Drahé kameny podle znamení zvěrokruhu dávají šperkům magickou moc

img
11. 08. 2016 Přečteno: 4559x

Výroba šperků patří k těm nejstarším řemeslům a šperky samotné jsou dodnes velmi oblíbené. Lidé, především ženy, si je často a rádi kupují sami, ale také je dostávají ve formě dárků. Výhoda šperků totiž spočívá v tom, že si můžete vybírat mezi různými materiály, provedeními, barvami či druhy šperků. A víte o tom, že existují také šperky s kameny podle znamení zvěrokruhu? Tyto šperky s polodrahokamem mají nejen úchvatný vzhled, ale ukrývají v sobě dokonce magickou energii a léčivé síly. V tomto článků vám je podrobně představíme.

Možná, patříte k těm, kteří na zázračné vlastnosti kamenů nevěří. Lidé, kteří se však zabývají astrologií, horoskopy či esoterikou, naopak věří tomu, že kameny podle znamení zvěrokruhu mohou člověku dodat životní sílu, pomáhat mu při důležitých rozhodnutích, nebo ho dokonce vyléčit z různých nemocí. Je to skutečně pravda, nebo se jedná o pouhé šarlatánství či tzv. placebo efekt? Pokud dáte kamenům šanci, odpověď na tuto otázku určitě sami zjistíte.

Čtěte také:

Léčivé kameny vás ochrání a povzbudí. Víte, jak vybrat, očistit a aktivovat drahý kámen?

Jaké drahé kameny podle znamení zvěrokruhu k vám patří, zjistíte níže. Ale pozor, podle ezoterických teorií toto není jediné hledisko pro výběr správného kamene. Při výběru kamenů byste totiž měli vsadit také na své pocity a intuici a kameny si ohmatat. Vybrat byste si měli ten polodrahokam, který vás buď zaujal hned na první pohled, nebo ten, který ve vás vzbuzuje ty nejlepší pocity.

Výroba šperků z kamenů podle znamení

Výroba šperků z polodrahokamů je velice rozmanitá – šperkaři totiž mají na výběr spoustu druhů kamenů, které jsou vyvedeny v nepřeberném množství barev. Šperky s kameny podle znamení tak mohou být jednak skvělým doplněným běžného outfitu, ale špičkově vyrobené kousky se nebudete muset stydět ukázat i na slavnostních akcích.

Pokud na léčivou sílu kamenů nevěříte, neznamená to, že byste si nemohli pořídit nějaký kámen. Výroba šperků s kameny podle znamení je totiž na velice dobré úrovni a náhrdelníky, řetízky, náušnice, prsteny či náramky z kamenů vypadají velice pěkně. A třeba vám nakonec i předají něco ze své magické moci, o které nyní pochybujete.

Přejděme však rovnou k jednotlivým znamením zvěrokruhu a kamenům, které jsou pro daná znamení vhodná.

Beran: 21. března – 20. dubna

Lidé narození ve znamení Berana jsou sebevědomí, soutěživí a rádi s někým měří své síly. Kromě toho jsou ale Berani také přátelští a optimističtí lidé. Mohou být však také impulzivní, náladoví a podráždění. Z toho plynou také časté bolesti hlavy, migrény či nespavost, což jsou nejčastější věci, které se podepisují na zdraví Beranů. Navíc jsou Berani vyhlášení jako netrpěliví pacienti. Přesto by však měli dát šanci léčivé síle kamenů.

Vhodnými drahými kameny pro Berany jsou ametyst, karneol, jaspis, rubín a diamant. Červeně zbarvený jaspis totiž Berany bude podporovat v jejich aktivitě, naopak ametyst je může zbavit nespavosti a přinést klidný spánek stejně tak jako rubín.

Býk: 21. dubna – 21. května

Zemské znamení Býk je pověstné svou velkou silou a energií. Lidé narození v tomto znamení mají silnou vůli, jsou vytrvalí a velmi praktičtí. Přestože je o nich dobře známo, že jsou tvrdohlaví, tak pod drsnou slupkou skrývají velkou dobrosrdečnost. A jak to mají Býci se zdravím? Podle horoskopů má člověk narozený v Býku určitá místa citlivá k infekcím, a to především nos, hrdlo a uši. Jelikož jsou Býci hodně zatvrzelí, tak se také odmítají o své zdraví starat jako například Panny.

Jaké kameny podle znamení tedy pomohou Býkům? Jsou to achát, avanturín, malachit a růženín. Infekce léčí například mechový achát, který navíc osvěžuje duši a dodává vyčerpanému organismu novou energii. Malachit posiluje imunitní systém a odebírá z těla znečišťující látky. Naopak růženín mohou Býci využít k pohlcení tzv. elektrosmogu, který vyzařují například mobily, počítače, televize a další spotřebiče.

Blíženci: 22. května – 21. června

Blíženci jsou všestranní, zvídaví, aktivní a komunikativní lidé se smyslem pro humor. Jelikož se chtějí o všem dozvědět, tak by jim neměly uniknout ani kameny podle znamení a výroba šperků z nich. A k čemu by Blíženci mohli drahé kameny s léčivou silou potřebovat? Například ke stabilizaci psychického stavu či problémům s dýchacím ústrojím, které se u Blíženců často projevuje.

Mezi kameny, které se výborně hodí pro Blížence, patří tygří oko, jantar, citrín a topaz. K potlačení depresí a umírnění stresu se používá tygří oko, zatímco citrín funguje jako čistič a regenerátor. Na psychickou labilitu Blížence pozitivně působí také topaz, který by měl zahánět vztek, strach či deprese.

Rak: 22. června – 22. července

Lidé narození ve znamení Raka jsou obětaví, zodpovědní, i když poněkud flegmatičtí. Velmi důležitá je u nich také emocionální stránka. Z toho pramení také častá náladovost a náchylnost k depresím. Ze špatné psychiky ovšem přicházejí i fyzická onemocnění jako zažívací potíže či žaludeční vředy.

Proti těmto a jiným problémům mohou Raka ochránit tyto kameny: chalcedon, měsíční kámen, perly a jantar. Na žaludeční činnost působí například jantar, který má ale také mnoho jiných léčebných účinků. Naopak pro pošramocenou psychiku Raka slouží chalcedon, který smutek, depresi či hysterii proměňuje v radost. Měsíční kámen pozitivně působí například na horní část zažívacího traktu nebo také pomáhá uklidňovat hyperaktivní děti.

Lev: 23. července – 23. srpna

Ctižádostiví, tvůrčí, velkorysí, ale také trochu pohodlní – to jsou lidé narozeni ve znamení Lva. Na první pohled by se mohlo zdát, že tito lidé nebudou potřebovat kameny podle znamení, neboť Lvi obecně mají dobré zdraví a silnou imunitu. Výroba šperků z drahých léčivých kamenů by je však měla zajímat kvůli tomu, že jsou náchylní na srdeční onemocnění a problémy s krevním oběhem.

Jaké kameny by si tedy měli pořídit Lvi? Tak například jantar, křišťál, diamant, smaragd nebo sluneční kámen. Smaragd kromě jiného posiluje zrak a léčí srdce, což jsou také velmi citlivá místa pro Lva. Sluneční kámen dodává pozitivní myšlení, zatímco křišťál neboli křemen je podle esoterních nauk nejúčinnějším léčivým krystalem na světě.

- dobré zdraví a silná imunita, ale k nejcitlivějším místům patří zrak, páteř a srdce – onemocnění srdce, problémy s krevním oběhem

Panna: 24. srpna – 23. září

Lidé narození ve znamení Panny se vyznačují nebývale velkým smyslem pro pořádek a plánování. Jsou nesmělí, uzavření a opatrní, ale na druhou stranu také velmi pilní, praktičtí i kritičtí k druhým. O své zdraví se Panny dobře starají, avšak mají velmi citlivé nervy a občas je provází střevní potíže.

Vhodnými kameny podle znamení jsou pro Pannu achát, citrín, granát, karneol a lazurit. Karneol totiž nesmělým a opatrným Pannám dodá potřebnou odvahu a rozptyluje negativní myšlenky. Citrín využijí Panny k posílení nervů, ale například také při zácpě. Obecně střevním potížím pomáhá předcházet achát, který navíc podporuje sebedůvěru.

Váhy: 24. září – 23. října

Největší smysl pro spravedlnost mají ze všech znamení zvěrokruhu lidé narozeni ve znamení Vah. Kromě toho mají také vztah k umění a celou duší bojují za svobodu a nezávislost svou i ostatních, pokud je to třeba. Citlivá místa pro Váhy jsou ledviny a bederní oblast. Dále také Váhy špatně snášejí stres a pozor by si měli dát také na alkohol, k němuž mají vyšší náchylnost.

Lidé ve znamení Vah mohou vybírat mezi polodrahokamy, do nichž se řadí obsidián, topaz, akvamarín, růženín, perla a korál. Růženín z těla odvádí škodlivé látky, a tak pomáhá při problémech týkajících se ledvin. Akvamarín má mnoho účinků, například působí proti rýmě a bolestem v krku, uklidňuje mysl a zároveň také uvolňuje svaly.

Štír: 24. října – 23. listopadu

Bystří, vytrvalí, předvídaví lidé se silnou vůlí – to jsou lidé narozeni ve znamení Štíra. I u nich se ovšem najdou mírné nedostatky, mezi něž se řadí přecitlivělost či žárlivost. Štíři jsou podle horoskopů náchylní k úrazům či sportovním zraněním. Takže pokud jste Štír a děláte například nějaký adrenalinový sport, tak se asi vyplatí nějaký ten náramek či řetízek s kameny podle znamení mít při sobě.

Vhodnými kameny pro Štíry jsou magnetit, hematit, býčí oko, granát, rubín a topaz. Býčí oko se hodí na různá svalová zranění, záněty či křeče a celkově působí příznivě na pohybové ústrojí člověka. Hematit pomáhá při úrazech, neboť zastavuje krvácení a léčí zlomeniny.

Střelec: 24. listopadu – 21. prosince

Lidé narození ve znamení Střelce se vyznačují svým optimismem, zvídavostí a aktivitou. Jsou také komunikativní, společenští a zvídaví. Mezi jejich slabší stránky patří naopak impulzivnost. Střelci se obecně dobře vyrovnávají s nemocemi, nejcitlivějšími místy jsou pro ně dolní končetiny a kyčle, od nichž poté trpí na bolesti zad.

Pokud vás zajímá výroba šperků z léčivých drahých kamenů a jste ve znamení Střelce, tak by vaši pozornosti neměly uniknout sodafit, safír, labradorit, obsidián, tyrkys či záhněda. Potíže s klouby a artritidu pomáhá řešit obsidián, který je však známý pro své dvojaké účinky a měl by být nošen spolu s křišťálem. Na revmatismus působí také labradorit. Kyčle, nohy a záda léčí záhněda, která podobně jako růženín pohlcuje elektrosmog.

Kozoroh: 22. prosince – 19. ledna

Lidé narození ve znamení Kozoroha jsou praktičtí, vážní a mají smysl pro povinnost i organizační talent. Přesto jsou lehce zdrženliví, drží se jich pesimistické nálady a také je skolí kdejaké nachlazení. Především děti ve znamení Kozoroha jsou všeobecně náchylné k nemocem, proto by kameny podle znamení ve formě šperku rozhodně stály za zkoušku.

A jaké kameny se hodí ke Kozorohům? Jedná se o rubín, růženín, křišťál, tyrkys a záhnědu. Růženín je velmi vhodným kamenem pro děti a kromě toho, že je symbolem lásky a přátelství, tak podporuje tvořivost a trpělivost. Slabý imunitní systém Kozorohů zlepšuje tyrkys, který také tlumí bolesti hlavy. Proti pesimistickým náladám slouží rubín, jenž zahání negativní myšlení, strach i smutek.

Vodnář: 20. ledna – 18. února

Vodnáři jsou všeobecně přátelští, velkorysí, sebejistí i velmi romantičtí lidé, kteří ovšem mají sklony k lenosti. A právě tu by mohly zahnat kameny podle znamení. Co se týče jejich zdravotních problémů, tak by si Vodnáři měli dát pozor na oběhový systém, vysoký krevní tlak či časté poranění dolních končetin.

Kameny vhodné pro Vodnáře jsou jaspis, jantar, akvamarín, křišťál a čaroit. Vyčerpanému organismu novou energii může Vodnářům dodat jaspis i čaroit, který navíc účinně čistí lidské tělo. Jantar i křišťál jsou kameny, které chrání zdraví od všech problémů.

Ryby 19. února – 20. března

Lidé narození ve znamení Ryb se vyznačují skromností, empatií, přizpůsobivostí, velkou fantazií, ale také nedostatkem sebevědomí. Ryby jsou křehké osobnosti, jež podléhají mnoha nemocem, tudíž by kameny podle znamení rozhodně neměli brát na lehkou váhu. Lidé ve znamení Ryb jsou náchylní na nachlazení, chřipky, zápaly plic či revmatismus a neumí se vyrovnat se stresem, z čehož pramení deprese.

Korál, tyrkys, opál, jaspis, měsíční kámen – to jsou drahé kameny, které se hodí pro lidi ve znamení Ryb. Celkovou životní sílu dodává opál, který také léčí infekce a horečky. Pro zlepšení chatrného imunitního systému je vhodný tyrkys, jenž také zahání deprese a strach a navozuje vnitřní klid.

NÁŠ TIP:

Přečtěte si například také o tom, jak poznat rozdl mezi mořskou a říční perlou a jaké šperky se z přírodních perel vyrábějí!Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!
Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.
Další články z rubriky

Voní vám doma purpura? Návod, jak si ji můžete snadno vyrobit

Tiše a ochotně, purpura na plotně voní… Zpívá se v jedné z nejhezčích českých koled. A rozvonět se po vašem bytě či domě může taky. A dokonce si ji můžete i sami namíchat. Purpura totiž není nic jiného než směs...

Návod na homemade velikonoční ozdoby. Dejte koledníkům vlastnoručně malovaná vajíčka

Velikonoční ozdoby nesmí chybět v žádné domácnosti! Zajděte si koupit kvalitní vajíčka a vyrobte si, podle našich návodů, snadné a...

Velikonoce bez chemie! Barvení vajíček - cibulí, řepou, kurkumou, borůvkami i zelím

Barvení vajíček patří mezi symboly Velikonoc. Při barvení vajíček si mnoho z nás jistě vzpomene na vajíčko ozdobené nádhernými, al...

Kouzlo slunovratu v kulisách dneška

Kouzlo slunovratu, které obvykle spadá do noci mezi 21. a 22. prosincem, nezůstalo skryto ani starým kulturám. Možná právě díky nim máme v moderní době inspirované křesťanskou naukou příležitost slavit Vánoce. ...

Vyrobte si originální zimní věnec na vchodové dveře, výhradně z přírodních materiálů

Vánoční svátky jsou za námi a vánoční věnec na dveřích, stejně jako vánoční výzdobu budeme odstrojovat na Tři krále. Ale co potom?...

Výroba slaměných ozdob je snadná. Udělejte si slaměné ozdoby jako za starých časů

Pro výrobu užitkových předmětů se používala zejména sláma žitná. Její výhodou jsou dlouhá stébla. Pletení se odkládalo většinou na...

Techniky pletení košíků z vrbového proutí a pedigu

V současné době je nejrozšířenější pletení košíků a dalších pletených výrobků především z vrbového proutí a pedigu. Ovšem v minulosti byla situace…

Jak obarvit pedig?

barvy na textil (koupíte v drogerii) Jedním balením obarvíme 1 – 1,5 kg pedigu. velký starší hrnec sůl ocet klacík nebo starou vařečku na…

Umělecké kovářství – poznejte tradiční řemeslo a žasněte nad uměním mistrů kovářů

Je tolik důvodů, proč umělecké kovářství přitahuje pozornost. Vždyť v sobě snoubí schopnost podmanit si pevné kovy, a přitom z nic...

Zdobení v tradičním kovářství i uměleckém kovářství? Pomocí leptání kovů i chemické oxidace

Již v samotném úvodu jsme nastínili, že zdobicí techniky, uplatňované v kovářském řemesle, neplní jen funkci estetickou, ale také ...

Pasířství je řemeslo nejen pro výrobu rytířské výzbroje

Od 14. století se pasíři zabývali výrobou rytířských pásů. Ty sloužily k zavěšení meče, šlo však rovněž o důležitý estetický prvek. Rytířské pásy se…

Umělecké kovářství je stejně jako před staletími nenahraditelné řemeslo

Historie kovářského řemesla sahá daleko do minulosti. První důkazy o tom, že se lidé pokoušeli opracovávat železo, pocházejí ze 3. tisíciletí před…

Upečte si domácí chléb z kvásku: Návod krok za krokem

Domácí chléb je podle mnohých lepší než ten kupovaný, a to hned z několika důvodů: Domácí chléb z kvásku je zdravý a výživný Když si domácí…

Retro dezerty: Buchtičky s krémem vás vtáhnou zpět do dětství

Doba přípravy: Do hodiny  Kynutí: 30 minut Pečení: 30 minut Co budete potřebovat na 4 porce: 25 g droždí 80 g krupicového cukru 200 ml…

Domácí medové řezy: Retro dezert, který potěší každý mlsný jazýček

Na těsto na 4 medové pláty budeme potřebovat: 450 g hladké mouky 150 g cukru moučka 100 g másla 4 lžíce medu 5 lžic mléka 2 ks vajec 1…

Upečte si žloutkové řezy – vynikající, přesto polozapomenutý retro dezert

O původ žloutkových řezů se hlásí snad polovina Evropy. Můžete se tak dozvědět, že jsou původem chorvatské či rakouské pod názvem kremšnit, ale…

Nahřívací polštářek si můžete při troše trpělivosti vyrobit i sami. Jak na to?

Nahřívací polštářek je velkým pomocníkem, pokud vás pobolívají záda, svaly nebo břicho. Je to bezpečný prostředek, který pomůže bolestivé místo prohřát. Utrácet však za něj nemusíte – můžete si jej totiž jednod...

Vyrobte si: Vonná svíčka snadno, rychle a za pár korun

V obchodě nás taková vonná svíčka vyjde na poměrně dost peněz. A často ještě není přesně taková, jakou bychom si představovali. Řešením je vyrobit si vonnou svíčku vlastní. Ovoníme si ji přesně tak, jak chceme ...

Vyrobte si originální zimní věnec na vchodové dveře, výhradně z přírodních materiálů

Vánoční svátky jsou za námi a vánoční věnec na dveřích, stejně jako vánoční výzdobu budeme odstrojovat na Tři krále. Ale co potom?...

Vánoční výzdoba z přírodních materiálů 3x jinak aneb Jak si levně, jednoduše a esteticky vyzdobit domov

Vánoční výzdoba z přírodních materiálů dodá vašemu domovu tu správnou předsváteční atmosféru! Je nejvyšší čas na ni pomýšlet, nebo...

Intarzie – obrazy, vytvořené vkládáním dřevěných dýh

Podle historických pramenů byla technika intarzie známá již v době starého Řecka a Egypta. Šlo však o ojedinělé pokusy, největší rozmach z pohledu…

Linoryt můžete vyzkoušet nejen na výtvarném kroužku, ale i doma

Technika linorytu se začala postupně používat od konce 19. století a představovala levnější a snazší alternativu dřevořezu. Linoryt se začal…

Řezbářské techniky a základní nářadí pro řezbářství

Ať už se chcete věnovat jakékoliv řezbářské technice, bez základního nářadí se neobejdete. Kromě dlát různých tvarů a rozměrů, o kterých se budeme…

Dřevořezba – řemeslo, u kterého na druhu dřeva záleží

Dřevo je přírodní a po staletí snadno dostupný materiál, proto je dřevořezba nejrozšířenější formou řezbářství. Pro řezbáře je důležité naučit se…

Rozdělení hovězího masa: Informace, které využijete při nákupu i v kuchyni

Abychom dokázali hovězí maso dobře připravit, musíme si udělat přehled o tom, jaké druhy hovězího masa se na hovězím skotu nachází, jaký je v nich…

Optické sklo? Poznejte, jak vzniká brýlové sklo a oční čočky

Aby optické sklo mohlo mít své specifické vlastnosti – mohli jsme z něj vytvořit třeba brýlové sklo nebo oční čočky, je třeba, aby bylo absolutně…

Vitráže - výtvarně pojaté skleněné mozaiky známé především z kostelů

První zprávy o českém skle se týkají vitráží. V sázavské kronice je k roku 1162 zmínka o opatu Regnardovi, který se vyznal "v umění vysazovati…

Jak se vyrábí sklo - složitý proces, který zahrnuje tavení, tvarování, chlazení a povrchovou úpravu skla

Směs na výrobu skla se skládá z kyseliny křemičité nebo borité a nejméně ze dvou zásad, z níž jedna je alkalická a druhou je zemin...

Leptání skla – umělecké řemeslo, které zvládnete i vy

Leptání skla může vyzkoušet úplně každý. Je to jednoduché a výsledek velice zajímavý. Je ale několik věcí, které by měl každý vědět, než se do…

Indiánské oblečení z pohledu historie. Z čeho se svršky vyráběly?

Indiánské oblečení fascinuje lidstvo už od nepaměti. Obzvlášť okouzlena je pak moderní společnost, a není divu. Tento druh oděvů je unikátní a má za sebou velmi zajímavou historii. Současně se také nedá srovnat...

Ušít si vlastní lůžkoviny není vůbec nic náročného. Hravě to zvládne i začátečník. Návod, jak na to

Na kvalitní lůžkoviny bychom měli dbát, jelikož jsou naším každodenním společníkem. V průměru totiž prospíme až třetinu života, te...

Vyrobte si vlastní lapač snů. Zachytí špatné sny a zajistí klidný spánek

Lapač snů je vlastně starý indiánský amulet. Původně pochází od indiánského kmene Ojibwe. Ti jej tehdy vyráběli z vrbového proutí a ze zvířecích šlach. Mezi širokou veřejnost se lapače snů dostávaly někdy v 60....

Vyrobte si: Voňavý nahřívací polštářek do mikrovlnky s bylinkami

V první řadě bude nutné popřemýšlet o tom, jakou náplň byste chtěli, aby nahřívací polštářek měl. Je tedy nutné vědět, k čemu primárně jej budete…

Nahřívací polštářek si můžete při troše trpělivosti vyrobit i sami. Jak na to?

Nahřívací polštářek je velkým pomocníkem, pokud vás pobolívají záda, svaly nebo břicho. Je to bezpečný prostředek, který pomůže bolestivé místo prohřát. Utrácet však za něj nemusíte – můžete si jej totiž jednod...

Vyrobte si: Vonná svíčka snadno, rychle a za pár korun

V obchodě nás taková vonná svíčka vyjde na poměrně dost peněz. A často ještě není přesně taková, jakou bychom si představovali. Řešením je vyrobit si vonnou svíčku vlastní. Ovoníme si ji přesně tak, jak chceme ...

Vánoční výzdoba z přírodních materiálů 3x jinak aneb Jak si levně, jednoduše a esteticky vyzdobit domov

Vánoční výzdoba z přírodních materiálů dodá vašemu domovu tu správnou předsváteční atmosféru! Je nejvyšší čas na ni pomýšlet, nebo...

Tvoření z kaštanů si zamilují i dospěláci! Nadchněte se pro tuto tradiční podzimní zábavu

Na tvoření z kaštanů je ten správný čas. Tyto známé plody nyní najdete snad pod každým stromem nazývaným jírovec maďal. Nasbírejte...

Oblíbili jste si drahé kameny? Udělejte si z nich originální šperky

Určitě znáte ty kouzelné krámy s kameny, anebo stánky na poutích, hradech a zámcích, kde si můžete vybrat kamínek, který si přivezete domů z výletu…

Vyrobte si vlastní šperky z korálků nebo náušnice

Šperk rozhodně nemusí stát několik tisíc korun, aby byl krásný a každý vám jej záviděl. Můžete si celkem snadno a rychle doma vyrobit několik…

Český granát: Tradiční český drahokam, který učaroval celý svět

Historie českého granátu sahá až do druhé poloviny 5. století, kdy ho z říčních náplavů sbírali již Keltové. Poté na dlouhou dobu obliba tohoto…

Magický vltavín - vzácný český drahokam s tajemnou historií

Vltavíny řadíme mezi takzvané tektity, což znamená, že se jedná o něco taveného. Představte si, jak vzniká sklo - materiál je roztaven a pak se nechá…