Význam čísla 6 podle numerologie: Povzbuzení pro druhé a dobrosrdečnost

Význam čísla 6 podle numerologieLidé s životním číslem šest bývají často fanoušky umění.Šestka je jedním z nejharmoničtějších čísel ze základní řady. Její povaha je starostlivá, pečující, mírná a mírumilovná. Šestka je také ochranitelská a mateřská, dokáže se pro druhé obětovat a zároveň neodmítá druhým pomocnou ruku v nesnázích. Nositelé životního čísla šest také bývají zpravidla velmi rodinně založení, bývají tím členem, který drží rodinu pohromadě a ostatním dávají pocit jistoty a bezpečí. Šestka ráda podporuje a vede druhé k úspěchu, učí ty, kterým osud nebyl příznivě nakloněn. Mnozí se na rameni šestce rádi vypláčou, ona však nezištně každého vyslechne a povzbudí.

Životní číslo 6

Šestka působí šarmantně a sebejistě, je to však pouze zástěrka její nejistoty. Rozhodování je pro šestky složité, jejich nejistota jim často přináší zmatek a ztrátu iluzí.

Je pověstná svým smyslem pro spravedlnost, narazí-li na bezpráví, pak neváhá věnovat úsilí tomu, aby bylo odstraněno. Férové jednání v práci i v soukromí je pro ni na prvním místě. Šestka považuje svoji starostlivost za samozřejmou, u některých lidí však může narazit, ne každý o její pomoc totiž stojí. To by si měla šestka uvědomit, její dobrosrdečnost se jí totiž mnohdy nevyplatí. Ne nadarmo se říká, že cesta do pekel bývá dlážděna dobrými úmysly. Spousta vychytralců dokáže její vstřícnosti a dobroty nekale využít.

Šestky se dobře orientují v životních příležitostech, umí přirozeně mistrně využívat možností, které se kolem nich nacházejí. Cílem těchto lidí je vytváření harmonického a klidného životního prostředí. Pokud nežijí v harmonickém svazku a prostředí, obvykle se to podepíše na jejich zdraví.

Lidé s životním číslem šest bývají milovníky umění a mají cit i nadání na hudbu, tanec a mnohé jiné umělecké činnosti.

Nevíte, jak vypočítat své životní číslo?

Čtěte náš návod: Životní číslo - jak na jeho výpočet?

Význam čísla 6 podle numerologie dle umístění

Chybějící šestka v datu narození

Lidé, kterým v datu narození chybí šestka, bývají urputní v prosazování svých názorů, kompromis nikdy nepřipouštějí. Nepřítomnost šestky také negativně ovlivňuje paměť a schopnost zapamatování. K nezapomínání drobných denních povinností je zapotřebí systematičnosti. Ti, kteří nemají šestku v datu narození zastoupenou, nikdy nemohou pochopit ty, kteří jsou nositelé jedné nebo více šestek.

Jedna šestka v datu narození

Jedna šestka v datu narození symbolizuje velkou potřebu harmonie a lásku k domovu. Tito lidé působí sebevědomě, ale uvnitř bývají nejistí. Kdo jim jednou ublížil, toho už k sobě nepustí, a to i přesto, že vnitřně mu odpustit dokážou. Pro rodinu a vztah jsou schopni obětovat skutečně hodně, partnerství pro ně bývá nejdůležitější částí života. Jsou schopni velkých výkonů a jsou velmi činorodí a kreativní. Na stresy reagují úzkostně a jsou-li zraněni, stahují se do sebe, i když navenek nic nedají najevo. Mívají umělecké nadání a umí ocenit krásné věci.

Více šestek v datu narození

Lidé, kteří mají v datu narození více šestek, bývají kreativní, nekonvenční a plní duševní energie. Pro to, aby tito lidé mohli svůj potenciál naplnit, však potřebují harmonické prostředí. Potřebovali by více sebevědomí a odvahy, nebát se konfliktů a konfrontací a uvědomit si svoji velkou cenu. Pokud jim o něco jde, dokáží však být velkými bojovníky.

Vnitřní rovnováha je pro ně velice důležitá, jsou náchylní ke kompromisům, které však mnohdy nejsou správné – a to především pro ně samotné.

Jsou to lidé silně toužící po rodině, na své partnery však mívají vysoké nároky. Potřebují partnera silného v morálních zásadách, takového, který je bude umět podpořit a o kterého se budou moci vždy s důvěrou opřít. Podvědomě hledají takového člověka, který je především bude umět podržet v náročných životních situacích a posílí jejich sebevědomí. Jejich život bývá plný situací, kdy se musejí rozhodnout, řídí-li se v takových chvílích srdcem, pak jsou jejich rozhodnutí většinou správná. Jejich životním úkolem je pochopit, že tyto překážky jen posilují a prohlubují jejich vůli a schopnosti.

Slavné osobnosti s číslem šest

K slavným šestkám patří teoretický fyzik a jeden z nejslavnějších vědců všech dob Albert Einstein, britský herec Ben Kingsley a hudebníci John Lennon a Stevie Wonder.


Stáhnout v PDF

Přečteno: 8313x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučené články

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte