Inkontinence neznamená konec společenského života

PR článek

Fotolia_119899453_XSInkontinence neznamená konec společenského života

Močová inkontinence neboli únik moči je nepříjemný problém, který je obtěžující a pro člověka často také ponižující. I když si mnozí myslí, že postihuje spíše starší a nemocné, opak je pravdou. Setkat se s tímto problémem může každý a v jakémkoli věku. Řešením jsou inkontinenční pomůcky, které mohou život udělat opět kvalitnějším, radostnějším a bezpečnějším. A to nejen život pacienta. Také ti, kteří se o nemocné starají, potřebují mít dispozici kvalitní pomůcky usnadňující péči o nemocné.

Inkontinence může potrápit každého z nás

Inkontinence je často jen dočasný problém, který vyplývá z aktuálního zdravotního stavu. Může se ale vystupňovat až k urgentnímu stavu, kdy dochází k náhlému a neovladatelnému močení. Existuje několik typů tohoto nepříjemného problému. Patří mezi ně inkontinence:

  • stresová - nejčastější u žen, kdy dochází k úniku moči při kašli, smíchu, kýchnutí, cvičení apod. Příčinou je oslabení pánevního dna. Vyskytuje se i u mužů, kdy příčinou je zvětšená prostata nebo karcinom prostaty.
  • urgentní - projevuje se pravidelným a náhlým nutkáním k močení. Příčinou jsou nepřiměřené kontrakce močového měchýře, k čemuž dochází hlavně ve spánku, při pití nebo poslouchání tekoucí vody. Hranice pro určení obtíží je nutkání více než 7x během dne. Tento typ se pak může snadno splést se zánětem močových cest, který se projevuje podobně.
  • smíšená - někteří z nás mohou trpět dvěma nebo více inkontinencemi současně. Velmi často se objevuje kombinace stresová a urgentní.
  • funkční - objevuje se převážně u starších a nemocných lidí. Lidé trpící Alzheimerovou nebo Parkinsonovou chorobou nedokáží kontrolovat svůj močový měchýř, navíc jsou limitování pohyblivostí.
  • z přeplněného měchýře - typický pro pacienty s cukrovkou. Lidé nemají správně vyprázdněný měchýř a spouští se neustále pocit plnosti.
  • anatomické a vývojové abnormality - lidé mají od narození problémy s močovým měchýřem a s pomočováním v důsledku vrozených vad.

Pomočování tak může během života potrápit každého z nás. Ovšem u žen se objevuje až 2x častěji než u mužů. Důvodem je například těhotenství, porod nebo menopauza.

Před inkontinencí nezavírejte oči

I když se nejedná o chorobu, které lze předcházet, a často se velmi špatně léči, existují způsoby, jak si můžete užívat života bez strachu z nepříjemné nehody.

Inkontinenční pomůcky a inkontinenční vložky jsou jednoduchým a bezbolestným řešením, jak žít i s těmito potížemi kvalitně a plnohodnotně. 

Inkontinenční vložky a inkontinenční pomůcky jsou pro každého

Inkontinenční vložky jsou navrženy tak, aby byly pohodlné, příjemné a pomohly mužům i ženám z části vyřešit problémy s pomočováním. Nikdo v okolí tak nemusí poznat, že se vám stala nějaká nepříjemná nehoda. Vy si navíc budete jistější v mnohých aktivitách, kterým jste se kvůli inkontinenci vyhýbali. 

Na trhu však existují i další inkontinenční pomůcky, které vám usnadní a zpříjemní život:

  • ochranné návleky na lůžka
  • speciální ložní prádlo
  • pomůcky k mytí

Pleny pro dospěléPleny pro dospělé

Za pleny pro dospělé se nemusíte stydět

Pleny pro dospělé vám umožní prožít dny i noci v suchu. Prodávají se v několika variantách, a to podle stupně závažnosti inkontinence. Vybírat tak můžete vždy podle toho, jaký stupeň a typ inkontinence vás trápí a co momentálně nejvíce potřebujete. Pleny vám dopomohou k aktivním dnům plných zábavy i ke komfortním nocím. Zajistí vám bezpečí a spokojenost.

Na trhu existuje celá řada inkontinenčních pomůcek, které jsou navrženy pro vaše maximální pohodlí. Kvalitní inkontinenční vložky i pleny pro dospělé nabízí například společnost Abena A/S. Vybírat můžete z opravdu širokého sortimentu, od řešení lehčích forem pomočování až po těžké formy inkontinence. Pleny i vložky jsou vyrobeny z dlouhovláknité skandinávské buničiny. Pomočování se tak stává menším problémem, se kterým lze nadále žít bez větších změn.


Stáhnout v PDF

Přečteno: 1479x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Abenu používá i babička kupujeme jí online. Velmi podobný článek je i zde, jen se tady nepropaguje žádná značka https://www.rehabilitacnipomucky.cz/inkontinencni-pomucky/

Tuto značku vyzkouším. Mají vše co se inkontinenčních pomůcek týka.

Bavíte se prosím o značce Seni?

Pak dejte vědět, jak jste spokojená.

Děkuji za tip, koukala jsem na jejich sortiment. Zašla jsem do lékárny a koupila si Active diskrétní kalhotky, které potřebuji. Vyzkouším.

Váš problém s inkontinencí máte zatím lehčí?

Na trhu je výběr, je potřeba zkusit. Já jsem spokojená se Seni. Nakupuji na netu http://care4you.cz/.

Taky s tímto problémem bojuji, mám po operaci, ale inkontinence mě trápí dál. Doporučí mi někdo kvalitní pomůcky?

Zkuste www.abena.cz


Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte