubín, který můžete nosit i v kapse, v blízkosti pohlavních orgánů, na mužskou potenci achát, perla.

Srdce: správnou činnost srdce podpoří rubín, který srdce posiluje a snižuje krevní tlak, činnost srdce můžeme harmonizovat růženínem.

Stres: stresy a další obdobné civilizační obtíže zmírní křišťál, citrín, ametyst

Vaječníky, vejcovody: záněty a infekce zmírňuje a léčí přikládání pruhovaného achátu, červeného jaspisu

Závislosti: osvobodit se a zbavit se špatných zvyků pomáhají kameny astrofylit, záhněda, durmotierit

Zlomeniny, kosti: urychlení procesu hojení zlomenin a pro celkovou kvalitu a sílu kostí používáme magnezit a kalcitDiskuse k článku

 • Dáša

  12:39 5. 11. 2016 +3
  Kameny jsem dostala a nevím,jak se jmenují-podle obrázků,to nepoznám,kromě některých a ráda by jsem šla někam,kde mě poradí.Bydlím v Brně.Tyrkys mám ve znamení,křišťál nosím v kapse a z důvodu buzení o půl-noci mramor pod postelí.Možná je to sugesce,ale kameny by jsem nezavrhovala a opravdu znám lidi,kteří umí pracovat třeba s kyvadlem
 • Peťka

  10:41 23. 1. 2015 -1
  Skvělý článek! Mnoho lidí sice tenhle typ léčby podceňuje nebo rovnou odmítá. Já jsem taková taky dřív byla, než mi známá doporučila se zajímat o tenhle typ duchovní síly a nemůžu si ho vynachválit. Navíc je to skvělá dekorace do bytu. Rozhodně doporučuju :) http://www.nefertitis.cz/dekorace/
 • Dana

  14:17 18. 10. 2012 +3
  Blbost je existence Petry, kameny tu byly veky pred ni a budou tu naveky po ni :-))) Blbost je take povazovat vlastni inteligenci za konecny stav pochopeni veci a souvislosti. v tomto ohledu fandim kamenum!
 • Eva Pánková

  07:39 18. 10. 2012 +2
  A co takhle žít a nechat žít. Pohoda v duši se sotva získá pliváním žluči.
 • Jana

  09:35 17. 10. 2012 0
  Co o tom víte, že chcete soudit? já je používám už několik let a pomáhají dobře :)
  • Vilem

   13:52 22. 7. 2021 0
   Máte pravdu,pomáhají.
 • Petra

  21:14 16. 10. 2012 -3
  Blbost
 • Zobrazit další komentáře

Lunární kalendář

ČTVRTEK 06. 10. 2022
vodnář
Měsíc putuje ve znamení Vodnáře a je v přibývající fázi. Vodnář působí na lýtka, kotníky a žíly. Nezatěžujte nohy dlouhým chozením a stáním. …
více o tomto dni
PÁTEK 07. 10. 2022
ryby
Měsíc putuje znamením Ryb, je v přibývající fázi. Ryby mají vliv na chodidla a prsty u nohou. Udělejte si čas na jejich koupel a masáž. Věnujte se…
více o tomto dni
SOBOTA 08. 10. 2022
ryby
Měsíc putuje znamením Ryb, je v přibývající fázi. Ryby mají vliv na chodidla a prsty u nohou. Udělejte si čas na jejich koupel a masáž. Věnujte se…
více o tomto dni
NEDĚLE 09. 10. 2022
beran
Měsíc putuje ve znamení Berana, dnes je úplněk. Beran ovlivňuje hlavu, obličej, mozek, oči, nos a životní sílu. Pokud trpíte na migrény, pijte…
více o tomto dni
PONDĚLÍ 10. 10. 2022
beran
Měsíc ubývá a putuje ve znamení Berana. Beran ovlivňuje hlavu, obličej, mozek, oči, nos a životní sílu. Trpíte-li na migrény, pijte hodně čisté vody…
více o tomto dni
ÚTERÝ 11. 10. 2022
býk
Měsíc ubývá a putuje ve znamení Býka, který má vliv na oblast krku a ovlivňuje také čich a chuť. Chraňte dnes svůj krk šálou, kloktejte bylinné…
více o tomto dni
STŘEDA 12. 10. 2022
býk
Měsíc ubývá a putuje ve znamení Býka, který má vliv na oblast krku a ovlivňuje také čich a chuť. Chraňte dnes svůj krk šálou, kloktejte bylinné…
více o tomto dni

Dobrý kontakt k tématu

Osobní a profesní koučink Brno: Marta Němečková
Pomáhám lidem řešit osobní, vztahové, pracovní…
Profesní a osobní rozvoj s Global Management Studio s.r.o.
Global Management Studio poskytuje…
Profesní a osobní rozvoj s Global Management Studio s.r.o.
Global Management Studio poskytuje…
MORGAN & MORGAN, s.r.o.
Od roku 1998, kdy začala společnost Morgan & Morgan…

Domácí péče o lámavé nehty

Potřebovala bych poradit. O nehty se poslední dobou snažím dobře pečovat. Umělé nehty m...

okna

Když jsou špinavá.

okna

kdy mýt okna
Zobrazit všechna témata

doporučujeme ze zboží

Reklama

Lunární náramek ODPUŠTĚNÍ

Růženín s onyxem pro zdravou sebelásku, odpuštění a přijetí…
340 Kč

Náramek s ametystem POZNÁNÍ

Ametyst s křišťálem pro ochranu, čistou mysl a dobrou…
430 Kč

AYUR OIL 26 VISHNUERANDA 220ml

Ajurvédský bylinný olej na uvolnění stresu Vishnu Eranda…
490 Kč

Náramek pro Ryby OCHRANA

Náramek pro Ryby, které potřebují zklidnit mysl, dodat…
390 Kč

Henna čistá 200g

100% přírodní Henna Herb Lamda Vysoce kvalitní, velmi jemně…
159 Kč

Neslyšící dítě v rodině: Jak si počínat při výchově?

Neslyšící dítě může vyvolávat v rodičích značné obavy z budoucnosti. Matka i otec se mohou ptát sami sebe „Najde se svým deficitem kamarády, partnera nebo práci?“. Zvýšený strach o takového potomka je normální,...

I podzimní svatba může mít své kouzlo! Nechte se inspirovat

Podzimní svatba skýtá řadu pozitiv! Vždyť barevná příroda přímo vybízí ke kouzelným fotografiím zamilovaného páru. Vytěžte z tohoto období co nejvíce a užijte si svůj nezapomenutelný den naplno. Poradíme vám, n...

Nejčastější psychické problémy moderního člověka: Jak se s nimi vyrovnat?

Jednadvacáté století nám jako lidstvu přineslo mnoho skvělých vymožeností, které usnadňují nemalým dílem každodenní bytí. Jenže psychické problémy nemizí, ba naopak. Je jich s těmito moderními výdobytky doby čí...

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

Přirozená autorita motivuje a inspiruje. Jak ji vybudovat?

Přirozená autorita není záležitostí vrozenou. Je zapotřebí, aby ji člověk rozvíjel. Když se tak nestane, může si ji uměle vynucovat, což není ta nejlepší cesta. S lidmi nepřirozeně autoritativními se však setká...

Sendvič s hruškou a modrým sýrem

Nejprve si v toustovači rozpečte chlebové plátky. Poté je potřete máslem dle libosti. Dále si nadrťte vlašské oříšky, lze je i opražit na pánvi bez tuku, a posypte jimi dva pláty chleba. Dále si omyjte a nakráj...

Fretka domácí je všetečka i veselý společník. Jak ji chovat?

Fretka domácí se může stát dokonalým mazlíčkem, pokud nemáte čas na venčení psa, nebo zrovna dvakrát nemusíte kočky. Počítat však musíte s tím, že se jedná o velice zvídavé zvíře, které prošmejdí každé zákoutí ...

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Děláte skutečně to, co vás baví?

Práce, job, zaměstnání... každej tomu řiká jinak. Všichni ale za tim vidíme jediný - prachy, úspěch, svobodu. Říká se, že bez práce nejsou koláče. Asi to tak bude. Když nemáte kačku v ruce, nenajíte se. Prostě budete mít hlad. Tak je nastavenej svět. Materialismus, kapitalismus, bo nevim jak to pojmenovat. Peníze jsou dobrej sluha, ale zlej pán, no né? A položili jste si někdy otázku, jestli vám stojí za to, co teďka děláte? Jako myslim tim to, v čem pracujete???