Nemoci podle znamení zvěrokruhu: Zjistěte, na jaké choroby jste nejvíce náchylní!

nemoci podle znamení zvěrokruhu (1)Jaké nemoci vás trápí dle znamení zvěrokruhu nejčastěji? 

Znamení zvěrokruhu o vás prozradí mnohem více, než si můžete myslet. Poradí vám, jaký partner se k vám hodí nejvíce nebo jak správně hubnout. Hvězdy ale dokáží také říci, jaké nemoci vás mohou potrápit. Připravili jsme pro vás přehledný článek, abyste věděli, jaké nemoci podle znamení na vás mohou číhat, na co si dávat pozor a jak s nemocemi bojovat.

Nemoci podle znamení - co koho trápí a jak se s nemocí vypořádat

Kozoroh (22. 12.–20. 1.) - má křehké kosti

Kozorohové se často přepínají a nevědí, kdy mají ubrat. Občas neodhadnou své síly, což může končit zraněním. Mají poměrně křehké kosti, takže je nejvíce zlobí klouby i kosti, které mohou pobolívat. Pozor by si měli dávat na kolena. Často se u nich objevují i kožní nemoci, nejčastěji ekzémy. Na ekzémy zabírá domácí konopná mast

Nemoci podle znamení - léčba pro Kozorohy

Posílit kosti a klouby mohou hlavně vápníkem. Nejvýznamnějšími zdroji jsou ryby, mléko, ořechy nebo brokolice. Cvičení i posilování pomáhá kosti zocelovat. Zajděte si občas do posilovny anebo se celkově více hýbejte.

Vodnář (21. 1.–20. 2.) – trpí na poranění nohou

Vodnáři nejsou nešikovní, jak by se mohlo zdát. Pouze jsou bohužel náchylnější na nemoci nejrůznějšího typu. Více než ostatní znamení zvěrokruhu však trpí na poranění nohou, nejvíce jsou v ohrožení kotníky. Pokud máte často pocit studených nohou, nezoufejte. Nejste v tom sami. Také krevní tlak je čas od času může pozlobit.

Nemoci podle znamení - léčba pro Vodnáře

Především si dávejte pozor, kam šlapete a noste pevnou obuv, abyste se vyhnuli třeba zvrtnutému kotníku. Po doma nechoďte bosí, aby vám nohy ještě více nepromrznuly, ale udržujte je v teple. Krevní tlak můžete snížit konzumací brambor a zeleniny bohatých na draslík, naopak zvýšit jej můžete vitaminem C.

Ryby (21. 2.–20. 3.) - často se potýká se špatnou náladou

Zdravý jako rybička tu moc neplatí. Ryby patří mezi nejkřehčí znamení zvěrokruhu. Není divu, že se často potýkají s depresemi a malou sebedůvěrou. Kromě toho mají velmi slabou imunitu. Ryby mívají především problémy s lymfatickým systémem. Vedle toho jsou náchylné na revmatismus i otoky dalších částí těla.  

Nemoci podle znamení - léčba pro Ryby

Proti otokům a revmatismu mohou pomoci pupeny topolu. Ryby ale musí především posílit imunitu, a to například pohybem, pravidelnou stravou, dostatkem vitamínů i otužováním. Hlavně by měli udržovat nohy v suchu a teple.

Beran (21. 3.-20. 4)- trpí na migrény

I když se o Beranech říká, že mají tvrdé palice, které je ochrání téměř před vším, neplatí tomu tak vždy. Jejich rychlé tempo jim často neumožní, aby se zastavili a relaxovali, což odnáší především jejich hlava. Berani patří mezi znamení zvěrokruhu, které se často potýká s migrénami. Potrápit je mohou také horečky, bolesti zubů nebo nemoci očí.

Nemoci podle znamení - léčba pro Berany

Především byste si měli umět dopřát odpočinek a klid. Pokud vás hlava již rozbolí, zkuste si proti migréně vzít bylinku kopretinu řimbabu nebo třezalku. Bylinky vám uleví a zaženou nepříjemné bolesti. Proti bolesti zubů zkuste hřebíčkový zábal. Pro posílení očí jezte pravidelně mrkev a odpoutejte se od monitoru počítače.

nemoci podle znamení zvěrokruhu (2)Každé znamení zvěrokruhu má unikátní vlastnosti.

Býk (21. 4. - 21. 5.) - časté infekce

Býci ze všech znamení zvěrokruhu trpí nejvíce na všelijaké virózy. Potrápit je dokáže infekce nosu, hrdla a uší. Pokud má oslabenou imunitu, může ho snadno zachvátit angína. Může také trpět na problémy se štítnou žlázou, a to především tehdy, je-li ve stresu. Mohou se dokonce i snadno zablokovat, což je důsledek nedostatku pohybu.

Nemoci podle znamení - léčba pro Býky

Býci by měli myslet hlavně na prevenci, což jim může pomoci zahnat mnohé nemoci a trápení. Pozor by měli dávat na přechody ze zimy do tepla a na pití příliš studených nápojů. Celkovou imunitu může posílit stejně jako Ryba vitamíny v podobě ovoce a zeleniny i otužováním. Určitě mu také neuškodí více pohybu. Stačí do práce nebo školy jít občas pěšky.

Blíženci (22. 5. - 21. 6.) - potíže s dýchacím systémem

Blíženci jsou vzdušná znamení, která paradoxně mají nejvíce potíže s dýchacím systémem. Pokud jsou oslabeni, mají tendenci přitahovat nachlazení, chřipku, kašel, zánět průdušek anebo také zánět svalů. Mnozí mají i problémy s astmatem.

Nemoci podle znamení - léčba pro Blížence

Při astmatu můžete zkusit měsíček lékařský. Směs černého bezu a jitrocele zklidní podrážděné dýchací cesty, což vám pomůže s vykašláváním. Měli byste více chodit do přírody, kde můžete načerpat nejen energii, ale především se nadýcháte krásně čerstvého vzduchu, který tolik potřebujete.

Rak (22. 6. – 22. 7.) - trápení s žaludkem

Horoskop a nemoci podle znamení prozrazují, že Raci by si měli dávat velký pozor hlavně na trávicí ústrojí a žaludek. Mohou se u nich objevit žaludeční vředy, bolesti žaludku nebo střevní potíže. Problém mohou mít i s depresemi.

Nemoci podle znamení - léčba pro Raky

Pokud vás něco nebo někdo naštval, určitě v sobě pocity neduste. Naopak nechte vše vyvřít na povrch, jinak můžete mít právě výše zmíněné problémy se žaludkem a trávením. Dopřejte si dostatek spánku a odpočinku, jezte zdravě a vyváženě.

Lev (23. 7. – 23. 8.) - pozor na křehké srdce

Lev se může chlubit poměrně pevným zdravým. Chronické choroby u nich nemají téměř žádnou šanci. V ohrožení je ale jejich srdce, které je v mnohých ohledech křehké a zranitelné. Objevuje se u nich infarkt, problémy s krevním tlakem nebo poruchy srdečního rytmu.

Nemoci podle znamení - léčba pro Lvy

Lvi by kvůli problémům se srdíčkem neměli vůbec kouřit a vyhnout by se měli i pití velkého množství alkoholu. Vyzkoušet mohou cviky na posílení srdce. Dále si upravte jídelníček a zbavte se přespříliš soli a jezte více ryb.  

nemoci podle znamení zvěrokruhu (3)Lvi by neměli, z důvodu možných problémů s infarktem, kouřit!

Panna (24. 8. – 22. 9.) - špatné trávení

Špatné trávení patří mezi nejčastější nemoci podle znamení právě u Panny. Muže i ženy může potrápit nadýmání, žaludeční vředy, zácpy nebo bolesti břicha. Mnohé Panny se také bojí nemocí, což u nich může vyvolat stresy a následně problémy s nervovou soustavou.

Nemoci podle znamení - léčba pro Panny

Abyste zklidnili nervovou soustavu, zkuste si udělat bylinnou lázeň z levandule a meduňky. Špatné trávení můžete odbourat úpravu jídelníčku- jezte libové maso a hodně vlákniny, vyhýbejte se tučným pokrmům. Také se naučte bojovat se stresem. K tomu vám může pomoci sport.

Váhy (23. 9. – 23. 10.) - zlobí je ledviny

Váhy nemají příliš dobrou rovnováhu, a to se může nejvíce projevit na jejich močové soustavě. Mohou se objevit bolestivé problémy s ledvinami nebo také s močovým měchýřem a trubicí. Bojovat tak mohou s infekcemi, záněty močových cest nebo s ledvinovými kameny.

Nemoci podle znamení - léčba pro Váhy

Jestli patříte mezi ty, které často trápí bolesti močových cest, dejte si lichořešnici, která vás zbaví bakterií. Prevence proti ledvinovým kamenům je dostatek tekutin, vápníku, hořčíku a omezení soli.

Štír (24. 10. – 22. 11.) - nejcitlivější jsou pohlavní orgány

Nejcitlivějším místem všech Štírů jsou jejich pohlavní orgány. Ženy pak především trpí bolestivou menstruací. Někdy mohou mít problémy s kvasinkami a výtokem. Muži se mohou potýkat s prostatou nebo v nejhorších případech i s neplodností.

Nemoci podle znamení - léčba pro Štíry

Štíři by si měli dávat pozor hlavně na nechráněný sex a dobrou hygienu pohlavních orgánů. Na bolestivou menstruaci mohou ženy zkusit bylinku pupalku, izometrické cvičení. Muži trpící na prostatu by měli jíst superpotraviny jako jsou ořechy, ryby, fazole nebo vodní meloun.

Střelec (23. 11. – 21. 12.) - častá bolest zad

Střelce může nejvíce potrápit onemocnění jater, ale také modřiny. Mají poměrně citlivou kůži, na které se často i při sebemenším doteku objevují modřiny. Ovšem největší zdravotní problémy jsou podle hvězd spojeny se zády. Zakusit mohou malé bolesti, ale také ischias.

Nemoci podle znamení - léčba pro Střelce

Na bolest zad pomáhá cvičení jógy, díky které zpevníte vnější i vnitřní svaly, což ocení především vaše páteř. Ideální je třeba pozice lososového květu, kočky, kobry nebo zajíce. Při pravidelném cvičení sami postupně zjistíte, že bolest zad ustupuje.

SERIÁL - Přečtěte si také některé další články z našeho seriálu


Stáhnout v PDF

Přečteno: 1465x

Chcete se zeptat na cokoliv k tématu? Obraťte se na naše poradce.

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Čaj BERAN 30g, Dr.Popov

Čaj pro narozené ve znamení Berana (21.3. – 20.4.). Bylinný porcovaný čaj,…

Cena: 50 Kč

Bylinný čaj XL DNA

Porcovaný čaj v kvalitě sypaného čaje, 1 sáček na 4dcl čaje Přírodní…

Cena: 49 Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte