Léčivé kameny: Ametyst přináší lásku a klid a zahání stres

léčivé kameny ametyst2Léčivé kameny - ametyst.

Ametyst patří mezi nejsilnější léčivé kameny a pro své vlastnosti v minulosti často patřil mezi vyhledávaný šperk i v královských kruzích. Má intenzivní ochrannou sílu, očistnou moc a mnoho pozitivních účinků. Nezanedbatelný vliv má i při léčbě alkoholismu a dalších závislostí. 

Ametyst – původ a spojení

Ametyst je běžně dostupný polodrahokam a těží se například v Bolívii, Brazílii, Indii, Mexiku, Uruguayi nebo na Madagaskaru. V České republice bývají tyto léčivé kameny nejčastěji nalezeny v oblasti Vysočiny. Jedná se o odrůdu křemene v různých odstínech fialové barvy.

V planetárním systému je ametyst přiřazen planetám Jupiter a Neptun (přečtěte si o planetě Neptun). Podle zvěrokruhu se spojuje se znameními: Ryby, Střelec, Kozoroh, Beran.

Dále je spojen s elementem vody a zlepšuje fungování krční a korunní čakry. Ametyst je kamenem čisté lásky a zesiluje věrnost. Má velkou ochrannou sílu a intenzivní spirituální vlastnosti. Přečtěte si o léčivých kamenech více. 

Přečtěte si článek na téma drahé kameny podle znamení zvěrokruhu

Ametyst – účinky na psychiku

Ametyst tlumí negativní emoce jako je strach, stres a vztek a rozptyluje obavy. Celkově přináší do našeho život klid a vyrovnanost – a to nejen v bdělém stavu, ale zlepšuje také kvalitu spánku, zahání noční můry, přináší klidný spánek a pozitivní sny. Vedle nespavosti zlepšuje také naši schopnost soustředění. Ametyst nám pomáhá přijímat změny v našem životě, dodává nám sílu udělat důležitá rozhodnutí a proměnit naše sny ve skutečnost.

Při léčbě alkoholismu a jiných závislostí pomáhá ametyst znásobit účinky na naši rozhodnost a vyrovnanost. Pomáhá nám také vyrovnat se s pocity viny. Ametyst i v mnoha dalších případech zlepšuje naši schopnost se soustředit, posiluje intuici a inspiraci. Důležité je jeho zvyšování naděje.

Pozor! Použití ametystu není vhodné u schizofreniků a při paranoie.

léčivé kameny ametyst1Ametyst má fialovou barvu.

Ametyst – účinky na fyzickou schránku

Významnou roli má ametyst účinky na náš imunitní systém a metabolismus – především posiluje vylučovací soustavu a srovnává potíže zažívacího traktu. Pomáhá nejen při žaludečních a střevních, ale i dýchacích potížích a při léčbě parazitárních onemocnění.

Ametyst zmírňuje bolesti hlavy a migrény a zbavuje nás psychického i fyzického napětí. Pozitivně působí také při kožních potížích jako je ekzém, akné a lupénka, zlepšuje hojení otoků, modřin a ran různého původu včetně těch pooperačních.

Ametyst dále harmonizuje tvorbu hormonů. Nezanedbatelně také zlepšuje fyzické příznaky hyperaktivity. 

Ametyst – cena a použití

Ametyst můžeme nosit kdekoliv na těle. Při léčbě bolesti či rány ho umisťujeme co nejblíže místu původu. Pro klidný spánek jej položíme blízko hlavy. Pokud chceme ztlumit nervozitu a stres, dáme si do každé ruky jeden kámen a snažíme se vydržet několik chvil v klidu. Ametyst můžeme pro vyčistění prostor od negativních energií umístit také kdekoliv v místnosti.

Ametyst nezapomínáme pravidelně čistit pod vlažnou tekoucí vodou a nabíjet nejlépe za měsíčního svitu nebo alespoň ve stínu, aby neztrácel svoji barvu podobně jako třeba růženín.

Stejně jako u jiných kamenů se i pro ametyst cena odvíjí od velikosti kamenu, jeho čistoty a opracovanosti. Nejvyšší energetickou hodnotu mají často ametysty neopracované ve své původní podobě, které překvapivě patří mezi levnější – malé lze pořídit již za několik desítek korun. Esteticky lze ametyst použít při výrobě mnoha krásných šperků, jejichž cena se pak i v závislosti na použitém kovu pohybuje v řádech tisíců až desetitisíců. Další možnou variantou především do místností je pořízení tzv. drúzy, což je srůst krystalu, v hodnotě několika set korun podle velikosti či váhy.

Přečtěte si také další články ze seriálu - léčivé kameny

Léčivé kameny: Měsíční kámen

Léčivé kameny: Růženín

Léčivé kameny: Tygří oko

Léčivé kameny: Sluneční kámen

Léčivé kameny: Sodalit

Léčivé kameny: Křišťál

Léčivé kameny: Ametyst

Léčivé kameny: Achát

Léčivé kameny: Jaspis

Léčivé kameny: Lávové kameny

 

Stáhnout v PDF

Chcete se zeptat na cokoliv k tématu? Obraťte se na naše poradce.

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Lunární náramek Ametyst + Onyx

Náramek z minerálů pro život v souladu s Měsícem Lunární náramek je…

Cena: 420 Kč

Korálky do auta Korál + Křišťál

Originální ručně vyrobená dekorace do auta Korál s křišťálem, kovový…

Cena: 349 Kč

Ametyst drůza 4cm

Přírodní ametystová drůza. Průměrná velikost 2 x 4 cm.  

Cena: 90 Kč

Kameny pro zdraví a pohodu

Stovka léčivých krystalů, které vám pomohou vést zdravější život. Že…

Cena: 179 Kč

Kameny pro lásku a vztahy

Průvodce stovkou krystalů a světem jejich magických sil Krystaly a kameny, ať…

Cena: 179 Kč

Náramek minerální 4mm

Různé druhy náramků z drahých kamenů Náramky z korálků o průměru 4 mm.…

Cena: 110 Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte