Drahé kameny pomáhají léčit nemocné tělo i duši. Mohou nás zbavit i depresí

drahé kameny krystaly

Minerály a krystaly drahých kamenů nejsou jen tvrdou hmotou bez energie. Ba právě naopak. Drahé kameny dokážou vylepšit náš aktuální zdravotní stav, pomoci nám při stavech, kdy se cítíme úplně bez energie. Drahé kameny mohou mít léčivé schopnosti v mnoha oblastech našeho života.

Drahé kameny mají až neuvěřitelnou schopnost pohlcovat negativní energii a zároveň ji transformovat na pozitivní. Pokud víme, jak drahé kameny používat ke svému prospěchu, pak si můžeme vylepšit zdravotní stav, zvýšit sebevědomí a celkově posílit celé své tělo. Drahé kameny můžeme využívat mnoha způsoby. Jedním z těch nejběžnějších jsou sice masáže, ale drahé kameny mohou pomáhat i v případě, že si je dáme po polštář a budeme s nimi usínat.

Drahé kameny a krystaloterapie

Čisté krystaly i drahé kameny mohou do našeho života přinést harmonii, vnitřní klid, sebejistotu i celkové uvolnění. Napomohou nám k lepšímu spánku, budeme mít díky nim více energie i vitality. Drahé kameny mohou pomoci uzdravovat citová trápení, slabší formy deprese, energetická oslabení i nejistoty, které nám v životě překáží. Krystaly a drahé kameny utuží naše fyzické zdraví, stejně jako duchovní rozvoj.

Drahé kameny na masáže

Mnoho terapeutů využívá drahé kameny k energetickým masážím. Jde vlastně o relaxační formu masáže, kdy jsou na tělo masírovaného postupně pokládány energeticky očištěné krystaly a drahé kameny, které mají onen pozitivní účinek pro svého příjemce. Velmi účinnými krystaly do dnešních dnů jsou záhněda a hematit. Oba dva nám pomáhají srovnat se v dnešní uspěchané době. Mohou nám přinést jistotu, stabilitu i podporu. Pomáhají nám správně se rozhodovat. Posouvají nás dopředu a jsou nápomocny v akutních situacích, kdy stojíme před životním rozhodnutím a nevíme, jak dál. Hematit i záhněda nás propojí naplno se zemí a učí nás žít tady a teď. Je vhodné vzít si je s sebou do kapsy, pokud nás čeká pohovor či těžká zkouška. Dodají nám sílu i energii. Pokud je terapeut využije na masáže, pak nám pomohou srovnat celkově tělo a zbavit se stresu. Zároveň nás duchovně posouvají. Drahé kameny se v tomto případě mohou na masáže skvěle kombinovat například i s lávovými kameny.

Barevné drahé kameny

Světlá barva krystalů i drahých kamenů nám vlije do žil neskutečně pozitivní příval energie. Dodá nám sílu provést dlouho odkládané změny. Masáže světlými krystaly nás nabijí energií radosti, tvořivosti, kreativity i hravosti. Dají nám chuť do života. Pro tento účel je skvěle hodí využít sílu jaspisu. Díky němu se budeme více soustředit, dodá nám klid a zbaví napětí. Jaspis umí harmonizovat negace všeho druhu. Posílí čakry i meridiány. A srovná nás na všech úrovních. Jaspis je vhodné mít u sebe, pokud zrovna pracujeme nebo tvoříme.

Ochranné drahé kameny

Potřebujete-li dodat sílu do příštích dnů a trochu více se nabít energií, pak sáhněte po karneolu. Pro tento účel se hodí ze všech nejvíce. Ve dnech, kdy nás stres pokládá na lopatky, je vhodné zajít na relaxační masáže právě karneolem. Absolvovat bychom v takovém případě měli nejméně tři v odstupu vždy jednoho týdne.

léčivé kameny ametyst2Léčivé kameny nás mohou zbavit stresu i napětí

Karneol nás zbaví napětí, dodá radost i chuť do života a uvolní od apatie. Také nás povzbudí, dodá motivaci a harmonizuje sexuální energii. Odstraní nerozhodnost a pomůže překonat veškerá omezení. Je velmi vhodným pomocníkem při závislostech.

Drahé kameny pro lásku

Pokud potřebujeme podpořit lásku a city ve svém životě, sáhneme samozřejmě po krystalech a kamenech v barvě růžové a zelené. Zatímco růžová lásku podněcuje, zelená zase léčí zlomené srdce. Týká-li se nás toto téma, pak je vhodné pořídit si růženín nebo aventurín. Pro nejsilnější možný účinek je přikládáme na oblast srdce. Růženín nám pomůže i přijmout sebe sama tak, jak jsme. Bez výhrad. Dodá nám spoustu lásky i energii sebepřijetí. Celé tělo zharmonizuje.
Zelený aventurín zase tiší emoční bolesti srdce, pomůže i na fyzické bolesti. Uleví od žalu i pocitů viny. Posiluje pozitivní uvědomění. Dodá nám odvahu a chrání náš domov.

Drahé kameny v barvě Slunce

V chladných měsících roku i pošmourných dnech jsou velkými pomocníky drahé kameny žluté barvy. Tato barva nám zlepší náladu a pomůže nám strávit vše, co život přinese. Naučí nás fungovat tady a teď. K tomuto účelu se velmi hodí krystal citrín, který se řadí mezi očistné kameny. Podpoří nás sluníčkovou energií, zahřeje a dodá lásku i naději. Citrín je krystalem hojnosti a nikdy nekončící energie. Podporuje klid a harmonii. Pokud si ho zvolíme jako kámen na masáže, pak je schopen pomoci nám při únavovém syndromu. A zaručeně nám obnoví energii i koncentraci. Citrín také zesiluje intuici a duchovní napojení na universum.
Vyberte si i svůj léčivý kámen, který vás nabije energií a pomůže léčit nemoci těla a duše


Stáhnout v PDF

Chcete se zeptat na cokoliv k tématu? Obraťte se na naše poradce.

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte