Archandělé a strážní andělé – znáte všechny?

anděléArchandělé a strážní andělé.

Archandělé mají náš svět rozdělený na úkoly a jednotlivá témata a naši strážní andělé se s nimi moc dobře znají. Probouzí v nás symbolicky odvahu nebo motivují k léčení, jejich energie je vnímatelná, když se na ni naladíte. Strážné anděly pak lze považovat za průvodce a ochránce našich kroků. Anděl strážný je pravou rukou archanděla.

ARCHANDĚLÉ V KOSTCE

Abychom si mohli archandělskou energii lépe představit, zaměříme se v kostce na jednotlivé archanděly a jejich symboliku v životních výzvách. Stačí si je jen přivolat. 

Víte, že? Pomáhají totiž pouze když je o to požádáme. 


Zajímají vás andělé? Přečtěte si charakteristiku znamení andělského horoskopu, inspirujte se hlavními andělskými čísly a jejich charakteristikou a podívejte se, jak andělská čísla ukazují cestu životem

Chcete vědět o andělech více? Přečtěte si, co vám andělé předpovídají na další rok - andělský horoskop na rok 2020


Archanděl Ariel: Podpoří v návratu k přirozené rovnováze

Vládne divoké přírodě, je spojován se symbolikou lva, krále a udržuje svět v mezích přírodních zákonů. Pro nás může být podporující spojením se se silou lva, podpoří nás, když potřebujeme odvahu, „dát něco do pořádku“ a víme, že jde o návrat k přirozenosti, o nápravu situací, v nichž jsme zneužívaní. Přečtěte si více o archandělech.

Archanděl Azrael: Pohlazení při smutku

Ten je spojován se stavy smutku, zármutku a ztrát. Jeho energie léčí, přináší smíření a často provází lidi na onen svět. Tiší bolest a dává nám pochopit běh věcí.

Archanděl Gabriel: Je poslem dobrých zpráv a péče

Zejména tam, kde potřebujete o někoho pečovat, vyživovat rodinu a tvořit kolem sebe uspokojující svět, tam je přítomna jeho energie. Jeho symbolem je těhotenství, které je pod ochranou. Přináší nám uvolnění úzkosti, strachu kolem nových životních situací a všeho, čeho se do budoucnosti obáváme.

Archanděl Chaniel: Bůh pro ženy

Někdo ho také nazývá „bohem cykličnosti“. Učí nás, že život má svůj začátek i konec, vývoj. Semínka na začátku, ale semínka také na konci. Uzdravuje vše, co souvisí s plodností a ženským cyklem.

Archanděl Jeremiel: Jdu do nového, jdeš taky!

Tak tohle je energie, která nás podpoří ve chvíli, kdy potřebujeme udělat zásadní životní změnu. Podpoří a také přivolá nové životní okolnosti tak, aby nás naplnily pozitivitou. Takže jestli už chcete se svým životem pohnout, přivolejte jeho ráznou energii na pomoc.

Archanděl Michael: Zbavuje strachu

Jeden z nejznámějších archandělů nás zbavuje strachu, dodává odvahu. Především pomáhá tam, kde jsme zacykleni ve strachu, zvycích, utlačeni do kouta a víme, že si už potřebujeme oprášit kolena. Rozmotává klubíčka černých nánosů navyklých obav.

Archanděl Raguel: Harmonie mezi lidmi

Speciální archanděl pro každého, kdo ne a ne si porozumět s lidmi. Jeho energie vnáší do lidských vztahů harmonii a vzájemné porozumění. Takže, jestli stále někde máte pocit, že někdo o koze a druhý o voze, přivolejte si Raguelovu energii.

Archanděl Raziel: Specialista na sny a minulé životy

Hluboký archanděl, který je schopen nám pomoci s rozklíčováním našich nočních snů. Přinést rozřešení táhlých životních problémů, které možná pramení v minulých životech a nyní nám působí nevysvětlitelné duševní bloky. Společník při cestě do hlubokých hlubin lidské duše.

Archanděl Saldalfon: Léčivá hudba a slova v ní

Prý stojí za zády všem hudebníkům, říká se o něm. Ale také pomůže vám vybrat a přilnout k hudbě, která má právě pro tu chvíli na vás nejlepší a nejléčivější vliv. Promlouvá k nám prostřednictvím hudby, emocí, vzpomínek i náhlých vnuknutí anebo – slov písní, které náhodně posloucháme. Na jednu stranu, dobrý anděl ještě lepších náhod.

Archanděl Uriel: Nové myšlenky a směry

Tohle je tak trošku rebel. Archanděl Uriel se zaměřuje na zcela nové inovativní myšlenky, mění svět, mění uspořádání, boří zažité a nastoluje revoluční. Zkouší a osvobozuje se. Rozhodně vám pomůže hnout se z místa, když ho o to požádáte.

STRÁŽNÍ ANDĚLÉ V KOSTCE

S těmi to je složitější. Existují sice tabulky (volně k dohledání), kde ke každému týdnu narození je přiřazen i strážný anděl, ale jiné tradice se na to dívají odlišně. V Japonsku je jen jeden strážný anděl jménem „kami“, indiánské a šamanské tradice zase vychází z přítomnosti ducha totemového zvířete u každé duše, a židovská tradice tvrdí, že strážný anděl je přiřazen v okamžiku narození. A o jeho jméno musíte požádat, někdy, když má strážný anděl dobrou náladu, vám své jméno může zašeptat do ucha.

Nakonec, jméno možná není důležité. Důležitá je jeho funkce.

  • Chrání nás před úrazy a neštěstím, které by nás mohlo předčasně stát život
  • Našeptává vnuknutí, podle kterých se zachováme „a pak mě najednou napadlo… a to mi změnilo život…“
  • Je tím, s kým můžeme v duchu komunikovat a rozmlouvat. Stále je s námi.
  • Byl s námi při narození, bude nás provázet i koncem života.

TIP: Máte-li s nějakým člověkem spory, milostná trápení, jednou z metod je také požádat jeho anděla strážného, aby si promluvil s tím vaším. Má to vést k větší shodě a minimálně vyřešení situace, ať tak, či onak.


Stáhnout v PDF

Chcete se zeptat na cokoliv k tématu? Obraťte se na naše poradce.

  • profil
    Dagmar Borešoválunární kalendář, zdravá výživa, alternativní medicína
  • profil
    Renata PetříčkováOsobní rozvoj s podporou tarotových výkladů, lunárního kalendáře a cyklu celého roku
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte