Velikonoční horoskop pro zdraví

Velikonoční horoskop: Připravte své tělo na opravdové jaro

Stejně jako se na jaře probouzí příroda, probouzí se i člověk. Po dlouhé zimě potřebuje očistit, doplnit vitamíny a minerály. Velikonoce jsou tím správným obdobím, kdy se můžeme pustit do “obnovy” svého těla. Velikonoční horoskop vám prozradí, co všechno prospívá právě vašemu znamení.

Velikonoční horoskop pro všechna znamení zvěrokruhu. Na každé znamení totiž platí něco jiného. Avšak jedno je společné: Pro dodání energie je vhodné každé ráno nalačno vypít sklenici vlažné vody s vymačkanou citrónovou šťávou nebo sklenici vody s jednou lžící jablečného octa, který povzbuzuje látkovou výměnu a vyplavuje z těla nežádoucí látky. Navíc se můžete inspirovat následujícím horoskopem plným bylinek, jež jsou vhodné právě pro váš organismus. 

VELIKONOČNÍ HOROSKOP: BERAN 21. 3.–20. 4.

V tomto období věnujte péči kloubům a pohybovému aparátu jako celku. Vše je možné ovlivnit vhodným pohybem a zejména správnou stravou. Přehnaná fyzická aktivita může naopak způsobit nespavost a vyšší krevní tlak. Tělo potřebuje vápník, hořčík a vitamin D, uvádí velikonoční horoskop. Rovněž byste se měli zaměřit na doplnění vitamínu C, avšak ne prostřednictvím syntetických doplňků, nýbrž čerstvou stravou. Sáhněte po zelených bylinkách, je jich teď všude kolem dost.

Čtěte také:

Na Velký pátek se dřív lidé postili a neprali prádlo

Recepty z vajec: 10 nápadů, jak zužitkovat vejce nejen z Velikonoc

Bez mazance nejsou Velikonoce! Dokonalý velikonoční mazanec krok za krokem

VELIKONOČNÍ HOROSKOP: BÝK 21. 4.–20. 5.

Měli byste se zaměřit především žilní systém. Primárně na oblast konečníku, kde vás mohou pozlobit hemoroidy. Sedavé zaměstnání a nedostatek pohybu se často podepíše také na zánětech a otocích lýtek. Prevencí je dostatek vlákniny a látky zvané rutin – ta je obsažena zejména v pohance. Nezapomínejte také na pravidelný pitný režim, varuje velikonoční horoskop. A občas si zařaďte takzvané “očistné dny”, kdy budete pít jen vodu a čerstvě vymačkané zeleninové a ovocné šťávy.

VELIKONOČNÍ HOROSKOP: BLÍŽENCI 21. 5.–21. 6.

Blíženci by si měli dávat pozor na dýchací ústrojí. Případné potíže se mohou projevit nejen nachlazením, ale také alergiemi. Naučte se správně dýchat, k tomu vám pomůže tzv. jogínský dech. K citlivým místům patří také nervová soustava. Potřebujete k regeneraci více spánku než obvykle. Únavu zažene například rozmarýn nebo čaj z čerstvých mátových lístků. Velikonoční horoskop radí, že vhodné jsou i čerstvé zelené klíčky, které byste v tomto období měli denně konzumovat.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Bylinky na Velikonoce? Ochutnejte netradiční velikonoční recepty s čerstvými bylinkami

VELIKONOČNÍ HOROSKOP: RAK 22. 6.–22. 7.

Zažívání projde u Raků na jaře zatěžkávací zkouškou. Vyhýbejte se alkoholu, těžké a tučné stravě. A také vajíčkům, které hrají o velikonocích hlavní roli. Jsou těžké a nemuselo by vám po nich být dobře, varuje velikonoční horoskop. Abyste se srovnali, potřebujete také dostatečně odpočívat a spát. Začněte si pěstovat rostliny jako je meduňka, kozlík nebo mučenka. Jsou to vaši spojenci.

VELIKONOČNÍ HOROSKOP: LEV 23. 7.–22. 8.

Cítíte se bez příčiny často unaveni? Neměli byste podceňovat krevní oběh. Nechte si změřit tlak a udělat rozbor krve, radí velikonoční horoskop. Pravděpodobně vám schází některý z důležitých prvků nebo minerálů. Rozhodně si dopřejte čajovou kúru z mladých kopřiv. Právě v okolí Velikonoc je pro ni ideální čas. Tři týdny popíjejte kopřivový čaj, dokonale se pročistíte.

ČTĚTE TAKÉ: Rozhovor: “Velikonoce jako za dob našich prababiček? Na tradiční velikonoční jídla jsme už pozapomněli,” říká úspěšná blogerka a kuchařka Miriam Kotorová

VELIKONOČNÍ HOROSKOP: PANNA 23. 8.–22. 9.

K nejcitlivějším místům patří nervová soustava a střeva. Mohla by vám pomoci reflexní terapie. Mačkání reflexních plošek slinivky, sleziny a brzlíku (nachází se přibližně ve střední části vnitřního chodidla) je optimální prevencí pro jarní období. Dobře vám bude po svěžích bylinkách, které osvěží, jako je máta nebo meduňka. A rozhodně popřemýšlejte i o doplnění hořčíku. Nyní v čase Velikonoc byste měli zařadit do jídelníčku i více čehokoliv “zeleného”. Běžte třeba na sběr jarních bylinek, dodají vám energii a sílu, uvádí velikonoční horoskop.

VELIKONOČNÍ HOROSKOP: VÁHY 23. 9.–23. 10.

Dávejte si pozor na prochladnutí. Citlivým orgánem jsou ledviny a močový měchýř. V jarních měsících vás mohou potrápit záněty a koliky, říká velikonoční horoskop. Snažte se hodně pít především teplé nápoje. Obecně by si Váhy měly dopřát dostatek odpočinku. Citlivě reagujete na tělesnou i psychickou nerovnováhu a špatně snášíte stres a disharmonii. Na posílení organismu si pravidelně dopřávejte zelené smoothie a v kuchyni nešetřete ani čerstvými bylinkami. Posílí vás.

VELIKONOČNÍ HOROSKOP: ŠTÍR 24. 10.–22. 11.

U některých Štírů se mohou objevit problémy s křečovými žilami v oblasti lýtek. Dbejte na častý pohyb a vyváženou stravu. Oteklým nohám ulevíte teplými obklady z podbělu lékařského a podložením lýtek. Vzhledem k tomu, že jarní procházky jsou pro vás jako dělané, zajděte si nasbírat do přírody jarní bylinky. A konzumujte je ve velkém, radí velikonoční horoskop. Zároveň pozor na přejídání, především teď o Velikonocích, mohli byste podráždit své zažívání.

Velikonoční horoskop

VELIKONOČNÍ HOROSKOP: STŘELEC 23. 11.–21. 12.

K nejcitlivějším místům patří dolní končetiny, především kyčle. U starších Střelců se může objevit zkostnatění kyčelních kloubů, ischias a bolesti zad. K zachování dobrého stavu pohybového aparátu pomůže pravidelné adekvátní cvičení bez nadměrného zatěžování. Rozhodně si udělejte jarní očistnou kúru. Využijte k ní především kopřivy a bršlici, radí velikonoční horoskop. Trápí-li vás kašel z prochladnutí, pak sáhněte i po fialce.

VELIKONOČNÍ HOROSKOP: KOZOROH 22. 12.–20. 1.

Na jaře vás mohou potrápit časté bolesti hlavy plynoucí ze stresu, uvádí velikonoční horoskop. Snažte se více odpočívat a nezatěžovat se věcmi, které stejně nemůžete ovlivnit. Ekzémy nebo akné mohou signalizovat znečištěný organismus. Zařaďte křemelinu, ostropestřec a mladou jarní kopřivu. Tu můžete přidat třeba do skvělé velikonoční nádivky. 

VELIKONOČNÍ HOROSKOP: VODNÁŘ 21. 1.–20. 2.

Svoji odolnost proti nemocem by Vodnáři měli posilovat vyváženou stravou a pobytem na čerstvém vzduchu. Vzhledem k tomu, že potřebujete trošku ozdravit svá játra, je vhodné konzumovat čerstvé pampeliškové listy. Denně byste jich měli sníst asi sedm, radí velikonoční horoskop. Jen si dejte pozor na to, kde je budete sbírat. Listy pampelišky, ale i dalších bylinek, můžete využít i na ozdobu chlebíčků a jednohubek, až budete slavnostně prostírat velikonoční stůl.

VELIKONOČNÍ HOROSKOP: RYBY 21. 2.–20. 3.

Pokuste se zapracovat na svém sebevědomí. Vnitřní jistota a pohoda, kterou nemůže nic snadno narušit, je velmi ozdravující. V opačném případě nelze vyloučit různé kožní vyrážky, které bývají následkem psychické nestability. Jestliže vás trápí alergie, pak si rozhodně udělejte očistnou kúru z kopřivy a březového listí, radí velikonoční horoskop. A rozhodně nezapomínejte ani na jarní bylinky. Čím víc zeleně na talíři, tím více vám bude děkovat vaše zažívání.

Autor článku: Monika Poledníková

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Lunární kalendář

PÁTEK 27. 05. 2022
beran
Měsíc ubývá a putuje ve znamení Berana. Beran ovlivňuje hlavu, obličej, mozek, oči, nos a životní sílu. Trpíte-li na migrény, pijte hodně čisté vody…
více o tomto dni
SOBOTA 28. 05. 2022
býk
Měsíc ubývá a putuje ve znamení Býka, který má vliv na oblast krku a ovlivňuje také čich a chuť. Chraňte dnes svůj krk šálou, kloktejte bylinné…
více o tomto dni
NEDĚLE 29. 05. 2022
býk
Měsíc ubývá a putuje ve znamení Býka, který má vliv na oblast krku a ovlivňuje také čich a chuť. Chraňte dnes svůj krk šálou, kloktejte bylinné…
více o tomto dni
PONDĚLÍ 30. 05. 2022
blíženci
Měsíc putuje v Blížencích, dnes je novoluní. Blíženci ovlivňují ramena, paže, záda, ruce, průdušky a plíce. Jděte na procházku, čerstvý vzduch vám…
více o tomto dni
ÚTERÝ 31. 05. 2022
blíženci
Měsíc putuje v Blížencích a je v přibývající fázi. Blíženci ovlivňují ramena, paže, záda, ruce, průdušky a plíce. Jděte na procházku, čerstvý vzduch…
více o tomto dni
STŘEDA 01. 06. 2022
blíženci
Měsíc putuje v Blížencích a je v přibývající fázi. Blíženci ovlivňují ramena, paže, záda, ruce, průdušky a plíce. Jděte na procházku, čerstvý vzduch…
více o tomto dni
ČTVRTEK 02. 06. 2022
rak
Měsíc přibývá a putuje znamením Raka. Nevětrejte peřiny venku, zůstala by vám v nich vlhkost. Jezte jen lehkou stravu, žaludek je citlivý. Věnujte se…
více o tomto dni

Spánková paralýza dokáže pořádně vyděsit

I já prožívám čas od času SP.Hlavně nesmím usínat na zádech.To mě jakási síla tlačí na celé tělo, kdy se se ne...

Spánková paralýza dokáže pořádně vyděsit

nemysli na to, že to dostaneš, nemysli na nic a proste usni, ráno se probudíš a bude fajn.

Spánková paralýza dokáže pořádně vyděsit

Dobrý den jsem Josef Kupka je mi 17 let právě jsem zažil tu tak zvanou spankovou paralýzu ale ne jednou ale čt...

5 potravin, které spolehlivě podpoří vaše trávení

potřebuji ho spíše stabilizovat a narovnat střevní mikrofloru

Depilace - lunární kalendář

Zdravim, myslela jsem ze ubyvajici v kozorohovi je idel. Ted jsem zmatena, muzete tedy shrnout ...

Operace

Dobrý den, úpro všechny operace je nejvhodnější ubývající Měsíc, vyhněte se však d...

Operace

Dobrý den,prosím kdy je nejlepší čas na gynekologickou operaci(odstranění dělohy )?deku...
Zobrazit všechna témata

doporučujeme ze zboží

Reklama

Lunární náramek PROMĚNA

Labradorit a křišťál pro psychickou pohodu a mystické…
420 Kč

Lunární náramek HARMONIE

Mimořádně silný AURA křišťál pro dokonalou harmonii a radost
480 Kč

Náramek s perlou OČISTA

Křišťál, perleť a říční perla uprostřed. Náramek čistoty,…
340 Kč

Éterický olej ROZMARÝN 10ml Dr.Popov

Přírodní rozmarýnová silice Silně stimuluje organismus po…
99 Kč

Náramek s lapisem lazuli SOULAD

Chryzokol s křišťálem, uprostřed surový lapis lazuli.…
430 Kč

Čeká vás první rande? Tyto znaky potvrdí, že jste si vedli dobře

První rande je pro mnoho lidí doslova noční můrou. Již několik dní před ním se může dostavit značná nervozita. Možná je to dané tím, že zkrátka chcete zapůsobit na vyhlédnutý protějšek. To, jak jste si na schůz...

Nevíte, jaký zahradní nábytek zvolit? Poradíme vám!

Zahradní nábytek je nezbytnou součástí každé venkovní terasy. Tedy alespoň tehdy, když na ní chcete relaxovat s rodinou, pořádat grilovací party nebo si třeba jen číst knihu. Mnoho majitelů zahrad však tápe nad...

Domácí zmrzlina jako pochoutka i osvěžení: 20 receptů, které vás nadchnou!

Domácí zmrzlina je chutnější a zdravější. Neobsahuje totiž žádné konzervanty. Připravit si ji můžete v mnoha rozmanitých variacích, přes tu svěží ovocnou až po smetanovou, kterou si oblíbí především ti nejmenší...

Osvědčené rady a tipy, jak zvládnout emocionální stres a úzkost

Pojmy jako “stres” nebo “úzkost” dnes natolik zevšedněly, že každý ví přesně, o čem je řeč. Avšak označení “emocionální stres” není ještě tolik rozšířené a málokdo tuší, co se za tímto označením přesně ukrývá. ...

Horoskop 2022 na měsíc červen: „Neztrácejte vůli a sebevědomí!“

Horoskop 2022 na měsíc červen vnáší do našich životů mnoho nadějeplných vyhlídek. Je však potřeba setrvat ve stávajícím úsilí a nenechat se svést z cesty. Hvězdy radí pokračovat dál, i když třeba přijdou složit...

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

Malinová zmrzlina

Začněte tím, že si vsypete omyté čerstvé maliny do mixéru a rozmělníte je na pyré. To pak přes jemné sítko přeceďte do rendlíku. Mixované maliny následně dochuťte krupicovým cukrem a zahřívejte na středním plam...

Cvičák pro psy: Co byste o něm měli vědět?

Cvičák pro psy je téma, které se v posledních letech skloňuje ve všech pádech. A není divu. Pejskařů v tuzemsku čím dál více přibývá. Avšak ne všichni mají s pejsky zkušenosti, což je značnou překážkou v dobrém...

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Nostalgický chvilky...

Taky míváte nostalgický chvilky...? Já si myslim, že je má snad čas od času každej. Možná ženský o trochu víc než chlapi. Já jsem nostalgik jak vyšitej. Miluju se hrabat ve starejch fotkách a otáčet stránky zatuchlejch alb, který v rukách drželi mí pra pra pra rodiče... Fotky tě totiž přenesou do jinýho času - je to vlastně takový cestování časem. Je to úžasná věc... Já v ten moment skoro nedejchám. A představuju si, kde asi jaká fotka vznikla a proč.