Význam čísla 0 podle numerologie: Citlivost i vnitřní napětí

Nula podle numerologieU čísla nula hodně záleží, vedle jakého jiného z čísel stojí.Nula je kruh, symbol života, znak bohů, počátku i uzavření, je považováno za inspirativním číslem, které člověku dodává životní sílu a dává větší hodnotu číslům, vedle kterých stojí.

Od nuly začíná vždy něco nového, jako by nula byla semínkem, prapočátkem, ze kterého může ledasco v životě jedince vzklíčit. Podporuje citlivost, vnímavost, odhodlání a přidává i duchovní rozměr. Negativním vlivem nuly může být její zvýšená přecitlivělost, přemíra vnitřního napětí a náročnosti. Nula je přítomna v celém vesmíru a i v každém z nás, je hnací životní silou, která je přítomna již před zrozením a byla přítomna v našem vesmíru již před jeho samotným stvořením.

Nula v sobě nese energii stvoření, vznik z „ničeho“. Nula, která se objeví v datu narození, dodává svému nositeli životní energii a sílu, stejně jako životní potenciál.

Co znamená nula stojící vedle dalších čísel?

Nula v čísle deset podle numerologie

Nula stojící vedle jedničky, tedy desítka, posiluje nezávislost a smysl pro originalitu. Lidé, kteří se narodili desátého v měsíci, mívají silnější vůli než ostatní a bývají rovněž ctižádostivější. Na druhou stranu bývají uzavřenější a citlivější, než ti, kteří se narodili prvního.

Nula v čísle dvacet podle numerologie

Nula stojící vedle dvojky zvyšuje její intuici, pochopení i citlivost. Tito lidé mají vrozenou perfektní intuici. Je výhodné s nimi spolupracovat, neboť mají schopnost druhé vést správným směrem k dosažení jejich cílů. Negativem je rovněž jejich zvýšená citlivost a zranitelnost.

Nula v čísle třicet podle numerologie

Číslo třicet, tedy nula stojící vedle trojky zvyšuje tvořivost a fantazii. Člověk, který je narozený 30. v měsíci vyniká nápaditostí, bystrostí a pronikavým intelektem. Lidé narození třicátého v měsíci bývají bystří a nápadití, jejich zvláštní individualismus z nich však někdy dělá podivíny, kterým jejich okolí jen těžko rozumí.

1940 - nula v čísle čtyřicet podle numerologie

Čtyřka posílená nulou se objevuje například u ročníku narození 1940. Nula v tomto případě zvyšuje praktičnost a realismus těchto lidí, druhou stránkou těchto pozitiv je jistý konzervatismus, který jim někdy brání v rozletu.

1950 - nula v čísle padesát podle numerologie

Odhodlanost a pevná vůle, to jsou hlavní charakteristiky těch, kteří mají vedle pětky postavenou v datu narození nulu, takže ročník narození 1950. Tito zrozenci jsou schopní prosadit si vždy svou, jsou podnikaví, ale mají potíže s vlastní harmonií a hledáním vnitřního klidu.

1960 - nula v čísle šedesát podle numerologie

Lidé narození v roce 1960 mají nulou posílenou šestku a tvořivé schopnosti lidí v tomto roce jsou tedy taktéž posíleny. Zvyšuje to ale také jejich potřebu klidu, lásky, bezpečí a tím pádem i citových problémů.

1970 - nula v čísle sedmdesát podle numerologie

Nula vedle sedmičky se objevuje u ročníku 1970. Vnitřní vnímavost a rovněž smysl pro pravdu u těchto lidí je zesílen. Je u nich vysoká možnost závažných životních zkoušek, na druhou stranu je jim však poskytován duchovní nadhled a velká vnitřní síla k životu.

1980 - nula v čísle osmdesát podle numerologie

Lidé narození v roce 1980 mají zvýšenou schopnost bystrého a logického úsudku a pocity vlastního poslání. Nula posilující osmičku zvyšuje i neústupnost, nekompromisnost a potlačování všeho, co nemá s vytyčeným osobním cílem nic společného, tedy i citů.

1990 - nula v čísle devadesát podle numerologie

Rok 1990 má posílenou devítku. Jsou tím podpořeny vlastnosti zajišťující hloubavost, odpovědnost a pochopení druhých. Lidé narození v tomto roce však někdy mají potřebu s druhými chladně kalkulovat a necitlivě zraňovat druhé, bývají přesvědčeni o své a jediné pravdě. 

2000 - nula v novém miléniu podle numerologie

Většina zdrojů zabývajících se numerologií se shoduje na tom, že nové milénium, tedy příchod roku 2000, znamenal určitý "předěl" a změnu. Často se uvádí, že po tomto roce přicházejí na svět ve větší míře takzvané indigové neboli křišťálové děti, často také osobnosti, které přemýšlejí zcela odlišným způsobem, než generace jejich rodičů a prarodičů. Mnozí tím vysvětlují například častou nesoustředěnost a "nevychovanost" současnch dětí ve školách, kterou značná část společnosti označuje spíše jako důsledek dnes tolik moderních liberálních metod ve výchově.


Stáhnout v PDF

Přečteno: 4541x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Hm, a co v číslech po roce 2000? Když je mezi čísly? Jak ji počítat, kdy má okolo sebe dvě odlišná čísla?

Dobrý den,

moc děkujeme za vaši reakci. Článek jsme se snažili vytvořit na základě dostupných relevantních zdrojů a faktem je, že se v podstatě o vámi zmiňovaném případě literatura zatím příliš nerozepisuje. Doplnili jsme tedy alespoň na závěr krátký odstavec s obecnými informacemi, které se v numerologické literatuře často opakují.

… celý příspěvek
… všechny příspěvky

Doporučené články

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte