Potěšte své nejmenší domácí dětskou přesnídávkou!

Tip pro kulinářsky založené maminky: Dětské přesnídávky ve 20 snadných receptech

Dětské přesnídávky zařazují maminky do jídelníčků svých ratolestí zhruba po ukončeném šestém měsíci života. Dopřát si je však nemusí jen ti nejmenší! Chutnat budou i odrostlejším dítkám k snídani nebo třeba dospělým při svačinové přestávce. Připravte si domácí variace, které jsou daleko zdravější!

Přinášíme vám dvacet jednoduchých receptů na dětské přesnídávky, které udělají radost celé rodině. Najdete mezi nimi nejen klasické ovocné druhy například z meruněk nebo jablek, ale také ty v kombinaci se zeleninou. Tak s chutí do výroby!

Dětské přesnídávky: MERUŇKOVÁ

Mezi jednu z nejzdravějších a nejoblíbenějších dětských přesnídávek lze zařadit rozhodně tu meruňkovou. Tohle ovoce obsahuje vitamín C, vitamíny skupiny B a vitamín A. Meruňky jsou současně skvělým zdrojem draslíku, který udržuje zdravé srdce. Platí též za hodnotné antioxidanty. My jsme si pro vás připravili svěží variaci doplněnou o bílkoviny, které zajistí tvaroh a bílý jogurt.

Čtěte také:

Food pushers aneb Jídlo pod tlakem: Nenechte se manipulovat a snězte jen to, co chcete

Meruňková přesnídávka – recept

Dětské přesnídávky: HRUŠKOVÁ

Rostou vám na zahradě voňavé hrušky? Pak neváhejte a nasbírejte si je nejen na koláč, ale také pro přípravu dětské přesnídávky. Variace s vanilkovým cukrem a mletou skořicí je vhodnější spíše pro odrostlejší děti a dospělé. Může se stát výtečnou svačinkou, kterou lze doplnit třeba o dětské piškoty. Je to dobrota!

Hrušková přesnídávka – recept

Dětské přesnídávky: ŠVESTKOVÁ

Preferujete spíš čisté nedoslazované dětské přesnídávky? Pak vsaďte na tu švestkovou, která skutečně obsahuje pouze zralé a slaďoučké švestky. Ty jsou kromě jiného zdrojem vitamínu E a také minerálních látek typu draslík, vápník, fosfor a hořčík.

Švestková přesnídávka – recept

Dětské přesnídávky: TŘEŠŇOVÁ S JABLKY

Třešně jsou velmi dietním a chutným ovocem. Také podporují trávicí procesy a mají pozitivní vliv na snižování špatného cholesterolu. Ocení je tedy zejména dospělí. Připravovat z nich však můžete i chutné dětské přesnídávky s jablky, po kterých se budou moct děti utlouct. Následující recept opět obsahuje pouze čisté ovoce, proto je i nesmírně zdravý!

Třešňová přesnídávka s jablky – recept

Dětské přesnídávky: JABLEČNÁ S KOUSKY OVOCE

Jablka patří mezi ovoce, které se nejčastěji používá k výrobě dětských přesnídávek. Kdo by si jako prcek nepamatoval ládování přesnídávkou se slaďoučkými piškoty! Tuto svačinku ale ocení i dospěláci! Následující variace obsahuje třtinový cukr, ten však můžete vynechat, pokud jsou jablka dostatečně sladká.

Jablečná přesnídávka s kousky ovoce – recept

Dětské přesnídávky: BROSKVOVÁ S BANÁNEM

Broskve v kombinaci s banánem vytvoří lahůdku, kterou bude milovat celá rodina. Jen důležité upozornění – tuto dětskou přesnídávku nepodávejte ratolestem mladším jednoho roku, neboť obsahuje med. Můžete jej však vynechat (místo toho pořídíte sladké banány) nebo nahradit jiným sladidlem.

Broskvová přesnídávka s banánem – recept

Dětské přesnídávky: DÝŇOVÁ S JABLKY

Do kombinace s jablky se skvěle hodí i dýně Hokkaidó. Tu nemusíte před vařením loupat, což je velká výhoda. Díky této dětské přesnídávce dostanete do svých ratolestí mnoho vitamínů a minerálů, konkrétně tedy vitamín A, C, D, E, K, hořčík, draslík nebo vápník.

Dýňová přesnídávka s jablky – recept

Dětské přesnídávky: JAHODOVÁ

Jahody už zdaleka nejsou jen sezónní záležitostí. Avšak zejména v létě jsou nejchutnější. Proto nepropásněte koupi tohoto lahodného ovoce na výrobu dětské přesnídávky! Oblizovat se nebudou jen ti nejmenší, ale i vy, až ochutnáte. Jahodová přesnídávka bude skvěle chutnat třeba s piškoty. Hodit se ale bude i na jogurt při snídani.

Jahodová přesnídávka – recept

Dětské přesnídávky: MRKVOVÁ

Sladká a zdravá mrkev potěší kdejaký mlsný dětský jazýček. Ne nadarmo se tedy používá k přípravě dětských přesnídávek. Je chutná nejen samotná, ale i v kombinaci s jinými druhy zeleniny. Výtečně si pak rozumí i s jablky! Vyzkoušejte následující recept, který zvládnete levou zadní.

Mrkvová přesnídávka – recept

Dětské přesnídávky: HRÁŠKOVÁ S FAZOLKAMI

Nyní tu pro vás máme zeleninovou dětskou přesnídávku, která dodá dítěti potřebné živiny. Zářivá zelená barva příkrmu sice na první pohled neosloví dospělého, avšak ti nejmenší z ní mohou být nadšení. Chuťově je také moc dobrá a dokonale zasytí leckteré hladové bříško.

Hrášková přesnídávka s fazolkami – recept

Dětské přesnídávky: CUKETOVÁ S JABLKY

Nejde vám do hlavy, jak si spolu může rozumět cuketa a jablko? Pak vyzkoušejte níže uvedený recept na dětskou přesnídávku. Cuketa se k její přípravě náramně hodí, protože nemá žádnou specifickou chuť. Dítko tedy ucítí zejména sladkost jablíček. Preferujte však mezi surovinami mladou cuketu, u které nemusíte odstraňovat slupku ani semínka.

Cuketová přesnídávka s jablky – recept

Dětské přesnídávky: BLUMOVÁ S JABLKY A BANÁNEM

Při přípravě dětských přesnídávek můžete využít své kreativity a fantazie. Kombinovat lze v podstatě různé druhy chutného a sladkého ovoce. Když se snoubí zralé blumy s jablky a banánem, vznikne dobrota, kterou si zamilují jak ti nejmenší, tak i odrostlejší ratolesti. Přesvědčte se a připravte jim tuto zdravou pochoutku.

Blumová přesnídávka s jablky a banánem – recept

Dětské přesnídávky: BORŮVKOVÁ S BANÁNY

Borůvky jsou přímo nabité vitamíny a minerály. Ne nadarmo se o nich hovoří jako o superpotravinách a antioxidantech. Zdravé jsou tedy i pro děti. Připravte společně s tímto bobulovitým ovocem dětské přesnídávky a potomci se po nich budou moct utlouct! A se sladkým banánem pak jakbysmet.

Borůvková přesnídávka s banány – recept

Dětské přesnídávky: MANGOVÁ

S exotickým mangem postupujte opatrně, pokud máte příliš malé děti. Některé mohou být na tento druh ovoce alergické. Raději preferujte podávání mangové dětské přesnídávky odrostlejším potomkům. K přípravě nepotřebujete nic zvláštního. Pouze zralé mango a trochu vody. Jak snadné a lahodné!

Mangová přesnídávka – recept

Dětské přesnídávky: MRKVOVÁ S BRAMBOREM A PÓRKEM

Zeleninové dětské přesnídávky mají mezi dětmi oblibu – zejména pak takové, které obsahují jemné brambory a sladkou mrkev. Inspirujte se variací, která je doplněna o chuťově výraznější pórek (nedávejte ho však do příkrmu příliš)! Dětem dodáte všechny nutričně hodnotné složky, a ještě je skvěle zasytíte.

Mrkvová přesnídávka s bramborem a pórkem – recept

Dětské přesnídávky: PASTINÁKOVÁ S MRKVÍ

Kořenová zelenina typu mrkev a pastinák (sladká petržel) se k přípravě dětských přesnídávek náramně hodí! Zkombinujte pouhé tři suroviny (mrkev, pastinák, máslo) a vykouzlete pro svou milovanou ratolest dobrotu, kterou s chutí zbaští. Nezbude ani kousek!

Pastináková přesnídávka s mrkví – recept

Dětské přesnídávky: AVOKÁDOVÁ S KUSKUSEM A ŠPENÁTEM

Od zhruba sedmého měsíce věku můžete dítku podávat třeba i dětskou přesnídávku e zralým avokádem, celozrnným kuskusem a čerstvým špenátem. Dodá potřebné živiny a nasytí leckteré hladové bříško. Jak na to? Inspirujte se receptem níže!

Avokádová přesnídávka s kuskusem a špenátem

Dětské přesnídávky: BATÁTOVÁ S KVĚTÁKEM

Další chutnou dětskou přesnídávkou je ta batátová s květákem. Batáta jí dodá přirozenou sladkost. K přípravě příkrmu pro děti do jednoho roku používejte v receptu výhradně dětské mléko. To kravské se doporučuje podávat až po dvanácti měsících života.

Batátová přesnídávka s květákem – recept

Dětské přesnídávky: JAHODOVÁ S MRKVÍ A JABLKY

Jak jsme uváděli v některých receptech výše, kombinovat při přípravě dětských přesnídávek můžete skutečně různorodé druhy nutričně vyváženého ovoce a zeleniny. Výtečný příkrm vytvoříte například z mrkví, jahod a jablíček. Neobsahuje ani gram cukru navíc, proto je také zdravý a pro ty nejmenší více než vhodný!

Jahodová přesnídávka s mrkví a jablky – recept

Dětské přesnídávky: HRUŠKOVÁ S MERUŇKAMI

A na samotný závěr se můžete inspirovat velice jednoduchou dětskou přesnídávkou ze zralých a slaďoučkých hrušek, které jsou doplněné o chutné a zdravé meruňky. Vaše dítka se budou oblizovat a vy vlastně také, pokud si pyré odnesete do práce na svačinu! Skvělé bude třeba s dětskými piškoty nebo v kombinaci s jogurtem a müsli!

Hrušková přesnídávka s meruňkami – recept

Hledáte další inspiraci? Třeba ji najdete níže:

Sobotní oběd 30x jinak: Co vařit o víkendu, aby si pochutnala celá rodina

20 receptů na levná jídla pro celou rodinu do 100,-

30 tipů na zdravý a rychlý oběd do 30 minut: Co uvařit k obědu, když není času nazbyt?

40 receptů na jídlo pro děti. Čím nejmenším uděláte radost?

Autor článku: Iveta ReinischDiskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Lunární kalendář

NEDĚLE 07. 08. 2022
střelec
Měsíc putuje ve znamení Střelce, je v přibývající fázi. Plánujte, obchodujte, investujte, cestujte, kontaktujte staré přátele. Dopřejte si masáž…
více o tomto dni
PONDĚLÍ 08. 08. 2022
střelec
Měsíc putuje ve znamení Střelce, je v přibývající fázi. Plánujte, obchodujte, investujte, cestujte, kontaktujte staré přátele. Dopřejte si masáž…
více o tomto dni
ÚTERÝ 09. 08. 2022
kozoroh
Měsíc putuje znamením Kozoroha a je v přibývající fázi. Kozoroh má vliv na pleť a nehty, ale působí také na kolena, kyčle a klouby. Nepodnikejte dnes…
více o tomto dni
STŘEDA 10. 08. 2022
kozoroh
Měsíc putuje znamením Kozoroha a je v přibývající fázi. Kozoroh má vliv na pleť a nehty, ale působí také na kolena, kyčle a klouby. Nepodnikejte dnes…
více o tomto dni
ČTVRTEK 11. 08. 2022
vodnář
Měsíc putuje ve znamení Vodnáře a je v přibývající fázi. Vodnář působí na lýtka, kotníky a žíly. Nezatěžujte nohy dlouhým chozením a stáním. …
více o tomto dni
PÁTEK 12. 08. 2022
vodnář
Měsíc putuje ve znamení Vodnáře, dnes je úplněk. Vodnář působí na lýtka, kotníky a žíly. Nezatěžujte nohy dlouhým chozením a stáním. Navštivte dnes…
více o tomto dni
SOBOTA 13. 08. 2022
ryby
Měsíc putuje znamením Ryb, je v ubývající fázi. Ryby mají vliv na chodidla a prsty u nohou. Udělejte si čas na jejich koupel a masáž. Věnujte se…
více o tomto dni

Vyrobte si lahodný domácí řecký jogurt - snadno a rychle!

nevyrábím, nemám na to čas, koupim si tvarohový jogurt s příchutí čokolády a jsem spokojena

Ochutnejte vlastní mléčné výrobky: Domácí jogurt krok za krokem

nevyrábám, ale kupuji si čokoladové krémové... Jsou top mezi jogurty

Jogurt

jogurty jím jenom bílé a jinak si kupuji pouze čokoladové smetanové krémy, Jsou nejlepší na světe

5 potravin, které spolehlivě podpoří vaše trávení

potřebuji ho spíše stabilizovat a narovnat střevní mikrofloru

operace žlučníku

dobrý den, je pro mě vhodný termín 22.7.2022 k operaci odstranění žlučníku? Jsem naroz...

Depilace - lunární kalendář

Zdravim, myslela jsem ze ubyvajici v kozorohovi je idel. Ted jsem zmatena, muzete tedy shrnout ...

Operace

Dobrý den, úpro všechny operace je nejvhodnější ubývající Měsíc, vyhněte se však d...
Zobrazit všechna témata

doporučujeme ze zboží

Reklama

Náramek pro Váhy KLID

Náramek pro lásku, klid, čistou mysl, moudrost a ochranu
590 Kč

Aviváž tekutá BIO2 ALMACABIO 1l

Avivážní prostředek, který díky tekuté konzistenci umožní…
139 Kč

Náramek pro Ryby OCHRANA

Náramek pro Ryby, které potřebují zklidnit mysl, dodat…
390 Kč

Žárovka k solné lampě

Náhradní žárovka k solné lampě 15 W.
26 Kč

Náramek s křišťálovou drůzou RADOST

Luxusní náramek z jadeitu a slunečního kamene, s…
690 Kč

Důvěra ve vztahu: Jak ji vybudovat a čím ji můžete ztratit?

Důvěra ve vztahu je základním pilířem pro jeho šťastné, dlouhodobé a zdravé fungování. A je potřeba na ní neustále pracovat. Nerozvine se totiž hned a můžete ji velmi snadno ztratit nerozvážnými životními kroky...

Zahradní fontána je hit! Jak ji vybrat?

Zahradní fontána neplní jen jakousi estetickou funkci. Má mnohem více účelů, které jistě docení zejména milovníci relaxace nebo různého zvířectva. Vybrat tu vhodnou mezi mnoha produkty na trhu může být pořádným...

Toxické přátelství: Jak jej poznat a na co si dát pozor?

Přátelství je v našem životě velice důležité. Dá se říci, že naši přátelé jsou jako rodina, někdy i mnohem víc. Můžeme si s nimi o čemkoliv povídat, můžeme se jim svěřit a můžeme je i požádat o pomoc, pokud pot...

Phubbing: Závislost na mobilním telefonu ničí vztahy, přátelství i život

Phubbing je poměrně nový fenomén. Takzvaní phubbeři si více než lidí, se kterými tráví čas, všímají svého mobilního telefonu. A dá se říct, že jejich okolí je vlastně v tu chvíli ani nezajímá. Phubbing je novod...

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

Mrkvová přesnídávka s bramborem a pórkem

Začněte tím, že si oloupete mrkve a brambory. Poté zeleninu společně s pórkem omyjte, nakrájejte na kousky a vložte do hrnce. Také přidejte trochu vody a vařte do změknutí. Následně zakápněte malým množstvím ol...

Kočka na vodítku aneb Je skutečně nutné tyto mazlíčky venčit?

Někomu může přijít úsměvná už jen představa, že by měla být kočka na vodítku. Tato zvířata jsou totiž většinou brána jako samostatná. Obzvlášť na vesnicích se pak kočičí mazlíčci promenádují ulicemi zcela svobo...

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Grilovací koření, které dodá masu ten správný říz aneb 5 domácích receptů

Grilovací koření nechybí v kulinářské výbavě leckteré rodiny. Zejména pak v letních měsících se stává doslova hitem! Bez něj si totiž mnozí z nás nedokážou představit grilovaná masa nejrůznějších druhů. Vsaďte ...

Miluju léto!

Jsem se tu dlouho neukázala - možná je to proto, že žiju poměrně v hektice a buď pracuju nebo jsem ve společnosti manžela a přátel. Léto je v naší komunitě dost náročný společensky ale taky pracovně. Nemyslim tim žádnou sektu :), ale hasiče. Naši kluci se obzvlášť v těchto vedrech moc nezastaví - jezdí kropit uprchlíky, děti na akcích anebo hasí nějaký hrůzy - ale to zaplať pánbůh není tak často.