Zkoušíme nudapláž: Poradíme vám, kam v Česku a v Chorvatsku na nudistické pláže vyrazit

img
21. 08. 2017 Přečteno: 10110x

Nudistické pláže jsou pro mnohé místem, kam se bojí jít, protože se stydí. Naproti tomu však řada lidí nedá na nudapláž dopustit a tvrdí, že ostych není vůbec potřeba. Jakmile prý sundáte oblečení, veškeré nepříjemné pocity mizí. Koupání a opalování se bez plavek má navíc mnoho výhod, které jsou k nezaplacení.

Nudapláž je jako droga

Přes léto by si měl člověk užívat klidu, pohody, sluníčka a dobrodružství. A to všechno vlastně najdete na jednom místě s názvem nudapláž. Lidé, kteří nudistické pláže navštěvují, na ně nedají dopustit a shodují se na tom, že kdo jednou nudapláž pozná, zamiluje si ji. I u nás v republice mají nuda pláže poměrně dlouhou tradici a stále jich přibývá. Pokud se vám podaří překonat počáteční nepříjemné pocity, máte vyhráno.

Čtěte také:

Nuda pláže v Česku - máme pro vás přehledný seznam nuda pláží podle 14 krajů 

Jaké mají nudistické pláže výhody?

Možná se ptáte, proč byste měli vůbec chtít svůj stud překonávat a proč byste vlastně měli mít zájem se před ostatními lidmi promenádovat nazí. Však v plavkách se dá přeci koupat taky. Dá, ale přijdete o spoustu výhod. Zajímá vás jakých?

1. Klid a více místa na koupání i slunění

Největší výhodou nudapláží je zpravidla to, že nejsou tak narvané. Přeci jen je stále hodně lidí, kteří se stydí, a nudistické pláže jsou pro ně moc velké dobrodružství. Pokud tedy nemáte v oblibě sdílet čtyři metry čtvereční s cizími lidmi na klasické pláži, je pro vás nudapláž ideálním místem k odpočinku.

2. Krásné jednotné opálení

Snědé tělo bez bílých neopálených částí je snem každé ženy. Každá zná ty nepříjemné pocity, kdy se opálí v tričku na ramínka, ovšem další den si chce vzít tričko na zavazování za krkem a nemůže, protože bílé části pokožky v něm nevypadají hezky.

3. Pohodlí jako doma

Plavky, ať už jsou jakékoli, jsou pořád jen kus oblečení, který má své mouchy. Někde vás může táhnout, zařezávat se vám do kůže a podobně. A i v případě, že máte pohodlné plavky, tak ve chvíli, kdy si je namočíte, stávají se na těle chladnými a tím i lehce nepříjemnými. Bez plavek vás nebude nic tlačit a ani studit.

4. Svoboda a volnost bez plavek

I když to zní možná zvláštně, nahota vám dodá pocit jakési volnosti a větší sounáležitosti s přírodou. Pokud se naučíte odhalovat vlastní tělo, lépe se vám bude smiřovat i s jeho nedostatky.

Máte strach ze vzrušení? Nemusíte, všichni jsou na jedné lodi

Logickým argumentem mužů, kteří na nudapláži ještě nebyli, je obava z toho, že je pohled na nahá ženská těla vzruší a přivodí jim erekci. Jenomže ve skutečnosti se ztrátou plavek odchází i to „zakázané a tajemné“ a pohled na nahé tělo, který je povolený, vám nakonec nepřijde tolik vzrušující, jakoby člověk čekal.

Lidé se často stydí na nudapláž vstoupit, protože mají strach z toho, co si o nich asi ostatní řeknou. Nemám moc malá prsa? Velký zadek? Povislé břicho? Jenomže na nudapláži vás pravděpodobně nikdo soudit nebude. Chodí sem lidé, kteří jsou na nahá těla zvyklí a kteří mají také své nedokonalosti. Nudistické pláže jsou zkrátka pohodovým místem, kde se nemusí nikdo stydět, protož jsou všichni na jedné lodi.

Pokud jdete na nudapláž poprvé, raději vyrazte s někým. Ve více lidech se ostychu zbavíte rychleji. Nahotu mezi lidmi si můžete předem vyzkoušet v sauně, kde je přítmí a je to tedy jakýsi mezikrok. Snažte se nezabývat se tím, co si asi o vás říká okolí, a soustřeďte se jen na sebe a svoje pohodlí.

Nudapláž Praha a nudapláž Brno: Je z čeho vybírat

Jestliže chcete vyrazit na nudapláž u nás, budete asi mile překvapeni, kolik jich je. Zmiňme si tedy alespoň některé z těch, které najdete v okolí Prahy a Brna.

  • Nudapláž Praha – Hostivařská přehrada

Jedná se o nejoblíbenější pražskou travnatou nudapláž. Najdete zde občerstvení, toalety, volejbalové hřiště a spoustu místa pro odpočinek a opalování.

  • Nudapláž Praha - Jezero Lhota

Jezero Lhota se nachází kousek od Prahy poblíž mladoboleslavské dálnice u Brandýsa nad Labem. Zde se můžete opalovat na dlouhých písčitých plážích s pruhem borového lesa. Nachází se zde kiosky s občerstvením i WC.

  • ATC Merkur Pasohlávky, n-pláž Malá laguna (Novomlýnské nádrže)

Jednu z nejznámějších a největších nudapláží s výhledem na Pálavu najdete jižně od Brna. Navštívit zde můžete restauraci, hřiště, nechybí ani sociální zázemí a v blízkosti se nachází kemp, ve kterém je možné stanovat.

  • Nudapláž Brno - Brněnská přehrada (FKK Osada)

I Brněnská přehrada má pro nudisty vyhrazené místo. Jedná se o udržovanou travnatou pláž, kde je možné se i občerstvit a navštívit toalety.

Nuda pláže Chorvatsko

Nejoblíbenější dovolenkovou destinací je pro Čechy stále Chorvatsko. Nabídneme vám tedy pár tipů na nudapláže i zde.

  • Istrie: kemp Kenegra, střediska Ulika, Funtana, Solaris, Valata, Zelena Laguna, Sv. Nikola, Sv. katerina
  • Kvarnerské ostrovy: kemp Bunculika na Krku, FKK Mlaska na Hvaru, Jakišnica na Pagu
  • Dalmácie: Punta Skala, Crvena Luka, Sveti Petar, Nugal Makarská, Palace Dubrovnik, Lokrum
  • Hvar: Zečevo, Arkada
  • Korčula: Proizd, Badija


Napsat komentář: Zkoušíme nudapláž: Poradíme vám, kam v Česku a v Chorvatsku na nudistické pláže vyrazit

RE: Zkoušíme nudapláž: Poradíme vám, kam v Česku a v Chorvatsku na nudistické pláže vyrazit

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.