Kundalini: Životní energie, kterou v sobě může probudit každý

kundalini zenaKundalini je životní energie, kterou můžeme sami rozproudit

Síla kundalini je definována jako životní energie, která má v lidském těle zdroj ve spodní části páteře a lze si představit, že právě míchou nebo podél páteře vizuálně probíhá a stoupá směrem vzhůru. Chcete ji pocítit? Existuje na to jednoduché cvičení, které si ukážeme. A naučíme se s ní pracovat. Umí cokoliv – umí nám pomoci se vyléčit, umí splnit přání, umí posílit tělo i pořídit dobrou náladu.

Dá se říci, že kundalini můžeme samovolně náznakem pocítit při orgasmu, kdy ale většinou, zejména pak u mužů, odchází pryč do prostoru, je „vybita“. A právě cvičení s orgasmem je jedním z nejúčinnějších probouzečů kundalini energie.

Kundalini: Jak vlastně chutná životní energie?

Abychom věděli, jak tato životní energie chutná, můžeme si zkusit malé cvičení. Zaměřte svou pozornost na oblast mezi hýžděmi, tam, kde je kostrč a stáhněte svaly pánevního dna. Čím silněji tak učiníte, tím více ucítíte příval příjemné energie, která naplní břišní oblast. Cílem všech cvičení s touto energií kundalini je vést tuto energii směrem nahoru, po páteři vzhůru.

Jsou studie (Dr Joe Dispenza, Becoming  Supernatural), které dokazují, že tímto cvičením kundalini se rozhýbává v miniaturních pohybech mozkomíšní mok, který je zodpovědný za nesení této životní energie. Ale my si úplně v začátcích vystačíme s vizualizací a svalovou prací. Životní energie kundalini je natolik silná a příjemná, že když si zkusíte ji vést nahoru, za pár opakování ucítíte jemné mrazení i mezi lopatkami, výš a výš – a cílem je dovést energii kundalini až k hlavě, k mozku, přesněji do centra šišinky, která ovlivňuje naše „otevření se světu“ a také fantazii, vizualizaci, intuici a vnímání světa v širších souvislostech.

Životní energie kundalini: Obyčejná i zázračná 

Životní energie kundalini nám může vylepšit všední život zcela nenápadně a pomoci nám s běžnými lidskými strastmi, ale také se s ní často setkáváme u témat hlubokých meditací, osvícení nebo je kanálem, kterým se přijímá prána. To jsou ti vzácní lidé, kteří o sobě tvrdí, že žijí ze vzduchu.

Zůstaneme-li při zemi, můžeme říct, že rozhýbání životní síly kundalini v těle nám může pomoci:

  • Zažít lepší (celotělový) orgasmus (protože to je přesně ta energie, se kterou pracujeme).
  • Zažít více životní energie v životě (protože se cítíme naplněni tou životadárnou energií).
  • Lépe usínat a mít hlubší spánek (protože se pocitově vyčistíme).
  • Mít lepší intuici pro výběr potravin (protože naplněné tělo nebaží po rychlých cukrech a mastném jídle – že by tady bylo něco společného s těmi pránisty?)
  • Lépe se nám bude cvičit jóga (protože pracuje s dechem a i kundalini energií).
  • Zlepšíme zdraví páteře (protože si její existenci vědomě uvědomujeme.
  • Nebudeme se hrbit a bude se lépe dýchat (protože vědoměji začneme pracovat s dechem).
  • Zlepší se práce vnitřních orgánů (protože se budeme cítit uvolněni).
  • Při meditaci se tak snáze uvolníme do „nic a nikdo“ a zastavíme stresový tok myšlenek.

CVIČENÍ pro probuzení síly kundalini

Zůstaneme u naprostého základu, který až když se vám bude líbit, můžete dále rozšířit různými konkrétními cvičeními nebo hlubší prací s dechem a touto energií.

ING_33594_271371Cvičení na probuzení síly kundaliny lze provádět kdekoliv

Cvičení kundalini životní energie: Trošku všední (které jde i v práci na židli)

Můžeme zvolit polohu vleže, vsedě, jak je vám pohodlná. Základem tedy je to, co jsme již objevili ve chvíli, kdy jsme tuto energii ochutnávali.  Zaktivujte pánevní dno a s nádechem se snažte tuto energii sebrat a táhnout dechem, vdechovat ji podél páteře, nahoru nahoru nahoru… a znovu. A stále výš a výš. Výsledkem by mělo být, že ji ucítíte až v hlavě – a nyní jsou dvě možnosti, můžete ji vydechnout a nechat se jí jenom pročistit. A také ji můžete v té hlavě nechat, nechat ji tam rozzářit, uchovat si ji pro meditaci, pro vstupování do kvantového pole nebo jen tak…

V pokročilých cvičeních se pak už dá zaměřit na různé proměny této energie v jiné, na propojení s Vesmírem apod… pracuje se s ní v meditacích.

Cvičení kundalini energie: Trošku erotické (které je jen na doma)

No, a to nejsilnější cvičení pro obyčejné využití kundalini energie je cvičení s orgasmem. Ve chvíli, kdy přichází, chyťte znovu jeho energii, vydechněte a s nádechem nechte orgasmus stoupat podél páteře. Je to o mnoho silnější pocit a můžete cítit i brnění, třes po celém těle, kdy ve chvíli, kdy zažíváte vaginální orgasmy nebo celotělové orgasmy, se můžete na chvilku ocitnout i zcela mimo sebe a orgasmus se stává mnohem delší, mnohdy i mnohaminutový. Jde o to, že právě tato nejsilnější pozitivní energie může být vyplýtvána nazdařbůh (orgasmus jen uvolňující nebo s bolestivými dozvuky, s pocitem „otrhaného těla“ a rozmrzelosti), kdy energie vychází ven a mizí v prázdnu. Ale také může být zážitkem, který když se naučíte „vsáknout do sebe“, tak má vyloženě ozdravující účinky na tělo.


Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte