Nuda pláže v Česku - máme pro vás přehledný seznam nuda pláží podle 14 krajů 

Nuda pláže v Česku - máme pro vás přehledný seznam nuda pláží podle 14 krajů 

Koupete se rádi v přírodě? A co takhle vyzkoušet něco nového? Kromě běžných koupališť je možné, si zaplavat také na nuda plážích. Shrnuli jsme pro vás klady a zápory nudistických pláží a přidali jejich ucelený seznam v Česku podle 14 krajů. 

Čtěte také:

Zkoušíme nudapláž: Poradíme vám, kam v Česku a v Chorvatsku na nudistické pláže vyrazit

Koupání “na Adama a Evu” má mnoho svých nadšenců, stejně jako odpůrců. Zarytí fanoušci si na přirozeném koupání nejvíce cení svobody, volnosti a pocitu odhození studu. Mnoho lidí naopak tvrdí, “že by na nuda pláž nikdy nešli”.

Tento strach obvykle pramení z neznalosti a nezkušenosti. Většina laiků si totiž nuda pláže v Česku představuje jako ráj všech úchylů. Tak to ale není. Na nuda pláže chodí normální lidé - jako jste vy. 

Jaké jsou výhody nuda pláží?

 • Když si plavky zapomenete doma, nemusíte to řešit. 
 • Po koupání ženám nehrozí záněty, nemají na sobě totiž nic mokrého.
 • Překonáním studu překročíte svou komfortní hranici. Kdyby vám byly nepříjemné pohledy od ostatních, zahalte se do ručníku.
 • Bez plavek se budete cítit volní a svobodní.

Jaké jsou nevýhody nudapláží?

 • Nuda pláže v Česku nejsou pro každého. Je třeba odhodit prvopočáteční stud. 
 • Muži se často obávají nechtěné erekce.
 • Na nuda pláži se opravdu může objevit nějaký člověk, který se primárně nepřišel vykoupat, ale koukat na ostatní. 

TIP PRO VÁS:

Začátečníkům doporučujeme na nuda pláž vyrazit ve dvou, ideálně v páru. Přes zimu můžete snižovat hranici studu ve veřejných saunách, kde se také saunuje bez oblečení. 

Poznámka redakce - 2019

Tento článek na téma "Nuda pláže v Česku" jsme zveřejnili v květnu roku 2018. Za pouhý jeden rok si ho přečetlo už více než 20 tisíc lidí, což svědčí o oblíbenosti nuda pláží v Česku. Proto jsme se rozhodli nyní v roce 2019 do článku přidat několik dalších tipů na nudistické pláže v České republice. Pokud máte vy sami tip na nudistickou pláž, která vám v článku chybí, napište ji, prosím, dolů do komentáře. Děkujeme a přejeme vám pěkné koupání!

Nuda pláže v Česku - Přehledný seznam podle krajů

1. Hlavní město Praha

Nudapláž Hostivař, Hostivařská přehrada

Jedná se o vyhlášenou a velmi známou nudistickou pláž v Česku. Otevřeno má v létě od 9 do 20 hodin. Je možné zakoupit občerstvení. Pokud hledáte známé nuda pláže v ČR, Hostivař je tou pravou volbou. 

Nudistická pláž u koupaliště Džbán, Divoká Šárka, Praha

Nudistická pláž je otevřena obvykle od května do září, tedy v koupací sezóně. Přístup MHD nebo autem, parkování opodál. Zatímco běžná pláž je přístupná ze severní strany Džbánu, pláž určenou jen pro nudisty hledejte na jižní straně koupaliště. Na nudistickou pláž by vás v případě nejistoty měly navést také šipky a cedule. 

Naturistická pláž Šeberák, Praha Kunratice

U této nuda pláže rozhodně nečekejte davy. Naopak - je příjemně odlehlá. Přístup MHD, pěšky nebo autem. 

Koupaliště Motol, Praha Motol

Mezi pražské nuda pláže patří také nudistická pláž u koupaliště Motol na Praze 5. Na nudisty tu čeká oddělená oplocená část pro koupání, za které zaplatíte drobný poplatek. K dispozici je prostor pro míčové hry a převlékárna. Nejedná se o koupaliště v doslovném slova smyslu, ale o soustavu tří rybníků

2. Středočeský kraj

Nudistická pláž, Jezero Lhota, Brandýs nad Labem

Nudistická pláž není příliš velká, ale má příjemné prostředí. Z Prahy je dostupná zhruba do 1 hodiny autem. Parkovat je možné na vyznačeném parkovišti u jezera. Jezero Lhota patří mezi nepříliš známé nuda pláže v Česku. 

Nudistická pláž, Jezero Poděbrady, město Poděbrady

Jezero Poděbrady je z Prahy dostupné autem zhruba do 1 hodiny. Nudistická pláž se nachází na východní části koupaliště a od běžného koupání je oddělena živým plotem a stromy. U jezera se nachází kemp, možnosti občerstvení a půjčovna sportovního vybavení. 

3. Jihočeský kraj

Naturistický kemp Mléčná dráha, Zdíkov, okres Prachatice

Naturistický kemp se nachází na okraji národního parku Šumava. V okolí kempu je čisté přírodní koupaliště s chladnou vodou. Tento kemp v létě často vyhledávají cizinci. 

Nudistická pláž v obci Hoštice, Strakonice

Kdo jste viděli trilogii Slunce, seno, jahody... pak si určitě vybavíte scénu s nuda pláží. A právě na počest tomuto filmu vznikla v obci Hoštice nudistická pláž. Nuda pláž byla otevřena v roce 2009. Pokud toužíte vidět nějaké známé nuda pláže v Česku, určitě sem zamiřte. 

Nudistická pláž u Pískovny Tušť, Suchdol nad Lužnicí

U krásného jihočeského města Suchdol nad Lužnicí se nachází rozlehlá soustava jezer a jezírek Tušť. Nudistické pláže najdete hned na několika místech. Jedním z nich je velká Pískovna Tušť, dalším z nich Pískovna Cep (Majdalena). Jelikož se jedná o bývalou pískovnu, pláže jsou skutečně písečné a stín najdete pod jedním z mnoha stromů, které se u jezer nachází. Přístup na pláže je zdarma. 

4. Plzeňský kraj

Ejpovické útesy, řeka Klabava, Rokycany

U Ejpovických útesů na břehu řeky Klabavy najdete nudistickou pláž. Její nevýhodou je špatná dostupnost pěšky, výhodou krásná lokalita a relativní klid. 

Borská přehrada neboli Vodní nádrž České údolí, Plzeň 

Vodní nádrž České údolí, neoficiálně spíš Borská přehrada, pojmenovaná podle nedalekého Borského parku, je rájem pro všechny naturisty z Plzně. Patří mezi spíše málo známé a menší nuda pláže v Česku. Nudistická pláž je určená pro kempové hosty, proto za koupání zaplatíte mírný poplatek

5. Ústecký kraj

Pláž Barbora, Oldřichov u Duchcova

U obce Oldřichov u Duchcova najdete nudistickou pláž, která se nachází u pláže Barbora. Nedaleko je dostupný kemp, lokalita je v horkém létě spíše plnější. 

Žernošecké jezero neboli jezero Píšťany, Litoměřice

U města Litoměřice se nachází nádherné jezero Píšťany, známé oficiálně jako Žernošecké jezero. Na okrajové části zdejší písčité pláže mysleli provozovatelé i na nudisty, pro zde najdete malou, ale pěknou nuda pláž. Parkovat autem je možné hned u bývalé pískovny. 

6. Karlovarský kraj

Koupaliště Lido, Hamrníky, Mariánské Lázně

U vesnice Hamrníky najdete koupaliště Lido, kde je i nudistická pláž. Není ale příliš známá, a tak se vám může stát, že tady potkáte oblečené návštěvníky v plavkách. Nedoporučujeme proto začínajícím nudistům, kteří se na nuda pláže v Česku vypraví poprvé. 

Nudistická pláž u Vodní nádrže Jesenice, Cheb

Na jižní části rozlehlého jezera Jesenice, u obce Okrouhlá, najdete oblíbenou nudistickou pláž. Tato pláž je písčito-kamenitá a skýtá krásné koupání v čistém jezeru u města Cheb

7. Liberecký kraj

Nudistická pláž u Kempu Borný, Máchovo jezero

Pokud toužíte po impozantních výhledech, zamiřte k Máchovu jezeru v romantické krajině Karla Hynka Máchy. Nudistickou pláž hledejte na severní straně jezera u klidné chatové oblasti. 

Nudistická pláž, Vodní nádrž Fojtka, Mníšek

V Libereckém kraji se můžete osvěžit u vodní nádrže Fojtka, která se někdy nazývá také jako Mníšecká přehrada a to od názvu obce, ve které se přehrada nachází. Nudistickou pláž hledejte na západním břehu nádrže. Jen pozor, voda v nádrži bývá i v létě studená, takže koupání je vhodné spíše pro mírné otužilce. 

8. Královéhradecký kraj

Stříbrný Rybník, Malšova Lhota

Kousek od vesnice Malšova Lhota se nachází Stříbrný Rybník, kde najdete kromě běžné pláže také nudistickou pláž. V okolí je dostupný kemp, ve kterém se dá přespat. Pokud pojedete z Hradce Králové autem, koupat se můžete už za 15 minut

Vodní nádrž Rozkoš, Česká Skalice

Na spodní části vodní nádrže Rozkoš, kousek od obce Lhota, najdete skromnou nuda pláž. Patří mezi neoficiální nuda pláže a není nijak vybavená. Obvykle tam není moc lidí a přístup je zdarma

9. Pardubický kraj

Jezero Oplatil, Nové Zdánice

Jezero Oplatil se nachází u Opatovického kanálu kousek od vesnice Nové Zdánice. Pláž má neuvěřitelných 1,3 km a jedná se o jednu z nejdelších plážích v Česku. Parkování autem je možné opodál. 

Kemp Naháč, Přírodní koupaliště Písniky Mělice, obec Lohenice

Nedaleko od Pardubic najdete nudistický kemp s možností naturistického koupání. Kemp Naháč patří mezi nuda pláže v Česku, které nabízejí možnost koupání v čisté vodě s výhledem na šest ostrůvků lomu. 

10. Kraj Vysočina

Nudistická pláž u Jedlovského rybníku, Ždár nad Sázavou

Tato nuda pláž je spíše opuštěná, a tak tady rozhodně nečekejte davy. Přístup je bezplatný, 24 hodin denně dostupný

Nudistická pláž, Velké Dářko, Žďár nad Sázavou

Pokud se chystáte vyrazit za koupáním u Velkého Dářka, mějte na paměti, že část východního pobřeží patří právě naturistům. Koupání by mělo být zdarma. Velké Dářko patří mezi krásné nuda pláže v Česku, hlavně díky poetickému okolí, jež skýtá největší rybník v Kraji Vysočina - Velké Dářko. 

Rybník Borovinka, obec Hybrálec u Jihlavy

Rybník Borovinka je ideální, pokud cestujete autem. Nachází se totiž jen kousek od silnice 1. třídy E59, stačí sjet a jste v přírodě. V létě může být rybník Borovinka zamořený sinicemi, proto je třeba kvalitu vody před koupáním posoudit. Koupání je zdarma

11. Jihomoravský kraj

Nudistická pláž Osada, Brněnská přehrada

Vstup na tuto nuda pláž je bezplatný, je otevřena 24 hodin denně. Přístup pěšky, na kole nebo autem, parkovat se dá u silnice. 

Naturistická pláž Malá laguna, Kemp Merkur, Pasohlávky

Vodní nádrž Nové Mlýny je na jižní Moravě vyhlášenou oblastí, kde se dá v létě vykoupat. Koupání je rozděleno na dvě oblasti - Malou a Velkou lagunu. Právě u Malé laguny vyhlášenou nuda pláž najdete. Přístup je značený, vstup za poplatek pro neubytované v kempu. 

Vodní nádrž Křetínka, Letovice

Při příjezdu od Letovic nebo od Křetína autem, je třeba zaparkovat na parkovišti. Nuda pláž se nachází hned vedle normální pláže. Věnujte pozornost návštěvnímu řádu. 

  

12. Zlínský kraj

Koupaliště Štěrkoviště, Otrokovice

U koupaliště Štěrkoviště u města Otrovice na Zlínsku najdete nudistickou pláž. Místní ji znají pod názvem Štěrkáč, zaparkovat můžete opodál. 

Biotop Hrubý rybník, Kroměříž

Nedaleko od historického jádra města Kroměříž se nachází přírodní biotop Hrubý rybník, který skýtá i skromné místo pro nudistické koupání. Přístup je zdarma a místní rybníku říkají Bágrák

13. Olomoucký kraj

Jezero Jadran, Osek nad Bečvou

U obce Osek nad Bečvou v blízkosti řeky Bečva najdete nudistickou plá s možností koupání v jezeru Jadran. Pláž je volně přístupná, neplatí se vstupné. 

Jezero Jadran, Osek nad Bečvou

Bývalý štěrkový lom Výkleky se nachází 30 minut autem od Oloumouce a láká příznivce naturismu na nahé houpání. Lom je zatopený a mívá čistou a průzračnou vodu. Přístup je zdarma. 

14. Moravskoslezský kraj

Nudistická pláž Pohoda, Slezská Ostrava

Pouhých 25 minut autem od Ostravy najdete nudistickou pláž Pohoda, která se pyšní travnatou pláží, kempem a přilehlou restaurací. Na nuda pláž se v sezóně platí vstupné. 

Nudistická pláž na Hlučínské štěrkovně, Hlučín

Pokud se chystáte navštívit město Hlučín, neměla by vám uniknout nuda pláž na místě bývalé štěrkovny. Hlučínská štěrkovna se nachází přesně na pomězí měst Hlučín a Háj ve Slezsku a nabízí romantické místo ke koupání pro všechny příznivce naturismu

A jaké nuda pláže patří mezi vaše oblíbená místa na koupání?Diskuse k článku

 • Ozzy

  13:37 23. 6. 2024 0
  A co Jindřiš nedaleko Jindřichova Hradce.. Malé ale hezké koupání, čistá voda...😎
 • Pepa

  19:47 4. 11. 2023 +2
  Nejlepčí nudapláž v Česku je ,,Opaťák" u Opatovic nad Labem.
  Pepa
 • Jandule

  12:09 10. 7. 2023 0
  Nějaké nudakoupání na Trutnovsku?
 • Ozzy

  16:42 3. 7. 2023 +1
  Ahojky, malá zato udržovaná nudapláž je u obce Jindřiš. Nedaleko od Jindřichova Hradce.🙂
  • Borka

   18:43 3. 7. 2023 0
   ahoj, diky za tip na nuda plaz, omrku, nemam to daleko :)
 • jitka

  07:17 14. 6. 2023 0
  nenašla jsem svou oblíbenou nuda pláž v hamru na jezeře!
 • Dolča

  21:35 10. 6. 2022 +3
  Nenašli jsme tam Nudistické Pláže

  z Olomouckého kraje..


  Jakožto třeba; písovna Náklo,

  Nebo
  Olomoucké Poďebrady
  Mezi
  Obcemi Křelov & Horka nad Moravou..
  Dvojitá super FKK pláž...!!
  Poďesi😉
  • Nudista

   23:26 12. 8. 2023 0
   Nějací nudisté jsou i ve Štěpánově na pískovně,ale koupat se tam nesmí. Nuda pláž tam taky není.
  • Redakce

   21:45 10. 6. 2022 +3
   je to už starší článek, ale děěěěkujeme za super tipy :-)
 • Rolf

  23:40 19. 6. 2021 0
  Co to píšete za nesmysly o Lhotě? Vždyť to je největší a nejznámnější nudapláž v ČR, dokonce první!
  A autem je to z kraje Prahy ani ne 20 minut
  • Pepa Lom

   12:00 21. 6. 2021 +2
   co je nesmysl o nudaplazi ve Lhote?.. to reagujete na clanek?.. v nem zadny nesmysl nevidim
 • Introvertman

  13:25 10. 5. 2021 +7
  Vážení, nudisté mi absolutně nevadí, ale hodně mi vadí u některých jejich arogantnost. Nedávno jsem byl se psem na procházce u jezera Jadran u Oseku nad Bečvou s tím, že si ho v klidu obejdeme. V zadní části jsem nečekaně narazil na skupinku nudistů-důchodců. Cedule žádná, tak jsem chtěl přes ně se sklopeným zrakem co nejrychleji přejít. Nikde okolo se moc nedá jinak projít. Zhruba v půlce na mě jeden postarší pán začal ječet, co tu dělám a nadávat do šmíráků. Ohradil jsem se, že tu žádná cedule není ,že je tu normální stezka a mohu tedy po ní projít, pán to však neakceptoval.
  Docela mě tím vytočil, nemám zapotřebí někoho šmírovat a důchodce už vůbec ne. Prosím o uvědomění, že tu oficiálně žádná nuda pláž není a tím nemáte právo někoho obtěžovat nadávkami. Klidně se tu může opalovat kdo chce a jak chce, ale musí prostě počítat s tím, že tu může někdo projít kolem dál po pěšině. Děkuji za pochopení a přeji krásný den.
  • Pavel

   09:27 26. 4. 2022 +1
   Plně s vámi souhlasím. I nudisté se musí chovat jako slušní lidé. Mám nudistické pláže velmi rád. Pokud se najde někdo, kdo chodí šmírovat tak je politování hodný, je mi ho velmi líto, když nemá odvahu se svléknout a lehnout si mezi ostatní. Brzy by jej to šmírování přešlo.
 • Lenka Ptáčková

  15:05 2. 7. 2020 +20
  No jenom k těm "nevýhodám nudapláží" uvedeným v úvodu: já jsem chodila na nudapláže už na střední a často v nějaké partě mladých lidí. Pochopitelně nějací kluci občas erekci měli, hlavně bezprostředně potom co jsme odložili plavky. Nikdy to ale nebyl to žádný problém - je to přirozené a když na to holka neupozorňuje a normálně se s nimi dála baví, za chvíli to odezní. Čili jde o to, jak se ti chlapi chovají. Holka vlastně jen může být pyšná na to, že je pro ně přitažlivá.....ale nesmí o tom mluvit :-)
  • Honzík

   13:09 21. 8. 2021 +1
   Ano,paní Lenko i mě je 44 let a občas se mi tato situace stala a nejspíš asi ještě stane.Jen se musí prostě člověk i v takovéto věci chovat,jako člověk 😉
 • Jaromír Černý

  14:39 2. 7. 2020 +4
  Ještě bych chtěl doplnit nudapláž na Větřkovické přehradě - mezi Kopřivnicí a Novým Jičínem. S kamarádkou jsme tu byli před lety a byli jsme nadšeni. Proto se sem chceme vypravit zase, doufám, že je to tu pořád stejně přírodní a nepřibyly nějaké baráky atd...
 • BN

  08:52 3. 5. 2019 +8
  Pěkná hloupost o jižních Čechách. Mléčná dráha už asi nefunguje, navíc tam byly holandské ceny. Hoštická pláž asi taky nefunguje. A přitom na pískovnách jsou místa, kde oblečeného nepotkáte. Kdekoli, kde není hlava na hlavě, se najde místo na nahé koupání. Oficiální nuda je ale asi jen v Třeboni u Světa.
 • Zobrazit další komentáře

Lunární kalendář

NEDĚLE 14. 07. 2024
váhy
Měsíc prochází znamením Vah a je v přibývající fázi. Váhy mají vliv na kyčle, játra, krev, ledviny a močový měchýř. Pokud nemusíte, tak nedělejte…
více o tomto dni
PONDĚLÍ 15. 07. 2024
štír
Měsíc putuje znamením Štíra, je v přibývající fázi. Štír má vliv na intimní oblast a močové cesty. Pijte čaje, které tyto orgány posilují, udělejte…
více o tomto dni
ÚTERÝ 16. 07. 2024
štír
Měsíc putuje znamením Štíra, je v přibývající fázi. Štír má vliv na intimní oblast a močové cesty. Pijte čaje, které tyto orgány posilují, udělejte…
více o tomto dni
STŘEDA 17. 07. 2024
štír
Měsíc putuje znamením Štíra, je v přibývající fázi. Štír má vliv na intimní oblast a močové cesty. Pijte čaje, které tyto orgány posilují, udělejte…
více o tomto dni
ČTVRTEK 18. 07. 2024
střelec
Měsíc putuje ve znamení Střelce, je v přibývající fázi. Plánujte, obchodujte, investujte, cestujte, kontaktujte staré přátele. Dopřejte si masáž…
více o tomto dni
PÁTEK 19. 07. 2024
střelec
Měsíc putuje ve znamení Střelce, je v přibývající fázi. Plánujte, obchodujte, investujte, cestujte, kontaktujte staré přátele. Dopřejte si masáž…
více o tomto dni
SOBOTA 20. 07. 2024
kozoroh
Měsíc putuje znamením Kozoroha a je v přibývající fázi. Kozoroh má vliv na pleť a nehty, ale působí také na kolena, kyčle a klouby. Nepodnikejte dnes…
více o tomto dni

Dobrý kontakt k tématu

Vratislávka – malebná obec v Jihomoravském kraji
Rádi jezdíte na kole, chodíte na pě…
Obec Kyjov: malá víska v okrese Žďár nad Sázavou
Obcí Kyjov se v Česku nachází…
Obec Lety, okr. Písek
Malebná obec Lety se rozprost…

Posmrtný život: Co je po smrti? Odchází naše duše skutečně do věčné blaženosti?

Se schizofrenií nejsem v životě spokojený a štastný, žiju v neustálích obavách, ve strachu a v neduvěře k sobě...

Váhy – Horoskop 2024

Dobry den, rada čtu horoskopy ale tech reklam co tam skáče neustále ,clovek se nemuze soustředit a nastvane je...

Nejslavnější čeští řezbáři z historie i současnosti

KOntaktujte mě ohledně řezbářství-historie na: vs-sova@seznam.cz, anebo tel.723547413
S pozdravem
Soudil

Krabičková dieta – zdravé stravování bez vaření a počítání kalorií

Zdravé stravování jsem si vyzkoušela taky, objednávala jsem čtyři měsíce a s jídlem a výslednou váhou jsem spo...

Tipy, jak ušetřit při nákupu kosmetiky a neslevit na kvalitě

Hodně zajímavých slev je také na https://slevovykupon.net/

Umělé oplodnění

Ahoj, chápu, že rozhodnutí hledat pomoc s reprodukcí může být emocionálně náročné. ...

Přrodní látky na zvýšený cholesterol

Ahoj, taky sem mel problemy s vysokym cholesterolem. Kamarad mi doporučil fermentovanou ryzi, ...
Zobrazit všechna témata

Kanna a její místo v domácí lékárně

Kanna, známá také jako Sceletium tortuosum, je sukulentní rostlina pocházející z Jižní Afriky. Tato rostlina zatím není příliš známá, ale nabízí řadu výhod. Díky svým pozitivním vlivem na zdraví si postupně nac...

Překladač s umělou inteligencí poskytne kvalitnější překlady

Bojujete občas s jazykem? Nejste si jistí v kramflecích v angličtině, nebo se sem tam setkáváte s obsahem v jiných jazycích, kterými nemluvíte? Je to běžné, překladač skoro denně používá drtivá většina lidí. Do...

6x rychlé letní dezerty se sezónním ovocem

Máte chuť na něco dobrého? Přitom ale osvěžujícího a lehkého, abyste si v horký letní den skutečně pochutnali? Račte si vybrat. Přichystali jsme pro vás vynikající a osvědčené letní dezerty, které vaše chuťové ...

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

Bezlepkový banánový chlebíček

Začněte tím, že si předehřejte troubu na 170 až 190 °C a smícháte si v míse tyto ingredience – rozmačkané banány, rozpuštěné máslo, krystalový cukr, vejce a vanilkový extrakt. V dalším kroku pak přidejte bezlep...

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Nová etapa života začíná... aneb Znovu a lépe

Taky jste v životě někdy udělali věci, na který nejste zrovna pyšný? Já mnohokrát. Ale vždycky jsem se z nich snažila ponaučit. A právě teď skončila jedna etapa, která mě celý tři roky tížila. Nebudu zastírat skutečnosti, protože můj příběh může třeba někoho inspirovat k tomu, žít líp a vyvarovat se stejným chybám. Co mě tedy posunulo dál?