Japonská léčba reiki léčí duši i tělo. Přinese vám hlubokou relaxaci a zmírnění úzkostí

reiki terapieReiki využívá lidskou energii ve formě tepla.  

Alternativní medicína je stále populárnější. Jednou z vyhledávaných léčitelských terapií je bezesporu i reiki. Pomůže relaxovat jak našemu tělu, tak i psychice. Toto japonské léčitelství nás zbavuje negativní energie, která může způsobit různé zdravotní obtíže. A naopak nám dodává energii, která sníží stres a úzkosti. Podle léčitelů může pomáhat i s chronickými bolestmi, neplodností anebo Crohnovou chorobou.

Co je to reiki?

Reiki je druh alternativní léčby. Kvůli jejím účinkům se jí přezdívá také energie uzdravování. Slovo reiki znamená tajemná atmosféra, zázračný úkaz. Reiki se sice používá už po tisíce let, ale poprvé bylo zformované v roce 1922 japonským buddhistou Mikao Usui. Reiki pracuje s energickým polem, které má kolem sebe každý člověk. Uzdravování skrz energii se používá v různých kulturách už odedávna. Ačkoli na to, že reiki opravdu funguje, neexistují žádné vědecké důkazy, mnoho pacientů potvrzuje jeho účinnost.

 • Reiki se těší stále větší popularitě.
 • Podle příznivců této energetické léčby, dokáže reiki léčit mnoho zdravotních obtíží a emocionálních problémů.
 • Reiki na nás přenáší energiia  odstraňuje energetické bloky.
 • Podle některých studií může reiki ulevovat od bolesti.
 • Přečtěte si, jaké jsou hlavní symboly reiki

Jak reiki funguje?

Reiki zachycuje energetická pole kolem našeho těla. Podle léčitelů může energie v těle uváznout, kde poté způsobuje fyzické zranění anebo emoční bolesti. Z takových bloků pak můžou pocházet různá onemocnění. Reiki má pomoci proudění energie a odstraňovat energetické bloky, podobně jako třeba akupunktura. Zlepšení proudění energie může napomoci hluboké relaxaci, odstranění bolestí, zrychlení hojení a snížení symptomů nejrůznějších nemocí. Energie, která k nám proudí, pochází z vesmíru, je životadárná a obklopuje každého z nás. Má prostupovat tělem a vědecky se nedá zachytit. Ale dá se cítit. V  reiki se nazývá qi. V Indii je zase známá jako prana. Je to stejná energie, která se využívá při tai chi. Přečtěte si o reiki víc!

S čím reiki pomáhá?

Reiki je dobrá jak při relaxaci, tak při celkovém psychickém, fyzickém i spirituálním uzdravování. Navozuje silný pocit relaxace, který nám pomůže s těžkými životními starostmi. Snižuje stres a celkově zlepšuje naši pohodu. Podle léčitelů má reiki pomáhat s celou řadou zdravotních problémů.

 • Rakovina
 • Srdeční onemocnění
 • Úzkosti
 • Deprese
 • Chronická bolest
 • Neplodnost
 • Neurodegenerativní onemocnění
 • Crohnova choroba
 • Syndrom vyčerpání

Co náš čeká na reiki terapii?

K technikám, které reiki využívá, patří soustředění energie, čištění energie, odstraňování škodlivé energie anebo upravování aury. Někteří léčitelé používají krystaly anebo léčivé hůlky na čakru, které mají zlepšit uzdravování anebo chránit před negativní energií. Většina léčitelů ale při reiki nástroje nepoužívá. Celé sezení zabere mezi 15 až 90 minutami. Záleží na přání a potřebách klienta.

 1. Nejlépe se reiki provádí v klidném prostředí. Pacient se pohodlně usadí do křesla anebo si lehne na stůl. Pro léčení reiki si není potřeba odkládat oblečení.
 2. Léčitel nám může pustit hudbu, která nám pomůže se lépe uvolnit. Záleží, co pro nás bude příjemnější.
 3. Léčitel pokládá ruce na daná místa na hlavě, končetinách anebo trupu. Někdy se nás nemusí dotýkat, pouze ruce položí kousek od nás. Podle toho, kde se energie zadržuje. Existuje více jak 20 míst, ve kterých je podle reiki zapotřebí energii uvolnit.
 4. Pokud trpíme nějakým zraněním, léčitel se na něj zaměří. Z jeho rukou přechází energie do nás. Jeho ruce se zahřívají, můžou i jemně brnět. Je to kvůli proudění energie.
 5. Jakmile léčitel ucítí, že energie už do nás nadále neproudí, přesune se k dalšímu energetickému bodu.

Stáhnout v PDF

Chcete se zeptat na cokoliv k tématu? Obraťte se na naše poradce.

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte