img

Rok ohnivé Opice šplhající do hor: čínský horoskop na rok 2016

Nefritový císař stanovil pro výběr znamení horoskopu neboli zvířetníku dvě možné podmínky. Buď musí být dané zvíře prospěšné lidem, nebo se musí v…

V roce ohnivé Opice je možné snad téměř všechno, je to rok mnohých šancí i úspěchů. Osmého února přichází podle čínského kalendáře rok 2016 – rok ohnivé Opice. V tomto roce je možné snad téměř všechno, je to období mnohých šancí i úspěchů. Hbitá, bystrá a inteligentní opice se totiž nikdy jen tak nevzdává, zkouší všechny dostupné možnosti a nedá pokoj. V roce 2016 se objeví mnoho nových nápadů, které nezapadnou, je to rok, kdy se hojně improvizuje a i jindy zcela nemožné spekulace a podniky se podaří.

Čeká nás vzrušující a zábavná doba, čínský horoskop na rok 2016 dává příležitost každému!

Čtěte také:

Čínský horoskop na rok 2018 – rok zemského Psa

Opice není konfrontační. Nad svoje neúspěchy a omyly se dokáže s lehkostí a vtipem povznést, jen v dalším kole je již obratnější. Rok ohnivé Opice podle čínského horoskopu je jednoznačně o velkém posunu vpřed. Opice vládnoucí tomuto roku je nakloněna vynalézavým řešením. Tento rok však přeje i moudrosti a uvážlivosti, přespříliš hazardní hry a podniky budou odsouzeny k neúspěchu.

Optimismus, pohotovost, tvořivost, bystrost a vynalézavost i prohnanost opice jsou prostě úžasné. Rok ohnivé Opice přináší mnoho nového, úspěchy i nová nekonvenční řešení.

Klid, prosperitu a komfort přinese rok ohnivé Opice všem, kteří to potřebují. Na druhou stranu hrozí v tomto roce různé přírodní katastrofy, a tak bychom na ně měli být připraveni.

Legenda o opici v čínském horoskopu

Nefritový císař stanovil pro výběr znamení horoskopu neboli zvířetníku dvě možné podmínky. Buď musí být dané zvíře prospěšné lidem, nebo se musí v den audience u císaře dostavit do Nebeského paláce jako první.

Podle legendy se opice dostala do zvířetníku díky tygrovi. Byla jeho sousedkou i jedinou přítelkyní, neboť ostatní zvířata se ho bála. Jednou se tygr chytil do lovecké sítě a dozajista by zde skončil svůj osud, kdyby ho nevysvobodila právě mrštná opice. Tygr jí za to byl velmi zavázán, avšak také dostal strach, že by se tuto historku mohla dozvědět ostatní zvířata a pak už by u nich neměl takový respekt. Takovéto pomyšlení tygra opravdu velice znepokojovalo, a tak přemýšlel, zda nebude lepší opice se zbavit tím, že ji zabije. Uvědomil si však zavčasu, že by mu pak nezbyl ani jediný přítel a zůstal by úplně sám. Když se pak vybírala jednotlivá znamení zvířetníku, tak tygr opici, která by jinak téměř neměla šanci, vychvaloval natolik, že jí místo mezi ostatními znameními zajistil. Tím také svůj dluh vůči ní za záchranu svého života splatil.

Čínský horoskop a zrozenci v roce ohnivé Opice

Děti narozené v roce Opice budou inteligentní, bystré a schopné. Opice jsou pozornými posluchači, a tak s lehkostí zvládají i obtížné situace. Opice rády vzbuzují pozornost druhých, často jsou vynálezci, baviči, kreativci. Díky skvěle vyvinutému pozorovacímu talentu mají schopnost činit správná rozhodnutí. Jejich pružné myšlení jim pomáhá vyřešit každý úkol. Svět těchto lidí je plný energie, opice jsou zvídavé a chtějí vše v životě vyzkoušet. Jejich negativem je nižší sebekontrola. Milují věci, které jim dokážou přinést požitek a nedokážou si je lehce odepřít, ať už jde o luxusní zboží, večírky nebo i alkohol. Více střídmosti uklidní jejich život. Opice nikdy otevřeně nepřizná svoji chybu, raději se stáhne do pozadí a nechá vše vyšumět a odplynout.

V mládí mívají zrozenci Opice obtíže s nedostatkem odolnosti a sklony k rozčarování, že to, co se udělá, nenese také hned svoje výsledky. Opice se rychle a horlivě učí, bývají oblíbenými společníky pro svůj smysl pro humor, ale s vytvořením trvalých a hlubokých vztahů mívají potíže. Někdy mohou být přehnaně chlubiví či nespolehliví, to jim navazování kontaktů poněkud ztěžuje.

Co nás čeká v roce ohnivé Opice

Měl by nás čekat úspěšný rok 2016 a rozhodně bychom měli být připraveni na různé změny. Při všech těchto přicházejících změnách je třeba jim jít naproti, avšak nerozhodovat se bez rozmyslu, nerozvážné činy mohou přinést smutné výsledky.

V roce 2016 je možné vydělat a ušetřit spoustu peněz. Opice je na peníze šetrná a ve finančních otázkách opatrná. Zacházíte-li se svými financemi nezodpovědně, pak byste měli v tomto roce více přemýšlet, neboť Opice má velmi nerada zbytečné a prázdné plýtvání penězi. Neuvážené jednání s penězi by se vám mohlo poměrně nevyplatit, pozor na ztráty! Ti, kteří však k financím budou přistupovat s rozumem a patřičnou rozvahou, mají šanci získat velké zlepšení a stabilitu ve finanční sféře.

Rok ohnivé Opice dává velkou šanci získat spřízněnou duši a partnera těm, kteří hledají. Ti, kteří rodinu již mají, mohou očekávat, že se jejich vztahy a pouta ještě více posílí. Opice příliš netoleruje frivolní a milenecké vztahy, ale nabádá spíše k vážným partnerstvím, manželství a na prvním místě jsou pro ni rodinné záležitosti.

Čínský horoskop na rok 2016 - vztahy a láska

Většina vztahů, které v roce 2016 vzniknou, budou pevné, dlouhé a stabilní, stejně tak i manželství v tomto roce uzavřená budou taková. Rok ohnivé Opice příliš nefandí nezávazným románkům a prudkým emocím, rok je určen převážně pro posílení rodinných vztahů a harmonie, navození klidu rodinného krbu a nalezení životních partnerů.

Obchody a podnikání podle čínského horoskopu 2016

Tento rok přeje navazování nových a úspěšných obchodních partnerství. V roce ohnivé Opice se odvážně můžete pouštět do nových podnikatelských projektů a nápadů, následující rok vás v nich podpoří a pomůže je realizovat. Zároveň však rok 2016 varuje před přespříliš riskantními podniky a záměry. Rozhodovat byste se měli sice odvážně, ale ne příliš rychle a bez rozmyslu. Moudrost a opatrnost by měly být rovněž rozhodně přítomny.

Rok 2016 je nakloněn všem, kteří se zabývají vědeckou nebo tvůrčí činností. Budete-li usilovně pracovat, pak dosáhnete jistého štěstí a vítězství.

V roce 2016 je třeba dodržovat dané sliby, v opačném případě přijde na konci roku nepříjemné vyústění. Važte tedy slova a neuvazujte se k ničemu bezmyšlenkovitě. Buďte také opatrní ve svých projevech. Opice si velice dobře pamatuje všechna nelichotivá slova, která se k vám poté mohou vrátit, a to v dost nepříjemné formě.

Čínský horoskop 2016 podle znamení zvěrokruhu

Čínský horoskop 2016 podle znamení zvěrokruhu

Krysa - čínský horoskop na rok 2016

Rok 2016 - rok ohnivé Opice - by měl být pro Krysy klidný, poměrně pohodový a vyrovnaný, bez zásadních propadů a neúspěchů. Nelze však očekávat žádné závratné úspěchy a vzestupy, celkově by však měl tento rok proběhnout v optimistickém naladění a převážně v dobré náladě. Krysa je poměrně nezávislé a zdvořilé znamení a Opice ji v tomto roce bude podporovat.

Buvol - čínský horoskop na rok 2016

Razantní a asertivní povaha Buvola je Opici sympatická, tento rok dodá Buvolovi více sebevědomí. Všude se mu totiž bude dařit, ať už v rodinných záležitostech, tak i v práci, potíže se mu budou obloukem vyhýbat. Pozor by si však Buvol měl dát na svoji někdy hodně temperamentní povahu, mohlo by mu to přinést potíže ve vztazích s lidmi okolo něj. Všeobecně může docházet ve vztazích Buvola k výrazným transformacím oproti předchozí situaci.

Tygr - čínský horoskop na rok 2016

Tygr je odvážný bojovník i ochránce a v roce 2016 bude muset tyto svoje schopnosti řádně použít a prověřit. Rok ohnivé Opice bude pro Tygry náročný, vyžádá si jejich pozornost, zodpovědnost a zatíží i nejednou stresovou situací. Na konci je však rok ohnivé Opice odmění velkým štěstím. Chce-li Tygr v tomto roce uspět v pracovní oblasti, bude muset změnit své zaběhlé strategie a změnit obsah svojí práce.

Zajíc - čínský horoskop na rok 2016

Zajíce čeká nejistý rok 2016, ale změny, které proběhnou, budou poměrně jednoznačné. Zajíc je velmi dobrosrdečný a důvěřivý tvor, proto se může stát lehce obětí podvodníků. V tomto ohledu by měl být rozhodně ostražitější, než tomu bylo doposud. Ve sféře rodinné, osobní i profesionální by měl být letos Zajíc velmi aktivní, čekají ho nová vzrušující seznámení, zážitky, cestování. Více pozornosti si vyžádá rodina a příbuzenstvo, kterým by se Zajíc měl věnovat.

Drak - čínský horoskop na rok 2016

Rok 2016 zřejmě nebude pro Draky úplně procházka růžovým sadem. Čeká je hodně událostí a mnohdy se budou cítit jako na trní. Obchody i rodinný život mohou být nepříznivě ovlivněny z důvodu lehkomyslnosti a nezaměření celé pozornosti na problém. Pozor na vztahy, ty mohou být zase narušeny Drakovou touhou po moci a sobeckostí.

Had - čínský horoskop na rok 2016

Had bude v roce 2016 centrem veškerého dění. Čekají ho nezapomenutelné události a zážitky. Zároveň si však rok ohnivé Opice vyžádá hodně jeho zodpovědnosti, neboť mnoho povinností padne právě na něj. Celkově by mělo následující období Hadovi přinést mnohá zlepšení jeho života. Mnoho těchto zrozenců se přestěhuje nebo bude hojně cestovat.

Kůň - čínský horoskop na rok 2016

Rok 2016 slibuje mnoho příjemných okamžiků, nové známosti a příležitosti, také nalezení spřízněné duše, pokud se tomu tak ještě nestalo. Mnohé změny, ke kterým se letos Kůň rozhodne, povedou k lepšímu. V roce 2016 bude Kůň v centru pozornosti, což umožní vyniknout jeho přednostem.

Koza - čínský horoskop na rok 2016

V tomto roce nečekají Kozu úplně lehké časy. Tyto zrozence potkají na cestě životem nelehké překážky a bohužel často i marný boj. Koza a Opice si příliš nerozumí a vládce roku 2016 připraví Kozám spoustu nepříjemných situací. Problémy se mohou objevit jak na profesním poli, tak v rodině. Kozám nezbude nakonec nic jiného než zatnout zuby, přečkat a vydržet rok 2016 alespoň se zachovanou důstojností.

Opice - čínský horoskop na rok 2016

Opice si najde v novém přicházejícím roce spoustu přátel a známostí, neboť bude hodně společensky aktivní. Rok 2016 bude právě v jejich oblíbeném a přirozeném stylu – veselý, živelný, aktivní a stále v pohybu. Rok 2016 bude pro opice příjemný a bezstarostný, i když možná poněkud hektický. Jejich pozitivní přístup jim pomůže vyrovnat se i s možnými konfliktními situacemi.

Kohout - čínský horoskop na rok 2016

Kohout je velice vášnivé stvoření a v roce 2016 by jeho intenzita měla být správně zaměřena a aplikována jen pokud to bude skutečně nutné. Vášeň využitá v práci bude prospěšná, v hazardu ale naopak přinese krach a potíže. V rámci finanční situace by měl být Kohout pozorný a opatrný. I milostné vztahy v roce ohnivé Opice mohou být spíše komplikované, pokud dá Kohout své vášni volný průběh. Pokud dojde v roce 2016 k rozchodu, ponese jej Kohout velice bolestivě.

Pes - čínský horoskop na rok 2016

Vládkyně roku Opice bude Psa podporovat, tito zrozenci se mohou dočkat plnohodnotného úspěchu. Čeká je však důležité rozhodnutí, zda nechat vše plynout po starém nebo udělat změnu a radikální rozhodnutí. Změna a odvážný krok přinesou své ovoce, a ti, kteří se ke změně odhodlají, nebudou nikdy svého rozhodnutí litovat. Konec roku 2016 může přinést mnohá nečekaná překvapení.

Prase - čínský horoskop na rok 2016

Pro tyto zrozence bude rok ohnivé Opice příjemným, bez větších starostí a plný vzrušujících okamžiků. Prase by letos rozhodně nemělo podlehnout lenosti, musí ukázat svoji maximální dynamiku a vytrvalost, aby dosáhlo značných úspěchů v jakékoliv oblasti života.

Prohlédněte si také čínský horoskop na rok 2018

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Zdraví a krása

Červená řepa jako superpotravina? Šťáva z červené řepy vás nabije vitamíny

Ne nadarmo je červená řepa skutečně zařazená mezi superpotraviny. Krom toho, že je extrémně zdravá a našemu tělu prospěšná, je to také tradiční levná zimní zelenina. Je jí všude dostatek a připravit si z ní můž...

Těhotenství, děti

Dotýká se vás distanční výuka? Tipy, jak může být online výuka příjemnější

Distanční výuka se dětem a studentům nevyhnula ani v novém školním roce. Oproti jarnímu období je nyní online výuka pro děti povinná. I když se ministři a dokonce i učitelé snažili vymýšlet nejrůznější řešení, ...

Životní styl

Život na cestách a jeho kouzlo: Poznejte taje novodobého nomádství!

Život na cestách si lze představit jako nikdy nekončící dobrodružství. A právě tak ho popisují i leckteří jedinci, jež uchvátilo novodobé nomádství. Kdo je to vlastně nomád? Je to obvykle člověk, který touží po...

Psychologie

Síla myšlenky může přispět k léčbě nejrůznějších nemocí

Síla myšlenky dokáže měnit životy, a to doslova. Existuje k tomu i určité vědecké podložení. Svými myšlenkami totiž můžeme ovlivnit fyziologické pochody těla. Nastartovat organismus k uzdravení tak není zcela n...

Zajímavá videa

Konzumní děti aneb Komercionalizace dětství

Film vrhá světlo na multimiliardové tržní odvětví, které se rozhodlo bombardovat reklamou děti již od toho nejranějšího věku. Podstrkuje jim i jejich…

Academy

Mor

Slovo mor je v širším významu známé již po staletí. Historicky bylo lidmi používáno pro popis jakéhokoliv nakažlivého závažného onemocnění, které mělo vliv na širokou společnost. V dnešní době výraz mor označuj...

Wellness

Reflexní terapie rukou jako první pomoc při obtížích

Tento druh terapie – reflexologie má využití především u lidí, kteří mají problém s nohama, například bolestivé zranění, nebo mají nohy ohrožené…

Řemesla

Vyrobte si: Medová svíčka snadno, rychle a za pár korun

Medové svíčky jsou velmi oblíbené. Ale jejich pořizovací cena je pochopitelně vyšší. Pro naše zdraví jsou mnohem lepší než parafínové svíčky, za kterými se v pozadí nese odér ropy. Medové svíčky však v obchodě ...

Fitness

Stop výmluvám! Zařaďte ranní protažení

Venku se ochlazuje a k tomu se přidává ranní šedá obloha. Řada z nás má nejen psychický, ale i fyzický problém dostat se z teplé postele a vyrazit do dne alespoň s trochou té energie. Vězte, že posouvání budíku...

Rozvoj osobnosti

Pláč a jeho očistná moc. Proč jsou slzy tak důležité?

Pláč je přirozenou reakcí organismu. Dochází k němu zejména při zvýšené emoční zátěži. Slzy se však mohou vyskytnout i v případě, že byl dotyčný vystavený nějakému silnému alergenu, či chemické látce. Vědci dok...

Mazlíčci

Canicross, jak začít? Aneb když vy i váš pejsek milujete běhání

Psí sporty jsou ideálním způsobem, jak zabavit a rozvíjet aktivní pejsky. Platí-li výraz “jaký pes, takový pán” a jste-li sami příznivci pohybu a sportu, pak možná běháte při venčení společně. Od toho už je jen...

První pomoc

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…