Co předurčilo znamení zvěrokruhu právě vám?

Zvěrokruh podle ročních období. Co vám dala příroda do vínku a jací doopravdy jste?

Každý člověk na zeměkouli má své specifické chování a rovněž i postoje k životu. Přesto si někteří lidé jsou v jednání tak trochu podobní. Jde o zrozence stejných znamení zvěrokruhu. Ten předurčuje klidné i akční měsíce, ovlivňuje úrodu a má také právě zásadní vliv na povahu i chování lidí. Co připravil právě vám?

Zvěrokruh začíná vždy obdobím Vodnáře a končí Kozorohem. Většina evropských horoskopů je tak mylně startována znamením Berana či Ryb. Správě to má nastavené Čína. Nejen jejich horoskop, ale i Nový rok startuje koncem ledna či začátkem února.

Zvěrokruh jinak: Období Vodnáře (21. 1. – 20. 2.)

Tento čas je pokládán za období spánku. V přírodě nic neroste a nic se neprobouzí. Všechno na první pohled vypadá, jako by bylo uloženo k věčnému spánku. Avšak nenechme se mýlit. Někde tam hluboko pod zemí už pomalu začínají přípravy na obrovské změny. Ty ovlivní stav na planetě nejen po dobu příštích dnů, ale i měsíců či let.

Čtěte také:

Jaké novoroční předsevzetí byste si měli dát podle znamení zvěrokruhu?

Vajíčková pomazánka podle znamení zvěrokruhu 13x jinak

Horoskop 2022

Zrozenci Vodnáře se, dle zvěrokruhu, právě proto na první pohled jeví jako klidné a mírné znamení, avšak není tomu tak. Vondáři mají velké plány, ale nemluví o nich. Všechno si nechávají sami pro sebe. Možná to je důvod, proč jim většina věcí vychází podle představ. Jsou cílevědomí a jsou rozhodnuti dosáhnout svého za každou cenu. Každý plán, který si vezmou do hlavy, uskuteční.

Zvěrokruh jinak: Období Ryb (20. 2. – 21. 3.)

Země se vyrovnává s mnoha výkyvy. Ať už jsou to jarní výkyvy teplot nebo třeba záplavy, které v tomto období nejsou výjimkou. Podle zvěrokruhu je to období nestability. Nic není jisté. Ani počasí zítra, ani budoucí úroda. Probíhá boj mezi odcházející zimou a přicházejícím jarem.

Zrozenci Ryb právě proto bývají nestabilní, zejména emočně. Jsou nerozhodní. Pokud něco chtějí a nevyjde to, upadají do smutku a depresí. Chyby pak hledají všude kolem sebe. Jejich každodenním chlebem je očekávánní krachu a obavy. Na druhou stranu ale umí poctivě pracovat, dodržují pravidla.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Horoskop na rok 2022

Zvěrokruh jinak: Období Berana (21. 3. – 21. 4.)

Země má jasný plán. Všechno se musí rozvíjet a růst. A to i přes nestálé počasí a nejrůznější překážky. Je to akční období plné adrenalinu. Hlavní roli zde hraje materialismus, který obě předchozí znamení postrádají.

Právě proto jsou, podle zvěrokruhu, zrozenci Berana silní, neústupní, bojovní i tvrdohlaví. Jsou si za svým bez rozmyslu i plánů. Tvoří jakýsi přechod mezi kliďasy a neurotiky. Po hlavě jdou do akce, nenechají si poradit. Kupodivu ale často i vítězí. Mezi jejich základní rysy patří neústupnost a netrpělivost. Beran chce všechno mít teď hned.

Zvěrokruh jinak: Období Býka (21. 4. – 21. 5.)

V tuto dobu venku už vše pučí a naplno se probouzí k životu. Příroda se naplno aktivuje a veškeré děje v ní probíhají velice rychle. Vidět jsou první jarní plody. Jaro se stabilizuje a s ním i všechny děje a pochody, které dosud probíhaly až příliš divoce.

Zrozenci Býka si jsou vším až příliš sebejistí. Stejně jako příroda, která už moc dobře ví, že se zima nevrátí. Znamení Býka ve zvěrokruhu je hodně náročné. Tito lidé jsou sobečtí, mají silné ego a touží po majetku. Vše mají důkladně promyšlené a všechny své plány jsou odhodláni dotáhnout do konce, za jakoukoliv cenu. Co si zkrátka Býk usmyslí, že udělá, tak to tak bude.

Zvěrokruh jinak: Období Blíženců (21. 5. – 21. 6.)

Přechod mezi jarem a létem je značně náročný. Nabourává se stabilita a i rytmus přechozího období. Země je stále na počátku nového období. Venku vše voní, roste a kvete. Startuje spolupráce, všechno je v přírodě v naprosté synchronizaci a vyvíjí se přesně tak, jak má. Jediné, co může kazit radost, jsou náhlé výkyvy počasí.

Stejně nestálí jsou i zrozenci Blíženců, podle zvěrokruhu. Umí se sice rychle rozhodovat, ale od rozhodnutí ke konání je už krok o dost delší. Takové je nejen jejich jednání, ale i uvažování. Jsou schopni vymyslet mnoho geniálních věcí, avšak jejich okolí trpí jejich vrtkavostí, nepředvídatelností a nestabilitou názorů. Pamatujte si, že tlačit na výsledek se nevyplácí! Blíženci jsou však také znamením, které je ochotno obětovat se pro druhé. Vyslyší každou žádost o pomoc.

Zvěrokruh jinak: Období Raka (21. 6. – 22. 7.)

Pro celou planetu je velice významné datum 21. června. Tedy letní slunovrat. Slunce a sluneční energie v tento čas silně působí na vše živé na zemi. To, co se přírodě ještě nepodařilo rozproudit na maximum, to se teď povede. Týká se to úrody i počasí. Tento den také značí rychlou změnu. Věci se konečně dají do pohybu a vše, co se řeší, by se mělo ustálit.

Zrozenci Raka jsou, podle zvěrokruhu, pracovití a také pragmatičtí. Nestaví na plánech, ale na tom, co se kolem nic skutečně děje. Jsou přizpůsobiví. A také čestní a vše dělají podle pevně daných pravidel. Nenávidí jakékoliv jejich porušování. Neradi riskují, mají rádi své jistoty. 

Zvěrokruh jinak: Období Lva (22. 7. – 23. 8.)

Zvěrokruh má i svého krále zvířat, tím je Lev. Přichází právě v čas, který je planetárně nejbohatším časem. Úroda zraje a v některých oblastech už dokonce podruhé. Ovšem osmičky v období Lva jsou každoročně velice problematické. Jde o data 8. 8. a 18. 8. Tyto dny umocňují a přivolávají změny, které jsou zásadní a neměnné. Avšak nejde jen o tyto dvě konkrétní data, celý srpen pod vládou Lva je poměrně těžkým a náročným obdobím. Nejen pro jednotlivce, ale pro celou Zemi.

Lidé zrození ve Lvu jsou většinou samostatní. Jsou šikovní, hbití a nespoléhají se na okolí. Sami musí umět rychle reagovat na každou změnu. Vše musí mít ale promyšlené. Nenechají se řídit ani ovládat. Nejsou týmovými hráči, vše chtějí dělat samostatně.

PROČTĚTE SI: Čínský horoskop na rok 2022 – Rok Tygra

Zvěrokruh jinak: Období Panny (23. 8. – 21. 9.)

Zářijový čas je požehnáním pro všechno a pro všechny. I toto období je časem hojnosti a blahobytu. Sklízí se další plody a uchovávají se na zimu. Slaví se sklizeň. A je také čas poděkovat přírodě za dary, které nám v letošním roce nachystala a darovala. Zvěrokruh uvádí Pannu jako radostné znamení i radostný čas pro všechny lidi na Zemi.

Ti, kteří se ve znamení Panny narodili, jsou lidé často s dobrou náladou. Tedy pokud vše vychází podle jejich plánů. Jakmile se něco nevede, přicházejí chmury a deprese. Jsou velice houževnatí, ale také umanutí. V životě musí řešit mnoho obtíží, jdou klikatou cestou. Pevně však míří na cíl a jsou za jakoukoliv cenu zvládnout všechno, co si předsevzali. Jsou to velcí pracanti.

Zvěrokruh jinak: Období Váh (21. 9. – 22. 10.)

Přicházející podzim je časem rozjímání a zklidnění. Úroda je sklizena, přesto nám příroda daruje ještě několik planě rostoucích plodin, které se nám na zimní období mohou hodit. Ať už jsou to šípky, hloh nebo třeba podzimní houby. Ví, že potřebujeme být silní. To ostatně potřebuje i sama příroda. Obranným mechanismem proto barví listy stromů a vše posílá k zimnímu spánku. Dochází k vyčerpání z teplých a plodných měsíců.

Stejně, jako jde pomalu vše v přírodě, jde i u zrozenců Vah, uvádí zvěrokruh. Jsou klidní a rozvážní. Neustále přemýšlejí nad tím, co by ještě měli a jestli je to správné. Váhy jsou v neustálém rozporu očekávání. Zrozencům v tomto znamení se většinou začíná dařit až v pozdějším věku. Ne však dříve než ve třiceti letech. Váhy jsou názorově nestálé. Kloní se vždy na tu stranu, ze které mají větší užitek.

Znamení zvěrokruhu

Zvěrokruh jinak: Období Štíra (22. 10. – 23. 11.)

Nastává čas, kdy dochází k vědomému závěru funkčního koloběhu. Veškerá aktivita končí a začíná lenošení, pohodlnost a odpočinek. Vše v přírodě spí, nic se nehýbe, nic neroste. Země pro letošek ze sebe vydala maximum a potřebuje odpočívat, aby nám mohla vyhovět zase v dalším roce. S tím, jak vše živé usíná a schovává se pod zem, začínají lidé po celém světě uctívat zemřelé. Ať už jde o jakýkoliv svátek (u nás pochopitelně „Dušičky“), cíl je vždy stejný. 

Zvěrokruh a zrozenci Štíra: jsou to lidé plní pochyb a nevěřícnosti. Přesto překypují sebejistotou a snaží se na sebe vždy a za každých okolností upoutat pozornost. Štír by rozhodně neměl dělat nic sám, potřebuje s někým spolupracovat. Pak to bude fungovat.

Zvěrokruh jinak: Období Střelce (24. 11. – 21. 12.)

Země odpočívá a spí. Mrazíky každodenně útočí a snaží se získat vše, co ještě mrazem neprošlo. Vše by mělo být bílé a zmrzlé. Je to jakási zimní očista pro celou přírodu. Potřebuje to, aby na jaře mohla opět dobře fungovat. 

Zrozenci Střelce jsou klidní a pomalejší. V jednání i v činech. Zároveň jsou ale tak trochu nevypočitatelní. Dokáží vždy překvapit. S nadšením se vrhají do nových projektů a bývají úspěšní. Umí si poradit s jakoukoliv překážkou nebo problémem. Střelci jsou ve zvěrokruhu také těmi, kteří se nebojí obětí. Klidně položí i život, když je to pro správnou věci.

Zvěrokruh jinak: Období Kozoroha (21. 12. – 21. 1.)

Kozoroh zvěrokruh uzavírá. Právě proto jsou kozorozi v zodiaku vnímáni jako starci. V tuto dobu je všude klid. Čas pro rozjímání a rekapitulací nad uplynulými měsíci. Ne nadarmo si také právě v období Kozoroha dáváme předsevzetí do Nového roku. Je čas změnit své myšlení i postoje. 

Lidé zrození ve znamení Kozoroha jsou rozvážní, samostatní a vyspělí. Nikdy nevyhledávají pomoc, s nikým nic nekonzultují. Jakmile se rozhodnou, že něco udělají, pustí se do toho po hlavě. Jsou pracovití. A také mlčenliví, nikdy navíc nelžou.

Autor článku: Monika Poledníková

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Lunární kalendář

ÚTERÝ 07. 12. 2021
kozoroh
Měsíc putuje znamením Kozoroha a je v přibývající fázi. Kozoroh má vliv na pleť a nehty, ale působí také na kolena, kyčle a klouby. Nepodnikejte dnes…
více o tomto dni
STŘEDA 08. 12. 2021
vodnář
Měsíc putuje ve znamení Vodnáře a je v přibývající fázi. Vodnář působí na lýtka, kotníky a žíly. Nezatěžujte nohy dlouhým chozením a stáním. …
více o tomto dni
ČTVRTEK 09. 12. 2021
vodnář
Měsíc putuje ve znamení Vodnáře a je v přibývající fázi. Vodnář působí na lýtka, kotníky a žíly. Nezatěžujte nohy dlouhým chozením a stáním. …
více o tomto dni
PÁTEK 10. 12. 2021
ryby
Měsíc putuje znamením Ryb, je v přibývající fázi. Ryby mají vliv na chodidla a prsty u nohou. Udělejte si čas na jejich koupel a masáž. Věnujte se…
více o tomto dni
SOBOTA 11. 12. 2021
ryby
Měsíc putuje znamením Ryb, je v přibývající fázi. Ryby mají vliv na chodidla a prsty u nohou. Udělejte si čas na jejich koupel a masáž. Věnujte se…
více o tomto dni
NEDĚLE 12. 12. 2021
beran
Měsíc přibývá a putuje ve znamení Berana. Beran ovlivňuje hlavu, obličej, mozek, oči, nos a životní sílu. Trpíte-li na migrény, pijte hodně čisté…
více o tomto dni
PONDĚLÍ 13. 12. 2021
beran
Měsíc přibývá a putuje ve znamení Berana. Beran ovlivňuje hlavu, obličej, mozek, oči, nos a životní sílu. Trpíte-li na migrény, pijte hodně čisté…
více o tomto dni

Prochladli jste? Zánět močového měchýře pomohou vyléčit aquauretika

Zánět močového měchýře není v tomto období vůbec ničím výjimečným. Ale také rozhodně nejde o nic, po čem bychom toužili. Někoho tato zdravotní komplikace nepotká nikdy, jiný zase trpí na zánět močového měchýře ...

Odcizení ve vztahu: Co jej způsobuje a jak ho řešit?

Odcizení ve vztahu se může dostavit především po mnohaletém soužití dvou lidí. Je to jakýsi klín, který brání spokojenému partnerskému životu. Může se jevit i jako určité zklamání, jež následuje po fázi zamilov...

Jmelí pro radost i léčení. K čemu je jmelí dobré a proč se pod ním líbáme?

Jmelí je v průběhu celého adventu snad na každém kroku. Rádi ho zavěšujeme do svých domů a považujeme ho odjakživa za symbol štěstí a vánoční pohody. Proč se zrovna tahle poloparazitická rostlina stala v předvá...

Skrytá agrese neboli nebezpečí pasivně agresivního chování

Agrese by se dala definovat jako extrémní emoční projev, typicky se projevující křikem či fyzickým napadáním sebe samého nebo jiných osob. Tohle chování je zjevné a předává informaci o tom, že se daný člověk bu...

Úplněk v prosinci 2021: Jak ovlivní jednotlivá znamení zvěrokruhu?

Úplněk v prosinci 2021 se odehraje necelý týden před Vánoci. Na oblohu se vyhoupne „Studený měsíc“ přesně 19. 12. v 5:35 ve znamení Blíženců. Letos nás nabádá k utišení chaotických myšlenek a k naslouchání vnit...

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

Je cvičení během menstruace prospěšné nebo byste měla zůstat spíše v klidu?

Známe to všechny velmi dobře. Jakmile přijde menstruace, do ničeho se nám nechce, jsme unavené a často i bez energie. I když to bude znít zvláště, tak správný a vhodný pohyb během menstruace napomůže vyplavován...

Velikonoční mini mazance

Upečte si voňavé velikonoční mini mazanečky podle našeho jednoduchého receptu s tvarohem a ořechy.

Oblečení pro psa v chladném období je věčné téma. Kde je pravda?

Oblečení pro psa je téma, o kterém se mezi pejskaři bouřlivě diskutuje. Jedna strana jej rezolutně odmítá a ta druhá prosazuje. Skutečnost je ale taková, že pravdu lze najít někde mezi těmito rozdílnými názory....

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Medové perníčky podle zkušených babiček 4x jinak. Vyzkoušíte je?

Medové perníčky připravuje každá hospodyňka po svém. Zejména babičky mají své osvědčené a letité recepty, které po generace předávají ve své rodině. A právě jejich recepty vám nyní přinášíme, což se může v před...

Nas****st vládne republikou...

Taky ste si toho všimli? Ptáte se čeho? Přeci tý abnormálně velký nas****sti v naší společnosti. A nebude to lepší. Teď se kvůli očkování rozděluje společnost ještě víc... Neočkovaný budou závidět vočkovanejm a vůbec, bude to celý v řiti.