Střelci si nejlépe odpočinou v přírodě, na cestách a u dobré knihy.

Odpočinek a znamení zvěrokruhu: Jak relaxujete podle hvězd?

Odpočinek je nedílnou součástí života. Díky němu lidé nabírají novou energii a síly, které jsou nezbytné pro jakoukoliv mentální i fyzickou činnost. Relaxujete často anebo se v tomto ohledu zanedbáváte? Více mohou prozradit i hvězdy! Jak umíte odpočívat podle znamení zvěrokruhu?

Je více méně známé, že datum narození může předurčit povahové rysy člověka. O tom ostatně hovoří astrologie. Pokud se o tento obor zajímáte, můžete nyní zjistit, co pro vás znamená odpočinek podle znamení zvěrokruhu. Třeba se též inspirujete k příjemné relaxační aktivitě.

Odpočinek a znamení zvěrokruhu: Beran

Dá se říct, že Beran se nikdy zcela neuvolní. Pokud si chce dopřát skutečně zodpovědný odpočinek, měl by si uvědomit, že ne všechno je soutěž. Netřeba se neustále hnát kupředu. A jaká forma relaxace je nejvhodnější pro toto znamení zvěrokruhu? Rozhodně kterákoliv aktivní činnost. Může to být posilování, spinning, box i zumba. Beran se ovšem rád usadí také k dobrému filmu před televizi a k tomu si dopřeje své oblíbené jídlo či pochutiny.

Čtěte také:

Vůně podle horoskopu: Které esenciální oleje jsou pro vás vhodné?

Odpočinek a znamení zvěrokruhu: Býk

Býk stojí pevně nohama na zemi a má rád stálost. Proto jej může rozhodit zcela nový projekt. Ani dobrodružství pro něj není nic lákavého. Kromě jiného toto znamení zvěrokruhu děsí jakékoliv plánování. Aby si Býk plnohodnotně užil odpočinek, je potřeba, aby zaměstnal všechny své smysly. Ideální tedy bude provonění místnosti příjemným esenciálním olejíčkem, poslech klidné hudby a dokonalé jídlo na stole. To uvede tohoto zrozence do stavu relaxační extáze.

Odpočinek a znamení zvěrokruhu: Blíženci

Blíženci bývají dost roztěkaní. Nezřídka kdy se věnují více věcem najednou, a to platí i o volném čase. Aby byl odpočinek pro toto znamení zvěrokruhu skutečně efektivní, je potřeba se zaměřit jen na jednu jedinou oblíbenou činnost. Kromě jiného se Blíženci musí naučit plnému soustředění se na relaxaci. Pomoci jim v tom mohou přátelé a rodina. Jsou totiž velmi společenští a umí odpočívat i obklopeni milovanými lidmi. K naprostému uvolnění taktéž přispěje sledování dokumentů v televizi anebo zahájení nové tvůrčí aktivity.

Odpočinek a znamení zvěrokruhu: Rak

Rak snadno podléhá stresovým situacím. Odpočinek je tedy pro něj zásadní. Také by si tento zrozenec měl ujasnit, zda negativní pocity vycházejí z něho samotného anebo jestli je náhodou nepřevzal z blízkého okolí. Račí empatie je skvělá, ovšem někdy může být i destruktivní. A co podpoří relaxaci u tohoto znamení zvěrokruhu? Rozhodně sledování oblíbených filmů v televizi. Ideální budou takové, na kterých Rak vyrostl. Ty ho zcela zklidní. Pomoci může i konverzace s milovanými příbuznými či vaření a pečení. To vše pomůže zapomenout na starosti.

Odpočinek a znamení zvěrokruhu: Lev

Lev se snaží stres zvládat s grácií. Máloco ho položí. Bojuje do poslední chvíle, protože hrdost by mu nedovolila se vzdát. Jenže by si měl uvědomit, že i odpočinek k životu patří. Tohle znamení zvěrokruhu si však na něj potřebuje udělat adekvátní čas. Nicnedělání je pro Lvy ubíjející, zastaví se až tehdy, kdy už „teče do bot“. Vhodné je sledování televize, návštěva divadelního představení či koncertu. Rozlítanou Lví duši též zklidní a naplní štěstím i potěšení druhých jakýmkoliv vlastnoručně vyrobeným dárkem.

Odpočinek a znamení zvěrokruhu: Panna

Protože jsou Panny perfekcionisté, jen těžko si nacházejí prostor pro odpočinek. Aby ho užívaly plnými doušky, musí se naprosto uvolnit. Proto je pro toto znamení zvěrokruhu vhodné relaxační místo v přírodě. Zde se oprostí od všedních starostí a mohou meditovat nebo se jen tak procházet. K uvolnění také pomůže pobyt v knihovně, návštěva muzea i cvičení typu pilates a jóga. Nejdůležitější ovšem je uvědomění si a přijetí faktu, že v životě není nic dokonalé.

Astrologie vám může mnohé napovědět i o tom, jak ideálně odpočívat podle znamení zvěrokruhu.

Odpočinek a znamení zvěrokruhu: Váhy

Váhy se snaží celoživotně udržovat rovnováhu těla i duše. Když je ale něco „rozhodí“, dokážou upadnout v chaos a zmatek. Musí se tedy prvně zklidnit a podívat se na problém z jiné perspektivy. Pakliže tak neučiní, sami si vytvoří stres. A jak by měly Váhy trávit odpočinek? Ideální formou bude relaxační koupel nebo dlouhý a vydatný spánek. Toto znamení zvěrokruhu však nachází zklidnění i ve všem krásném. Proto se nabízí i návštěva uměleckých trhů, galerií, výstav a muzeí.

Odpočinek a znamení zvěrokruhu: Štír

Navenek vám může připadat Štír naprosto bez emocí. Ovšem ty v něm stále intenzivně dřímou. Skrývá je záměrně před světem, jenže jejich kumulace může být problémem. To snadno způsobí vyhoření či značný stres. Myslet na pravidelný odpočinek i ventilaci emocí se tedy vyplatí. Toto znamení zvěrokruhu řeší přepracování v tichosti a o samotě. Co však Štírovi nejvíce pomůže je to, že se vydá na rodinný výlet, kde si vyčistí hlavu.

Odpočinek a znamení zvěrokruhu: Střelec

Střelec se snaží za každou cenu zachovat chladnou hlavu. Proto i ve stresových situacích zůstává poměrně klidný. Snaží se naopak zamyslet nad tím, co může změnit a jak. Dívá se na problém nejraději z optimistického úhlu. Odpočinek může toto znamení zvěrokruhu trávit ideálně na dobrodružných cestách za novými objevy. Skvěle se zrelaxuje i u oblíbeného dokumentárního filmu či u zajímavé knihy.

Odpočinek a znamení zvěrokruhu: Kozoroh

Kozoroh je ze své podstaty praktický člověk. Na přední příčky staví svůj profesní úspěch. Chce zkrátka v životě něco dokázat. To ale může hraničit s workoholismem, který si toto znamení zvěrokruhu zřídka kdy uvědomuje. Na scestí ale nikdy Kozoroh nesejde už díky své sebereflexi, pracovitosti a trpělivosti. Odpočinek pro tohoto zrozence znamená to, že si rozdělí čas půl na půl. Nikdy nedokáže celý den pouze relaxovat. Každý den potřebuje udělat alespoň část pro něj důležité práce.

Odpočinek a znamení zvěrokruhu: Vodnář

Vodnář má tendence k odkládání úkolů, proto se snadno dostane do stresové situace. Tu si vlastně sám vytvoří. Měl by se tedy naučit věci řešit zavčasu, aby se nedostal do omezující časové tísně. Vhodné je vytvoření denního či týdenního plánu, který jasně předurčí, co je důležité vykonat. A co Vodnář a odpočinek? Rozhodně k němu přispěje společnost milovaných lidí, ať už to bude rodina anebo přátelé. Skvěle může působit pro toto znamení zvěrokruhu i zahájení nového projektu (např. psaní knihy, manuální tvoření a podobně).

Odpočinek a znamení zvěrokruhu: Ryby

Citlivé Ryby mohou na sebe vztahovat problémy cizích lidí. To snadno způsobí negativní pocity. Když pak toto znamení zvěrokruhu hovoří s blízkými o svých starostech, má pocit, že je vlastně obtěžuje. Ryby by si měly uvědomit, že vše je jen „v hlavě“. Myšlenky totiž mají velkou moc. Odpočinek bude ideální například ve formě sledování filmů v pohodlí domova. Avšak k dobré relaxaci pomůže i kvalitní spánek/zdřímnutí během dne.

Autor článku: Iveta ReinischDiskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Lunární kalendář

ČTVRTEK 23. 03. 2023
beran
Měsíc přibývá a putuje ve znamení Berana. Beran ovlivňuje hlavu, obličej, mozek, oči, nos a životní sílu. Trpíte-li na migrény, pijte hodně čisté…
více o tomto dni
PÁTEK 24. 03. 2023
býk
Měsíc přibývá a putuje ve znamení Býka, který má vliv na oblast krku a ovlivňuje také čich a chuť. Chraňte dnes svůj krk šálou, kloktejte bylinné…
více o tomto dni
SOBOTA 25. 03. 2023
býk
Měsíc přibývá a putuje ve znamení Býka, který má vliv na oblast krku a ovlivňuje také čich a chuť. Chraňte dnes svůj krk šálou, kloktejte bylinné…
více o tomto dni
NEDĚLE 26. 03. 2023
býk
Měsíc přibývá a putuje ve znamení Býka, který má vliv na oblast krku a ovlivňuje také čich a chuť. Chraňte dnes svůj krk šálou, kloktejte bylinné…
více o tomto dni
PONDĚLÍ 27. 03. 2023
blíženci
Měsíc putuje v Blížencích a je v přibývající fázi. Blíženci ovlivňují ramena, paže, záda, ruce, průdušky a plíce. Jděte na procházku, čerstvý vzduch…
více o tomto dni
ÚTERÝ 28. 03. 2023
blíženci
Měsíc putuje v Blížencích a je v přibývající fázi. Blíženci ovlivňují ramena, paže, záda, ruce, průdušky a plíce. Jděte na procházku, čerstvý vzduch…
více o tomto dni
STŘEDA 29. 03. 2023
rak
Měsíc přibývá a putuje znamením Raka. Nevětrejte peřiny venku, zůstala by vám v nich vlhkost. Jezte jen lehkou stravu, žaludek je citlivý. Věnujte se…
více o tomto dni

Dobrý kontakt k tématu

Elen Badurová: obrazy na míru i autorské látky
Toužíte, aby pro vás Elen …
Amulety, talismany, esoterika, zdravá výživa a astro služby Spiritobchod.cz
Společnost Euro Trade Plus se zabývá provozováním…

Jak na domácí pečivo bez pekárny - 10 skvělých receptů

Chleba se peče v uzavřené troubě. Mít troubu otevřenou a při pečení v ní držet ruku může jen opravdový pitomec...

Jak na domácí pečivo bez pekárny - 10 skvělých receptů

Peču chleby už třetím rokem. 230°C až 250°C na začátku pečení je normálních (v troubě je i pára), po 15 minutá...

Macecha a otčím aneb Jak se popasovat s rolí nevlastního rodiče?

Dobrý den, taky jsem "macecha" - akorát moje "nevlastní dcera" je jen o jedenáct let mladší jak já... bohužel ...

Práce u počítače vestoje? Odhalte benefity standing office!

<a href="http://www.seznam.cz">lehátko</a> [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url]
https://www.seznam.cz/ ...

Práce u počítače vestoje? Odhalte benefity standing office!

Stání je pro zdraví nejhorší možná "činnost". Odrovnáváte si páteř, klouby, narušujete krevní oběh, přetěžujet...

Domácí péče o lámavé nehty

Určitě byly jmenované nějaké tipy dole. Mě osobně nejvíce pomohlo pravidelné zastřih�...

Lunární kalendář

Dobrý den váš lunární kalendář nemá správné časy. Při vstupu luny do znamenímám...

okna

Mytí oken, ubývající měsíc. Váhy nebudou šmouhy.
Zobrazit všechna témata

Sedm nejlepších bylin a doplňků stravy pro menopauzu

Menopauza neboli přechod je obdobím, kdy přirozeně klesá produkce ženských reprodukčních hormonů a ukončuje se menstruační cyklus. Toto se obvykle začíná dít někdy mezi 40. a 50. rokem života. Pro ženu je toto ...

Filofobie: Strach ze zamilování a z lásky. Lze jej překonat?

Láska může být nejkrásnější období v životě, ale také může být děsivá. Filofobie většinou vzniká během života právě díky negativním zkušenostem v oblasti lásky a zamilovanosti. Je to vlastně strach z lásky nebo...

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

Amma masáž je označovaná jako masáž budoucnosti. V čem je masáž v sedě lepší?

Amma masáž neboli také japonská masáž v sedě. Amma masáž je často popisovaná jako masáž budoucnosti. Přitom jde o prastarou energetickou masáž založenou na principech tradiční japonské a čínské medicíny. Spojuj...

Nahřívací polštářek si můžete při troše trpělivosti vyrobit i sami. Jak na to?

Nahřívací polštářek je velkým pomocníkem, pokud vás pobolívají záda, svaly nebo břicho. Je to bezpečný prostředek, který pomůže bolestivé místo prohřát. Utrácet však za něj nemusíte – můžete si jej totiž jednod...

Pěší turistika pomůže vytvarovat postavu i zbystřit mysl. Stačí jen vyrazit!

Pěší turistika je skvělý způsob, jak se dostat do dobré duševní a tělesné kondice. Pokud se tedy z vlastního přesvědčení vyhýbáte jakýmkoliv jiným druhům pohybové aktivity – protože vás prostě nebaví, vsaďte na...

Hrníčkové vánoční perníčky

V menším hrnci si zahřejte mírně Heru a rozmíchejte v ní i med a moučkový cukr. Poté do tekutější a zchladlé směsi vsypte prosátou hladkou mouku, kypřící prášek, mletou skořici, perníkové koření a doplňte vajíč...

Otrava u psa: Jak ji rozpoznat a efektivně řešit?

Otrava u psa není až tak ojedinělou situací. Nástrah ostatně číhá všude kolem dost. Oči na stopkách musíte mít obzvlášť tehdy, pokud je váš psí společník extrémně zvědavý a pažravý. Venkovní procházky se tak mo...

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Nejlepší životní investice - do cestování!

Dneska bych začala z tak trochu jinýho soudku - nebudu si tentokrát stěžovat, ale rozplývat se nad tim, co nám život přináší a proč bychom toho měli fakt využít. Protože je fakt krátkej. Ani se nenadějete, objevíte na hlavě šediny a v zrcadle spatříte povadlý panděro a prsa! Není na co čekat - vydejte se do světa, dokud vám na to síly stačí!