Institut aplikované psychoanalýzy: vzdělávací instituce a psychoanalytická klinika

Institut aplikované psychoanalýzy patří mezi konzervativní vzdělávací instituce pod záštitou řady odborníků. Jejím cílem je zachovat některé prvky z 30leté zkušenosti vedení výcvikových skupin a současně implementovat nové přístupy v práci se skupinou. Institut IAPSA se věnuje řadě činností, ať už jde o samotný výcvik, organizaci sympozia, aktivity Ústavu pro užitou psychoanalýzu či provoz psychoanalytické kliniky.

Teoretická i praktická výuka psychoanalýzy

Jednou z hlavních činností Institutu aplikované psychoanalýzy založeného Doc. PhDr. Jiřím Kocourkem, Ph.D. je teoretická i praktický výuka psychoanalýzy. V rámci dvousemestrálního teoretického výcviku v rozsahu 200 hodin se studenti seznámí s historií psychoanalýzy, nastudují teorii, techniky, metodologii i aplikace psychoanalýzy.

Institut dále organizuje supervizní skupinové víkendy, které se konají pro 5 až 10 lidí na Psychoanalytické klinice v Opočně. Současně nabízí individuální výcvik v psychoanalytické psychoterapii. Je určen pro psychology a psychiatry a je akreditovaný Českou psychoterapeutickou společností České lékařské společnosti JEP.

Provoz psychoanalytické kliniky

V rámci Institutu aplikované psychoanalýzy působí také soukromé zdravotnické zařízení – psychoanalytická klinika. Léčbu zajišťuje osobám, které se potýkají s psychickými potížemi. Své služby poskytuje také lidem, kteří mají zájem o hlubší sebepoznání či psychoanalyticky zaměřenou formu léčby emocionálních problémů. Psychoanalytická klinika spolupracuje s Katedrou psychologie Filosofické fakulty MU v Brně a využívá osvědčené i moderní postupy při psychoanalytické terapii.

Dopravní psycholog PhDr. Adéla Doležalová

Pod Hradem 9 , 386 01 Strakonice
Dopravně psychologické vyšetření se provádí nejen v případě nutnosti posouzení psychické způsobilosti řidičů, kteří přišli o řidičské oprávnění. Jedná se o vybodované řidiče, řidiče se zákazem řízení na určité období apod., ale také o učitele autoškol, profesionální řidiče či obsluhu stavebních strojů. Dopravní psycholog Strakonice Pro město Strakonice a okolí využijte profesionálních služeb PhDr. Adély Doležalové, která má v oboru dopravní psychologie bohaté zkušenosti a pro pozici dopravní psycholog potřebnou akreditaci Ministerstva dopravy ČR. Jakožto soudní znalec v oblasti psychologie používá vysoce kvalitní postupy odpovídající standardům Asociace dopravních psychologů, kde je rovněž právoplatnou členkou. Zajišťuje profesionální dopravně psychologická vyšetření pro jednotlivce i skupiny, a to dle domluvy každý den včetně víkendů.

Mgr. Blanka Šimková

Jezuitská 13, 602 00 Brno
+420 607 193 438
Psychologická ordinace v Brně na ulici Jezuitská nabízí psychoterapii při problémech v osobním životě, partnerských vztazích, dlouhodobé stresové zátěži, problémech v rodině a výchově a další služby psychologické poradny. Pod vedením zkušené psycholožky najdete společně původ i řešení psychických potíží. 

Dopravní a klinická psychologie Vsetín

Smetanova 1244, 755 01 Vsetín
+420 606 552 127
PhDr.Anna Černohorská je psycholožka a soudní znalkyně se specializací na klinickou psychologii dětí, dospělých a dopravní psychologii. Zajišťuje psychologické poradenství, diagnostiku i psychoterapii. Psychologickou péči zajišťuje ve městech Vsetín a Vizovice.

Mgr. Diana Valečková - psycholog

Msgre B. Staška 2, 344 01 Domažlice
+420 605 332 479
Psycholožka Mgr. Diana Valečková působí ve městech Domažlice a Plzeň. Zajišťuje komplexní psychologickou a terapeutickou péči v oblasti řešení obtížných životních situací, krizí a traumat. Jednou z mnoha oblastí je také podpůrná terapie u psychosomatických onemocnění.

Vyrobte si domácí těhotenský test z cukru, zubní pasty nebo jedlé sody

Tomu fakt někdo věří? Zřejmě ani autor(ka) článku nevěří těm blábolům, pod které se raději ani nepodepsal(a).

Hlídání dětí: Babička, kamarádka nebo profesionál?

Rádi Vám poradíme s výběrem Hlídací Babičky - více na www.hlidacibabicka.cz

Vyrobte si domácí těhotenský test z cukru, zubní pasty nebo jedlé sody

Mám otázku má se to zamíchat s tou soli nebo nemá?

Masáž proti celulitidě zvládne doma každá žena. Stačí pár minut denně a výsledek se dostaví

Horká koupel proti celulitidě? To je snad vtip?! Tenhle článek je plný nesmyslů.

Divoké podzimní bylinky: jak je sbírat i skladovat

reklamní obsah moc nemusím, ale v tomto případě pozitvně kvituji. Časem jsem přešel komletně na bylinnou domác...