Obec Zálší – nechte se uchvátit krásnou přírodou i okolím

Malebná obec Zálší se rozprostírá v jižní části okrese Tábor, kde protékají řeky Lužnice a Nežárka. Náves zdobí dva krásné rybníky, které jsou kolem dokola lemovány vrbami. Vesničkou vede slepá ulice, veškerá doprava je vedena mimo obec. Zálší je součástí oblasti Soběslavská Blata, v těsné blízkosti je nádherná přírodní chráněná lokalita Borkovická Blata.

Obec Zálší: lidová architektura na každém kroku

Krásná obec Zálší patří mezi staré vesničky s bohatou historií. První písemná zmínka pochází ze 14. století. Spousta zdejších domů se stala kulturní památkou, protože jsou postaveny ve slohu z období selského baroka a vypadají jako z pohádky. Selské baroko je slohem lidové architektury objevující se v době, kdy skutečné baroko bylo dávnou minulostí. Nejedná se však pouze o architekturu, ale selské baroko lze vnímat také jako životní styl tehdejší doby. A právě pestrá minulost obce Zálší na vás dýchá na každém kroku. Proto se Zálší stalo vesnickou památkovou rezervací.

Vesnička Zálší: čarovná chráněná krajina Borkovických blat

V blízkosti vesničky Zálší se nachází čarovná krajina Borkovických blat. Jedná se o přírodní rezervace Mažice skýtající nádherné pohledy na přírodu, především na zamokřené lokality, močály a bahniska. Projít si tu můžete naučnou stezku, která je unikátní svou informační hodnotou. Díky stezce se seznámíte s ojedinělou přírodou okolo obce Zálší, poznáte pestrobarevnou faunu i flóru. Například se zde nachází vzácná masožravá rostlina rosnatka okrouhlistá rostoucí v mokřadech a močálech.

Poznejte okolí Zálší skrz přírodní a historické krásy

Nejen obec Zálší, ale také jeho blízké okolí skýtá mnoho přírodních a historických krás, které stojí za návštěvu. Blizoučko památková rezervace Mažice nebo větší města jako Soběslav a Veselí nad Lužnicí. Obě města mohou lákat na mnohé kuriozity, přírodní rezervace, muzea nebo architektonické skvosty. Poznávat okolí Zálší můžete pěšky i na kole. Každý si najde kousek svého, co ho dozajista upoutá.

Obec Zálší

Obecní úřad Zálší

Město Ralsko v CHKO Kokořínsko

Ralsko čp. 701, 471 24 Ralsko - Kuřívody
+420 602 440 383
Město Ralsko ležící téměř na hranici CHKO Kokořínsko – Máchův kraj je turisticky oblíbenou destinací. Samo o sobě totiž nabízí hned několik zajímavostí i památek a je skvělým výchozím bodem pro veškeré výlety po Kokořínsku. Ať už se chystáte navštívit Máchovo jezero, Bezděz nebo třeba Hradčanské stěny, právě město Ralsko vám nabídne velmi pohodlné zázemí.  Město Ralsko – CHKO Kokořínsko – Bezděz – Máchovo jezero

Obec Němčice, okr. Mladá Boleslav

okr. Mladá Boleslav, 294 42 Němčice
+420 723 468 619
Němčice u Mladé Boleslavi Průmyslové město Mladá Boleslav, známé především jako sídlo automobilky Škoda, je obklopeno řadou malých malebných obcí. Mezi ně patří i obec Němčice, nacházející se ve Středočeském kraji přibližně 8 kilometrů jižně od zmiňované Boleslavi. V současné době bydlí v obci přibližně 200 obyvatel.  

Obec Ouběnice

262 12 Ouběnice
+420 603 464 039
kontakty: +420 603 464 039, +420 607 022 499 adresa: Ouběnice 49, 263 01 Ouběnice email: ou.oubenice@centrum.cz web: www.oubenice.eu popis: Obec Ouběnice se rozkládá ve Středočeském kraji v okrese Příbram, přibližně 7 km jižně od města Dobříš. Obec se skládá z několika místních částí, jsou to Ouběnice, oddělené říčkou Kocábou od osady Chaloupky, a Ostrov u Ouběnic. Společná katastrální plocha činí 446 hektarů, na kterých žije přibližně 231 obyvatel. V okolí Ouběnic naleznete krásné lesy a rybníky, kde se můžete věnovat jak aktivnímu tak pasivnímu odpočinku. Zajímavosti naší obce a blízkého okolí: poblíž osady Chaloupky se nachází významné archeologické naleziště, které potěší každého milovníka historie. Motokrosový areál na Kocábě, kde se každoročně konají setkání motorkářů (Motoorání) a závody v trialu, jelení farma.. Spolky v naší obci: Sbor dobrovolných hasičů, Český rybářský svaz, Český červený kříž.. Sportovní vyžití: nohejbalové hřiště, Motokrosový areál na Kocábě. Místní části: Ostrov u Ouběnic, osada Chaloupky.

Obec Teplička v CHKO Slavkovský les

Teplička čp. 40, 364 64 Teplička
+420 607 673 858
Obec Teplička u Karlových Varů Obec Teplička je malá vesnička v údolí řeky Teplá nedaleko od města Karlovy Vary. Rozkládá se na území CHKO Slavkovský les a okolní krásná příroda láká mnohé chataře i turisty. Řeka a místní rybník jsou zase rájem rybářů. I přes nevelký počet obyvatel ve vesnici panuje čilý společenský život, o který se starají různé spolky a kluby. 

Těžké kovy v těle - o jaké kovy jde, co mohou způsobovat, odkud je získáváme a jak se jich zbavit

Chtěl jsem se optat jestli nevíte jak mám postupovat když mám narkolepsií s kataplexií,jestli se toho mohu zba...

Je vodíková voda zázračným nápojem nebo jde o největší podvod 21. století?

Proč Hans dává k této vodě komentář k ionizované vodě? Jsou to dvě zcela jiné metody: obohacování vody o vodík...

Krabičková dieta – zdravé stravování bez vaření a počítání kalorií

Zdravé stravování jsem si vyzkoušela taky, objednávala jsem čtyři měsíce a s jídlem a výslednou váhou jsem spo...

Tipy, jak ušetřit při nákupu kosmetiky a neslevit na kvalitě

Hodně zajímavých slev je také na https://slevovykupon.net/