Úplňky 2019 podrobně! Jaké úplňky vás čekají?

Úplňky 2019 podrobně! Jaké úplňky vás čekají?

Měsíc má vliv na náš každodenní život a to pozitivně i negativně. Velký vliv má pak samotný úplněk, který může být pro mnoho lidí problematický. Někteří lidé mají problém usnout, bolí je hlava nebo se ve dnech úplňku hůře soustředí. Proto je dobré vědět předem, kdy se na úplněk můžeme těšit. Máme pro vás kompletní přehled pro rok 2019, díky kterému budete vědět, kdy vás který uplněk 2019 čeká a co si od něj můžete slibovat vy. 

Čtěte také:

Úplněk a jeho moc

Přečtěte si také článek na téma úplňky v roce 2020

Úplněk 2019 Leden - Úplněk ve Lvu

Pondělí 21. ledna 2019 - 06:15

Když se blíží úplněk ve Lvu, bývá to lidmi velmi silně pociťováno. Je to skvělý čas na to, plně si uvědomit a procítit sebe sama, svoje vlastní místo ve světě a rovněž osobní vizi do budoucna. Na druhou stranu jsou lidé během takového úplňku ve Lvu poněkud emocionálnější, přecitlivělí a snadno náchylní ke konfliktům v mezilidských vztazích. Proto se dnes raději vyhýbejte vyhroceným situacím nebo hádavé společnosti a nic si také neberte příliš osobně. Nevěřte lidem, kteří vás kritizují, vnímejte sami sebe a svoji vnitřní sílu.  

Úplňky 2019 obecně budou mít velkou moc a samy o sobě prožitky zintenzivňují, buďte proto opatrní v ohledu pití alkoholu, v tomto citlivém období by se mohly aktivovat hluboko zasunuté pohnutky.

Vliv úplňku na zdraví

Když je úplněk ve Lvu, jsou citlivé následující orgány: srdce, aorta, krevní oběh, srdeční puls a krevní tlak. Proto se o ně dnes snažte pečovat a nějak je nezatěžujte. Na dobu žádného úplňku se rovněž nedoporučuje lékařský zákrok. Doplňujte hořčík a vyhýbejte se stresům.

Období úplňku ve Lvu, ale i v ostatní úplňky 2019, je vhodné sbírat kořeny rostlin, které mají v tuto dobu největší sílu. Vyhněte se však zastřihávání stromů a keřů, nezaštipujte zeleninu ani květiny. 

Sněžný neboli Hladový úplněk

Indiánský název pro tento úplněk je Sněžný úplněk nebo Hladový úplněk. V tomto období padá v Severní Americe nejtěžší sníh a jsou také nesnadné podmínky k lovu, proto tyto názvy. Přečtěte si o vlivu úplňku víc!

Úplněk 2019 Únor - Úplněk v Panně 

Úterý 19. února 2019 - 16:53 

Úplněk v Panně vyvolává neklid a pocity nedůvěry v sebe sama. Je-li úplněk v Panně, je vhodné věnovat se relaxaci, podpořit svoji psychickou pohodu a věnovat se i svému zdraví. V období tohoto úplňku je dobré důvěřovat svoji intuici a zdravému rozumu, který vás dovede k úspěšnému řešení i zapeklitých situací. Je to skvělý čas pro sebeanalýzu, omezení chyb a nalezení řešení.

Vliv úplňku na zdraví

V těchto dnech je vhodné dbát na svůj žaludek, ale také na slinivku, střeva a vlastně na veškeré funkce, které se týkají trávení. Kromě trávicích orgánů opečovávejte rovněž svoje smyslové orgány, zejména oči a uši. 

Vraní úplněk

Indiánský název Vraní měsíc nebo Vraní úplněk označuje to, že vraní krákání oznamovalo blížící se konec zimy.

Úplněk 2019 Březen, Úplněk 2019 Duben - Úplňky ve Vahách

Čtvrtek 21. března 2019 - 02:42

Pátek 19. dubna 2019 - 13:12

Když je úplněk ve Vahách, vyvolává to v lidech pocity sounáležitosti, ochotu ke spolupráci a také schopnost kompromisu. Tento den je také vhodný k intuitivnímu řešení potíží ve vztazích. Úplněk ve Vahách podporuje vytyčený cíl. Máte-li ho, pak toto období je dobrým časem pro soustředění se na cíl a na to nenechat se odradit myšlenkami a řečmi typu, že něco nelze. Tento čas je vhodný také k rozhodování, oživení společenských vztahů a pročištění konfliktních vztahů.   

Vliv úplňku na zdraví

Citlivé orgány, o které je dobré v tento úplňkový čas pečovat, jsou ledviny, močovod, močový měchýř, slinivka a kůže. 

Rašící úplněk

Rašící úplněk nebo úplněk rašící trávy je indiánský název tohoto období, který reprezentuje příslib nového růstu a jara. Další dubnový úplněk se nazývá Květný nebo Úplněk setí obilí.

Pokud vás zajímají úplňky, bude vás zajímat i LUNÁRNÍ KALENDÁŘ

úplňky20193

Úplněk 2019 Květen - Úplněk ve Štíru

Sobota 18. května 2019 - 23:11

Úplněk ve Štíru je obdobím, kdy je energie kolem doslova hmatatelná a jiskří. Magická moc úplňku ve Štíru, může probouzet nadpřirozené schopnosti. V minulosti babky kořenářky čekávaly až na dobu, kdy bude úplněk ve znamení Štíra a tvrdily, že bylinky v tuto dobu nasbírané, mají nejsilnější působení. V tomto čase se také čarovalo k přivolání lásky. Podívejte se na lunární magie a kouzla

Vliv úplňku na zdraví

Štír vládne erotice a pohlavním orgánům, v tomto čase jsou citlivé orgány pohlavní, konečník, anus, močová trubice, pohlavní žlázy, vaječníky, prostata, stydká kost. 

Modrý Měsíc

Květnový úplněk indiánský kalendář označuje jako Modrý Měsíc.

Úplněk 2019 Červen - Úplněk ve Střelci

Pondělí 17. června 2019 - 10:30 

Energie úplňku ve Střelci je akční, pohyblivá a veselá. V tomto období mají lidé touhu více cestovat a poznávat. Lidé mají také schopnost dělat více věcí najednou a jakoby se i všechno více dařilo. Je to čas, kdy je i vhodné vytyčit si nové životní cíle a plány. Lidé jsou v tomto období více vnímaví, a to ve smyslu tom, že jsou pozornější k tomu, co se kolem nich děje a mají více nápadů. Je to období vhodné pro samostudium, vzdělávání se, psaní textů a publikování. Je to rovněž období, které přeje vztahům, ať už milostným tak přátelským nebo pracovním. 

Vliv úplňku na zdraví

Játra, slinivka, slezina, žlučník, kyčle, stehna a křížová kost jsou v tomto období citlivými částmi těla na které je potřeba dávat si pozor. 

Jahodový měsíc

Jahodový měsíc, indiánský název pro tento úplněk označuje relativně krátké období, které je vhodné ke sklizni jahod.

Úplněk 2019 Červenec - Úplněk v Kozorohu

Úterý 16. července 2019 - 23:38 

V energii Kozoroha lidé sledují spíše materiální cíle. Úplněk ve znamení Kozoroha přináší vyšší pracovní nasazení, touhu a odhodlání jít za svým cílem, plánovat a pracovat. Je to období ve kterém lidé bývají pracovitější, pořádnější, mají však i větší touhu po majetku. Pod vlivem těchto energií je třeba si dávat pozor na lidi, kteří touží po moci a vládnutí za každou cenu.

Potřebujete-li přinést do nějaké záležitosti v životě řád a pořádek, pak úplněk v Kozorohu je tou správnou dobou pro to, s tím něco udělat. Naprosto nevhodný je však Úplněk v Kozorohu pro řešení vztahových záležitostí a lásku. Přečtěte si o úplňku více!

Vliv úplňku na zdraví

Páteř, klouby, kolena, kůže a vlasy jsou orgány, které si v tento čas zaslouží naši péči a maximální pozornost. Je to skvělé období pro ošetření pleti, masáže a procházky. 

Bouřkový měsíc

Indiánský název Bouřkový měsíc poukazuje na to, že bouřky jsou v tomto období nejčastější.  

úplňky20192

Úplněk 2019 Srpen - Úplněk ve Vodnáři

Čtvrtek 15. srpna 2019 - 14:29

Vodnář je znamení laskavé a přemýšlivé a v podobné energii probíhá i úplněk ve znamení Vodnáře. Typickou energií v tomto čase je nezávislost, originalita, pokrok, vynalézavost, originalita a individualismus.   

Když probíhá úplněk ve znamení Vodnáře, dochází k propojení vědomé a nevědomé úrovně osobnosti. Je to proto skvělý čas pro konkretizování svého cíle a stanovení dílčích kroků k jeho dosažení. Energie tohoto úplňku je opravdu dosti dynamická, potřebuje svobodu a nezávislost.  V době úplňku buďte opatrní, a to jak v rámci vztahů, tak například i v rámci dopravy a na cestách.

Vliv úplňku na zdraví

K Vodnáři náleží oblasti těla nohy, kotníky, lýtka a křečové žíly. Úplněk ve Vodnáři na ně působí obzvláště intenzivně. V těchto dnech si dopřejte masáž nohou, protažení nohou, jejich regenerační koupel nebo pedikúru.

Jeseteří úplněk

Indiánský název Jeseteří úplněk odkazuje na to, že v tomto období se Jeseter, ryba z Velkých jezer, dal poměrně snadno ulovit.

Úplněk 2019 Září - Úplněk v Rybách

Sobota 14. září 2019 - 06:32

Když je úplněk v Rybách mohou přicházet životní situace, které životem člověka pořádně zamotají. Pokud však k energiím, které přicházejí společně s úplňkem v Rybách přistoupíme rozumně a vědomě, pak nám může pomoci zharmonizovat náš život.  

Ryby jsou velmi emocionálním a citlivým znamením, což na jednu stranu nahrává fantazii a snění, na druhou stranu je však jejich nebezpečím přílišné vzdálení se realitě. Dejte si pozor, aby vámi emoce necloumali více, než je záhodno. Je to období vhodné k rozvíjení intuice, víry a duchovna. Chcete-li se zklidnit nebo najít to pravé místo pro přemýšlení, běžte někam k vodě a hleďte na vodní hladinu.  

Vliv úplňku na zdraví

Ryba vládne především chodidlům a prstům na nohou, takže si dopřejte procházku, bosou chůzi,  nebo masáž chodidel. 

Dožínkový úplněk

Indiánský název tototo zářijového úplňku je Dožínkový úplněk.

Úplněk 2019 Říjen - Úplněk v Beranu

Neděle 13. října 2019 - 23:07

Úplněk v Beranu podporuje samostatnost, aktivitu, pevnou vůli a osobní sílu překonávat překážky. V pracovní oblasti je období tohoto úplňku zcela nakloněno začátkům nových pracovních projektů. Zklidnění v meditaci vám pomůže najít svoji sebedůvěru a vnitřní odhodlání, díky kterým se můžete pustit i do věcí, které jste dříve dlouhodobě odkládali. Je to rovněž skvělé období pro případnou změnu zaměstnání.

Vliv úplňku na zdraví

Beran je vládcem hlavy včetně očí, uší, zubů a nosu. Úplněk v Beranu je obdobím, kdy byste se měli věnovat dýchacím cestám, vyjít si na procházku a pracovat na svém imunitním systému. Srovnejte si tzv. work-life balance, tedy máte-li v rovnováze svůj pracovní život a volnočasové aktivity a rodinný život. Chybějící odpočinek a přepracovanost se mohou projevit bolestmi hlavy, migrénami a dalšími zdravotními problémy.   

Lovecký úplněk

Lovecký úplněk, jak tomuto úplňku říkají indiáni je období, kdy za svitu měsíce podnikají lovy, aby si udělali ještě zásoby před nadcházející zimou.

úplňky20191

Úplněk 2019 Listopad - Úplněk v Býku

Úterý 12. listopad 2019 - 14:34 

Základní energií úplňku v Býku je stabilita, prosperita a energie pro finanční přínosy. Během tohoto úplňku si můžete do svého života přivolat hojnost a nové příjmy. Úplněk v Býku také přináší chuť na sex a vášeň. Období okolo tohoto úplňku přináší úspěchy a stabilitu, buďte však opatrní na přílišnou sveřepou aktivitu, ta by totiž veškerému konání byla nakonec spíše na škodu.   

Vliv úplňku na zdraví

Býk je požitkář, proto není vůbec od věci, naplánovat si na tento den pohodu, relaxaci a očistu těla i duše. Nechte se opečovávat a hýčkat.

Bobří úplněk

Tomuto úplňku říkají Indiáni Bobří úplněk, je to čas, kdy se bobři aktivně připravují na zimu. Dalším možným názvem je také Mrazivý úplněk.  

Úplněk 2019 Prosinec - Úplněk v Blížencích

Čtvrtek 12. prosince 2019 - 06:12 

Blíženci srší energií, mluví rychle a stále chtějí poznávat něco nového. Úplněk v Blížencích přináší možnost a příležitost k velké životní změně, posiluje komunikační schopnosti a schopnost sebeprosazení. V tomto období budete cítit chuť poznávat nové, učit se novým věcem, cestovat apod. Je to skvělý čas pro to, uvědomit si svoje dovednosti a dát o sobě vědět světu. 

Vliv úplňku na zdraví

Blíženci ovlivňují plíce, průdušky, dech, paže a ruce. Uděláte-li během těchto dnů něco prospěšného pro tyto části těla, bude to působit až dvojnásob dobře. 

Úplněk dlouhých nocí

Indiánský název Úplněk dlouhých nocí hovoří svým názvem jasně. Jedná se o období, kdy jsou noci studené a velmi dlouhé.

Jak na vás působí úplněk? A máte úplněk rádi?Diskuse k článku

 • Vs s

  21:23 11. 12. 2019 +1
  Vrchol úplňku je v 6:12 ve čtvrtek ráno takže největší vliv asi noc na čtvrtek, ale i celý čtvrtek- patek
 • Gabriela Doušková

  18:18 11. 12. 2019 +3
  Dobrý den, mohu se prosím zeptat?
  Když je tu napsáno, že úplněk bude 12. Prosince, je tím myšlena noc z 11. Na 12.(ze středy na čtvrtek), nebo z 12. Na 13. (Ze čtvrtka na pátek)??

Lunární kalendář

ČTVRTEK 18. 08. 2022
býk
Měsíc ubývá a putuje ve znamení Býka, který má vliv na oblast krku a ovlivňuje také čich a chuť. Chraňte dnes svůj krk šálou, kloktejte bylinné…
více o tomto dni
PÁTEK 19. 08. 2022
býk
Měsíc ubývá a putuje ve znamení Býka, který má vliv na oblast krku a ovlivňuje také čich a chuť. Chraňte dnes svůj krk šálou, kloktejte bylinné…
více o tomto dni
SOBOTA 20. 08. 2022
blíženci
Měsíc putuje v Blížencích a je v ubývající fázi. Blíženci ovlivňují ramena, paže, záda, ruce, průdušky a plíce. Jděte na procházku, čerstvý vzduch…
více o tomto dni
NEDĚLE 21. 08. 2022
blíženci
Měsíc putuje v Blížencích a je v ubývající fázi. Blíženci ovlivňují ramena, paže, záda, ruce, průdušky a plíce. Jděte na procházku, čerstvý vzduch…
více o tomto dni
PONDĚLÍ 22. 08. 2022
blíženci
Měsíc putuje v Blížencích a je v ubývající fázi. Blíženci ovlivňují ramena, paže, záda, ruce, průdušky a plíce. Jděte na procházku, čerstvý vzduch…
více o tomto dni
ÚTERÝ 23. 08. 2022
rak
Měsíc ubývá a putuje znamením Raka. Nevětrejte peřiny venku, zůstala by vám v nich vlhkost. Jezte jen lehkou stravu, žaludek je citlivý. Věnujte se…
více o tomto dni
STŘEDA 24. 08. 2022
rak
Měsíc ubývá a putuje znamením Raka. Nevětrejte peřiny venku, zůstala by vám v nich vlhkost. Jezte jen lehkou stravu, žaludek je citlivý. Věnujte se…
více o tomto dni

Dobrý kontakt k tématu

operace žlučníku

dobrý den, je pro mě vhodný termín 22.7.2022 k operaci odstranění žlučníku? Jsem naroz...

Depilace - lunární kalendář

Zdravim, myslela jsem ze ubyvajici v kozorohovi je idel. Ted jsem zmatena, muzete tedy shrnout ...

Operace

Dobrý den, úpro všechny operace je nejvhodnější ubývající Měsíc, vyhněte se však d...
Zobrazit všechna témata

doporučujeme ze zboží

Reklama

Velká panenka strachu a přání z Guatemaly

Panenka proti strachu
65 Kč

Lapač snů Sova, Namaste

Spěte sladce s tímto propracovaným barevným lapačem snů…
345 Kč

Náramek pro Ryby OCHRANA

Náramek pro Ryby, které potřebují zklidnit mysl, dodat…
390 Kč

Mýdlo marseillské tuhé na praní 5x100g ALMACABIO - Rodinné balení

Mýdlo marseilské tuhé na praní 5x100g - Rodinné balení…
134 Kč

Aloe Vera mýdlo Siddhalepa 60g

Ájurvédské ručně dělané mýdlo Ájurvédské mýdlo, které…
149 Kč

Odcizení ve vztahu: Jak se s ním poprat, pokud vás zasáhne?

Kde se vlastně bere to prapodivné odcizení ve vztahu, když jeho začátky jsou tak dech beroucí?? Možná je to tím, že zamilovaní lidé skutečně po nějaký čas nosí tzv. „růžové brýle“ a vidí protějšek jen v tom nej...

Životní styl naplněný štěstím: Inspiraci předají Finové!

Finsko se dostalo minimálně třikrát po sobě do výčtu zemí, kde žijí ti nejšťastnější lidé na světě. Hraje v tom roli jejich životní styl? Nebo snad pohled na svět? Najděte společně s námi inspiraci v tomto seve...

Partnerský horoskop na rok 2023 nabídne změny, posun ve vztahu i nové lásky

Partnerský horoskop na rok 2023 přináší zajímavé informace ohledně milostných vztahů. Čekají nás změny, které by však měli být převážně ku prospěchu. Mají nás posunout v našem milostném životě zase o kus dál. U...

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

Mrkvová přesnídávka s bramborem a pórkem

Začněte tím, že si oloupete mrkve a brambory. Poté zeleninu společně s pórkem omyjte, nakrájejte na kousky a vložte do hrnce. Také přidejte trochu vody a vařte do změknutí. Následně zakápněte malým množstvím ol...

Kočka na vodítku aneb Je skutečně nutné tyto mazlíčky venčit?

Někomu může přijít úsměvná už jen představa, že by měla být kočka na vodítku. Tato zvířata jsou totiž většinou brána jako samostatná. Obzvlášť na vesnicích se pak kočičí mazlíčci promenádují ulicemi zcela svobo...

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Grilovací koření, které dodá masu ten správný říz aneb 5 domácích receptů

Grilovací koření nechybí v kulinářské výbavě leckteré rodiny. Zejména pak v letních měsících se stává doslova hitem! Bez něj si totiž mnozí z nás nedokážou představit grilovaná masa nejrůznějších druhů. Vsaďte ...

Miluju léto!

Jsem se tu dlouho neukázala - možná je to proto, že žiju poměrně v hektice a buď pracuju nebo jsem ve společnosti manžela a přátel. Léto je v naší komunitě dost náročný společensky ale taky pracovně. Nemyslim tim žádnou sektu :), ale hasiče. Naši kluci se obzvlášť v těchto vedrech moc nezastaví - jezdí kropit uprchlíky, děti na akcích anebo hasí nějaký hrůzy - ale to zaplať pánbůh není tak často.