Léčivé kameny: Sluneční kámen jako zdroj radosti a pozitivní energie

 sluneční kámen2Sluneční kámen patří mezi léčivé kameny.

Příroda nabízí mnoho darů, kterými svůj život můžeme vyladit do harmonické symfonie. Jednou z cest jsou i léčivé kameny. Mezi ty, které do našeho života přinesou radost, spokojenost a důvěru v intuici patří i sluneční kámen.

Sluneční kámen má více podob - od téměř průhledného až po matný krystal. Typické světélkující žilky, které jej oživují, tvoří měď nebo červený hematit. Barevně se sluneční kámen pohybuje na škále od okrové, přes oranžovou, po červenohnědou. Kameny zbarvené do oranžova pochází zpravidla z Indie, naleziště průhlednějších kamenů se nachází v Oregonu v USA. Další místa výskytu jsou na jihu Norska, na Madagaskaru, v Kanadě a nebo na Sibiři. Sluneční kámen patří mezi léčivé kameny, přečtěte si o léčivých kamenech více. 

Sluneční kámen - léčivé účinky

Podobně jako slunce i sluneční kámen dokáže vytvořit pozitivní atmosféru plnou tvůrčího nadšení. Odplavuje váhavost a nejistotu, které nám brání se rozhodnout nebo učinit první krok ke změně. Pomáhá s realizací našich plánů a projektů. Dává optimistický náboj do situací, které se z nějakého důvodu jeví jako složité. Odbourává strach ze selhání. Povzbuzuje v nás schopnost radovat se z každodenních maličkostí a plně si tak užívat přítomného okamžiku. Dodává nám sílu setkat se s vlastními skrytými emocemi a potlačenými city, které pomáhá transformovat v tvořivou a radostnou energii. Učí nás důvěřovat své intuici. Přečtěte si článek na téma drahé kameny podle znamení zvěrokruhu

Sluneční kámen - vlastnosti, které vás zaujmou

Sluneční kámen umí vytvořit bezpečné hranice okolo naší osobnosti, a to nenásilnou, přirozenou cestou. Zvědomí nám naši hodnotu a dá nám sílu komunikovat své potřeby s okolím a postupně je začít realizovat. Je oporou pro ty, kteří se z nějakého důvodu rozdávají na úkor vlastního zdraví. Je zároveň ochranou před lidmi, kteří by se na nás rádi „pověsili“ a energeticky využili ve svůj prospěch. Tento léčivý kámen  se umí postarat i o narovnání závislostních vztahů (ať našich vůči někomu nebo někoho vůči nám).

Sluneční kámen - účinky na naši psychiku

Sluneční kámen udržuje přirozeně veselé prostředí. Neschovává těžkosti, pouze je odlehčuje a nabízí inovativní přístup k řešení problému. Je vhodný pro všechny, kteří dlouhodobě trpí únavou či pocitem vyhoření. Díky prosvětlující energii si umí poradit i s černými myšlenkami, pocity úzkosti nebo neklidným spánkem přerušovaným nočními můrami. Pod jeho ochranou se spánek stane regenerující a nabíjející. Stačí si jej položit na polštář.

sluneční kámen1Sluneční kámen má naoranžovělou barvu.

Sluneční kámen - léčivé vlastnosti jako podpora zdraví

Podobně jako jiné léčivé kameny, i sluneční kámen můžete přikládat na různé části těla, čímž jeho účinky zintenzivníte a nasměrujete na konkrétní problém. Jeho hlavní vlastností je prohřátí místa a jeho regenerace.

  • Ulevuje bolestivým kloubům a zmírňuje projevy revmatismu.
  • Podporuje optimální fungování trávicího traktu (zejména v oblasti žaludku).
  • Zahřívá a prokrvuje svaly.
  • Urychluje léčení bolestí v krku, je podporou při potížích s polykáním.
  • Reguluje funkci autonomního nervového systému a snižuje nervozitu.
  • Podporuje správnou funkci našeho imunitního systému.
  • Léčí onemocnění cév a krevního oběhu (uvolňuje).
  • Čistí všechny čakry tím, že je prosvětluje a vytváří v nich prostor.

Sluneční kámen - nabíjení

Aby si sluneční kámen uchoval své léčivé vlastnosti, je nutné mu poskytovat pravidelnou péči. Protože se jedná o ryze osobní předmět, neměli bychom jej půjčovat jiným osobám. Nese totiž náš otisk. Nejsnazším způsobem očisty je ponořit sluneční kámen na několik minut pod proud studené vody a poté jej nechat oschnout. Svou sílu čerpá ze slunce, proto jej po očistných rituálech můžete na několik hodin umístit na slunečné místo. Pokud máme náročnější období, je potřeba provádět očistu častěji.

Přečtěte si také další články ze seriálu - léčivé kameny

Léčivé kameny: Měsíční kámen

Léčivé kameny: Růženín

Léčivé kameny: Tygří oko

Léčivé kameny: Sluneční kámen

Léčivé kameny: Sodalit

Léčivé kameny: Křišťál

Léčivé kameny: Ametyst

Léčivé kameny: Achát

Léčivé kameny: Jaspis

Léčivé kameny: Lávové kameny


Stáhnout v PDF

Chcete se zeptat na cokoliv k tématu? Obraťte se na naše poradce.

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Kameny pro zdraví a pohodu

Stovka léčivých krystalů, které vám pomohou vést zdravější život. Že…

Cena: 179 Kč

Kameny pro lásku a vztahy

Průvodce stovkou krystalů a světem jejich magických sil Krystaly a kameny, ať…

Cena: 179 Kč

Svícen SODALIT na svíčku

Surový neleštěný kámen s vyvrtanou dírou na čajovou svíčku. Spodní plocha…

Cena: 490 Kč

TURMALÍN černý - náramek sekaný

Náramek  ze sekaných kousků turmalínu, navlečených na gumičce Náramek je…

Cena: 79 Kč

OLIVÍN náramek sekaný

Náramek ze sekaných kousků olivínu, navlečených na gumičce Náramek je…

Cena: 59 Kč

CHALCEDON náramek sekaný

Náramek  ze sekaných kousků chalcedonu, navlečených na gumičce Náramek je…

Cena: 79 Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte