Znáte symboly reiki? Pomáhají se stresem, bolestí a depresemi

reiki symboly1Přečtěte si, jaké jsou hlavní reiki symboly.  

Ne vždy nám může tradiční medicína pomoci od problémů. Alternativní medicína reiki se soustředí jak na naše tělo, tak duši. Pomocí proudění vesmírné energie nám pomáhá vyrovnat se s prožitými traumaty, zmírnit fyzickou bolest a spojit nás s minulými životy. Používají se k tomu různé symboly reiki a každý z nich plní jiný účel. Poznejte, jaké symboly reiki vám můžou s problémy pomoci.

Proč jsou symboly reiki důležité?

Reiki je alternativní medicína, která uzdravuje tělo i duši - přečtěte si obecně o reiki. Ačkoli je velmi stará, zformulovaná byla teprve před sto lety japonským léčitelem Mikao Usui. Označení reiki pochází ze spojení vyšší síla a spirituální síla. Léčitel nad naším těle pohybuje rukama do různých tvarů, a právě to jsou symboly reiki. Tato gesta usnadňují průchod vesmírné energie ki, jinak také qi, naším tělem. 

  • Jaké symboly reiki léčitel využije, záleží na našich potřebách. Cílem je tělo či mysl za pomocí symbolů uzdravit vesmírnou energií
  • Symboly samy o sobě žádnou moc nemají. Léčiteli ale umožňují co nejlépe soustředit vesmírnou energii do těch míst, které klient potřebuje. 
  • Symboly reiki mohou být různé, ale některé z nich léčitelé využívají nejčastěji. Každý z nich má jiný účel.
  • Přečtěte si, jaké jsou hlavní principy reiki

Hlavní symboly reiki

1. Symbol síly

Symbol síly, jinak nazývaný cho ku re, je používaný k  umocnění anebo naopak usměrnění naší síly. Záleží v jakém směru je léčitelem ve vzduchu načrtnutý. Jeho účelem je přesun světla, reprezentující schopnost rozsvěcovat spiritualitu. Patří mezi symboly reiki, které přímo upravují qi, vesmírnou energií. Symbol se rozšiřuje společně s tím, jak energie proudí tělem. Síla s použitím tohoto symbolu přichází v různých formách. Používá se při fyzickém uzdravování, čištění anebo purifikaci. Také zlepšuje pozornost.

2. Symbol harmonie

Symbol harmonie se mezi léčiteli reiki označuje jako sei hei ki. Používá se k purifikaci, stejně jako k psychickému a emočnímu uzdravování. Symbol má připomínat vlnu omývající břeh anebo křídlo ptáka v letu. Léčitelé podobné symboly reiki nejčastěji používají v boji proti závislostem anebo k léčení depresíObnovují klientovu spiritualitu. Také se používá při pomoci s vyrovnání se s fyzickými anebo emocionálními traumaty z minulosti. Zároveň je tento symbol reiki užitečný k odblokování kreativní energie.

3. Dálkový symbol

Dálkový symbol má označení hon sha ze sho nen. Slouží k posílání vesmírné energie qi na dlouhé vzdálenosti. Jeho záměrem je nadčasovost. V praxi takové symboly reiki léčitelé využívají k spojování lidí dohromady napříčem časem a vzdáleností. Dálkový symbol může také odemknout zdroj vědomí. Je to nezbytný nástroj pro léčitele, kteří pracují s klientovými minulými životy.

4. Završující symbol

Završující symbol má název raku. Používá se v závěrečné fázi reiki sezení. Tento symbol má za cíl se dostat k úplným základům, usadit tělo a uzavřít probuzenou vesmírnou energii qi uvnitř těla.  

 reiki symboly2Reiki symbol - Raku.

5. Symbol čistoty

Symbol čistoty má označení om. Značí vysokou duchovní energii. Řadí se mezi symboly reiki, které se používají při různých příležitostech a účelech. Uzavírá sezení reiki a umocňuje všechny dříve použité symboly. Znásobuje jejich sílu, stejně jako účinek. 

6. Mistrovský symbol

Mistrovský symbol se v léčitelství označuje jako dai ko myo. Spočívá v něm celá síla reiki léčitelství. Záměrem jeho použití je docílení osvícení. Působí na korunní čakru a pomáhá najít jádro toho, kdo opravdu jsme. Mistry reiki léčitelství se používá pouze v případě, že je na něj klient připravený a je správně naladěný. Je to symbol, který uzdravuje samotné léčitele několika symboly reiki, jako je symbol harmonie, symbol síly a dálkový symbol. Je to nejkomplexnější ze všech symbolů, které může léčitel použítl.


Stáhnout v PDF

Přečteno: 1258x

Chcete se zeptat na cokoliv k tématu? Obraťte se na naše poradce.

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte